634: Krzykiem drogi nie zbudujesz

52

(…) Podczas ostatniej, październikowej sesji Rady Powiatu, temat 634 powrócił ponownie. Tym razem za sprawą wypowiedzi starosty, ale i listu, który otrzymał od marszałka. List datowany na 9 października, wyraźnie wyzwolił w staroście przypływ adrenaliny, co dało się słyszeć podczas wystąpienia.

Nim przystąpimy do jego omawiania pozwolę sobie zacytować sentencje podkreślone przez starostę Uścińskiego żółtym pisakiem, na które według niego radni powinni zwrócić uwagę.

„W odniesieniu do pisma Pana z 30.10.2013 roku informuję, iż wnikliwie przeprowadzona analiza wykazała, iż brak jest podstaw formalno-prawnych, aby Województwo Mazowieckie przekazało starostwu powiatowemu w Wołominie dotację na realizację inwestycji, będącej zadaniem własnym Województwa Mazowieckiego” – pisze marszałek dając tym samym jednoznacznie do zrozumienia, kto jest właścicielem drogi. O tym fakcie, jakby zapomina starosta, który chwaląc się na lewo i prawo (zwłaszcza teraz) podkreśla ilość kilometrów dróg zbudowanych przez powiat. Świadomie lub nie, nie dodaje, że do każdego zbudowanego przezeń kilometra, niemałe pieniądze dopłacają gminy.

Kolejny podkreślony cytat jest jeszcze bardziej wymowny: „Istotne jest natomiast, że teren powiatu wołomińskiego jest „trudny” społecznie i realizacja poszczególnych zadań inwestycyjnych Województwa Mazowieckiego przeciąga się długotrwale z wieloma trudnościami – protestami społecznymi, czego ewidentnym przykładem może być planowana rozbudowa drogi 634” – czytamy w liście.

I tu według nas jest sedno problemu, nie tylko rozbudowy tej drogi, ale i wielu inwestycji, które mogłyby postawić tę ziemię na nogi. Co gorsza, grupa owych „trudnych społecznie” jest określona i wciąż ta sama, od lat. (…)

Więcej na łamach Wieści.

Poniżej prezentujemy list wicestarosty adresowany do marszałka A. Struzika, napisany w marcu 2013 r.

634 list43

634 list43a

 

52 KOMENTARZE

 1. od dwudziestu lat to samo g…Wybierzmy znowu tych samych i nic się nie zmieni.A może będą do nas przyjeżdżać i oglądać jak powiat cudnie wygląda ,XIX wiek na żywo.

  • Czasem się zastanawiam, czym ci ludzie myślą. Szpital u nas działa jak ostatnia ofiara losu, a nikt w tej sprawie jakoś nie protestuje. Wczoraj byłem w Szpitalu Czerniakowskim odebrać pacjenta i muszę powiedzieć z obserwacji i rozmowy z tym pacjentem, że poziom opieki tam jest na idealnym poziomie – jak w filmach i serialach. Trzy miesiące temu przyjechałem do szpitala w Wołominie odebrać pacjentkę i na moich oczach ona umierała i nikt jej tam nawet nie ratował. Można ją było odebrać, ale w dębowej trumnie. Nie mam żadnej traumy z tego powodu, ale logika i doświadczenie nakazują mi chronić siebie i rodzinę i trzymać ją z dala od wołomińskiego szpitala. Jeśli nie uda się nic zmienić w Wołominie na wielu płaszczyznach, to moja narzeczona nie chce tu mieszkać, a jesteśmy już na etapie nauk przedmałżeńskich. Mam na myśli dojazd do Warszawy, miejsca pracy, szpital, poziom bezpieczeństwa, edukacji itd. Pod wieloma względami jesteśmy daleko za murzynami.

   • Tak pracujący szpital jeśli będzie miał oddział geriatryczny to mocno wesprze zakłady pogrzebowe w mieście. Przepraszam za czarny humor.

   • Czarny humor? Kaplica przy wolominskim szpitalu jest większa niż oddział ratunkowy. Zapewne nie bez powodu 😉 Również przepraszam za czarny humor 😉

   • Centrum Handlowe w Kobyłce powstanie czy nie nikt nie wie oprócz burmistrza Roguskiego ale CH Wołomin i CH Kobyłka to różni inwetorzy w Wołominie działa domniemam nie jaki bodaj Pan My.. z Wołomina a w Kobyłce firma Żubr z W-Wy.
    Więc nijak się maja te dwie inwetycje.
    Zresztą CH Wołomin nie wiadomo czy powstanie ze względu na bliskie sąsiedztwo z zakładem chemicznym

 2. jak sie grunt pod nogami pali – to sie listy pisze , ludziom pokazuje – coś robie, no coś robie! ale przez 4 lata – jakoś ….mało. Ale nie dajmy sie ogłupić: poprzednicy rządzący przez 3 poprzednie kadencje – nie przez 1 – przez TRZY – nie zrobili nic w tej sprawie – cofając powiat do XIX wieku – i nie zapominajmy że gdy chcą teraz po raz CZWARTY objąć intratne posadki – to większej poprawy z ich inicjatywy – nie będzie. Ja już sie omamić po raz czwarty nie dam.
  Patrząc na wyczyny obecnych – wypadają jak skarpeta na rajdzie Monte Carlo – też sie do niczego nie nadają. – KICHA !
  Po prostu trzeba wybrać całkiem nowych włodarzy – nie uwikłanych w układy które doprowadziły cały powiat- a nie tylko miasto – na skraj przepaści gospodarczej, społecznej, finansowej.

  • Marek, jedna osoba kandydująca jest chyba bez powiązań. Ale to osoba bez jakichkolwiek osiągnięć, z zapałem może, ale raczej bez większych szans. Reszta to albo odzyski, albo skarpety. Nie ma się czemu dziwić, wyciągnięcie miasta z dna w niewiadomych uwarunkowaniach finansowych to zajęcie niełatwe i niewdzięczne. Po raz kolejny przyjdzie wybierać między dżumą a tyfusem.

 3. do redakcji – następnym razem zróbcie zdjęcie – w tym samym miejscu- o 6.30 albo o 16.30 .A nie o 11.00. Może ktoś z urzędów skapnie sie o co ludziom chodzi

 4. A poza tym – po 2 pasy w każdą stronę – to nie autostrada tyko normalne połączenie jakie mają: Legionowo, Pruszków, Grodzisk, Otwock, Ożarów, Łomianki… no Piaseczno nie ma – bo ma 4 pasy w jedną stronę.
  Myśl rozwojowo Panie starosto – jeśli zależy Panu ( w co wątpię ) na jakimkolwiek rozwoju tego regionu. Specjalnie nie pisze – na dalszym rozwoju – bo go nie ma.

 5. Rychło w czas się obudzili tuż przed wyborami. Tekst w Wieściach bardzo dobry bo jak samorząd wojewódzki podjął pracę projektowe zmierzające po ucywilizowania ruchu na drodze 634 (tj. po dwa pasy ruchu w każdym kierunku) to wicestarosta (jeżeli mnie pamięć nie myli to niejaki Rytel) napisał, że Wołomin takiej autostrady nie chce. Jak teraz drogą 634 nie da się przejechać i jak człowiek chce dojechać do W-wy to musi kluczyć opłotkami to nagle, w czasie gorączki przedwyborczej, Starostwo Powiatowe w Wołominie już chce modernizacji drogi, a nawet chce ją współfinansować. Prawda jest taka, że tak długo, jak długo w Gminie Wołomin i Powiecie Wołomińskim będą rządzili funkcjonariusze PIS-u wspólnie z innymi „uczonymi w piśmie” to nie ma ratunku dla tej gminy i powiatu. Sam kilka lat temu kupiłem w tym miejscu dom i bardzo, ale to bardzo tego żałuję. Wołomin to zadupie jakich co raz mniej na mapie Mazowsza. Jeżeli w sprawie komunikacji drogowej do W-wy nic się nie zmieni to pies z kulawą nogą tu nie przyjdzie. Myślę zarówno o ludziach, jak i biznesie.

 6. Może nie na temat ale może ktoś wie dlaczego w niektóre noce nie palą się latarnie na ulicach Wołomina. Dziś, 22 października nie świecą się (jest. 21:00) latarnie na Sasina, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Laskowej i pewnie innych. Władze załatwiają nam „dojazd” do Warszawy i zjazd z S8 a z tym jakoś nie dają rady.

 7. jest orzeczenie sądu w sprawie oskarżeń Zielonego Wołomina. Konkluzja sędziego: działania informacyjne prowadzone przez ZW są wręcz POŻĄDANE w demokracji. Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ten kto złożył ten pozew – wyszedł na idio………….

  SN – gadam z ludźmi. Jedni mówią że będą nadal głosować na pana ma.. – bo mimo wszystko nie chcą powrotu pana mi….. Inni mówią że pan ma… – sie nie sprawdził – więc chcą tylko dlatego – powrotu mi… – bo innego nie znają – i nie ważne że przez 3 kadencje pierdział i utrwalał układziki – nic dla miasta nie robiąc – ale było cicho:: czołg był, sesji nie było – ale nieważne że nic sie nie działo.Było git.

  trzeba poszukać na liście – właśnie kogoś z poza układu – i temu dać szanse – może zrobi porządek w gniazdowisku żmij

  • Marek, każdy może się poczuć obrażony i wystąpić o ochronę swoich praw osobistych. Nie musi nawet tego specjalnie uzasadniać, obraził się – jego prawo. Brawa należą się pozwanym, bo sąd musiał uwzględnić ich argumenty przedstawione w odpowiedzi na pozew. A napisać odpowiedź na pozew na taką sieczkę myślową, jak w pozwie, to naprawdę sztuka. Powrotu Pana Mi też się obawiam, ale chyba bardziej obawiam się pozostania Pana Ma. A już najbardziej obawiam się wyboru Pani Ra, bo znam ją od lat, czyli wiem, czego się należy obawiać po wyborze.

  • I tu jest sedno sprawy. Wiecznie ktos bez sensu, wbrew woli madrzejszych protestuje. Przez to Wolomin bedzie daleko w tyle za innymi miastami. Mamy szanse zostac centrum smieciowym dla innych miast i gmin regionu. No ale podli ludzie oczywiscie musza protestowac przedkladajac swoj prywatny interes ponad dobro MZO. Przeciez to sa pieniadze dla miasta! Protestujacy musza sie poswiecic aby Wolomin stal sie waznym miastem, gdzie inni beda mogli pozbyc sie smieci i smrodu. Przeciez tysiace ludzi bedzie nam wdzieczni za taka pomoc.

 8. Kobyłkowska WS złożyła pozew do sądu przeciwko JP za pomówienia nas jakoby przez ,protesty WS P.Gniadowicza została wstrzymana budowa wiaduktów drogowych w Kobyłce i Ossowie zobaczymy p.Roguski co będzie pan miał nam do powiedzenia po orzeczeniu sądu

  • Eper, skoro już jest po rozprawie, to może powinieneś poinformować o wyroku – WS przegrała z Roguskim i wstyd się przyznać, co? Dlaczego milczycie na ten temat?

 9. z tego co wiem to kobyłkowska Wspólnota złożyła pozew w trybie wyborczym przeciwko Robertowi Roguskiemu, Piotrowi Grubkowi i Ewie Jażwińskiej za pomówienia! A podpisał to niejaki Konrad Rytel – pełnomocnik Wyborczy Wspólnoty!!! Tryb Wyborczy to 48 godzin więc wyrok jest od ręki! Dlaczego więc Wspólnota Samorządowa nie chwali się?

 10. dziękujemy za życzenia miłego popołudnia ale my u nas w Powiecie nie mamy się czym cieszyć 🙁
  Jeżeli lubisz wymieniać się informacjami i lubisz być częścią społeczeństwa on line to nas zrozumiesz i nasze frustracje i ten artykuł 🙂

 11. Ula, takich i podobnych wpisów dotychczas było mnóstwo, nikt na to nie reaguje, tu chyba nie ma moderatora, albo jeśli jest to nie zagląda na stronę.

  • Z tym kasowaniem na bieżąco to przesada, nawet teraz tego spamu jest sporo jak widać na podglądzie o najnowszych wpisach.
   – na bieżąco nie znaczy natychmiast po dopisaniu spamu, zasadniczo spam w komentarzach nie wpływa na publikowany tekst. Jednakże staramy się reagować możliwie szybko co nie znaczy NATYCHMIAST 24 godziny na dobę. Bardziej „odporne” zabezpieczenie przy dopisywanie komentarzy było dużym utrudnieniem dla czytelników a tego chcemy uniknąć. Admin.

 12. Kilkanaście wcześniejszych postów nie dotyczy tej śmiesznej przeprawydrogowej.
  Co ja sobie myślę ?

  Zawsze moża skorzystać z objazdu przez Radzymin lub Okuniew, choćby nawet jeśli aktualnie prowadzi przez Duczki, Zagościniec, Zenonów i Helenów.

 13. Nie bardzo rozumiem.Najpierw oskarzyliscie wladze Kobylki a teraz oskarzacie Sad?Apelacja to nic innego jak podwazanie wyroku Sadu.Jakie bledy mogl popelnic Sad? Nie przyznal Wam racji?

 14. A czemuż to ?
  Prefesór dochtór wyłuszczy na wykładzie wszystkie zarzuty i objaśni czemu nie jest jak jest.
  Ten który ma dar przekonywania i wykładania .

  A medialnie przy okazji dzieje sie oczień mnogo przy takich hucpach.
  Co mną wtrzącha i rozbawia do łez.

  PS. Przypomniawszy, że to komentarze do notki o prześmiesznych wykoleinach drogowych, dołączam ten post.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj