Nieprawidłowości w Miejskim Domu Kultury

17

Znane są już wyniki audytu, zleconego przez urząd miasta i przeprowadzonego w Miejskim Domu Kultury w Wołominie. Miał on na celu kompleksową kontrolę zasobów jednostki w związku z wygaśnięciem stosunku pracy byłej dyrektor Marzeny Małek. Inwentaryzację przeprowadzono w terminie 23 kwietnia – 10 czerwca 2015 r.

(…) Słabością kontrolerzy nazwali także zagadkową sprawę braku kontroli wydruków z drukarki służącej do produkcji ulotek czy plakatów. W jednym tylko roku na zakup tonerów wydano aż 50 tys. zł.

Ciekawostką okazała się również umowa sponsoringu ze SKOK Wołomin. Jak napisano w protokole, umowa MDK ze SKOK Wołomin pozostawia wątpliwości co do nieproporcjonalnie wysokich wymagań ze strony sponsorującego. (…)

Więcej na łamach Wieści.

17 KOMENTARZE

 1. 50 tysięcy złotych na tonery do drukarki? Toż wydrukowanie plakatów na wszystkie imprezy zorganizowane przez MDK w ciągu całej kadencji tej dyrekcji kosztowało nie więcej niż 50 złotych 😉

 2. Mimo takich wydatków przegrać kampanię to trzeba być już naprawdę nieudacznikiem:))
  Czy zawsze muszą się pchać miernoty do władzy?

  Jestem ciekaw jakie będą wyniki kampanii PSL w naszym regionie, bo z tego co można wyczytać z rejestru umów urzędu w marcu podpisano umowę na dostawę tuszy i tonerów na 99 955,61 zł. demagogia pełną gębą:)
  Podchodząc uczciwie do tematu należało by na bieżąco porównywać wydatki obydwu kadencji (idę o zakład że władza będzie tłumaczyła że my to inaczej wydajemy musimy to tamto a poprzednik to wiadomo na co wydawał i tp) bo mogę się założyć że wyjdzie na to samo.
  Nie chcę nikomu proponować przeglądania rejestru umów bo tylko wkur…. człowieka bierze na te wszystkie wydatki.

 3. Urząd Miasta wydaje 100 tysięcy na tusze i tonery i nikt się nie dziwi. A tu zaraz afera. Czy nikt nie zauważył ,że nic na nią nie mają . Piszą o słabościach , nietaktach i nic więcej. Mus obsadzić stanowisko jakąś koleżanką Radwan i tyle na temat. Jak się chce kogoś pozbyć to się audyt zleca . Nie dajcie się manipulować.

  • 100 tys dla całego urzędu, to co innego jak 50 tys tylko dla MDK. Jak wiadomo, urząd produkuje masę dokumentów, to i tonery są potrzebne. To nic dziwnego.

   • Droga Pani Urzędnik, pracowałem przez wiele lat w drukarni i wiem jakie są koszty wydruku. Drukowanie z tekstem czarno-białym jest najtańszą formą a wydaje się że takie są produkowane w 99% w urzędzie. Za 100 tys można wydrukować już nawet nie tysiące a setki tysięcy dokumentów oscylując koło miliona. No chyba że w urzędzie też trzaskacie plakaciki a wydruk w formie plakatu jest 5 do 10-ciu razy droższy.Jestem ciekaw czy w urzędzie prowadzony jest rejestr druków z rozróżnieniem na kolorowy i czarno-biały? Zapewne nie a wytykacie MDKowi nieprawidłowości.
    To są tylko koszty za tonery a gdzie jeszcze papier i naprawa urządzeń?

 4. Kolejne rewelacje o MDK, Panie Andrzeju i Pan taki rzetelny i w to uwierzył?, proszę w trybie dostępu do informacji publicznej zapytać? Z tego co dziś o owych rewelacjach mówiło się w MDKu, myślę, że kwota oscylowała koło 10-12 tys w 2014 a w 2013 była jeszcze podobno większa bo MDK startował z promocją a to nie był rok wyborczy. Proszę to sprawdzić zanim Pan powiela. Pracuje w kulturze i nie zgodzę się z tym, że umowy są podpisywane z instruktorami w @ %do 60%, Pan zapyta jakie podpisane są teraz, nowy Dyrektor ze Sztabu Pani Burmistrz. Jak umowy na procent to każdy zarabia ile wypracuje. No ale pewnie się komuś nie podoba, że MDK ma dużo różnych zajęć. Przepraszam a co do tych „ledów”? to skąd mieli wziąć druga ofertę z W-wy, czy Gdańska, ledy są jedne w Wołominie, maja konkretną lokalizację 🙂 Przepraszam ale ten kto robił audyt bo inwentaryzacja to nie była nie ma zielonego pojęcia o kulturze. Kobieta się napracowała to ją zgnoić i zrobić kontrolę z tezą, bo na to mi wygląda. Na jej miejscu podałabym gazetę do sądu po tych rewelacjach. Kto w Wołominie będzie chciał teraz być Dyrektorem oj odradzałabym, brr…

 5. Chyba wszystkim umknął skok główny sponsor wielu imprez a tu takie grosze, a może nie…. co do tonerów to warto sprawdzić ile inne domy kultury wydają w ciągu roku. Ja wszystko rozumiem ale 50 tysięcy na rok na zakup tonerów, a do tego reklamy na ledach i w prasie to zdecydowanie za dużo – to się nie składa.

 6. Jak się drukuje nieaktualne ulotki o zamknięciu przejazdów 12-ego to mniemam że wydatki na tonery w tym roku nie spadną. co tam 50 klocków. Jak nie oni płacą to się nie przejmują.

 7. dla nikogo nie było tajemnicą że MDK Wołomin w roku 2014 był głównym sztabem wyborczym PiS w Wołominie, pani dyrektor (pisowska działaczka) na życzenie Ryszarda Węgierskiego hulała z kasą ile wlezie by Rysio wygrał. 50 tys na tonery to rekord świata wśród domów kultury… no ale w tym czasie publiczna kasa była wydawana bez umiaru nie wspomnę o słynnym kalendarzu na 2015 rok z fotką Rysia.

  • wolnej od pisu ziemi czyli fanatyk Po i Psl.
   Czy może ktoś powiedzieć dlaczego jeszcze brak jest rejestru zawartych umów za rok 2014 na stronach UM?
   Można by kadencje porównywać na bieżąco a tak niby ujawniają ale tak żeby nie było widać konkretnych przykładów.
   Do MDKu w zeszłej kadencji wypchnęli promocje z UM czyli drukowanie plakatów i tp a to jest najbardziej kosztowne.

   • Dla mnie to tylko takie pieprzenie o transparentności uczciwości że rysio był zły tyle wydawał i tp. Może porozmawiajmy o faktach popartych rzetelnym zestawieniem.
    Po roku kadencji można chyba porównać wydatki burmistrzów?
    Dlaczego jest to uniemożliwione przez brak rejestrów umów z zeszłych lat?? bieżące wydatki są oszczędne a poprzednik szastał kasą? to zestawienie proszę a nie tylko pieprzenie. A może władza tego nie zrobi bo czyni dokładnie to samo co poprzednik?

   • Takie pieprzenie powiadasz? Kasa kasa i jeszcze raz kasa sie liczy. O faktach powiadasz. Fakty są takie, że wybudował sobie chłopek ze wsi domek w Zagościncu na kredyt. Miał zarabiac na śmieciach i spłacać kredycik. Niestety, dostał kopa w zad i mamona ze śmieci też poszły w PISdu. Teraz siedzi w urzędzie w Ząbkach jako referencik. Na kredycik brakuje więc domek do sprzedania trafił. Może ktoś z wiernych druchów chce odkupic? Nie fikaj za mocno Rychu 1 bo jeszcze i z Ząbek pogonia i wtedy nawet na sól nie styknie.

   • Rysio podobno przed burmistrzowaniem był doradcą finansowym i doradzał przy sprzedaży kredytów.
    Widocznie był tak samo kiepskim doradcą finansowym jak Burmistrzem jeśli nie skalkulował ryzyka utraty stołka. Może to go czegoś nauczy. chociaż wątpię. Pozostaje mu tylko Partia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj