Polityczne rozdwojenie

1

Marzeniem wyborcy jest to, by podczas głosowania skreślone przez nas nazwisko okazało się tym trafionym. Marzeniem byłoby, gdybyśmy głosowali na jego program, nie zaś na urok osobisty czy głoszone obiecanki. Zakładamy, że wybierzemy doskonałego, licząc iż będzie nas godnie reprezentował. Jak jednak mamy się zachować przyglądając się poczynaniom niektórych zazwyczaj doświadczonych samorządowców, którzy starając się o reelekcję, czasem „przeginają”?

Wójt gminy Klembów Kazimierz Rakowski, potwierdził niedawno swój start w tegorocznych wyborach samorządowych. Oprócz ponownego ubiegania się o stanowisko wójta w gminie Klembów, Kazimierz Rakowski postanowił wystartować również w wyborach do Rady Powiatu Wołomińskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jego osoba znalazła się na listach dwóch różnych komitetów wyborczych. Ubiegając się o mandat radnego powiatowego, Kazimierz Rakowski zgłoszony został przez komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, zaś w wyborach na wójta Klembowa wystartował z komitetu Wspólnoty Samorządowej. Nie ma co prawda żadnych przeszkód prawnych, by ta sama osoba została zgłoszona jako kandydat na radnego przez jeden komitet oraz jako kandydat na wójta przez inny komitet wyborczy, trzeba jednak przyznać, że jest to jednak sytuacja dość zaskakująca. Przyzwyczailiśmy się już chyba do tego, że samorządowcy w powiecie wołomińskim do wyborów idą pod szyldem jednego ugrupowania. Widocznie uznano, iż programy wyborcze PiS oraz Wspólnoty Samorządowej są tak podobne, że właściwie nie ma większej różnicy, z którego z tych komitetów startuje kandydat.

– Nie widzę w tym żadnych sprzeczności. Wspólnota Samorządowa jest stowarzyszeniem, które chce współpracować ze wszystkimi. Mam poparcie i akceptację zarówno ich, jak i PiS – powiedział nam wyjaśniając swoją decyzję Kazimierz Rakowski.

Zupełnie inny powód starania się o mandat przyświecał kandydatowi z Kobyłki, który chciał się podwójnie zabezpieczyć. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

1 KOMENTARZ

  1. Thanks , I have recently been searching for information about this
    subject for a long time and yours is the greatest I have discovered
    so far. However, what in regards to the conclusion? Are you positive about the source?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj