1/4 do kościoła

9

Znamy już wyniki corocznego, niedzielnego liczenia wiernych na niedzielnej mszy św. W 2015 r. w diecezji warszawsko-praskiej na mszę stawiło się 24,1 proc. wiernych, a Komunię św. przyjęło 46,2 proc. z nich. W których parafiach powiatu wołomińskiego zanotowano najwyższą frekwencję, a gdzie w niedzielę wiernych było najmniej?

Wyniki ustalono na podstawie formuł uwzględniających jednocześnie kilka parametrów: liczbę osób obecnych /przyjmujących Komunię św. w dniu badania statystycznego, stosunek liczby (odpowiednio) D: dominicantes (obecność wszystkich wiernych na mszy św.) lub C: communicantes (obecni na mszy, przyjmujący Komunię św.) do ogólnej liczby mieszkańców danej parafii, stałe mnożniki zalecane dla tego typu badań statystycznych. Kuria nie podaje wyników wszystkich parafii, ale tylko te o najwyższej i najniższej frekwencji. (…)

W numerze wyniki badań we wszystkich dekanatach powiatu.

9 KOMENTARZE

   • Mam ,,rodzinkę” w tym Twoim Klembowie ,wszyscy oni to żarliwi katolicy;co tydzień są w kościele ale jak ich widzę to trzymam się kurczowo za portfel bo wielokrotnie mnie okradli dzięki takim Klembowskim,,katolikom” straciłam wiarę w boga i ludzi. Niech ich piekło pochłonie !!!

 1. Przepraszam bardzo,. ale co to obchodzi pismaków z peryferyjnej pseudogazety, kto chodzi, a kto nie chodzi do „kościółka”, gdzie obowiązuje jedno przykazania – dawaj…dawaj..dawaj… – na KUL. na Radio Ma Ryja, na Spotkania z Dziwiszem [i papieżem Franciszkiem]., na ogrzewana, na oświetlenie, na auta dla proboszcza i wikarego…Wolę oszczędzić i ofiarować Na WOŚP

 2. @Danuta nie ładnie tak zle mówić publicznie o swojej rodzinie, nawet jesli są z Klembowa.A jezeli chodzi o katolików z Klembowa niewiele sie różnią od innych katolików z Tego Kraju.Wydaje mi sie ,że kazdy kto rzadziej czy często chodzi do Koscioła, raczej tam złych rzeczy nie nabywa a tylko sie moze poprawiać.Chrystus przyszedł na świat nie dla zdrowych a dla chorych, jezeli już tak mówisz.Pozdrawiam serdecznie

  • @Zbigniew ; To nie jest już moja rodzina ale tylko zbiór bezwartościowych osób a precyzyjnie to nie są oni z samego Klembowa tylko z parafii Klembów (5 km od Klembowa)

 3. @ Danuta, to bardzo przykre jak sie wyrazasz o ludziach, stad juz bardzo blisko do zachowań wynikajacych z mein kampf,które miały miejsce ponad 70 lat temu. Jezeli chodzi o osoby z parafii Klembowskiej, to w zdecydowanej wiekszości sa to porzadni ludzie. Zapewne niektórym zdarza sie błądzic i nie sa idealni, to chyba nie powinno w ten sposób o nich mówić.Trzeba mieć nadzieje ,ze np. chodzac do koscioła poprawia się, a moze gdyby nie chodzili to może jeszcze bardziej by błądzili.
  Ogólnie mówiąc, jezeli ludzie chodza do koscioła, to słuchaja tam pozytywnego przekazu,niektórzy podejmują zobowiazania do poprawy, do zycia zgodnego z Dekalogiem, więc nie mozna dezauować kwesti zwiazanych z chodzeniem do kościoła.Z tego ,że ludzie chodza do kościoła moga wynikć tylko pozytywne skutki.
  Faktem jest,że w kraju postepuje laicyzacja na wzór panstw zachodniej Europy, a to jest błąd, nie czas i miejsce na dowodzenie tego, ale z tym chyba kazdy sie zgadza.Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj