Wołomin ma pełnomocnika ds. wsi

29

Były wiceburmistrz Radzymina Andrzej Siarna został pełnomocnikiem do spraw wsi w gminie Wołomin. Jak poinformowano na marcowej sesji, na razie został zatrudniony na 1/5 etatu.

Temat rozpoczął radny Adam Bereda, zauważając: – Mamy w urzędzie dużo stanowisk pełnomocników: ds. ochrony informacji niejawnych, ds. systemu zarządzania jakością, ds. promocji i rozwoju miasta, konsultacji społecznych, pełnomocnika ds. oświaty i ds. obszarów wiejskich…

W odpowiedzi burmistrz Elżbieta Radwan przypomniała, że niektórzy z nich muszą funkcjonować w urzędzie z mocy prawa, deklarując jednocześnie: – Nie mam doradców ani asystentów i takich w Wołominie nie będzie. Ja takich doradców ani asystentów nie potrzebuję. (…)

Więcej na łamach Wieści.

29 KOMENTARZE

 1. Czyli sołtysi nie wystarczą?
  Facet z PSL znalazł posadkę (na razie na 1/5 etatu) hehehe czekamy na pełnomocnika ds. pełnomocników 🙂

 2. Pełnomocnik do spraw WSI? Czyżby w Wołominie w sposób zakamuflowany działały służby specjalne? 😉 Gdyby ten Pan był z PiS-u, to mógłbym nawet zażartować, że Pan Antoni robi sobie w Wołominie kampanię 😉 A tak na poważnie, to może zacznie się coś dziać na terenach wiejskich, bo im dalej na wschód od Wołomina, tym większa bieda rzuca się w oczy…

   • Człowiek do zagospodarowania był, to i stanowisko się znalazło. A podobno miało być inaczej…

 3. Następni spadochroniarze. Powtarza się polityka partyjna Madziara ws zatrudnień w urzędzie. Pamiętam jak Jagodziński na łamach prasy lokalnej piętnował partie na naszym terenie, że przyjmują instrukcje z centrali a nie prowadzą samodzielnej polityki dlatego lokalni samorządowcy są lepsi bo nieskażeni. A teraz proszę partyjniak pełna gębą. Pęd do władzy ważniejszy niż lokalny interes mieszkańców……

 4. Jedna banda zastąpiła drugą. Zobaczcie jak zachłanny jest PSL jeśli chodzi o tworzenie i zajmowanie stołków. Ile agencji, urzędów, instytucji i innych publicznych fuch zdołał opanować. Przy czym znamienne jest to, że w znakomitej większości są to ludzie o zerowej wartości merytorycznej. Oni są jakby pasożytami na zdrowym ciele społeczeństwa. Pokażcie mi jedną instytucję rządzoną przez PSLowców, gdzie byliby rzetelni i uczciwi pracownicy. Nie znajdziecie. Nie ma takiej. Wszędzie znajomki, partyjniacy, przekręciarze (np. w ARiMR robili ostatnio niezłe wałki, Wieści mogłyby to opisać, ale pewnie sami boją się tykać zielonych, skoro nawet w ogólnopolskich mediach ich nie ruszają…).

  Zauważcie np., że wspomniany tutaj działacz A. Siarna ma już jedną fuchę – jest „doradcą” starosty. Teraz ma dodatkową część etatu w Wołominie.

  • „Pokażcie mi jedną instytucję rządzoną przez PSLowców, gdzie byliby rzetelni i uczciwi pracownicy. Nie znajdziecie. Nie ma takiej.” Pozwolę sobie sprostować – jestem uczciwym i rzetelnym pracownikiem. Pozdrawiam.

   • Nie bardzo panie Florkiewicz skoro w godzinach pracy pisze pan komentarze i to nie pierwszy raz. Czyli placi się panu z publicznych pieniedzy za siedzenie na wieści.pl
    wstyd panie rzetelny

   • Panie Kapitanie, rzetelny pracodawca ocenia pracownika na podstawie jego wyników, a nie tego co ów robi w czasie przerw. A dziś się dowiedziałem, że w poniedziałek mój pracodawca chce mnie obdarować kwiatami, bo tego dnia przypada 15-lecie mojej pracy w samorządzie i że mam się ładnie ubrać 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

 5. MOSZE- dobrze napisałeś. Siarna w powiecie , Siarna w Wołominie , SIARA rządzi . Niech ktoś teraz nie powie że PSL- na chama pcha się na stołki. Jak obcy chłop z Zabrodzia może zostać pełnomocnikiem w Wołominie a no może za rządów pani Radwan. To dopiero początek zielonego desantu. A miało być tak piknie bezpartyjnie a tu słoma z pantofelków wyłazi i wyłazi.

 6. Zamiast PIS macie PSL to tragedia że starostwo i teraz Pani Radwan zatrudnia takich ludzi. Szkoda tylko pieniędzy na takie osoby jak pan Siarna można było go zauważyć w sąsiedniej gminie jak działał tzn nic nie robił. Ciekawe za ile lat mieszkańcy się obudza i w końcu wybiorą normalnych radnych, wójtów burmistrzów? Chyba wtedy jak już wszystko będzie zniszczone.

 7. PISowy desant warszawski twierdził, że tu jest pustynia kulturalna. Operetkę z Wołomina chcieli zrobić, ale wyszedł im kabaret. Natomiast Siarna to swój chłop z sąsiedniej gminy, zna ten powiat i zna realia.

 8. … … – na wieki wieków, amen! 😉
  Szczere wyrazy współczucia z Radzymina! U nas ten arbuz* dostał bana, może Wołomin też da radę?
  * arbuzy (PSL) – z wierzchu zielone, w środku czerwone!

 9. Drodzy Wołominiacy wydawało się że jesteście rozsądną społecznością, niestety to co sobie zgotowaliście w postaci ekipy która rządzi waszym miastem, wyrazy najwyższego współczucia. Radzymin Pozbył się po wielu latach ciężaru PSL-u , Wołomin dał się nabrać na,, bezpartyjność” kandydata. I teraz macie 10 pełnomocników z Panem Siarną na czele . To dopiero początek. Biedny Wołomin 🙁

 10. Wołominiak mądry po szkodzie , może spróbujemy przetransferować obecna ekipę PSL może do Tłuszcza tam więcej pól i lasów niech sie tam sprawdza w orce.

 11. Tylu, doradców, koordynatorów i pełnomocników nie miał nawet Madziar. Pozostawiony Jagodziński z PSL, szwagrami i kumami opanowali Wołomin. Pacynka na ich życzenie wzmocniła desant i reżimową propagandę.

 12. „netkonkret”
  lokalna specyfika wsi Wołomin wskazuje, że pełnomocnik do niej jest konieczny
  swojska partyjna koalicja pisu z peeselem

  wsiowy pełnomocnik musi być 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj