Pensja na maksa

Pensja na maksa

Znacznie mniejsze, niż się wcześniej spodziewano emocje, wywołał punkt obrad Rady Powiatu, podczas którego radni podejmowali decyzję o wysokości zarobków nowego starosty Kazimierza Rakowskiego.

Wnioskodawcą projektu uchwały był przewodniczący rady Janusz Werczyński. – Proponuję by zarobki starosty kształtowały się w sposób następujący – mówił do zebranych przewodniczący. – Proponuję maksymalne wynagrodzenie zasadnicze w tej grupie 6200 zł, maksymalny dodatek funkcyjny 2100 zł, dodatek specjalny 3320 zł, co stanowi 40 procent pkt 1 i 2, dodatek za wieloletnią pracę 20 procent miesięcznego wynagrodzenia – wyliczał były burmistrz Marek.

Gdy tylko skończył, głos w sprawie zabrał Ireneusz Maślany pytając: – Dlaczego starosta nim jeszcze na dobre rozpoczął pracę ma mieć maksymalne stawki? Co będzie jak straci zaufanie, albo jego decyzje nie będą najlepsze? Czy nie lepiej byłoby poczekać, a decyzję o wysokości dodatków ustalić dopiero po owocach pracy? – pytał radny. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(40) Comments

 1. klaris

  TO BYŁ NAJGORSZY WÓJT JAKI MÓGŁ SIĘ PRZYDAŻYĆ W KLEMBOWIE. GMINA ZABAGNIONA, BEZ PERSPEKTYW. LEDWO GO ODCIĄGNIĘTO OD KORYTA. OKAZUJE SIĘ ŻE TRAFIŁ DO KORYTA ZE ZŁOTA. JEDNO WIELKI E BAGNO I UKŁAD TOWARZYSKO RODZINNY.

 2. marek

  pazerniactwo i bezczelność co niektórych samorządowców są przerażająco obleśne. Obleśne wobec tego, jak ma sie kondycja finansowa mieszkańców tego zapyziałego miasta i powiatu. o perspektywach na rozwój - wogóle nie ma co pisać.

 3. xyz

  Jak jest to szelest... Pieniądze na wysokie pensje miernej jakości włodarzy zawsze się znajdą. Notabene powiaty tak naprawdę nikomu do niczego nie są potrzebne i śmiało można byłoby je zlikwidować, a zadania rozdzielić pomiędzy samorząd gimnny i samorząd wojewódzki. A tak mamy zgraję nikomu niepotrzebnych radnych powiatowych i urzędników powiatowych.

 4. seba

  Czytam i ręce mi opadają. Typowy polski scenariusz polityczny. Jak miernota i nieudacznik ale ma "kolegów" to zamiast zwolnić ze skutkiem natychmiastowym to się go awansuje. Quo vadis Polsko.

 5. ad vocem

  Mości panowie radni miarkujcie się - oleum Wam uderza do głowy. Wszystko na maksa zarobki, premie dodatki , wysługa - tak w Wołominie tym razem radni PiS głosują za największym wynagrodzeniem dla pani burmistrz Radwan a w powiecie pan Maślany ma jakieś zastrzeżenia do wynagrodzenia starosty Rakowskiego. Pisiaki z gmin i powiatu ustalcie jedno stanowisko albo głosujecie maksymalne pensje dla wszystkich albo siedźcie cicho bo się ośmieszacie panie radny Maślany. A czy wykazała się burmistrz Radwan że PiS dał jej maksymalną pensję , panie Maślany ?

 6. KB

  Uważam , że ludzie na stanowiskach Państwowych ( Premier , burmistrz , starosta etc) powinni zarabiać dużo pieniędzy , zeby nie byli przekupni :) Jak by burmistrz zarabiał 2000 zł netto to by był bardzo podatny na korupcję. A co więcej takie wiado pomyj jakie jest wylewane na nich to uważam , ze jak najbardziej się nalezy :)

  1. Seba

   Ja nie mam nic przeciwko takim zarobkom. Jasne, że nie powinni zarabiać najniższej krajowej (choć wysokość zarobków powinna być powiązana z tą kwotą). Problem w osobie. p. Rakowskiego. Jako włodarz Gminy Klembów wykazał się wręcz olbrzymią/gigantyczną niegospodarnością. Ten człowiek nie zasługuje nawet na najniższą krajową. Mieszkam w Gminie Klembów i wiem jak to wygląda. Cała ta sytuacja z wyborem jego na starostę wręcz krzyczy: kolesiostwo.

 7. BK

  Nie ma co porównywać p. Radwan, która wygrała wybory w największej gminie powiatu z przegranym p. Rakowskim. O wykształceniu nie wspomnę. Wielki wstyd dla wspólnoty samorządowej

 8. Franek Dolas

  Macie rację , tylko co my , zwyczajni wyborcy, możemy zrobić kiedy następna kartka wyborcza za cztery lata ?

 9. gregor

  Po 2022 roku – pod warunkiem przeprowadzenia przez zarządcę infrastruktury PKP PLK planowanych remontów i modernizacji – pojawi się możliwość uruchomienia nowych linii obsługiwanych przez SKM. W trakcie spotkania dyskutowano o nowych połączeniach z Piaseczna do Legionowa przez tory linii obwodowej oraz z Ożarowa Maz. do Rembertowa lub Sulejówka Miłosny po torach towarowej linii obwodowej. to ze strony ZTM. A u nas chyba furmanki wrócą. Ale za to będzie więcej muzeów i kościołów

 10. mark

  Wspólnote samorządową zdyskredytował mikula - przez 3 kadencje zapuszczając Wołomin do średniowiecza. I dziwi mnie fakt że ten twór - jak rak - ma jeszcze zwolenników wśród głosujących.To tak jak by wyborcom pluć w twarz a oni twierdzą -że deszcz pada- i dalej na nich głosują. To że ZTM nie gada z powiatem wołomińskim to konsekwencja tych zaniedbań - bo tylko do tego ( niby powiatowego ) "miasta" idzie droga która ma jeden pas, podczas gdy do reszty miast powiatowych- idą wielopasmówki..Taki stan rzeczy zgotowały nam rządy WS - i nikt inny. A więc - nie ma dróg i ZTM nie ma o czym z Wołominem gadać. Konkluzja: Dalej ludzie popierajcie WS. Nazwa wole-omiń nabiera w końcu sensu.

 11. euro

  Przejeżdżam często przez gminę Klembów i co widzę? Gaz, kanalizaja, wodociąg, w miarę dobre drogi, wszędzie oświetlenie, odszykowane szkoły. Gdzie ta ruina?

 12. waldek

  euro na pewno jeździsz przez Gminę Klembów?Dróg - brak, kanalizacji - brak, wodociąg - w budowie. Zamieszkaj to się dopiero przekonasz.

 13. Olka

  Wszyscy chcieli kogoś nie z PIS no to jest. Ja na niego nie głosowałam /choć mogłam/ ale jak już go wybrali no to niech się wykaże czy zasługuje na taką pensję.

 14. Franek Dolas

  @Waldek ja pracuję na terenie tej gminy i jeżdżę codziennie przez Klembów i nie dostrzegam tak apakaliptycznych zjawisk o których piszesz. Owszem nie jest idealnie ale dramatu nie ma. Jest taka grupa do wszystkiego nastawiona krytyczno-sceptycznie. Wszystko, cały świat, widzą przez czarne okulary. Tak dla zasady. Wszystko jest do dupy, mówią, a na pytanie dlaczego tak sądzą nie udzielają odpowiedzi. Tak jest bo jest. To ich postawa. Ci sceptyczni krytycy , na ogól , rekrutują się z pokolenia 35-45 latków i im się wszystko należy. Pisze się już doktoraty na temat postaw tego roszczeniowego pokolenia. Niektóre całkiem udane(oczywiście te doktoraty) i trafnie opisujące rzeczywistość. Trzeba wiedzieć , że to co teraz się tam, w Klembowie, robi to nadrabianie ponad pięćdziesięcioletnich zaniedbań, czyli nic nie robienia. Wiem , każdy by chciał "stoliczku nakryj się", ale tak w życiu nie ma. Można sobie narzekać , to wolno każdemu, ale najwięcej narzekają ci, którzy sami niewiele zrobili. Żeby było jasne, nie znam Rakowskiego. Widziałem go ze dwa razy, gdzieś nawet nie pamiętam gdzie , kiedy i przy jakiej okazji. Nie wiem co to za facet , ani go nie bronię, ani nie atakuję. Niesmaczne jest jednak takie krytykanctwo dla samego tylko krytykanctwa.

 15. Franek Dolas

  Przeczytałem także to co napisał @Mark. Dziwi mnie ta bezpodstawna nienawiść i plecenie bzdur. Wszystko można tylko innym językiem i każda teza dowiedziona. Tymczasem język skupiający się na obrażaniu a dowodów brak. Brak też konkretów , ot nieszczęście niewydarzonych dyskutantów. Zasada taka : rzucamy błotem a zawsze coś sie przyczepi. Ciekawe czy tacy dyskutanci stanęli by do publicznej dyskusji gdzie każdy widzi twarz przemawiającego a na sali są różni. I trzeba konkretnie bo gotowi wytupać i wygwizdać.

 16. mark

  Nie jest bezpodstawna. Pytałeś, na kogo głosować za 4 lata - to Ci odpowiedziałem - na kogo na pewno nie. Jeśli uważasz że jest bezpodstawna - wychyl sie za powiat wołomiński. Gregor napisał - wszędzie będą nowe połączenia uruchamiane - a w Wołominie - nie! WSZĘDZIE JUŻ SĄ - TYLKO NIE TU! zastanowiłeś sie , co jest tego przyczyną? Jak ci mieszkańcy mają tu żyć, jak możnowładcy ustalają sobie kominowe diety - a nic jeszcze nie zrobili by ludziom było lepiej. W końcu każdy to obiecywał i pchał sie do koryta.Czego nie rozumiesz?

 17. mark

  Swoje apanaże powinni ustalać względem wysokości wpływów do budżetu i względem wysokości bezrobocia jakie w powiecie występuje i przyrównując do demografii. Pewnie wtedy pozdychaliby z głodu - bo bezrobocie wysokie a wpływy - liche

 18. Franek Dolas

  Nie wiem jak powinno być. Ale wiem, że tą dyskusją ani tego nie ustalimy ani nie zmienimy tego co za złe uważamy. Poczekamy, zobaczymy. A swoja drogą, rozpoczynanie urzędowania od łapczywego rzucenia się na kasę, do eleganckich nie należy, i wydaje dosyć jasne świadectwo. Negatywne niestety.

 19. tylka

  Masakra goni masakrę. Ten człowiek był naszym wójtem i znam go dobrze, on dla pieniędzy i stołka dogada się z każdym, dla niego nie ważne kto mu daje byle dawał. On nie potrafi konstruktywnie myśleć on tylko myśli o układach kto jak i z kim warto! więc czego się spodziewaliście, mędrca z kosturem, wszedł na plecach Pis, stanowisko dostał od konkurencji a teraz czas na ciepłą i dobrze płatną posadkę. ot, takie życie starosty......

 20. abc

  Tylko w Polsce takie rzeczy! Z roku na rok ten kraj topi się w coraz większym bagnie tylko i wyłącznie przez "naród rządzący" który otrzymuje takie wynagrodzenie, na nie za wielkim szczeblu. Oczywiście są to zarobki brutto, co i tak nie daje małej pensji "na rękę!". Chciałbym mieć chociaż 1/4 tego, ale zapewne nie w tym wcieleniu i nie tym kraju! Cały ten kraj jest sprzedajny. FSO, Telekomunikacja i inne ogromne "firmy" niszczą się dla dobra prezesów i zarządów! Są sprzedawane! A co z szarymi ludźmi? Ludzie są zwalniani! Porażka, wstyd i hańba!!!

 21. Franek Dolas

  A wiesz czasem komu potrzebne te produkty tych firm, kto na nie czeka ? Nie w tym problem. Problem jest w niebywałej nierówności. Z jednej strony prezes z pensją 100 ooo na miesiac a z drugiej pracownik z 2000 więc średnoi zarabiaja 50 000 na miesiąc a później durni dziennikarze pisza o wzroście zamożności społeczeństwa. Kabaret jakiś.

 22. mark

  Ale niech se mają! Dolas - napisz co oni zrobili dla Wołomina i przede wszystkim - tych mieszkających i wegetujących tu ludzi - żeby żyło sie tym ludziom lepiej? Droge zrobili? Inwestora pozyskali by zmniejszyć bezrobocie? Przywrócili wspólny bilet? Co zrobili? Bo 20 lat temu - ludziom w Wołominie żyło sie lepiej. A żeby teraz dogonić ościenne powiaty - Wołomin potrzebuje 20 lat DOBREGO I MĄDREGO ZARZĄDZANIA. I też ich nie dogonimy - bo Pruszków Legionowo czy Piaseczno - już są tam - gdzie Wołomin - może będzie - za 20 lat. to nie jest śmieszne - to fakt. Więc najpier niech pokażą co są warci a nie - za ile chcą próbować.

 23. SN

  Prawda! Jednemu z tych, co rękami i nogami samorządowego koryta się trzymają, udało się za śmieszne pieniądze sprzedać teren po hucie. Nikt za to odpowiedzialności nie poniósł i pewnie nie poniesie. Kwestie prywatyzacji "Stolarki" i zagospodarowania terenu po niej to także temat na osobne postępowanie. Uprawa dobrych relacji władz miejscowych z miejscowym biznesem, w kontekście tych dwóch przykładów, powinna budzić obawy mieszkańców. A niektórym zadziwiająco bardzo się podoba.

 24. mark

  bo w Wołominie nie pokazuje sie czym jest postęp. Tego nie wolno robić. Mają myśleć że był huta - i nie ma, była stolarka - i nie ma. A co będzie? Zdecydują ci - co decydująą tu od lat. Ludzie sami niczego nie zobaczą - bo jak z tego miejsca wyjechać i porozmawiać z ludźmi w innych miastach - nie da sie! Więc większość myśli , że tak jak w tym zaścianku - jest wszędzie. Puki tej mentalności sie nie wyzbędziemy - nic sie tu nie zmieni a decydować będą szare eminencje tej dziury

 25. Franek Dolas

  Ludzie się musza zorganizować. Te wszystkie niby ugrupowania to pic na wodę. Taka Wspólnota kto to jest , ilu ludzi, kogo reprezentują? Weźmy takie SKW. Przecież oni wszyscy nikogo nie reprezentują. Reprezentują samych siebie i udają specjalistów nie wiadomo jakich od wszystkiego. Póki ludzie nie zobaczą , że to jakieś zbieraniny uzurpatorów to będzie dalej jak jest. Zbiera się takich pięciu pod hurra patriotycznymi hasłami, ogłaszają się właścicielami historii, tradycji i najsłuszniejszymi reprezentantami całego narodu. Zaczynają te swoje wrzaski, zaczynaja certyfikować patriotyzm. Kpina . Trzeba to pogonić. NIech sie ludzie zorganizują. Jak paru facetowmoże to zrobić to dlaczego inni nie . Gdzie jest ta światła część mieszkańców Wołomina.

  1. Mariusz Florkiewicz

   Światła część mieszkańców Wołomina też jest, nawet na listach wyborczych. Tylko, że - co ciekawe - akurat w Wołominie ta światła część mieszkańców nie ma poparcia w wyborach. A ponieważ są na tyle świadomi, że zdają sobie sprawę z tego, co w konsekwencji może ich i ich dzieci czekać tu w przyszłości, więc wybierają emigrację do lepszego świata.

 26. mark

  nie ma dostępu do sieci - bo nie ma pieniędzy - bo siedzi na bezrobociu albo wyrabia 300 h w miesiącu w marketach. Tam poszukaj.

 27. gregor

  Po ostatniej podwyżce miłościwie panujących nam na stacji PKP KM bilet miesięczny kosztuje 170 zet, do tego karta miejska w Wawce 110, Czyli 280 miesięcznie. A gdyby był wspólny bilet, to kosztowałoby 210. Rożnica 70. U nas w domy do stolicy dojeżdżam ja i córka. Ona płaci 145 ( WB 105) To rocznie daje różnicę 1170 zet. Pani burmistrz informowała, ze codziennie jedzie ą trasą 10 tysięcy Wołominiaków . Upraszczając ( egoistycznie mój model ) to rocznie jest 5 milionów 850 tysięcy zlotych. Tyle nie wydajemy w Wolomine.Z tego do kasy urzędu nie wpływa 1 milion 345 tysięcy złotych tytułem VAT. O innych rzeczach nie piszę. Bogaciśmy są

 28. mark

  15 lat temu - było lepiej tu mieszkać. Zastanawiam sie - czy jak zbudują te tory, to puszczą skmke - mimo że pewnie nasze władze nie będą jej chciały tu widzieć - bo jest stalko w obwodzie i pod stołem pewnie też. A do budowy wiaduktu nad trasą kolejową Mińsk- w-wa - już sie zbierają. Może wołomińscy rejcy będą tory wysadzać? Co innego że gdyby była zjednoczona alternatywa SKM - na torach, ZTM - na drodze - może ludzie patrzyli by inaczej na kwestie transportu. Ale cóż .Jednak dzięki temu tylko - inwestorów w tejj dziurze - nie przybędzie. Puki 634 nie zmieni sie w 2 pasy w każdą stronę a tiry wyprzedzać będą kamikadze na rowerach , lub ciągnąć sie za nimi przez 2-4km - tu sie nic nie zmieni.

 29. Damian

  A ja powoli dochodze do wniosku że nie liczy sie godność tylko pieniądze. Tzn. Wiem to od dawna ale to co się teraz dzieje w Wołominie to jawna hipokryzja. Ale... Madziar, Rakowski i inni mają w d***ie krytyke, robią, robili kasę. Na szacunek nie musza pracować bo kasa im daje szacunek. Maja gdzieś wyborcow, ale wśród sąsiadów, rodziny będa mieli poważanie, bo mają kasę a zwykła Kowalska idąca ulicą to tak jak zrobił pewien polityk "Spieprzaj Pan, tyle mam Panu do powiedzenia..."

 30. Grześ

  W wydanej pod koniec poprzedniej kadencji broszurce starostwo chwali się, że zarobki urzędników są jedne z najniższych w regionie. Pozostaje mieć nadzieje, że szeregowi pracownicy również będą zarabiać godnie, a ich kompetencje będą w pełni wykorzystane. Poprzedni starosta jakoś nie oszczędzał na sobie, chociaż on jeszcze oprócz (albo zamiast) pełnienia obowiązków urzędowych zajmował się nawracaniem. Oby obecne władze pracowały na rzecz powiatu z lepszym skutkiem.

 31. mark

  Ta.... ten sie nadziadował - bidulek. A że fachowiec wysokiej próby - no - najwyższej - to mu sie nie dziwie że do W-wy uciekł. jestem skłonny przyznać że po ciężkiej pracy w wołomińskim urzędzie - stał sie dziadem.

 32. hire professional help

  I've been exploring for a bit for any high-quality articles or blog posts on this sort of space . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website. Studying this info So i am happy to express that I have an incredibly just right uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I most surely will make certain to do not omit this site and give it a glance on a constant basis.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *