Czy chcesz takich rządów w Wołominie?

57

Minęły cztery lata, odkąd Wołomin znalazł się pod rządami burmistrza Ryszarda Madziara. Dla gminy to cztery lata lansu, obsadzania stanowisk, składania obietnic bez pokrycia i salonowych dysput za drzwiami gabinetu, szczelnie zamkniętymi przed mieszkańcami. Przypomnijmy najważniejsze grzechy obecnego włodarza:

1. Desant „spadochroniarzy” z PiS

Z chwilą przejęcia rządów w Wołominie rozpoczęła się wielka wymiana urzędniczej kadry. Dla tych, dla których nie było odpowiednich stanowisk, stworzono nowe – doradców i konsultantów. W ciągu zaledwie kilku miesięcy pracę na wysokich stanowiskach w Wołominie znaleźli dawni pracownicy warszawskiego ratusza i kancelarii prezydenta, jak choćby: Jacek Sasin, Wojciech Dąbrowski, Maksym Gołoś, Tadeusz Deszkiewicz, Roman Kroner, Liliana Zientecka, Józef Wierzbowski czy Marcin Wierzchowski. Tyle starań, a tymczasem najwyższe szczeble partyjne nie czują w stosunku do Wołomina żadnej wdzięczności. W czerwcu 2013 r. ówczesny rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman, komentując ewentualność likwidacji subwencji dla partii politycznych powiedział, że proponowana przez PO i Ruch Palikota zmiana finansowania może rodzić wiele patologii. – Zapewne należy pomyśleć, jak zakazać wydatków na kluby go go i cygara, ale nie można wylewać dziecka z kąpielą, bo jeśli nie taki system finansowania, to zostaje jeszcze budżet państwa, a jeśli nie budżet państwa to już tylko Pruszków i Wołomin albo afera hazardowa – tak promował Wołomin na konferencji rzecznik PiS.

Jednocześnie w pierwszych latach rządów burmistrza z pracą pożegnało się wielu długoletnich pracowników urzędu i jednostek, którzy znakomicie znali realia gminy i z sukcesem służyli swoją wiedzą poprzednim włodarzom…

2. Brak konsultacji

Były obietnice konsultacji, skończyło się na pozwach dla niepokornych mieszkańców. Wbrew protestom mieszkańców wywieziono czołg stojący przy DW 634, za duże pieniądze zaprojektowano niechciany park przy muzeum, porzucano pomysł ożywienia placu 3 Maja, przygotowano skwer dla popiersia śp. prezydenta L. Kaczyńskiego. Protestujące ze Lipin Starych, domagające się konsultacji w sprawie RIPOK, otrzymały pozwy na kilkaset tysięcy złotych.

Mieszkańcy, którzy chcą porozmawiać z burmistrzem na temat swoich problemów czy prosić o pomoc w potrzebie, zapisywani są na wizytę za trzy, cztery miesiące.

Zdarza im się czekać.

3. Niespełnione obietnice

Od 2010 r. burmistrz Madziar obiecał mieszkańcom m.in: Wspólny Bilet do Warszawy, stok narciarski na byłym wysypisku, skatepark i plażę na OSiR Huragan, zagospodarowanie terenu po dawnej oczyszczalni ścieków, tymczasowy park z placem zabawa terenie pod Globi, czy zagospodarowanie terenu po basenie na ul. Broniewskiego…. Żadna z deklaracji nie została spełniona. Możemy spodziewać, że rzucane w obecnej kampanii naprędce wymyślone hasła wyborcze również nie przełożą się na rzeczywistość.

4. Drogie, urzędnicze pomysły

Tu wspomnijmy choćby konkurs „Płać podatki w Wołominie”, zorganizowany z ogromnym rozmachem, w którym główną nagrodą był samochód Renault Twingo Access. Na promocję akcji i konkursu Wołomin wydał ok. 100 tys. zł, a do zapłacenia podatku w gminie udało się przekonać… 20 nowych podatników.

Gmina stworzyła też plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu po Stolarce, sporządzony w całkowitej abstrakcji od istniejącego zakładu zwiększonego ryzyka. Jeśli zakład chemiczny będzie domagał się swoich praw i wygra sprawy w sądzie, najprawdopodobniej gmina będzie zmuszona oddać inwestorowi kilkaset milionów złotych poniesionych kosztów.

5 Sesje zdjęciowe i certyfikaty

Wszyscy pamiętamy sesję zdjęciową burmistrza, na której włodarz prezentował się zaczytany w książce, gazecie, na fotelu, przy oknie, z ręką przy brodzie czy dłońmi splecionymi na piersiach. Niestety, z miesiąca na miesiąc zdjęć burmistrza przybywało w każdym możliwym miejskim periodyku. Na każdej stronie prezentowała burmistrza zarówno urzędowa gazeta, jak i rocznik wołomiński. Szczytem megalomanii było wydrukowanie urzędowego kalendarza, oczywiście z obliczem burmistrza. Tuż przed wyborami, na konwencji PiS, burmistrz stwierdził, że jedyną rzeczą, której nie może mu zarzucić opozycja jest fakt… że dobrze wychodzi na zdjęciach.

Burmistrz uwielbia także dyplomy, tytuły i statuetki. Kilkadziesiąt „nagród”, przyznawanych przez szerzej nieznane instytucje, gazety czy stowarzyszenia, dumnie prezentowało się przez całą kadencję na półkach włodarza Wołomina. Mechanizm przyznawania większości takich „nagród” jest nierzadko opisany w regulaminach tzw. Konkursów – za udział w których Urząd musiał uiścić opłatę.

5. Budowanie kampanii na nieswoich inwestycjach

Ryszard Madziar chyba nie wierzy w inteligencję wyborców, wmawiając im podczas tegorocznej kampanii, że miał jakikolwiek wpływ na przebudowę międzynarodowej trasy kolejowej E-75 czy budowę drogi krajowej S8. Chwali się też prywatną inwestycją budowy centrum handlowego. „Wołomin na drodze rozwoju” – głosi hasło wyborcze z burmistrzem Madziarem, nałożonym w photoshopie na którąś z autostrad.

Paradoksalnie wszystkie sukcesy, którymi szczyci się Burmistrz Ryszard Madziar były finałem inwestycji rozpoczętych i wykonanych w większości przez Jego poprzednika Jerzego Mikulskiego.

Zresztą mocno „podrasowna” wydaje się być cała ostatnia kadencja…

.

 

57 KOMENTARZE

  • może i sponsorowany.. Ale czy nie jest prawdziwy? dodać by jeszcze trzeba, że wraz z burmistrzem ZIELONKI jest głównym hamulcowym modernizacji drogi dojazdowej do Wawy do parametrów dwujezdniowej..
   Przykład dla całego kraju jak zgrabnie można przeperd.. 4 lata u sterów. Miasto zapyziałe niestety, brudne (okolice stacji WOŁOMIN wręcz porażają.. na dokładkę z masa szczurów spacerujących pod zardzewiała kładką dla pieszych nad peronami). Pan Madziar mnie kojarzy się z zacofaniem, stagnacją, czy latami zapóźnień i masą zmarnowanych szans..

  • Niech nalisze sponsorowany artykuł na temat swoich dziwnie wysokich dochodów (ponad 12,5 tys. zł miesięcznie/153 tys. zł rocznie) w Urzedzie Miasta Kobyłka o czym mowa na forach interetowych.
   Ludzią oczy chcesz zamydlić by dobrać się do koryta. Posadka w kobyłkowskim urzedzie nie jest juz taka pewna?

 1. @ Leo
  A kto go podpisał, może nas oświecisz?
  Każdy artykuł w ramce jest sponsorowany, nawet jest wyświetlany na bocznym pasku tam gdzie reklamy

 2. Bo za innych burmistrzów oczywiście stanowisk nie obsadzano. I jeżeli będzie inny burmistrz to też nie będzie obsadzał stanowisk :). Mieszkam tu, chodzę i jeżdżę po mieście i widzę, że powstało mnóstwo ulic, na części wymieniono nawierzchnię. Oczywiście, chciałoby się żeby wszystkie były takie ładne, ale „nie od razu Kraków zbudowano”. Place zabaw, przedszkola, szkoła w Leśniakowiźnie i miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla różnych terenów, na które mieszkańcy (między innymi, ja) nie mogli się doczekać od kilkunastu lat. Co do spadku po poprzednim burmistrzu, to nie zaczynałbym tego tematu na Pana/Pani (brak podpisu) miejscu, bo trzeba by było powiedzieć ile to Wołomin i burmistrza, czyli nas, kosztowało. Pan Madziar nie jest z mojej bajki ale pani Radwan tym bardziej. Wystarczy spojrzeć na grono popierających. Myślę, że mieszkańcy nie mają co liczyć, że będą załatwiane ich sprawy. Nie po to ten komitet popiera swoją kandydatkę, żeby tylko tracić czas i pieniądze, to są ludzie interesu. I nie liczmy, że ich interes jest równoznaczny z naszym. Ponieważ mieszkam tu od urodzenia, tu się urodziły i wychowały moje dzieci i tu się urodziły i wychowują moje wnuki, znam to miasto i ludzi. Znam między innymi ludzi z rzeczonego komitetu i stąd moje obawy, czy nie będą oni (w osobie Pani burmistrz) pilnować własnych interesów. A tak już na marginesie. Autor artykułu wspomina o zakładzie zwiększonego ryzyka (chemicznym). Jeżeli to jest zakład zwiększonego ryzyka to dlaczego zbudowano go kilkaset metrów od terenów mieszkalnych? Niespełna 2 km od centrum miasta. Jakie ryzyko niesie istnienie tego zakładu? Bo może tym warto by się zająć? Często roznoszący się fetor w mieście przyzwyczailiśmy się zwalać na wysypisko, ale czy nikogo nie zastanowiło to, że ten fetor czuć nawet w mroźne dni. A jak pamiętam, to kiedyś ze smrodem mieliśmy do czynienia tylko w upalne dni (chyba, że czasem ktoś podpalił ten śmietnik), a teraz nawet w czasie ostrego mrozu, bywa że nie można wytrzymać. I nie jest to „zapach” spalenizny ani gnijących odpadków.

 3. Chcesz zmian w mieście??? Zmień burmistrza wreszcie!!!!! Wciąż aktualne i to jak bardzo!!!!! Rysia naprawdę ułańska fantazja poniosła z tą s8 i kolejką a najbardziej z tym plakatem ręce opadają! Ale jak wygra (oby nie) to będzie tragedia dla tego miasta a za 4 lata zdjęcie z artykułu będzie przedstawiało tylko zgliszcza i zabite dechami dziury po oknach!

 4. cesio- ty to naprawdę jesteś cesio. Piszesz bełkot, bełkot i jeszcze raz bełkot. Masz tak wyczulony węch jak świnia lub pies gończy i jak wspaniale określający kierunek jego pochodzenia. Proponuję zatrudnić się jako tropiciel. Czy masz już etat u Madziara jako wąchacz donosiciel?. Mam pytanie. Ile bączków puszczono dzisiaj w Wołominie i w którym miejscu?

 5. Czemu nikt nie powie ze pani Radwan jest zwiazana z firma DJ CHEM pracownik i to ta firma bardzo silnie ja wspiera wiec dziala w jej interesie. Nie powinno poznien dziwic ze będzie to burmistrz marionetka pierwsze co budowa cemtrum handlowego bedzie zablokowane. Pozniej nikt tego nie wie jaki interes jest w tym zeby ta pani wygrala. Z drugiej strony pan Madziar i PiSowskie zagrywki manipulacje starszymi madlacymi sie babciami parki kaczynskiego. Likwidacja czolgu czemu go nie ma bo radziecki ale to ze znak rozpoznawczym wolomina byl to nir wazne ze dzieci od zawsze sie tam bawily. Sasin wygra w Warszawie to palac Kultury tez przeciez radziecki moze wyburzyc… Ehhhh zero perspektyw.

 6. też uważam,że wybór żaden. Widać to chociażby po tym z jaką łatwością idzie im wydawanie pieniędzy aby tylko się wypromować. Ok, to jest wyścig szczurów, ale bez przesady. Madziara znamy i wiemy, że gruszki na wierzbie nie urosły. Radwan to tak naprawdę jest niewiadoma i z tego właśnie ona korzysta- z czystej kartki. Oglądałam z dziećmi ostatnio bajkę o jaskiniowcach, co bali się niewiadomego, nowości. Jak już wyszli poza swoją jaskinię to poznali coś o wiele lepszego niż skały, ciemność itp. Może jednak spróbować tego nowego i głosować na Radwan? Tyle, że jak się nie uda, to będziemy kręcić nosem znowu 4 lata. Aj tam, kto nie wygra, to i tak na taczkę go! 🙂

 7. Cesio slaby z ciebie klakier, oj slaby. Mieszkańcy Wolomina powinni Madziara wsadzić do słoika i wysłać do Węgrowa. Ten facet jest tak cienki, że aż zęby bolą. Jego duży bilbord przy stacji w Słonecznej, na ktorym widnieje na tle autostrady to jawna kpina z ludzi, którzy z tego wołomińskiego zadupia muszą przedzierać się opłotkami do W-wy. RIPOK to smród, jakiego Wołomin jeszcze nie doświadczył. Cała nadzieja w Wojewodzie, ze pokaże Madziarowi miejsce w szeregu, tj. na oślej ławce. Centrum handlowe też odbije się czkawką. Wołominowi.

 8. Szkoda, że nam tylko tacy kandydaci zostali – Madziar z PiS i kandydatka (marionetka) sterowana przez Jagodzińskiego z PSL i kapitał pana z firmy chemicznej. Nie chcę takiego Wołomina. Na kogo mam głosować, kiedy nie ma wyboru? I tak zrobią co zechcą.

 9. Najlepsze, że Pani Radwan i Zych to też już jedna ekipa, a to znaczy, że niedługo i Pani Radwan zacznie stawiać pomniki i albo będziemy mieli pomniki ofiar katastrofy albo Anioły Zycha na każdym rondzie i Biedronki co druga ulica. No chyba, że Jagodziński jeszcze zacznie stawiać Wiatraki.
  Dziękuję za taki wybór.

 10. kfha- widzę , że wiedzę masz z księżyca. Co może Burmistrz zrobić w sprawie zablokowania centrum handlowego. Człowieku to może zrobić tylko Wojewoda lub Sąd. Jeśli już piszesz to pisz, ale najpierw poczytaj przepisy prawa.
  Marek- jak Pani Radwan zacznie stawiać wiatraki, które będą produkować prąd to tylko to popierać. Będziesz mniej płacić za energię elektryczną. Madziar postawi Ci co najwyżej parę pomników i mauzoleum ku czci kolesiów, z napisami ,, Wołomin na drodze rozwoju”.

 11. W miescie syf tylko partyjnym kolegom stołki rozdane … basen ma 4 lata a jest tak zaniedbany zegrzybica murowana …. a czy nikt nie wspomnial jak ekipa Rysia zadłużyła nasze miasto ….

 12. Ludzie Wołomina. Czy wiecie że Burmistrz Madziar zrezygnował z wpływu do kasy Miasta kwoty ponad 2 500 000 zł opłaty za wycięcie wieloletnich drzew na terenie po Stolarce w zamian za nasadzenie jakiś krzaczków w ciągu trzech lat . Ciekawe co?. Co tam milion na park Nałkowskiej, który skończył się tylko notarialną obietnicą.

 13. Wybór pomiędzy Madziarem i Radwan jest rzeczywiście żaden i to jest całe nieszczęście Wołomina. Jak spojrzy się na to kto kandydował ze środowiska Pani Radwna i kto dostał się do rady miejskiej to okaże się, że jest tam dużo osób, które jeszcze do niedawna, zasiadając w radzie miejskiej, wspierały Madziara (np. w sprawie RIPOK). Można mieć więc wrażenie, że tak naprawdę nie ma żadnego wyboru. Wołominowi, jeżeli chodzi o władze potrzebna jest prawdziwa rewolucja, a nie kosmetyka. Niestety trzeba będzie na to zaczekać 4 lat.

  • Wczoraj znalazłam propagandową publikację pana kandydata: ani słowa w niej nie ma o RIPOK. Za to jest obietnica dojazdów do Warszawy pociągami punktualnie i w komfortowych warunkach.

 14. Burmistrz rozdaje dziś za darmo bilety do kina. Oczywiście bilety są rozdawane w godzinach 12-14. Z tego wniosek, że burmistrz swoją kampanię w Wołominie nakierowuje na osoby bezrobotne i starsze (tzw. żelazny elektorat), wśród których jest bardzo wysoka frekwencja wyborcza. Dlatego tym bardziej trzeba iść na wybory!

 15. PIS na spotkaniach w miejscowościach, gdzie mają szansę w II turze, mobilizuje swój twardy elektorat, głównie starsze osoby, by chodziły po domach i przekonywały do głosowania na swoich kandydatów. Dla mnie wynik jest już przesądzony – niestety. Obawiam się, że znowu na tym forum będzięmy płakać kolejne 4 lata, a potem znowu nic nie zrobimy. Tu trzeba przejść do konkretnych działań.

  • Lepiej chodzić po domach i rozmawiać z ludźmi niż biegać po klatkach i rozrzucać na nich niechciane ulotki Pani Radwan. Skoro jest Pan takim zagorzałym fanem tej Pani (ojcem, mężem lub kochankiem… – nie wnikam) to niech Pan w jej imieniu posprząta moja klatke schodową, bo walają się po niej ulotki w których oszczernia się Pana Ryszarda Madziara. Autorem ulotek jest ponoć sam fanklub Pani zwolenniczki. Kultury troche ludzie… Kultury. A nie do celu po trupach.

 16. A kto zapłacił za poniedziałkowy koncert zespół Plateau w MDK-u, któy udzielił Rysiowi poparcia w wyborach?
  My wyborcy i podatnicy – Rysiek co Ty wyprawiasz przecież każde dziecko widzi jak kantujesz Nasze Miasto.

 17. Super zdjęcie – wizytówka Wołomina ,
  chyba przed wojną lepiej to otoczenie wyglądało – a Rysiek wymyślił sobie Park za 5 baniek – kto tam pójdzie – ba elektorat emerytów z działek? a Roguski też się ucieszy bo jego mieszkańcy będą mieć pod nosem ładny park ….

 18. Może dziadkowi dać wiagrę za darmo. Rano w niedzielę łyknie i babci będzie robił dobrze. Wieczorem po 21 00 dziadek i babcia ochłoną. Cdn…..

  • Może Pani Radwan odwiedzi również ulicę sąsiadującą z Moniuszki i posprząta przy okazji moją klatkę schodową po której walają się jej ulotki.
   Oszczerstwa na temat Pana Ryszarda Madziar jakie w nich powypisywano przekraczają wszelkie granice.

 19. Może Pani Radwan odwiedzi również ulicę sąsiadującą z Moniuszki i posprząta przy okazji moją klatkę schodową po której walają się jej ulotki.
  Oszczerstwa na temat Pana Ryszarda Madziar jakie w nich powypisywano przekraczają wszelkie granice.

  • Ale dziwnym trafem u mnie po kamienicy walają się tylko te ulotki które ukazują jaka to niby Pani Ela jest rewelacyjna a Pan Ryszard Madziar nie. Pan Madziar takich ulotek nie rozdaje. Ma klasę.

   • Za pana Madziara inni (widać już bez klasy), rozrzucają na klatkach schodowych gazetkę Nasze Forum. Nawet wziąć do ręki trudno bo tyle tam wazeliny, ze można się umazać

 20. A jak oddam głos na Madziara . Nie lubię go, ale zrobił mi ulicę którą inni tylko obiecywali. Jestem mu to winien. A spadochroniarze – jeżeli były jakieś fikcyjne posady niech ten kto to wie zgłosi sprawę do prokuratury – bo też w przeciwnym razie popełnia przestępstwo. Ludzie ! Ale wami manipulują , heheheh. Ela to , Ela tam to, ale gdyby była skuteczna i z wizją nie zmieniałyby ciągle pracy. Taka wizjonerka a nic o niej nie wiem. hehehe. A może króliczek z kapelusza ?/ A kto za uszy trzyma ??!!

  • Ja też oddam głos na Madziara – z nadzieją, że zablokuje budowy tego dużego marketu. Wołomin po 18ej wyludnia się i nie ma tutaj żadnej możliwości spędzenia wolnego czasu. O kupców się nie martwię – jak do tej pory nie widać aby się specjalnie troszczyli o klientów( sklepy otwarte do 18-ej, brak uprzejmości, wysokie ceny itd.) – więc i ja się o nich nie martwię a konkurencja im dobrze zrobi 🙂 Panie Madziar może Pan na mnie liczyć!

 21. Swoją drogą narzekacie na burmistrzów, na brzydkie zdjęcia itp. Spójrzcie na siebie. Jeżdzicie brudnymi samochodami, wyrzucacie kiepy przez okno, plujecie na chodniki, narzekacie że w sklepach jest drogo i pędzicie na Marywilską lub wołomińskie targowiska po chiński dobrobyt, nie otynkujecie własnych domów, niszczycie klatki schodowe – a jak nie wy to wasze dzieci. Dookoła wszyscy klną, są chamscy i grubiańscy. Każdy chciałby się pochwalić jakie ma układy, zna wszystkich – jego nie zna nikt. Ogólna ciemnota i głupota. Jak się do nich mówi to tylko jełopy otwrzą i się ślinią – w pogoni za rozumem. Lud mój ludu. Zacznij od siebie, potem może kogoś wybierzesz do rządzenia konkretnego.

 22. A ta chemiczna firma na Łukasiewicza ?? co to jest ?? czy niesie za sobą jakieś zagrożenie ?? co płynie w jej rurociągach ? Pytam bo mieszkam tu od 2ch miesięcy i zaczynam się zastanawiać ?? A sami oni piszą o zagrożeniu chemicznym ??!!!!!!!

 23. Właśnie wracałem z drugiej zmiany, a tu całe bandy łobuzów od Radwanowej niszczą plakaty, czy łamanie plakatów jest karalne, na pozostałe przyklejali naklejki, żeby na nią głosować. Chciałem zwrócić uwagę, zaczęli mi grozić. Myślałem, że kobieta, ale widzę, że to tylko przykrywka, po trupach do celu. Właśnie przez tych bandziorów nie zagłosuję na nią,

 24. Mieliśmy kiedyś mafię, potem PiS, mam nadzieję, że teraz władzy nie przejmą bandy Radwanowej, ciekawe kto ich opłaca? Biedronek czy Chemik, obu stać na wszystko

 25. No tak, naklejki na plakatach innych kandydatów niż obecnie rządzący burmistrz( przed pierwszą turą wyborów), mówiące ” w niedzielę zagłosuję na Ryszarda Madziara” nie były niszczeniem plakatów opozycjonistów, to wg Ciebie dopuszczalne granice agitacji wyborczej.

 26. Po co niszczyć plakaty, skoro wiadomo że część ludzi wreszcie zobaczy jak jedna partia podburza ludzi, a rysiu to chłopiec tylko z plakatu sterowany zdalnie przez prezesa. Koniec służby – desant PiSowski zwolnić do rezerwy.
  A jeszcze jedno pytanie – ile Sasin zarobił w UM Wołomin i co zdziałał dla Wołomina, czy ktoś go z tej pracy rozliczył?
  Proszę o komentarz Pisowskich komentatorów. Może jakiś radny odpowie.

 27. Słoik- zakup w firmie na Łukasiewicza konserwant do słoików. Bo jak wygra Madziar to zostanie ci tylko metoda przetrwalnikowa. Przed wyborami cena promocyjna.

 28. Nie popadam w euforię powyborczą, bo zapowiedzi nowej osoby na stanowisku burmistrza nie były jednoznaczne w kwestiach dla mieszkańców istotnych. Oby nie nastąpiła tradycyjna wymiana obsady na kluczowych stanowiskach w urzędzie, ale racjonalizacja zatrudnienia. Oby nie zwyciężyła ekonomia w temacie RIPOK, bo jeśli roboty trwają, to ich zaniechanie jest równoznaczne z wyrzuceniem pieniędzy w błoto lub inne podłoże tam występujące. Oby siły wspierające kampanię nie oczekiwały na wdzięczność, lub żeby ta wdzięczność miała przyzwoite rozmiary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj