Powróci Wspólny Bilet!

21

W miniony czwartek Rada Warszawy wydała zgodę by Zarząd Transportu Miejskiego podpisał z samorządowcami gmin leżących na linii wołomińskiej umowę w sprawie Wspólnego Biletu, obowiązującą przez 4 lata. To oznacza, że jeśli zapowiadane, końcowe negocjacje zakończą się sukcesem, Wspólny Bilet powróci do mieszkańców powiatu najpóźniej w styczniu.

– Poprzednie umowy były podpisywane na czas określony, dość krótki, w związku z tym mieszkańcy nie mieli pewności czy Wspólny Bilet będzie kontynuowany np. w czerwcu czy od styczniu. To było bardzo niekomfortowe. Wiele osób chciało kupić bilet długookresowy, ale 3 miesiące przed końcem umowy nikt nie miał pewności czy taki bilet długookresowy może kupić czy też nie. Ustaliliśmy z burmistrzami sąsiednich gmin, żeby te negocjacje dotyczyły umowy na jak najdłuższy okres. Spotkaliśmy się z ZTM, przedstawiliśmy te oczekiwania jako jedne z podstawowych, że od tego zależy nasze zainteresowanie współpracą – relacjonował radnym na ostatniej sesji wiceburmistrz Wołomina Sylwester Jagodziński. (…)

Więcej na łamach Wieści.

21 KOMENTARZE

 1. Pozory. Tylko gadanie. Mamienie mieszkańców trwa cały rok. Sama bur.Radwan mówila że od października . Co do tego ma rada Warszawy ? Może rząd pani Kopacz też się wypowie ? Bzdura. Już raz było na 3 czy 4 lata i co? Nie ma. Mieszkańcom zależy na czymkolwiek mogło być i na rok. I od stycznia? Ktorego roku?

 2. Hurra ! I bilet wspólny będzie ! Na cała Polskę. Na wszystko. I do Aquaparkow też. I tramwaje w Wołominie, I fabryka Jaguara i praca nie tylko dla swoich i Huragan zagra z Realem w lidze. Mistrzów .I każdy wygra 6.w lotto I … Jeny …czego to nie będzie Obiecam, Wybierzecie mnie na burmistrz ?

 3. Wspólny bilet jest bardzo ważny ze względu na i tak zakorkowaną dojazdówke do Warszawy a jak wiadomo większość mieszkańców Wołomina i okolic pracuje i uczy się w Warszawie. pamiętam, że po miesiącu od wycofania wspólnego biletu od razu zrobiło sie ciasniej gdyż co drugi dojeżdżający zrezygnował z pociągu i wrócił do transportu samochowego, bo bilet na pociąg plus bilet warszawski to już taniej ropka wychodzi. Ale juz tyle razy nam obiecywano, że bilet wróci… czy tym razem możemy wierzyć?

 4. Tak tylko te bilety to chyba na hulajnogi od ZTM bo przeciez nam wszystko rozgrzebia w okolicy i pociagi raczej nie beda jezdzic lub w okrojonych rozkladach, a i remont o ile dobrze pamietam tez ma trwac tyle co ten obiecany bilet 🙂 takze grunt to super informacja HURRA!!!!!! WSZYSCY SIE CIESZMY 🙂

  • I dlatego KM się zgodzi na wspólny bilet, mniej pociągów, stały wpływ od samorządu i ZTMu, a w przypadku reklamacji to większość upominających się będzie miała bilety nie KM tylko ZTM więc nie będzie to problem kolejarzy.

 5. bilet o czym marzycie najlepiej obrazuje to gazetka dzis rozdana na stacji PKP jest takie przyslowie w naszym kraju ktore sie zawsze spelnia kto gazetka wojuje ten od gazetki ginie

 6. nie rozumiem. To nasza ciemnogrodzka władza nie będzie ogradzała powiatu płotem i ostrokołem jak za dobrych czasów?? nie będzie orania jednej jedynej sosy – w poprzek ?? Co sie stało!! koncepcje powrotu do zamierzchłej przeszłości – komuś sie skończyły?? Czy ktoś jednak zaczyna poprawnie liczyć myśleć i wnioski wyciągać – co byłoby – jeszcze mniej prawdopodobne????

  • LOL po co odgradzać gminę płotem jak można płot postawić w środku gminy? Przypominam że budowa tej super hiper szybkiej kolei na 160 km/h oznacza dla takich miejscowości jak Duczki, Lipinki czy Zagościniec ogromne utrudnienia w komunikacji bo właśnie płot i głęboki rów powstanie między nimi. Ciekawe ile ludzi zginie przez głupotę kolejarzy i władz miasta (głównie tych byłych władz które się nie sprzeciwiły kolejarzom). Takie bezpieczeństwo wprowadzili że zamiast na normalnym przejściu to teraz dzieciaki wracające ze szkoły muszą się męczyć i po jakiś rowach, kamieniach, między kolejowymi maszynami remontowymi skakać. Paranoja.

 7. To jest na razie dopiero zgoda Rady m.st. Warszawy. Kluczowe są negocjacje. Dopiero jak one przyniosa skutek i porozumienie to będzie można mówić o powrocie Wspólnego Biletu….

 8. Prawie 5.000 wejść na stronę z tym artykułem świadczy o tym, jaki temat tak naprawdę interesuje mieszkańców. Temat zaniedbany przez poprzednie władze, zaś te obecne mają jeszcze możliwość się wykazać. Te 5.000 wejść to jednocześnie wskazanie obszaru, jakim władze powinny się zająć…

 9. Powróci czy raczej nie powróci??? Bo nie teraz to kiedy ? Rok minął i się nie dogadali? W ZTM i KM rządzi PO i PSL czyli praktycznie to samo co w UM i Starostwie. Widać są haczyki w tym wszystkim… Skoro przed wyborami się nie dało to nadzieja mieszkańców jest tylko ułudą.
  A Konkretów zero: „Jeśli zapowiadane, końcowe negocjacje zakończą się sukcesem” to zdanie kuriozum , same znaki zapytania i przypuszczenia – „jak się może uda, gorąco oraz brak tlenu nie zabije to Pan/i redaktor odwiedzi znajomych na słońcu”? Szczególnie widać to w zestawieniu z tytułem wprowadzającym jednak w błąd najwyraźniej pewno specjalnie na potrzeby władzy E.Radwan i całego otoczenia związanego z PSL.
  To ona obiecywała max. WB od października br jak można było przeczytać.

 10. Taaa, najpierw czołg powróci … czy też jedzie… 🙂 Konkrety? Żadne. Czy ktoś w tej jednak ważnej dla mieszkańców publicystyce zadał sobie odrobinę trudu, żeby przeanalizować prawdziwe możliwości i warunki przywrócenia wspólnego biletu? Nie. Czy to raczej tylko grzeczna lokalna „prorządowa” bezkrytyczna reklama? zgodnie z mottem piszących „głównym spływem” : Kłaniam się nisko, czapką do ziemi 😉 ?

 11. tak sobie czytam komentarze z poprzednich miesiecy.
  Większość atakowała obietnice, ze niespełnione ! czołg i wspólny bilet . Wspólny bilet bedzie i czołg też.
  Dziękuję za uwagę !

  • No tak, wzruszyć się można troską naszej władzy o dobro mieszkańców. Czołg to w mieście artykuł pierwszej potrzeby! Sukces nieprawdopodobny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj