Wspólny Bilet: Będą rozmowy z ZTM

7

Władze Wołomina wznowią rozmowy z ZTM w sprawie przywrócenia Wspólnego Biletu. Taką deklarację złożył na sesji wiceburmistrz Sylwester Jagodziński.

Na kontynuację Wspólnego Biletu budżet Wołomina rezerwuje 2 500 000 zł. O konkretne działania w tym temacie, na ostatniej sesji RM zapytał władze miasta radny Paweł Banaszek. – Pani burmistrz złożyła wniosek do budżetu, by na Wspólny Bilet była kwota 2,5 mln zł, jednak radni zdaje się są świadomi, że ta kwota może nie wystarczy. Czy przy negocjacjach planuje pani jakąś kwotę, za którą pani nie wyjdzie? Na przykład 3 mln zł? Czy może na sesji zaproponuje nam pani ucięcie jakiejś inwestycji, by Wspólny Bilet utrzymać?

Z wyjaśnieniami pośpieszył wiceburmistrz Sylwester Jagodziński: – Jeśli chodzi o nasze działania, zmierzające do powrotu Wspólnego Biletu lub wprowadzenia czegoś podobnego, z czego mogliby korzystać mieszkańcy, i mniej płacić za dojazd do Warszawy, to chciałbym powiedzieć, że jesteśmy zainteresowani wszystkimi możliwościami, które by nas do tego celu zaprowadziły. (…)

Więcej na łamach Wieści.

7 KOMENTARZE

 1. Bilet dla części mieszkańców WWL dobra rzecz ale może ktoś zna termin kiedy zostanie przywrócone połączenie ze Śródmieściem?!?!

 2. To co mówi jagoda – niesamowite. Jakby ktoś napełnił albo wypełnił urzędowe czaszki masą mózgową i to najwyższej próby. Ciekawe, czy to tyko popelina czy ktoś zaczyna tam myśleć o wołominiakach??????

  Co do połączeń na śródmieście: budowlańcy w zeszłym roku usunęli wiadukt kolejowy nad trasą Siedlce-W-wa. Teraz chybba będą budować jakieś podobne cudo. Poza tym połączenia ze śródmieściem będą jeśli powiat uzna – że są nam potrzebne. Skoro ich teraz nie ma więc…….No bo nie ma też WB i dobrej dwupasmowej drogi i autobusu ZTM tez nie ma i jakoś nikt nie protestuje – to może i połączenie ze śródmieściem – też nie do końca potrzebne?????? Co?? Lepiej się tak z miastowymi nie bratać….

 3. Czy są jakieś nowe wiadomości w kwestii przywrócenia Wspólnego Biletu bo sprawa znowu jakby ucichła?
  I nic się o niej nie mówi.

 4. O bilecie na razie nie słychać. Póki co Kobyłka straciła widocznie cierpliwość i się dogadała z ZTM – będą mieli linię lokalną „L” dojeżdżającą do pętli 740 w Nadmie. W autobusach tej linii L będzie można korzystać z biletów dobowych i kart miejskich ZTM. Co ciekawe, linia ta będzie zahaczać o Wołomin (pętla przy szpitalu). Swego czasu Zielonka też miała taką linię, ale przed wakacjami zlikwidowali.
  http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1466&c=100&l=1

 5. Wspomnieć wypadałoby o tym, czy radni Ząbek i Zielonki też się dołożą do „Biletu” .
  Bez tego również Wołomin nic nie uzyska.

 6. To moze chcociaż Wołomin na razie przystapiłby do oferty Warszawa Plus
  czyli mieszkańcy Wołomina płaciliby za bilety długoterminowe ZTM
  tyle co warszawiacy, a reszte dopłacano by z budżetu ? Tak jak maja mieszkańcy np. Marek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj