Radni o upadłości SKOK Wołomin

31

We wtorek na wieczornej sesji Rady Miejskiej wołomińscy radni pochylą się nad uchwałą w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego SKOK Wołomin. Jeśli uchwała znajdzie poparcie większości Rady, stanowisko następującej treści zostanie przekazane zarządcy komisarycznemu w SKOK w Wołominie.

„Stanowisko Rady Miejskiej w Wołominie w sprawie SKOK Wołomin

Rada Miejska w Wołominie oraz Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan z niepokojem przyjmują informacje dotyczące zawieszenia działalności Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej w Wołominie oraz wystąpienia przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 12 grudnia 2014 roku z wnioskiem o ogłoszenie upadłości SKOK w Wołominie.(…)

Więcej na łamach Wieści.

 

31 KOMENTARZE

 1. Co Rada Miejska i Burmistrz Wołomina ma do SKOK Wołomin! Ulokowali duże pieniędze w SKOK-u i boją się, że nie odzyskają ich w całości? Krótko rządą, a już podejmują jakieś głupie i irracjonalne działania. Szanowni Rajcy i Szanowna Pani Burmistrz samorząd gminny nie jest od zajmowania się SKOK-ami, czy też innymi parabankami. Zajmijcie się tym do czego jesteści powołani!

 2. nie rozumiem, dlaczego kilku radnym tak zalezy aby burmistrz zajmowała się skokiem ? czy oni są powiązani ? po co ta władza sie w to miesza ? wystarczy obciachu poprzedniej.

 3. Ciekawe czy radni z równie wielkim niepokojem przyjmują informacje, że teraz po wielogodzinnych opadch deszczu wielu dróg w powiecie i gminie – już nie ma i ani mieszkańcy z nich nie mogą korzystać ani służby miejskie.
  Nie niepokoi Państwa ten FAKT???!!

 4. To jest idealny temat zastępczy pod publiczkę. I ludzie przez SKOK oszukani poczują się dowartościowani, bo ktoś o nich myśli, i nowi bezrobotni też, bo ktoś o nich myśli i z troską się do nich odnosi. Brakuje naszej nowej radzie rozwagi i powagi, pani burmistrz także, ale ona ma tak od wczesnej młodości i tak jej już zostanie.

 5. a mnie sie wydaje, że jak ktoś jest naiwny i myśli że dostanie coś – za pół darmo – i więcej niż w banku – nie robiąc zupełnie nic- no to jego sprawa i sprawa naiwności za którą nie musi odpowiadać całe społeczeństwo – np Wołomina. No bo jak można myśleć że mała instytucja finansowa zagwarantuje ci większą stopę zwrotu w jakimkolwiek terminie i przy 100% gwarancji??? W Polsce – nie ma takiej!
  Natomiast pani burmistrz chyba troche została wmanewrowana w te – niby-oświadczenie.
  Niech o drogach dla mieszkańców pomyśli – lepiej zrobi jak chce ponownie kandydować. Rynio nie myślał – i klops.

  • marek, pani burmistrz zachowuje się mało racjonalnie i daje się „wkręcać” w dziwne imprezki, np. ostatnio jakieś rozdawnictwo paczek ufundowanych przez miejscowy biznes. Jak biznes coś daje, mając z tego praktycznie zerowe korzyści podatkowe, to coś za tym musi się kryć. Zaraz mnie obszczeka sfora wiernych psiaków, którym nowa pani burmistrz się podoba i którą kochają całym swoim sercem wytęsknionym zmian po wyjątkowo nieudanej poprzedniej kadencji. W kwestii naiwności licznych klientów upadłej naszej sztandarowej instytucji finansowej – każdy chce zarobić. A jeśli władze takiej instytucji afiszują się religijnością, to zyskują bezgraniczne zaufanie bardzo licznych potencjalnych klientów.

 6. To byłby cios samobójczy gdyby podjęto taka uchwałę a i sama dyskusja jest żenująca.
  Najwiekszy interes ma Kowalczyk bo jego siostra jest w to umoczona jako vice prezes.
  A co do tego ma Rada i Burmistrz by stawac w obronie złodziejskiej instytucji trudno zrozumieć.

 7. Moim zdaniem trzeba dotrzeć do autorów tego pomysłu i zwyczajnie rozpocząć proces odwołania ich z funkcji radnych bo to jest postępowanie haniebne mające na celu obronę złodziei i jest równocześnie próbą wplątania w to rady i burmistrza.
  Trzeba wyjaśnić kto wokół tego „rzeźbi” i wyrzucić pętaka . To jest tak niebywałe , że brak słów oburzenia. Rada miasta będzie wpływała na instytucje Państwa Polskiego by te zmieniły swe zdanie odnośnie złodziei w SKOK. Będzie to próba wpłynięcia na te instytucje by złodziejstwo nie było złodziejstwem. SKOK finansowały PiS.
  Operacja odcięcia ryja od koryta może spowodować wielkie problemy PiS. No to trzeba bronić.
  Tylko kto upoważnił radnych do kompromitowania Miasta i Gminy Wołomin ? Kto za cenę kompromitacji potrzebuje tej uchwały ?

 8. Zgoda! Tylko czy wśród sfory hien ( specjalnie nie pisze – wilków ) znajdzie sie jeden sprawiedliwy który weźmie pod publike i wiarygodność i ważność takiego oświadczenia uświadamiając ludziom to, co napisałeś? Chyba nie……

 9. Zajrzyjcie, Panowie, na Facebook’a, dokładniej na „Wołomińskie Forum Samorządowe”, a przekonacie się, że wiadomy pan radny został nam chyba przez opatrzność zesłany, bo tyle ma pomysłów, tyle spraw jest przedmiotem jego szczególnej troski, wszystko hurtem chciałby dla nas załatwić, zorganizować, przebudować, wyremontować, żeby żyło nam się lepiej, a krnąbrni niewdzięcznicy ośmielają się sugerować, że powinien złożyć mandat. Panie radny, co prawda nie ma odpowiedzialności zbiorowej i każdy za swoje czyny jest rozliczany indywidualnie według zasług, ale mając w najbliższej rodzinie osobę podejrzaną o udział w procederze, który wielu ludzi – mieszkańców miasta i gminy, na rzecz których pan działa, mam nadzieję świadomie i w dobrej wierze, naraził na stres i przejściowe, ale dokuczliwe problemy finansowe, powinien pan złożyć mandat, wycofać się z działalności społecznej. Zasiadając w radzie naraża pan nie tylko siebie na śmieszność, ale całą radę. Przedstawiając kolejne wnioski i postulując rozwiązanie kolejnych problemów, pokazuje pan, że zależy panu na poprawie wizerunku. Jednakże Wołomin to niewielkie miasto, pana powiązania rodzinne są publiczną tajemnicą, warto, żeby się pan zastanowił nad złożeniem mandatu, bo pana obecna aktywność nie jest niczym innym, jak krzykiem rozpaczy nad utraconą reputacją rodziny, cieszącej się sukcesami jej członków. To jest żałosne! Ta porada to najlepsze życzenia świąteczne, jakie kiedykolwiek pan otrzymał. W przyszłości dalszej lub bliższej pan się o tym przekona.

 10. Nie wnikam w merytoryczność tekstu. Chcę tylko przypomnieć, że duże litery pisze się przez jednoczesne wciśnięcie danej litery i klawisza „Shift”. Niechlujne pismo z błędami świadczy o piszącym.

 11. Każde słowo, które powinno się zaczynać wielką literą, wielką literą się zaczyna. Nie pouczaj filologa, klakierze. Grzeczności mnie też nie ucz, lepiej udziel korepetycji panu radnemu. Z przyzwoitości i odpowiedzialności, jeśli wiesz co to takiego jest, a ściślej – było. Jaki radny i jego otoczenie, taki szacunek. Dla jego klakierów – także.

 12. SN- ,, namalowano Ci oczy” Wiemy kto Ty jesteś. SN- jeśli jeszcze raz obrazisz wołomiński biznes za szlachetny cel, myślę, że pokażą Ci swoją wdzięczność. SN – obraziłaś Panią Burmistrz, wołomińskich przedsiębiorców i nasze wołomińskie dzieci. Warto przeprosić, chociaż dzieci.

 13. monek – ochłoń! za co ma przepraszać? za prawde? J z tą Panią – często się kłócę – ale jeśli pisze prawde – mnie to nie boli . A dzieci – sam przeproś. gdyby nie skok – miałbyś pewnie na to więcej kasy. no… ale trudno – wesołych świąt.

 14. marek Zanim napiszesz to przeczytaj to co SN napisała. Paczki dla dzieci pochodziły od wołomińskich przedsiębiorców i od Pani Burmistrz, a nie od SKOKu. Pytanie, czy w obdarowaniu dzieci widzicie coś złego?

 15. ta…. wołomińscy przedsiębiorcy….. ciekawe ilu z nich zatrudnia pracowników na umowe o prace.

  Spadł śśnieg – to tak jakby drogowcy o tym nie słyszeli. Ciekawe ile już odśnieżyli ulic lub chociażby zrobili breje sypiąc piach z piachem?

  • Ano ciekawe. Wielu… Ja pracuję u takiego Szefa, który zatrudnia tylko na umowy o pracę. Pracują tu ludzie od lat. Niektórzy mają staż kilkunastoletni. Więc proszę nie zadawać pytań o dwuznacznej wymowie.
   Żeby nie ci Przedsiębiorcy niczego by tu nie było. Więc może zamknijcie buzie krytykanci.
   A jak źle to otwierajcie fabryki i pokażcie co potraficie,

 16. marek, monka nie przekonasz. On ma swoje racje, jak dają, to bierze ile się da, byle więcej, nie bacząc na powody, dla których dają. A świat nie jest taki biały, bo jak dają, to w zamian czegoś oczekują, taka prawda, której życzeniowo nikt nie zmieni. Nie broń mnie, bo zyskasz nowego wroga, który i Ciebie opluje. Daruj sobie, szkoda czasu i energii. Powtarzam raz jeszcze – o problemach naszej słynnej instytucji finansowej wiedziało bardzo wiele osób, pozostali mogli się domyślać niepełnej przejrzystości funkcjonowania. Jak ktoś chce się sam oszukiwać, to czyni to na własne życzenie i ryzyko.

 17. e tam – bo wkurza mni text – co widzicie złego w ….. itd.
  to widze złego, że gdyby ci sami pracodawcy dawali godne płace i normalne warunki pracy – a nie na śmieciowy czy na czarno – za 1600zł w 65 godzinnym tygodniu pracy- to nikt by sie o żadne paczki nie prosił.

  Znajomy – facet po technikum – nie debil – mający rodzine – przyjął prace u jednego – dużego pracodawcy z wołomina. To rób pan – usłyszał. Po tygodniu roboty przy prądzie – niby praktyki – bez żadnego papierka – spytał – a umowa? Panie – jak sie nie podoba -żegnam. Znajde 5 na pana miejsce.
  I zrezygnował. bo bez umowy, ubezpieczenia, szkolenia – w razie wypadku, nieszczęścia – jest dla rodziny ciężarem – a miał ją wspierać. i z wieloma tak było. To teraz wielki aj–waj jak 10 paczek po 100zł każda przygotują. Super – extra reklama! Społecznicy, dobroczyńcy o wielkich sercach – co dziury nie zrobią a krew wypiją.

  • marek, obraziłeś wołomiński biznes, pewnie monek i klakierska ferajna będą próbowali Cię zidentyfikować, podobnie jak mnie. W tej dobroczynności po wołomińsku jest jeszcze jeden problem – liczba beneficjentów tej działalności. Bo jeśli miejscowy biznes chce wspomóc dzieci przed świętami, to może to zrobić z pominięciem młodej władzy. To co młoda władza zrobiła wspólnie z lokalnym biznesem nie miało wiele wspólnego z dobroczynnością, dużo więcej z budowaniem pozytywnego wizerunku nowej pani burmistrz i tego biznesu, który udostępnił sanie z osprzętem i paczki. Ponadto zadaję sobie pytanie, dotyczące przyczyn tej akcji, szczególnie w niesprzyjających dobroczynności okolicznościach podatkowych. Pozostaje oczekiwać tej chwili, kiedy dowiemy się, czego miejscowy biznes oczekuje od nowej władzy, której z taką intensywnością, niespotykaną w historii naszego miasta, pomaga. Jeśli ktoś chce bez zbędnego rozgłosu zrobić dobry uczynek, to na Facebook’u, na Wołomińskim Forum Samorządowym, można znaleźć informacje o sposobie rozwiązania problemów finansowych jednej miejscowej organizacji działającej na rzecz dzieci i młodzieży.

 18. SN przychylam się do Twojej opinii. Fundatorzy paczek oraz Lexusa wykorzystali dzieci do własnego celu. Towarzystwo Pani Burmistrz przy Mikołaju i prezentach było pijarowskim dodatkiem. Jagodziński z Domagałą zaangażowali się w ocieplenie urzędu po wpadce z PSL na zaprzysiężeniu. Centrum Handlowe i park Nałkowskich pokazują jak biznes dba o siebie. Dla Madziara konszachty z nim skończyły się niedobrze, to samo spotkać może następczynię. Darczyńcy zająć się mogą potrzebującymi osobiście lub za pośrednictwem OPS-u i innych organizacji. Tak tworzona popularność polityków i samorządowców brzydko pachnie na odległość. Propagandowymi sztuczkami wziętymi od Rysia daleko nie zajedzie Pani Ela.

  • ada, dokładnie o to chodzi. Może kiedyś władza korzystała ze wsparcia lokalnego biznesu, może biznes też coś zyskiwał wspierając władzę, ale nigdy żadna ze stron nie afiszowała się tak zażyłymi relacjami. Nigdy te relacje nie były tak pielęgnowane.To nie pachnie brzydko. Ale niech takie określenie, z racji okoliczności świątecznych, pozostanie.

 19. A ten tekst, który tu jest komentowany , to czym , przepraszam , jest ?
  O jakimś Mikołaju, czy może jego podróbie, czy o stanowisku radnych
  o upadłości SKOK Łajoming ?
  Dobrze gdyby te komentarze były na temat.

 20. Tekst prasowy jest o dupie maryny i przymierzającym się doń f…sie, daruj sobie i innnym. Upadłolść SKOK jest tematem zastępczym realizowanym na zamówienie, a teksty o pisuarach i im podaobnych mam daleko od każdej z dziurek (szparek).

 21. I’ll immediately snatch your rss as I can not find your email subscription hyperlink or e-newsletter service.
  Do you have any? Kindly permit me know so that I could subscribe.
  Thanks.

 22. What i don’t realize is in reality how you are now not really a lot more smartly-preferred than you may be
  right now. You’re very intelligent. You realize thus significantly in relation to this subject, produced me
  in my view imagine it from numerous varied angles. Its like women and men are not fascinated except it is something to do with
  Girl gaga! Your own stuffs outstanding. Always handle
  it up!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj