Wołomin: Kamienica jednak pod młotek

5

Nie milkną echa decyzji władz Wołomina, by sprzedać kamienicę w centrum miasta wraz z gruntem za mniej niż 200 tysięcy złotych. Taką kwotę, choć jej dokładną cyfrę utrzymano w tajemnicy przed mieszkańcami, podano w czasie czerwcowej sesji Radu Miejskiej. Przypomnijmy, że wówczas radni nie zgodzili się na sprzedaż nieruchomości, prosząc burmistrza, by wycenić ją ponownie. W czasie wrześniowych obrad okazało się jednak, że władze nie zdecydowały się jednak zlecić wyceny innemu ekspertowi.

Na czerwcowy wniosek radnego Igora Sulicha o dodatkową wycenę kamienicy z gruntem w centrum Wołomina, przegłosowany przez większość radnych (oprócz PiS), wiceburmistrz odpowiedział następująco: „Operat szacunkowy, określający wartość rynkową nieruchomości (…) został przekazany protokołem zdawczo-odbiorczym bez zastrzeżeń. Do dnia dzisiejszego nie wpłynęły żadne zastrzeżenia pod kątem merytorycznym do wykonania niniejszego operatu szacunkowego. Z uwagi na powyższe opiniuję negatywnie wniosek o wykonanie operatu szacunkowego dot. ul. Warszawska 25” – zdecydował Grzegorz Mickiewicz. (…)

Choć konkretnej kwoty operatu nie ujawniono publicznie, zdaniem radnego Sulicha, kwota podana w operacie jest „skandalicznie niska i śmieszna”, zbliżona do ceny jednego wykupionego lokalu, czyli ok. 200 tys. zł. – Sprawa wyceny nieruchomości na ulicy Warszawskiej jest dla mnie niezrozumiała. Zarówno upór z jakim chciano przeforsować uchwałę, jak i brak zgody burmistrza Madziara na przesunięcie środków w budżecie, celem wykonania nowej ekspertyzy, niezależnej od podległych jemu urzędników, jest zastanawiający i niepokojący zarazem. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

5 KOMENTARZE

  1. Urokliwa to ta kamienica nie jest, ale z pewnością jest warta więcej niż dwupokojowe mieszkanie w bloku tym bardziej, że jest na terenie w pobliżu stacji kolejowej, przystanków autobusowych, wielu placówek handlowych, instytucji administracyjnych, banków itp, czyli prawie środek miasta. Ale znów nasi włodarze z p. burmistrzem na czele mają w nosie to co korzystne dla miasta, a jak to się mówiło w PRL manipulacje pod płaszczykiem, może dadzą się przekuć na dobro osobiste.

  2. Ta kamienica, co prawda przed pożarem, była wystawiona na sprzedaż, ale jej cena ofertowa była wielokrotnie wyższa. Pewnie jest mniej urokliwa niż przed pożarem, ale działka na uroku nie straciła, na wartości – tym bardziej.

  3. Witam Panie Igoru jestem tego samego zdania że kwota jest z byt niska powiem szczerze że śmierdzi mi tu jakimś układem pomiędzy burmistrzem a przyszłym kupcem tej kamienicy Kamienica chodz stara jak świat:) to wartość jej z gruntem w tym miejscu jest tak naprawdę 5 krotnie wyższa niż proponowana powiem szczerze że interesuje się nieruchomościami i jestem pewien że osoba chętna kupić zapłaci dużo dużo więcej ponieważ sam bym z chęcią zakupił tą nieruchomość jak był bym gotów.Tak Więc ludzie nie pozwólcie na takie załatwienie sprawy jak proponuje burmistrz niech burmistrz i reszta ludzi z jego towarzystwa nie zarabiają naszym kosztem naprawdę dużych pieniędzy za ciężko na nie pracujemy pozdrawiam. Dzięki temu artykułowi zmieniam diametralnie zdanie o współczesnym burmistrzu…

  4. Nowadays, the conditions for your website house to buy in bethesda maryland (Tawnya) be ranked high in the
    search engine results are based on the search engine optimization techniques that you decide to use.
    Two: Research different services – Assuming that you are going to hire
    someone to do it for you, the next step is to research as many
    different services as possible. But in general here are the services that an online
    business owner should expect from SEO experts and other
    agencies and consultants:. You have to take price quotes from
    different SEO companies locally and internationally.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj