W pałacu wciąż straszy

6

To, że temat modernizacji pałacu w Chrzęsnem powróci pod obrady Rady Powiatu ani przez moment nie budziło wątpliwości. Gdy stosowny punkt znalazł się w programie sesji, ponownie wywołał lawinę pytań i wątpliwości.

(…) W zasadzie od początku współpracy wciąż napotykano nowe problemy. Władze powiatu miały duże zastrzeżenia do sposobu realizacji zadania, nieterminowości, a także jakości wykonanych prac. Pojawił się także ostry konflikt między właścicielami firmy a zamawiającym usługę. W pewnym momencie urzędujący starosta Piotr Uściński podjął decyzję o zerwaniu kontraktu (przedłużanym dwukrotnie), mimo że ten wygasał za kilka dni. Na tej podstawie właściciel firmy skierował sprawę do sądu, skarżąc się na utracone zarobki i żądając ponad miliona złotych odszkodowania.

Po wielu miesiącach negocjacji, ostatecznie nowo wybrane władze powiatu podjęły decyzję o sądowej ugodzie w skutek, której zapłacimy firmie ponad 500 tys. zł! Decyzja na podpisanie tego dokumentu stała się przyczyną dyskusji radnych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

6 KOMENTARZE

  1. Odnośnie zerwania umowy z wykonawcą to jak starosta miał wątpliwości to vice doświadczony samorządowiec powinien zgłosić sprzeciw, teraz zapłacimy 0,5 miliona za ich błąd ale oni powinni nam zwrócić.My zostaliśmy z długiem a vicestarościc trafił pod Tworki.

  2. Czy to prawda ze w komisji przetargowej na wyposażenie pałacu byl obecny przewodniczący komisji kutury i dziedzictwa pan Zbyszyński?

  3. Odnośnie pałacu znalazłam ciekawą rzecz ,patrz: Archiwum Starostwa informacja umieszczona 19.04.2012r ,…,,Specjalny Zespół Zadaniowy d/s pałacu w Chrzęsnem” .Sześcioosobowy zespół składał się z wybitnych fachowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj