Zalane ulice Zagościńca: Jest coraz gorzej!

8

Jak informuje nas Czytelniczka z Zagościńca, budowa ronda w tej miejscowości pogorszyła i tak trudną sytuację na ul. 100-lecia. Nawet po niewielkim deszczu zalane są już nie tylko chodniki przy najbliższych posesjach, ale także przystanek autobusowy i dojazd do kościoła.

– Spadek powoduje, że woda nie wpływa do studzienki przy ul. Podmiejskiej, ale spływa w kierunku Czarnej. W efekcie chodnik od posesji od nr 93 do bram kościoła jest całkowicie zalany wodą. Podobnie jak ulica, i to po obu stronach. Zalany jest przystanek, zalane są chodniki do niego prowadzące. Ludzie chodzą ulicą, co powoduje, że są ochlapywani przez przejeżdżające samochody. Pisaliśmy w tej sprawie do Starostwa (zarządcy drogi) i do urzędu miasta. Nie ma jednak reakcji – mówi nam mieszkanka Zagościńca. (…)

Więcej na łamach

 

 

 

8 KOMENTARZE

  1. W tej sprawie to piszcie do swojego radnego powiatowego r. madziara i jego oblubienicy b. gomse – oni są pomysłodawcami tego ronda i prawcami tej sytuacji !

    • A co z radnym Górskim? Do niego nie można pisać? Czytania nie opanował, a jeśli opanował to czy aby napewno ze zrozumieniem? Ciekawe, że przez tyle kadencji nic nikt od niego nie wymagał, jego pisma są bez odpowiedzi, a on pisze i pisze, nasz wspaniały wiejsko-miejski literat. Może należałoby zapytać dlaczego przy robieniu asfaltu na 100-lecia nie zrobiono spadku i odpływów wód opadowych, dlaczego szkoła się „kurczy” itp. itd ……..

  2. Gdyby nie rondo w centrum Zagościńca była by jedna wielka cuchnąca kałuża, jak było przez dziesięciolecia na wiosnę i jesieni. Dzieci i dorośli przechodzili w obrębie byłego skrzyżowania po wodzie, nie mówiąc już o estetyce tego miejsca. Myślę że Burmistrz Radwan ze swoim przybocznym Górskim oprócz gadania i bawienia się w remizie OSP za publiczne pieniądze zrobią ,,coś” dla Zagościńca.

  3. Ludzie raczej zadowoleni, dzieci spokojnie idą do szkoły, nowe rondo wybudowane, przez lata nic się tu nie działo. A teraz to na pewno wina poprzednika jak zawsze za kadencji p.Radwan, deszcz pada też przez Ryśka, wszystko źle, bo jedna „czytelniczka” napisała, że jej nie pasuje. Normalnie powódź albo tsunami w Zagościńcu. TVN też robi takie publicystyczne i prawdziwe materiały. I te wielkie zalanie – widać na foto 🙂

  4. Po zakończeniu kadencji Burmistrza Madziara sprzęt budowlany koparki, ciągniki, równiarki wyjechały z Wołomina za robotą do sąsiadów, firmy wiedzą jak rządzą PSL-owcy. W tym roku władze Wołomina tylko się bawią na festynach i spotkaniach i dalej obiecują i narzekają na poprzedników a Titanic tonie.

  5. To były pieniądze prywatne strażaków, czy tez te stanowiace np. dotacje z UM Wołomin? Ale mieszkańcowi chodzi i tak nie za czyje sie bawia tylko ,że wogóle sie bawia zamiast wziać sie do roboty.Swoja droga lud potrzebuje chleba i igrzysk , w starozytnym Rzymie kazdy cezar wiedział co mu zapewni panowanie. Organizowało sie całe miesiace igrzysk i rozdawano darmowy chleb, a lud sie cieszył.szkoda ,że u nas głównie sa igrzyska róznego typu a chleba za duzo nie rozdają.Chociaz wszystko jeszcze przed nami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj