Wicepremier w Wołominie

6

Tylu ważnych przedstawicieli PSL w tak krótkim czasie Wołomin chyba jeszcze nie gościł. Po ostatnich wizytach marszałka i jego zastępcy, do stolicy powiatu zawitał w czwartek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas. Obaj panowie spotkali się z lokalnymi przedsiębiorcami, a liderom rynku wręczyli Odznakę Honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej. (…)

Czwartkowe spotkanie z przedsiębiorcami składało się z wystąpień gości oraz pytań publiczności. Wicepremier Janusz Piechociński mówił przede wszystkim o tworzeniu szans dla małych i średnich firm, zwracając uwagę na nową pulę środków dla przedsiębiorców z nowych perspektyw unijnych. – Moim osobistym zadaniem do zrealizowania jest to, by minimum 85 proc. środków z nowej perspektywy unijnej, przeznaczonej na przedsiębiorczość, trafiło do firm kapitału polskiego. Jako pierwsi złożyliśmy do komisji europejskiej dokumenty, jako pierwsi przeszliśmy kwestię certyfikacji i zostaliśmy dopuszczeni jako pierwsi w Europie, dzięki czemu nową perspektywę będziemy uruchamiać już w pierwszych miesiącach drugiej połowy roku – poinformował wicepremier.

Nawiązał też do trudnej sytuacji małych i średnich firm w Polsce, stwarzanej obywatelom przez polityków i urzędników. Jak mówił, Polsce potrzeba „zachowania prywatnej własności, dobrej przedsiębiorczości i lepszych urzędników, zamiast tych, którzy potrafią tylko krzyczeć i kontrolować”: – 1 200 000 firm w Polsce to firmy jednoosobowe. Jeśli odejmiemy i te duże, to zostanie nam jądro naszej przedsiębiorczości: małe i średnie firmy, które potrzebują czasu, pieniędzy, zaufania, troski. Ale potrzebują też, jak nigdy dotąd, życzliwości i zrozumienia całego aparatu władzy publicznej dla swoich problemów – deklarował przywołując częsty przykład działania samorządów na niekorzyść przedsiębiorców:kiedy obok firmy powstaje osiedle, a następnie jego mieszkańcy protestują przeciwko obecności zakładu w ich otoczeniu, blokują drogi dojazdowe itp. (…)

Więcej na łamach Wieści.

6 KOMENTARZE

  1. Mimo najazdu zielonych hunów na Wołomin, nie uda się w naszym grodzie zaflancować ich rządów na dłużej jak do jesieni. Potem robimy duże WYKOPKI.

  2. Oj biedny ludzie Wołomiński dałeś się nabrać, że Pani Radwan to bezpartyjny fachowiec, Piechociński na swoim facebooku napisał w wieczór wyborczy, że w Wołominie wygrał PSL. Teraz jest konsumpcja, i najazd zielonych ludzików na wszystkie instytucje miasta. Radzymin się tylko śmieje z Wołomina bo pozbył się szarańczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj