Wołomin: Jakie inwestycje w 2015 r.?

29

Znamy już wstępny projekt budżetu Wołomina na 2015 r. Najbardziej interesujący dla mieszkańców dział pn. inwestycje, wygląda następująco:

W 2015 r. na inwestycje władze gminy Wołomin zamierzają przeznaczyć 24 703 500 zł. Wśród najdroższych znalazły się:

– budowa lub remont ulic: Partyzantów, Traugutta, Dworskiej, Sasina (fragment), Moniuszki (fragment), Asnyka (od Lipińskiej do Kościelnej), Lipiny Kąty, Broniewskiego (od Sikorskiego do Hutniczej), Kościelnej, Sienkiewicza, Torfowej, Annopol, Grabicznej, Kobyłkowskiej (fragment), Sławkowskiej (od Lwowskiej do Gdyńskiej), Krzyżowej w Nowych Lipinach, Długiej i Małej w Duczkach.

– szerokopasmowy internet dla sołectw (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

29 KOMENTARZE

 1. A może, pochylając się nad spisem ulic w mieście zastosowano przy wyborze metodę chybił-trafił ? No i padło znów na Kościelną.

 2. Partyzantów??? Przecież oni ją już parę miesięcy robią. I wciąż nie ma asfaltu. Po nowym roku go dopiero wyleją że to inwestycja na 2015 rok? Paranoja.

 3. Że ul. Długa, to rozumiem- jest fatalna, ale dlaczego Mała w Duczkach? jest mała i utwardzona, wystarczy ! może by tak c.d. Przytorowej, albo Nowa. Nadzieja w nowym radnym Duczek, bo dawni, byle do siebie…

  • Dlatego baranie bo jak popada to cała ulica stoi praktycznie pod wodą , a utwardzenie które jest zrobione praktycznie niczym innym się nie różni od wcześniejszej jakości drogi gdzie z roku na rok jest coraz więcej dziur.

 4. A kogo obchodzą te marginalne, lokalne inwetycje, które nie posuwają Wołomina naprzód. Ot, trochę wylanego asfaltu i ułożonej kostki na jakiś podrzędnych uliczkach, przy których zapewne mieszkają jacyś „uczeni w piśmie” lokalni urzędnicy bądź znajomi królika. Zresztą lista jest nader skromna. Podobnie jak kwota przeznaczona na te inwestycje. Wołomin to zaścianek i zaściankowe jego inwestycje, ale ostatnie wybory pokazują, że większości taki stan rzeczy pasuje. To zapyziałe miasto i jego zapyziałe władze nadal nie rozumieją, że rozwój miasta zależy od tego tego, czy na jego terenie będą inwestowały duże firmy, które będą dawały pracę i płaciły podatki.

 5. bez plonczen drogowych i bez dobrej komunikacji ktora przyciagnie nowych mieszkancow i nowych inwestorow – kolejne budzety beda coraz bidniejsze i tylko zamiary szczere checi i obietnice zostana.
  Az w koncu marszalek przeniesie powiat do Radzymina -czego mu zycze – a mieszkancy Wolomina obudza sie ktoregos ranka z reka w nocniku.

 6. Czytaliście Państwo wydanie specjalne „nasze forum” – redagowane przez orędowników naszego jaśnie panującego? Przypomina pokój z klamkami tylko na zewnątrz – żadnych komentarzy czy możliwości wyrażenia swojej opinii. Drodzy „redaktorzy” jeżeli jest taki full wypas w każdej dziedzinie w naszym zadupiuto czego się obawiacie – ludzkich komentarzy. Z zasady nie głosuję ale teraz pójdę i mój głos będzie komentarzem na wasze bajki.

 7. a co dla osiedla Niepodległości? najwięksi dawcy podatku – pewnie muzeum i park i smrodek z RIPOK-a?
  No Panowie radni – oczywiście nowi coś zdziałajcie bo po to Was moherki wybrały.

 8. A rzeczywiście co jeszcze na Kościelnej będzie się działo – wymiana kostki – już szybki remoncik? – do bani ktoś wymyślił tą kostkę na jezdni, pewnie ten z-ca mądrala.

 9. pięknie sie za rok wygniecie – bo nie ograniczyli tam ruchu tych śmierdzących jak elektrociepłownia Bełchatów – autobusów wsiowych co wjezo ludzi za roboto i chlibem do stolicy. Będzie remont jak złoto!

 10. Jeździcie ul. Legionów na odcinku od Partyzantów do Wołomińskiej? To jedna z najgorszych jezdni w Wołominie a nie widzę jej na liście priorytetów. Przejazd to slalom gigant 30 km/h a po deszczu biada pieszym. Jak ktoś nie zna drogi i jedzie wieczorem może coś urwać albo wypaść z trasy.

 11. A RIPOK rośnie jak na drożdzach. Nawet po ciemku pracuja , jak nigdzie. Jak się zrobi cieplej smrodek będzie na całą okolicę.
  A w niedzielę można to odwrócić , tylko czy ludzie to potrafia zrobić?

 12. W niedzielę ma być mróz, smrodu nie będzie się odczuwać, pokazowy efekt remontu ul. Kościelnej dopiero po zimie padnie czyli gdzieś ok. kwietnia lub nawet później i może pokazać jak bez głowy i gospodarskiego pomyślunku to było zrobione, ale to już będzie po wyborach, wszystko to jak widać sprzyja jedynie słusznemu pomazańcowi, właściwie to nie wiem czy jest jeszcze jakaś szansa na zmianę.

 13. Jeśli wierzyć informacjom z internetu (np. portal samorządowy) to poległ i bardzo dobrze, bo PiS to przekleństwo dla Wołomina. Szkoda tylko, że tylu szkodników z tej partyjki dostało się do rady miejskiej, ale może po wyborach przemyślą swoją przynaleźność do tej partyjki i się z niej wycofają.

 14. Super informacja! W pierwszej kolejności trzeba oczyścić Wołomin z wszystkich warszawskich spadochroniarzy! Stop dla parku przy muzeum!

 15. Legionów czy Kościelna (może chodzi o odcinek za ul. Teligi, chociaż w projekcie nie wspomniano, że „część” ) to małe miki w porównaniu z ulicami pod warszawskim zarządem dróg miejskich czyli chociażby Łodygową.

  Malkontent „marek” powinien raczej cieszyć się z pracy na miejscu lub w pobliżu, że nie musi brnąć rozklekotaną ciężarówą w celu materialnej przygody takimi koleinami jak w/w droga z cokolwiek rozchwianą nawierzchnią 🙂

  PS. Jakby co to wobec braku dojazdu do S8 i Radzymina bliższymi przejazdami niż objazd via Dobczyn i Klembów pozostaje jeszcze : Cięciwa, Zabraniec, Okuniew i dalej gdzie dusza zapragnie (Sulejówek lub Miłosna i Rembertów), której to drogi jestem gorącym zwolennikiem od lat ( a może i zim, hehe 🙂
  Przy okazji:
  Ciekawi mnie, czy ktoś się zgubił w powyższym wywodzie 🙂

  PPS. Ciekawe czasy nastały – życie na budowie, na której „duży może więcej”, a jak wiadomo pojazdy budowlane takie jak wywrotki lub koparki z pewnością gabarytami zatrważają 🙂

 16. Skucha – misiu! przynajmniej od 8 lat z lubością odkrywam promocje w tesco…. w Sulejówku. A potem skm – i jestem w centrum.
  A moje utyskiwania wynikają z moich obserwacji. Duuuużo jeżdże wokół Wawy i widze jak wszędzie idzie to do przodu. Wszędzie – tylko nie tu!
  Ale albo Ci to pasuje – albo ślepy jesteś by nie dostrzec jak głęboko Wołomin jest opóźniony, zaniedbany, pełen bezrobocia , zastoju, braku peryspektyw a na dodatek – wyśmiewany i wykpiwany przez ludzi mieszkających w innych powiatach – miastach. Nie gadasz z ludźmi? Nie widzisz tego?
  nie jestem malkontentem – uświadamiam ludziom fakty.

 17. Niestety, faktem jest, że Wołomin (zwłaszcza strona razem z Kobyłką i Zielonką) jest już mocno opóźniony, naprawdę wystarczy wychylić nos poza powiat. A przywołane wyżej inwestycje niestety nie zmienią tego stanu rzeczy – raczej ta część inwestycji powinna się nazywać „bieżące utrzymanie dróg” – bowiem to nie są inwestycje, które cokolwiek zmienią. Podstawą powinno być jak najlepsze skomunikowanie z Warszawą, bo bez tego Miasto niewiele będzie się różnić od Pułtuska, czy Ręczaj.

 18. Although being aware of keyword percentages is a good idea, it is more important that content be
  relevant and useful to the visitor. The trends in this
  industry change and new developments take place only when Google comes up with some novel feature
  that ends up breaking every site’s SEO and compels them to consider a change in their current content
  presentation in order to do well. Unlike TV,
  radio and other traditional marketing channels that need big budgets to be effective, SEO can be
  cost effective. Further the sites whose ranking using the search engines is good
  will attract potential clients, which results to mores properties for sales
  in bethesda md (Olen).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj