Stanowcze „NIE” mieszkańców Marek

0

Ostatnio na Forum Mieszkańców Marek zrobiło się głośno za sprawą firmy „LEKARO”, zajmującej się wywozem śmieci w Markach, z którą miasto ma podpisaną umowę do 2016 roku. Mieszkańcy Marek od dłuższego czasu narzekają na brak profesjonalizmu i zaniedbywanie obowiązków ww. firmy świadczącej usługi komunalne w Markach. Według nich pracownicy „LEKARO” nie trzymają się wyznaczonych terminów i często omijają całe ulice, przez co śmieci wystawione przed posesję przez mieszkańców czekają na odbiór nawet kilka dni.

Poirytowani mieszkańcy postanowili wziąć sprawy we własne ręce i zaczęli masowo składać reklamacje, każdorazowo gdy firma nie wywiązywała się ze swoich obowiązków. Gdy i to nie pomogło, zwrócili się o pomoc do zastępcy burmistrza Radosława Bartosika, z udziałem którego 16 września odbyło się spotkanie w tej sprawie.

– Podczas zebrania przybliżony został schemat organizacyjny firmy, a co za tym idzie już wiem, iż najczęstszą przyczyną pomijania posesji jest rotacja pracowników zajmujących się wywozem odpadów. Kwestia pomijania całych ulic jest już dobrze znana pracownikom urzędu, jak również samemu burmistrzowi. Pracownicy urzędu kontrolują ekipy wywozowe firmy. Urząd nalicza kary m.in. za nieterminowe odbiory. Niestety, gmina jest zobowiązana obecną umową do końca 2016 roku. (…)

Więcej na łamach Wieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj