Pożegnanie z urzędem

0

To z pewnością świetna wiadomość dla tych, którzy czują awersję do urzędowych korytarzy. Wołomin uruchomił już nową, sprawną Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP), która pozwala komunikować się z urzędnikiem z własnej kanapy.

Uroczysta inauguracja Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) w ramach Centrum Aktywności Cyfrowej odbyła się w piątek, w Urzędzie Miejskim w Wołominie, a jako pierwszy z platformy skorzystał wiceminister Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec. Razem z nim wstęgę przecięła senator Anna Aksamit, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan i wicestarosta Adam Łossan.

Czym różni się system ePUAP2, który zastąpił wcześniejszy, nieudany eksperyment? Nowa platforma, jak deklarował wiceminister Grabiec, daje rzeczywistą możliwość załatwienia wielu spraw urzędowych przez internet, bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego. Wystarczy jedynie raz pojawić się w urzędzie by założyć swój profil i potwierdzić jego autentyczność. Potem już można sprawy urzędowe załatwiać z każdego zakątka Polski, a nawet za jej granicami. – Wołomin jest pionierem, który wyznacza nowy trend – chwalił miasto wiceminister cyfryzacji, dodając: – Pierwszy e PUAP i wszystkie inne formy obecności w internecie administracji były źle odbierane przez samorządowców i obywateli, dlatego od kilku miesięcy trwały prace nad uruchomieniem nowego ePUAP. Został on uruchomiony miesiąc temu i jest to nowy sposób komunikacji, bardziej intuicyjny, przypominający komunikacje przy kontach bankowych.(…)

Więcej na łamach Wieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj