Wiceburmistrz prezesem

46

W środę 30 września Rada Nadzorcza Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie Sp. z o.o. powołała na prezesa spółki Sylwestra Jagodzińskiego, wiceburmistrza Wołomina. Jak informuje urząd, nowy prezes przejmie obowiązki z dniem 19 października.

Do tego dnia wiceburmistrz Jagodziński będzie pełnił swoje obowiązki w Urzędzie Miejskim. Po jego odejściu do czasu powołania nowego wiceburmistrza, nadzór nad wszystkimi zadaniami będą sprawowały burmistrz Elżbieta Radwan i wiceburmistrz Edyta Zbieć.(…)

Więcej na łamach Wieści.

46 KOMENTARZE

 1. Musi chłopina teraz dobrze zarabiać, żeby starczyło mu na spłatę raty kredytu na RIPOK. Tak swoją drogą, nie ma już innych specjalistów w województwie? A może szczególne kompetencje ten Pan posiada? A może…….. na olbrzymim terenie ZEC zarządzą budowę RIPOK?

 2. Jagodziński -PREZES
  Mikulski – WC PREZES
  i drugi WC PREZES też z poparci PIS
  a żaden nie ma pojęcia ciepłownictwie i jakiegokolwiek doświadczenia w tej dziedzinie, mo co nam młodzi i wykwalifikowani wystarczy dopchać do władz i popierać PIS,
  Pani Radwan dużo zmieniła, załatwiła nowe stołki dla starej władzy która nic nie robiła.
  Ciekawe jakie ona zajmie w po kolejnych wyborach ?

 3. Mały wydawało by się drobny szacher typu ” i czasopisma” w podpisanym dokumencie przez Jagodę doprowadził do uruchomienie potężnej inwestycji RIPOK która dziś w świetle prawa jest bublem. Co robi główny winowajca – oczywiście awansuje na szefa ZEC. Jeżeli burmistrz Radwan nie widzi że z trzech prezesów żaden nie ma najmniejszego pojęcia o prowadzeniu największego wołomińskiego zakładu – to ten zakład upadnie jak inne , a winę skupi jak w soczewce na sobie pani burmistrz Radwan.

 4. Gratulacje! Życzę ciepełka a nawet gorąca.

  . Brak słów. Madzi brakuje do kompletu.
  . A potem sie dziwią – że ludzie stąd wypruwają jak z rzeszowszczyzny ,kielecczyzny czy Podlasia – byle dalej od tego miejsca.Co tu sie dziwować ?!

 5. Pani Aniu
  nie tylko te osoby otrzymały posadę, ale również rodziny tych osób. Wystarczy poszukać w internecie za jakie pieniądze. Ma rację Mistrel tu już nie ma standardów

 6. Mam drobne pytanko. Jak teraz mamy trzech prezesów ZEC odchodzący jeszcze nie odszedł to kto będzie podkładał do pieca byśmy nie zmarzli zimą ? Proponuję pracę zmianową – rano Mikulski, południe – Dąbrowski, wieczory- Jagodziński a niedziele i święta Olszowy by nie zardzewiał na emeryturze.

 7. Ciekawe kto jest w składzie rady nadzorczej ZEC.Jakimi kryteriami kierowała sie ta rada w wybieraniu kierownictwa ZEC.Ktos juz wspomniał,ze prawdopodobnie zaden z prezesów nie posiada stosownego wykształcenia do zarządzania tego typu firmą.Kolejne pytanie wysokość poborów Panów Prezesów a srednia pracowników.Dalej czy przewiduje sie podwyzki w cenie ciepła oferowanego przez ZEC Wołomin.Jeszcze dalej republika kolesiowa łamane na wdzieczność za popracie kadydatki, to są nowe standardy, te lepsze od tych którymi sie okazywały poprzednie władze Wołomina.TO CEMENTUJE UKŁAD. Tak jak jest poukładane od ostatnich wyborów samorzadowych w Starostwie ,UM Wołomin i podległych spółkach to istny” majstersztyk” obecnych władz powiatowych i Miasta Wołomin.KTO TYM WSZYSTKIM ZAWIADUJE??? Wszystko to wskazuje na ogromny brak szacunku do mieszkanców/wyborców.Ciekawe czy to sie podoba mieszkancom/wyborcom.Ale cóz to jest powiat wołomiński

  • Republika Kolesiowa – świetna nazwa dla Wołomina. Przynajmniej na obecną kadencję, której wyznacznikiem w historii wołomińskiej samorządności będzie niespotykanych rozmiarów nepotyzm.

 8. @Jacek nie zgodzę sie z Tobą,że na układy nie ma rady.Po prostu wyborcy powinni mieć lepsza pamięć i konkretnie rozliczać za obietnice i deklaracje kampanijne. Jak już pisałem, jezeli krytykuje się konkurencje polityczną , wytyka błędy i nieprawidłowości / co miało miejsce przy ostatnich wyborach samorzadowych np. w Wołominie/ a pózniej robi to samo albo i na jeszcze większa skalę, TO JAK TO NAZWAĆ. To wyborcy powinni byc konsekwetni i mieć lepsza pamięć. Ale każda władza podczas kadencji a szczególnie w ostatnim roku jej trwania tak manipuluje poprzez media wyborcami i społeczeństwem,że i tak ludzie wybiorą te osoby. Tu własnie jest szczególna rola mediów, które powinny być obiektywne powtarzam obiektywne. Nie mówie,że wszystkie takie nie są ale raczej większość idzie za pieniądzem i innymi np.światopogladowymi uwarunkowaniami.

 9. Radwan robotę wykonała, dwie pensje dla Jagodzińskiego można już odhaczyć, jeszcze tylko udana inauguracja w niedzielę na targowisku i dieta posła w zasięgu.

 10. Pani Radwan myśli że ucieka przed problemem i szykuje miejsce dla nowego koalicjanta. W rzeczywistości kopie pod sobą coraz głębsze dołki. Odpowiedzialność Jagodzińskiego nie ominie i dopadnie nawet w ciepłowni. Burmistrzowie nie obciążą stratami prezesa MZO ponieważ prokuratura za pieniądze wyrzucone w błoto dobierać się będzie do podpisujących bezprawne decyzje administracyjne. Pan Kuśmierowski po prostu powie, że robił do czego był zobowiązany przez właściciela i nadzorców.

 11. Działacz Zielonego Wołomina który dostał ostatnio posadę w spółce komunalnej od Jagodzińskiego stał się odważny: Wpis na ZW
  „Radek Ufnal Nic nie stoi na przeszkodzie. Możemy się przecież spotkać w pierwszy poniedziałek miesiąca pod biurem na Ogrodowej 14”
  p. Ufnal szybciej będzie jutro na targowisku miejskim.

 12. Po czymś takim czego „dokanał” Jagodziński iść w prezesy i ubiegać się o mandat posła to szok. Gdzie my żyjemy, z Wołomina uczyniono jakiś Bantustan o zielono-pomarańczowym odcieniu.

 13. @mm kto ma być tym nowym koalicjantem burmistrz Wołomina? Już chyba wszyscy w Wołominie i powiecie są w koalicji przeciwko Pis. Tak przy okazji czy naprawde w ZEC Wołomin musi być 2 wiceprezesów.Za ile i jakie obowiązki maja wszyscy 3 prezesi.Łatwo sie szasta pieniędzmi podatników i odbiorców ciepła.na sute pensje dla miejscowych polityków jako nagrody za trwanie dla dobra koalicji w Wołominie i powiecie.Te praktyki polegajace na dzieleniu fruktów sa porażające, a tak krytykowano poprzednie władze Wołomina za podobne działania.Z tym ,że teraz chyba osiągnieto jeszcze wyższy poziom .Naprawde przykro na to patrzeć.Jak tak dalej pójdzie to zabraknie posad i co wtedy?Czym będziemy cementować układ?

 14. ps. Mam nadzieję,że mieszkańcy/wyborcy to wychwytuja i wykażą sie dobrą pamięcią. Jak przyjdzie stosowny czas to pokażą tym wszystkim naszym miejscowym politykom/niektórzy ponad 20 lat trwaja, kartki stosownego koloru. Ale jest zagrozenie , iż prawdopodobnie do tego czasu namaszczą swoich nastepców i tak pewnie dalej bedzie. I tak dalej ” aby Polska nie zginęła”

 15. Wszystko stało się jasne po tym co Jagodziński powiedział w wywiadzie udzielonym mojej Gazecie Regionalneji: „PIENIĄDZE DAJĄ ZADOWOLENIE” . W dalszej części zapomniał dodać, że tylko tym … , którzy są przy władzy. Bezczelnością przekroczył kolejną granicę!!!

 16. W Kurierze wyszkowskim podano że Radwan jest w komitecie poparcia w wyborach do sejmu Grabca z PO z powiatu legionowskiego. Podobnie starosta Rakowski. Znaczy że niezbyt cenią wiceburmistrz, prezesa Jagodzińskiego.

 17. Jezeli Starosta Wołomiński popiera na posła pana Grabca, to znaczy ,że Wspólnota Samorzadowa przykleiła sie teraz do PO? Czyli liczą,że PO dalej zapewne w koalicji będzie rządzić w kraju. A co bedzie jak wiatr zawieje inaczej? Czy wtedy układanka w powiecie sie utrzyma?
  ps.Jest ktoś kto odpowie na moje pytania z wpisu z dnia 11.10.2015r.Pozdrawiam

 18. Jak czytam Wasze wpisy , wniosek nasuwa się sam. Miało być lepiej a jest dwukroć gorzej niż było. Poprzednicy się nachapali i dalej chcieli doić. Ich następcy, to pozostałych kilka wysokich stanowisk a reszta rozpoczęła proces pchania się do koryta i to bezczelnie jak w chlewiku. Wszystko przy otwartej kurtynie medialnej. Teraz w PiS -e trwa przepychanka kiedy zrobić referendum. Padł pierwszy wyznaczony na maja 2016 roku.

  • Drogi Robercie czemu tak nisko oceniasz umiejętności Pana Florkiewicza? Toć on może zostać nawet prezesem PSL. Myśle że jego umyśle takie plany kiełkują 🙂

 19. Gratulacje dla posła Jagodzińskiego za doskonały wynik wyborczy. Działacz Zielonego Wołomina, sołtys, od niedawna we władzach spółki komunalnej Ufnal przekonał nas do poparcia twórcy ripoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj