Świętowanie przesunięte?

3

W lipcu 2016 r. powiat wołomiński będzie gościł kilkusetosobową grupę młodzieży, uczestników Światowych Dni Młodzieży. Tysiące młodych ludzi w tym czasie będzie przebywać też w Warszawie. Aby zainteresować młodzież historią, z której słynie powiat, władze Wołominy wpadły na pomysł, by zorganizować dla nich rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie.

– Na Światowe Dni Młodzieży do Polski przyjadą młodzi ludzie z całego świata i jest to doskonała okazja, żeby uświadomić im jak znaczącym dla historii Europy i całej Cywilizacji Zachodniej było bohaterstwo Polaków w 1920 r. My wiemy, że Bitwa Warszawska nazwana Cudem nad Wisłą ocaliła Polskę i Europę przed nawałą bolszewicką, potwierdzają to zagraniczni historycy, ale za mało o tym wie światowa opinia publiczna. Mamy się czym pochwalić: Polacy zwyciężyli w 1920 r z bolszewicką Rosją i tym samym uratowali Europę. Ambasador brytyjski w przedwojennej Polsce lord Edgar D’Abernon nazwał Bitwę Warszawską już w tytule swej książki „Osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata” – przypomina burmistrz Elżbieta Radwan.

Aby jednak pokazać światu rekonstrukcję Cudu nad Wisłą i znaczenie Polski w historii Europy, pomysł musi zyskać uznanie ks. arcybiskupa Henryka Hosera, organizatorów ŚDM, samorządowców i władz państwowych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

3 KOMENTARZE

  1. Proszę Państwa ! Zwycięstwem 1920 roku to było utrzymanie się skostniałej warstwy trzymającej władzę ziemiaństwa i arystokracji , to byli prawdziwe ,,paniska”, przedwojenny rotmistrz jak kupił jajka od mojej babki to pieniądze rzucił na ziemię bo nie honor oficerowi było podać pieniądze do ręki kobiecie wiejskiej.

    • Faktycznie to nie było zwycięstwo zwykłych ludzi ale ,,bogaczy”,w naszym powiecie w latach międzywojennych nie było nawet jednej szkoły średniej bo ciemniakami łatwiej było rządzić ,a jak ludzie zaczęli się buntować to w 1932r w Jadowie rozstrzelano na rynku wielu bezbronnych ludzi.

  2. To nie polacy uratowali w 1920 r Europę zachodnią przed komunizmem bo komunizm tam już był znacznie wcześniej we Francji komuniści rządzili już w 1871 roku ,to komunizm właśnie dotarł do Rosji z zachodu /Marks,Engels,Komuna Paryska/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj