Bójka księży w Duczkach!

160

O tej niecodziennej sytuacji wierni parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach rozmawiają już od wielu dni. Ukradkiem i po cichu, bo sprawa pobicia się dwójki tamtejszych księży chwały parafii na pewno nie przynosi…

– Ja znam tę historię z opowiadań, ale byli tacy, którzy widzieli jak księża wdali się w bójkę. Lepiej tego nie komentować, bo wiary brakuje, jak się na coś takiego patrzy – przyznaje starszy mężczyzna, mieszkaniec Duczek. Inni parafianie, także ci z okolicznych wsi, podają kilka wersji ubiegłotygodniowego zdarzenia: jedni mówią tylko o spoliczkowaniu jednego księdza przez drugiego, inni opowiadają, że kapłanów rozdzielać musieli świadkowie zdarzenia. Nie wdając się więc w szczegóły, można stwierdzić jedno: księża skonfliktowani byli już od dawna. I zresztą nie tylko oni.

Napięcie pomiędzy częścią parafian a duczkowskim proboszczem narastało od miesięcy. Ksiądz miał obrażać liderów wiejskich środowisk, wyzywać ich od komunistów i oczerniać przed innymi.

– Proboszcz z parafii zrobił sobie prywatny folwark – przyznaje jeden z sołtysów.

– Generalnie proboszcz jest nieprzyjemny, jakby był na parafii z musu. To nie jest ksiądz z powołania – dodaje młoda parafianka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

160 KOMENTARZE

  • Az szkoda czasu na czytanie takich artykulow i komentarzy. Cos sie dzieje, nikt nie wie co,ale wszyscy maja duzo do powiedzenia. Nie wiem czy widzialam ti choc jeden inteligentny komentarz. A najbardziej mnie rozbawilo,ze juz mozna powymyslac wiecej,z ks.probiszcz ma dziecko… A wiecie bo ja to slyszalam,ze nasz ks proboszcz to w ogole Michal Wisniewski,tylko przeszedl operacje plastyczna. Naprawde o tym nie slyszeliscie?? -tylko takich komentarzy brakuje. Bo jak juz wymyslac to pojdzcie ludzie na calosc skoro jest okazja. A sam artykul tez widze,ze wprost 'z najwyzszej polki’- bardzo wiarygodne zrodla-ktos powiedzial,ze… Drogie wiesci napiscie jeszcze w artykule,ze nasz ks Proboszcz to Michal Wisniewski- bo to sama prawda,recze glowa!! Widzialam na mszy jak mu spod peruki wystaja czerwone wlosy-serio!! Napiscie o tym artykul a Wy ludzie biegnijcie do kurii bo to tez trzeba zglosic!!!

   • A relacje wielu świadków to nie są wiarygodne źródła? A bójka między księżmi nie jest możliwa?

   • Pobili sie o wplywy z prostytucji na rynku powiatu malego. Kazdy czarny frendzel liczy na zyski i kasa zasrywa mozg. Dodatkowo dziorki i dzioreczki

 1. Wieści zaczynają podawać informacje na miarę Radia Erewań (była kiedyś taka seria dowcipów), ktoś coś widział, ktoś coś słyszał, ale w zasadzie nie wiadomo co. Po przeczytaniu tego newsa przypomniał mi się właśnie jeden z takich dowcipów:
  P: Czy jest prawda, ze kompozytor Chaczaturian wygral samochod na loterii?
  O: Tak, to prawda, ale z malymi poprawkami: nie Chaczaturian a Szostakowicz; nie samochod a motocykl; nie wygral, ale przegral; i nie na loterii ale w pokera.

 2. Wieści Jak zwykle szukają sensacyjek – Napiszcie konkretnie o AFERZE INTERNETOWEJ W WOŁOMINIE TO MIESZKAŃCÓW INTERESUJE.Szukacie tematów pobocznych aby odwrócić uwagę od największej afery finansowej w historii wołomińskiego samorządu. 800 000 zł w błoto

 3. Takiś dociekliwy a nie potrafisz znaleźć artykułu o ,aferze’?trzeba myszką troszkę niżej i potem kliknąć żeby przeczytać panie dociekliwy

 4. A ja uważam że proboszcz to fajny ksiądz. Gdyby reszta księży była taka jak on – w Polsce nie byłoby problemu islamiizacji – bo wszyscy bylibyśmy już muzułmanami i wierzyli w dżichad. Jak dla mnie – zasłużył na darmową wycieczkę od parafian. Do Mekki. A my – pójdziemy niebawem za nim. I po churysie – każdemu, hej !

 5. A dociekliwy – popieram – wszystko – zastępcze tematy. Cichnie RIPOK i internet – brak rozliczeń a to w sumie prawie 16 000 000zł. Bogate miasto mamy. O klatce w urzędzie za 5 000 0000- nie ma co wspominać.

 6. To nie był konflikt pomiędzy księżmi tylko walka Księdza Wikarego o prawdę i sprawiedliwość. Jak można było dłużej tolerować nic nie robienie na parafii i zachowania proboszcza. Bravo KSIĄDZ MAREK!!!!! Bravo DUCZKI!!!!

  • Bardzo dobrze Pani Anno, ale ja tu widzę głębszy sens tego zdarzenia niż walka o sprawiedliwosc. Możliwe że nasz ksiądz proboszcz jest pod wladaniem sił nieczystych. Zglosilbym cała sprawę do Watykanu. Z Bogiem bracia i siostry.

 7. Ostatnio zdarza mi się uczestniczyć we mszach w Warszawie na Powiślu. I co ciekawe o ile u nas o 8.30 jest tłum, to na przykłałd w kościele na Tamce, czy na Zagórnej jest 70-80 osób, głownie seniorów. Niech panowie w czarnych mundurkach zastanowią się dlaczego . A szczególnie ci w czarnych z fioletowymi dodatkami.

  • „U nas”… Czyli gdzie można natknąć się na taaakie tłumy wiernych w kościele o 8.30? Chętnie je zobaczę i tę niebywałą zdolność bilokacji, jaką posiadasz, skoro bywasz w kilku miejscach jednocześnie i liczysz wiernych. Rozumiem, że w takim właśnie specyficznym charakterze (potraktuj to określenie dosłownie i w przenośni) występujesz/pracujesz. Może nawet funkcjonujesz.
   Niejednokrotnie czytam na ogólnych forach wrogie antyklerykalne i antykościelne komentarze o „katabasach w czarnych kieckach” i przyznaj się sam przed sobą, że twoje: „Niech panowie w czarnych mundurkach zastanowią się dlaczego” nosi te same znamiona. Może nawet gorsze, jeżeli szczycisz się z obecności wielu osób w Twojej parafii, jesteś zadeklarowanym katolikiem. Zastanów się lepiej nad sobą i swoją rolą w Kościele (wspólnocie, nie budynku), a kapłanów z powołania, jakimi są Duszpasterze z mojej parafii przy ul. Zagórnej, zostaw w spokoju.

 8. WSZYSCY O WSZYSTKIM WIEDZĄ I OPOWIADAJĄ A Z KURII ŻADNEJ REAKCJI . NAJWAŻNIEJSZE ABY WSZYSTKICH POWYMIENIAĆ . NAJBARDZIEJ SZKODA KS. MARKA , BO ZOSTAŁ UKARANY ZA DEBILNEGO PROBOSZCZA . PROBOSZCZA KOLEDZY Z MAFII WZIĘLI ZA REZYDENTA A KS. MARKA UKARALI ZA DEBILNEGO PROBOSZCZA. PROBOSZCZ W PARAFII POWINIEN BYĆ JAK OJCIEC DLA WIKARIUSZA A NIE TRAKTOWAĆ GO JAK ZŁO KONIECZNE. SKOŃCZYŁY SIĘ CZASY ABY TE PASIBRZUCHY ZADURZENI W SOBIE ZNĘCALI SIĘ NAD WIKARIUSZAMI. MYŚLI ,ZE ON WIELKI PROBOSZCZ TO MOŻE WIKARIUSZY LEKCEWAŻYĆ. WIELKI PROBOSZCZ DO KASY. JAK PRZYJDZIE DO MNIE TO GO POGONIĘ I ŻADNYCH PIENIĘDZY NIE DOSTANIE NIECH SIĘ WYWIĄŻE Z OGRZEWANIA KOŚCIOŁA NA KTÓRE WZIĄŁ KASĘ I NADAL ZIMNO . GDZIE TE PIENIĄDZE. ???

 9. KSIĄDZ MAREK POWINIEN ZOSTAĆ. GRATULACJE KSIĘDZU MARKOWI ŻE NIE DAŁ SOBĄ POMIATAĆ DEBILNEMU PROBOSZCZOWI . REAKCJA KSIĘDZA MARKA DOPIERO PRZESTRASZYŁA PROBOSZCZA I POLECIAŁ ZE STRACHU NA SKARGĘ DO KURII . ILE CZASU MOŻNA ZGŁASZAĆ DO KURII ,ŻE W DUCZKACH SIĘ ŹLE DZIEJE . KURIA SIĘ ZNALAZŁA. PROSZĘ JAKIE TO POWIĄZANIA Z PROBOSZCZEM . MIESZKAŃCÓW ZGŁASZANIE TO NIE WAŻNE . WAŻNE JAK PROBOSZCZ POLECIAŁ . TAK TEŻ SIĘ TRAKTUJE MŁODYCH WIKARIUSZY.

 10. Kochani żeby się wymądrzać to trzeba coś na ten temat wiedzieć. Proboszcz ks. Józef to człowiek psychiczny . Bardzo źle odnosił się do wikariuszy. Już poprzedni wikariusz odszedł ,bo był poniżany przez proboszcza. Obecnego ks Marka te poniża przy każdej sposobności. Znęca się też nad rezydentem ks. Krysztopą ,który budował ze swoimi parafianami kościół a teraz gdy jest w podeszłym wieku i jest rezydentem na tej parafii traktuje go jak zło konieczne. Wikariusz ks. Marek jest wspaniałym człowiekiem bezkonfliktowym a proboszcz ciągle wszystkiego się czepia i publicznie obraza . Ja też bym nie wytrzymał gdyby mnie ktoś poniżał i obrażał . Też bym nim trząchnął. .Przeglądałem jego życiorys na poprzednich parafiach proboszcza też ludzie tam nie tolerowali. Ksiądz Marek super postąpił , najpierw zgłaszał do kurii ale reakcji żadnej nie było. Ludzie też informowali kurię bez rezultatu . Więc brawo księże Marku tak należało zrobić aby wreszcie kuria zareagowała.

  • dobrze powiedziane: „Kochani żeby się wymądrzać to trzeba coś na ten temat wiedzieć.” a co ty wiesz meggi na temat tego co piszesz? skad wiesz,ze zneca sie nad rezydentem i,ze gnebil poprzedniego wikariusza? Zam osobiscie ks.Grzegorza i odszedl z naszej parafii poniewaz dostal powolanie a kurii do bycia kierownikiem duchowym w seminarium. Nie ma w tej sytuacji nic z tego co piszesz. Ale no tak zapomnialam, plotki. Stad jestes tak dobrze poinformowany. gratulacje- zazdroszcze zrodla informacji! oby tak dalej
   kiedy ksadz proboszcz publicznie obraza? Bardzo czesto jestem w kosciele,prowdze tu aktywne zycie w parafii i NIGDY nie slyszalem,aby ks Jozef kogokolwiek publicznie obrazal czy szykanował.

  • A życiorys ks.Marka też przejrzałeś, w ramach obiektywizmu? Bo mimo że krótszy, wypada o wiele gorzej od tego proboszczowskiego…
   Nie wiem co odbiło Waszemu byłemu proboszczowi. Znałam go lata temu i był pobożnym, mądrym, uczciwym facetem, mówił mądre kazania, choć nie porywające, był wymagający i bezpośredni, ale autentyczny i przyjazny. Nie wiem co go tak zmieniło, może faktycznie zachorował. Jeśli tak, to współczuję, bo szkoda normalnego, porządnego człowieka. I szkoda parafian, którzy przez tę chorobę ucierpieli.
   Za to z kolei ks. Marek… Cóż, na żadnej parafii sobie nie radził, w szkole też zazwyczaj miał problemy i choć pozornie robił dobre wrażenie, to proboszczowie którzy go dostawali nigdy się nie cieszyli. Może i on się zmienił, za to na lepsze, ale w to akurat wątpię. Prędzej wydaje mi się (tu już przypuszczenia, nie fakty) że na zewnątrz stwarza pozory, ale jak ktoś z nim musi pracować i być za niego odpowiedzialny, to ma ciężki krzyż. W każdym razie nowy proboszcz ma dobrze, że nie musi go mieć w parafii. Zmiana katechety w trakcie roku ma jednak swoją wymowę, mimo trudu jest dobrym rozwiązaniem

   • To wyżej było oczywiście do meggi
    Swoją drogą, to może ja za mało wierzę w ludzi, może księdza Marka też coś przemieniło i teraz to naprawdę porządny, wiarygodny facet, a nie pozorant? Oby. W tym przypadku myliłabym się z przyjemnością 🙂

 11. Ksiadz Wikary bronił poprzedniego Proboszcza Zygmunta którego nowy proboszcz chciał oddać do domu starców. Podobno nie chciał go przyjac po dłuższym pobycie w szpitalu.
  Proboszcz Józef to nie człowiek bo nie ma serca!

 12. Z tego co slyszałam, to proboszcz cierpi na schizofrenię. Ile w tym prawdy to nie wiem. Podobno gnebił wikarego. Proboszcz mi sie od początku nie podobał. Szczególnie mi podpadł jak chciał usunac z parafii ks. Krysztopę.
  Z tego co słyszałam, to proboszcz ma syna i podobno wszyscy o tym wiedzą. Ja nie chodze do kościoła bo dla mniet o jedna wielka obłuda i z wiara nie ma nic wspólnego. a tego typu zachowania jak w Duczkach to tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze dobrze robię nie chodzac do kościoła i nie posyłając tam swoich dzieci. Mam nadzieje, ze cos kuria zrobi z proboszczem

  • A z tego co ja słyszałam to 'malwina’ cierpi na schizofrenię, wiecie? i podobno gnębi swoje dzieci, serio. Od poczatku mi się nie podobała… Słyszałam też,że ma 3 synów, i każdego z innym facetem. Ach jak można tak żyć… co prawda NIE WIEM ILE W TYM PRADY… no ale w końcu TAK SŁYSZAŁAM,wiec musze to napisac na kilku forach i w gazecie. Co prawda nie znam Malwiny bo do niej nie chodze, dla mnie jest obłudna, ale jej typ zachowania utwierdza mnie w przekonaniu,że dobrze robię unikając jej, bo w końcu kto by chciał rozmawiać z kims kto sie tak zachowuje?!

   -pozdrowienia dla Malwiny z komentarza wyżej.

   • Tak,Pani Malwino, bardzo wiarygodne źródła. Gratuluje Pani inteligencji, aby pisac takie komentarze i się ośmieszać. chociaż jest się z czego pośmiać jak się czyta takie prymitywy

 13. A pamietacie afere z ubiegłego roku? Gazety pisały jak to proboszcz z Duczek zakopał na cmentarzu śmieci. On jest nie obrażając nikogo chyba mało normalny…….

 14. Wiesci szukaja sensacji, a ludzie plotkuja. Znam ks Proboszcza osobiscie i nie mam pojecia czemu wszyscy tak zle sie o nim wyrazaja. To naprawde fajny ksiadz. Plotki zawsze beda krazyc. To przykre

 15. Chyba nikt nie jest świadomy dlaczego Proboszcz trafił do Duczek. Dlaczego z wcześniejszej parafii odszedł? A może został przeniesiony?

 16. Malwina, skoro nie chodzisz do kościoła, to dlaczego tak bardzo się nim interesujesz? Nie wiem, kto bardziej zawinił, ale wina zawsze leży po obu stronach. Jestem z sąsiedniej parafii i zamiast przeżywać, że ksiądz proboszcz czy ksiądz wikary jest taki siaki czy owaki, to się zastanowicie, co jest prawda, a co powtarzana plotka. Tyle w Was jadu i nieżyczliwości ludzie..

 17. Niemal jak u Tuwima
  [ale one nie z Duczek i nie ksiądz]:

  Bogobojnemu „karolkowi” – poświęcam.
  [ karol 27 stycznia 2016 at 15:44]

  – Ksiądz Zygmunt w pysk!
  – Ksiądz Krzysio w mordę!
  I w na plebanii pachnie mordem…
  Lecz ten się na opinię wypnie,
  kto Hoserowi więcej sypnie…

  Więc pókii płynie forsa z Duczek
  – niech proboszcz wikarego tłucze!

  Jamen[t]
  Amen

 18. Az szkoda czasucna czytanie takich artykulow i komentarzy. Cos sie dzieje, nikt nie wie co,ale wszyscy maja duzo do powiedzenia. Nie wiem czy widzialam ti choc jeden inteligentny komentarz. A najbardziej mnie rozbawilo,ze juz mozna powymyslac wiecej,z ks.probiszcz ma dziecko… A wiecie bo ja to slyszalam,ze nasz ks proboszcz to w ogole Michal Wisniewski,tylko przeszedl operacje plastyczna. Naprawde o tym nie slyszeliscie?? -tylko takich komentarzy brakuje. Bo jak juz wymyslac to pojdzcie ludzie na calosc skoro jest okazja. A sam artykul tez widze,ze wprost 'z najwyzszej polki’- bardzo wiarygodne zrodla-ktos powiedzial,ze… Drogie wiesci napiscie jeszcze w artykule,ze nasz ks Proboszcz to Michal Wisniewski- bo to sama prawda,recze glowa!! Widzialam na mszy jak mu spod peruki wystaja czerwone wlosy-serio!! Napiscie o tym artykul a Wy ludzie biegnijcie do kurii bo to tez trzeba zglosic!

  • Karol
   27 stycznia 2016 at 18:17

   „Tuwimem” a nie „tuwimem” – jeśli już. I „Obywatelu” – nie „Obywateli” – jeśli można…

   Poza tym:

   – Nie będę się na Ciebie gniewał,
   nie dam Ci pstryczka ani klapsa.
   Nie powiem nawet – Pies Cię jeb*ł,
   bo to mezalians byłby. Dla psa…

 19. Ludzie opanujcie się, błagam. Nawet nie ma żadnej wiarygodnej informacji na ten temat, a przekazywanie historyjek i dopowiadanie sobie różnych rzeczy nie prowadzi do prawdy. I tu wcale nie chodzi o lubienie księdza czy też nie, o to co zaszło między nimi, ale o to że nic nie wiecie i wymyślacie historie żeby zrobić jeszcze większe zamieszanie. Najpierw spójrzcie na siebie, bo to wy pokazujecie ile w was nienawiści i zła.

 20. Nic dziwnego, że nie mogło być dobrze jeżeli proboszcz w całej wsi na kolędzie nastawia wszystkich przeciw wikaremu. I tak podziwiam, że tak długo z nim Ksiądz Wikary wytrzymał. Ksiądz Marek to siła spokoju.

 21. Papież Franciszek: „Oszczerstwo jest wielkim grzechem. Oszczerstwo zabija. Oszczerstwo niszczy dzieło Boże” (Hom.15.04.2013)Oszczerstwo zabija, bo często doprowadza do śmierci niewinnego człowieka. Oszczerstwo zabija jeszcze w tym znaczeniu, że zanim doprowadzi drugiego człowieka do śmierci, już zabija duchowo tego, kto nim się posługuje: zabija jego miłość do bliźniego, do Boga, dobroć, miłosierdzie, łagodność i inne cnoty. Oszczerstwo zabija, bo doprowadza do śmierci duchowej, do szatańskiej nienawiści, w której trwanie jest śmiercią (por. 1 J 3,14-15).”

  • jakoś mało w tych komentarzach prawdy, każdy powtarza co gdzieś słyszał,wiec lepiej warto sie zastanowic. Jakas prawda istenieje, to na pewno, ale jak na razie w tych komentarzach widac tylko sensację, nienawisc, brak konstruktywnych uwag-tylko wyzywanie, jad pełen nienawisci i plotki. Nie chce nikogo obrazac,ale inteligentna osoba, która by chciała wyrazić się przeciw, ma do tego prawo, bylaby w stanie napisać inteligentny komentarz, oparty na jakis argumentach, z kulturą. Takie sprawy naprawdę można załatwić inaczej. a ta sieczka nienawisci, która zaczyna się rozprzestrzeniać w parafii i chociażby na tym forum, nie świadczy niestety o niczym konstruktywnym. Ale widocznie ludzie nie są w stanie stworzyć konstruktywnych uwag, tylko wolą dolewac oliwy do ognia i zachowywać się jak zwierzęta- bo za przeproszeniem to psy szczekają bez myślenia, a ludzie powinni się zastanowić zanim coś powiedzą, tymbardziej publicznie.

   • bo już pomijając zachowanie proboszcza, na ten temat się nie chcę wypowiadać, bo nie wiem jaka jest prawda i do tego sie przyznaję. Ale jestem zaszkowona tym zachowaniem ludzi i tymi (niektórymi naprawdę można rzec po prostu GŁUPIMi) komentarzami. Problemy można rozwiązywać a nie robić sensację. Ale widocznie dla niektórych ludzi to jest celem ich istnienia-szukanie sensacji i karmienie się nienawiścią. to przykre. Jest mi naprawdę przykro za to co dzieje sie w parafii- nie tylko za to co dzieje sie miedzy ksiezmi,ale bardziej za to jak zachowuja sie parafianie. Naprawde nie moge sie nadziwic skad tyle nienaiwsci jak powinnismy byc jedna „rodzina”, w kosciele ucza nas przebaczac, a tymczasem kazdy korzystajac z anonimowosci na forum pisze co sie tylko da na Ksiedza Proboszcza nie ważne,czy to co pisze jest madre czy nie, i czy moze kogos zranic. Jestem zszkowana. ale jedyne co moge zrobic to sie pomodlic o to,aby ta sytuacja sie wyjasnila, i o POKORE dla parafian

 22. Do parafianki
  Nie można pomijać powodu całego zamieszania czyli zachowania proboszcza. On naważył piwa i to przede wszystkim on teraz poniesie konsekwencje.

  • To niech on ponosi konsekwencje ale niech ludzie nie traca swojej godnosci z tego powodu.
   Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien.

   Nie sadzcie bo bedziecie sadzeni.

   Kazdy ponosi konsekwencje swoich czynow i obrazanie kogos na forum nic nie pomoze. Co w ogole proboszcz zrobil? Bo ja nie wiem.
   Czytam,ze ma dziecko,ze sie bil, ze ma schizofrenie,ze jest psychiczny i wiele innych,a istenieje jakas wersja oficjalna,ktora nie jest tylko pustym gadaniem?

   • Bo ja osobiscie naleze aktywnie do parafii w Duczkach i nie wiem o co chodzi. Jestem czestp w kosciele,proboszcza znam osobiscie i nigdy nie mialam mu nic do zarzucenia. A teraz ta afera. I o co naprawde chodzi?? Ale skoro cos zrobil to przeciez poniesie tego konsekwencje i ludzie tak chetni do wymierzenia mu sprawiedliwosci naprawde nie sa potrzebni. Bo kazdy z nas kiedys stanie przes SPRAWIEDLIWOSCIA i wtedy rozliczy sie ze SWOJEGO zachowania. Takze z tych slow typu(cytuje)- debilny ksiadz,psychol itp. Tak sie wyraza inteligentny czlowiek o drugim czlowieku? Mozna opisac sytuacje bez obrazania kogos. Notabene ludzie na tym forum robia to samo o co oskarzaja ksiedza Jozefa. Zarzucaja mu,ze on obrazal i szykanowal innych,a wlasnie robia to samo wzgelem niego,byc moze 100razy mocniej. Wiec o co chodzi? Czyzby ktos widzial drzazge w oku drugiego a nie widzial belki w swoim? mam na mysli oczywiscie te osoby,ktore pokazaly na tym forum swoja 'prawdziwa twarz’

  • To inna osoba dodala ten post podpisujac sie 'parafianka’, ja nie zmienilam zdania i na pewno nie zamierzam ksztaltowac swojego zdania na podstawie niekonstruktywnych komentarzy na forum. Zreszta ja mowie otwarcie ze nie wiem jaka jest prawda ale wole ja poznac z wiarygodnego zrodla.

 23. A mnie do wiary w Boga, ksiądz nie jest potrzebny. Oni już dawno zapomnieli, że SŁUŻĄ Bogu i parafianom. Mało jest takich, którzy mają odwagę ogłosić, że nie zbierają pieniędzy po kolędzie, a za sakramenty nie ma cennika, tylko rzeczywiście „co łaska”. Może gdyby takich było więcej, zyskaliby szacunek społeczeństwa. Odejdzie jeden, przyjdzie następny, podobny.

 24. Nadal pani parafianka uwaza, ze głupoty opowiadam. proboszcz ma zaburzenia psychiczne. a tak bronic księzy bez względu an to co robią to smieszne. Nie chodze do kościoła bo nic wartościowego z niego nigdy nie wyniosłam. Kłótnie, kasa, polityka- tym sie zajmują. A jak ludzie ich potrzebuja to ich nie ma. Chodza po kolędzie, zeby zbioerac kase, ale żadnemu nie przyjdzie do głowy, zeby odwiedzic potrzebujących parafian bez powodu. Księza to ludzie tacy jak my, to ich praca. i niestety nie kazdy wykonuje swoje obowiazki dobrze. Ksiedza Marka nie bedzie bo uczył w wszkole i wiem, ze juz nie bedzie uczył, bedzie inny ksiadz. Proboszcza tez nie będzie. Całe szczęście.

  • Tu nawet nie chodzi o obrone ksiezy tylko jak ludzie sie tu zachowuja… Nie chce byc niemila,ale Pani komentarz mnie po prostu rozsmieszyl- z tego co slyszalam,podobno… -dobre zrodla. Najlepiej pluc blotem to co sie gdzies uslyszalo a co jest malo prawdopodobne. To ja mam uwierzyc w to co napisala o Pani osoba pod Pani komentarzem tam wyzej? Mam uznac to za wiarygodne zrodlo i to powtarzac dalej? Bo jak na razie wlasnie tak tu sie dzieje na tym forum, zero konstruktywnych uwag tylko plucie blotem. Wg mnie ludzie powinni jednak zachowywac sie na jakims poziomie. Ja nie komentuje tego czy Pani chodzi do kosciola czy jaka ma Pani opinie.o kosciele. To Pani sprawa i nic mi do tego. Ale komentuje jakos Pani komentarzy bo latwo jest oczerniac innych…

 25. Nic nie wiesz. ksiądz Marek zostaje własnie dlatego, ze ma lekcje religii. Bedzie nowy proboszcz, a w zasadzie juz jest i wiadomo kto to.

 26. Bo przepraszam bardzo nawet jesli ks ma problemy psychiczne to trzeba z tego driwc na forum,wyzywac go i ponizac??? Czy jesli Pani czy ktokolwiek inny mialaby problemy psychiczne to jest powod aby go szykanowac? Moze niech zajma sie tym specjalisci lepiej? No ale widocznie czlowiek czuje sie lepszy jak naubliza drugiemu. Po prostu ludzie opanujcie sie..i jeseli komentujecie ta sprawe to komentujcie ja z inteligencja- od tego jest dyskusja,nie kazdy musi miec to samo zdanie. Ale wykrzykiwanie roznych rzeczy bez poparcia zrodel i szykanowanie pokazuje tylko inteligencje tego kto sie tak zachowuje.

 27. Parafianko to wstyd że się przyznałaś, że tak aktywnie bierzesz udział w zyciu parafii. A bronisz świra. Wyjedź razem z nim do Ząbek. Wasze miejsce jest w psychiatryku.

 28. A najbardziej ty „parafianko” nie jesteś zbyt normalna.
  Co tak go bronisz? Zakochałaś się w Józefie? Lubisz starszych panów ze srebrną głową?

 29. Kobiety przestańcie kłócić się o chłopa i to jeszcze księdza. ANNO z patafianką noe ma sensu rozmawiać bo jest ślepo zapatrzona w proboszcza.

 30. Ręce opadają. Nie myślałam, że dożyję dni gdy tacy debile jak ANNA i Paweł będą mieszkańcami Duczek. Opanujcie się i przestańcie opluwać jadem naszego ukochanego proboszcza Józefa. To wspaniały człowiek a choroba psychiczna to wasz wymysł.

 31. Udało się! Odchodzi do Ząbek? Współczuję wszystkim, którzy będą mieli z nim do czynienia.
  Teraz odpoczniemy od jego kazań. Nawet on nie wiedział o czym gadał.
  Ale się cieszę.

 32. Ksiądz ASrkadiusz Rakoczy bedzie proboszczem. kiedys był w Duczkach wikarym, uczył mnie religii. Nazywalismy go batmanem, bo byl bardzo wysoki. bardzo fajny ksiądz, mam nadzieje, ze jest taki sam jak był kiedys:)

 33. Powiem tylko tyle. Ostatnie.komentarze podpisane 'parafianka’ nie sa moje. Moj ostatni jest z 28.01 o godz 13.03. Dlatego widze,ze to naprawde nie ma sensu udzielac sie tu na forum. Samo to,ze ktos sie wypowiada w moim imieniu i kreci wszystko juz dosc zaburza dyskusje. Dlatego to nie ma sensu w ogole czytac Waszych pustych komentarzy ludzie…. Takze opuszczam ta dysksuje, bawcie sie dobrze. Do Was i tak nic nie przemowi bo macie tak wielka satysfakcje z okazji obrazania innych. Wspolczuje Wam poziomu Waszego zycia,ze potrzebujecie takich pobudek to poczucia sie kims.

 34. Szczere wyrazy współczucia dla ks. wikarego, to wspaniały ksiądz, szkoda ,że trafił na takiego proboszcza tyrana.
  Obudźmy się, zróbmy coś ! Wystarczy nie dawać na tacę nawet złotówki, to może zmięknie jak nie będzie miał kasy na wojaże, bo to typowy materialista jest !

 35. Witam,
  Artykuł jest prowokacją, napisany na domniemanych faktach przez nie wiadomo kogo i nie wiadomo w jakim celu.
  Dziwię się wszystkim osobom, które opierając się jedynie na plotkach komentują całe zdarzenie na łamach powiatowej gazety i to czasem w niewybredny sposób. Wstyd.
  Bez względu na prawdę opisywanie takich wydarzeń jak i własne ich opiniowanie nie znając faktów uważam, że jest nie na miejscu i nie przystoi katolikowi a przede wszystkim parafianinowi parafii, której dotyczy sprawa. Jeśli już kogoś stać na szczerość wypisywanych oszczerstw w stosunku do obu księży, to chociaż ten ktoś mógłby zdobyć się na odwagę i się podpisać.
  Byłem świadkiem tych wydarzeń, – jestem parafianinem tej parafii i proszę wszystkich przynajmniej parafian z Duczek o powstrzymanie się od wszelkiego rodzaju komentarzy i szkalowania księży, którzy przecież nie kończą swej posługi, a którzy za pewne zdają sobie sprawę z powagi zaistniałej sytuacji i już wyciągnęli z tego wnioski. Mam nadzieję, że Księża dawno się już przeprosili w imię Jezusa Chrystusa.
  Wyróżnijmy się spośród tych, którym szkalowanie kościoła katolickiego jest ich celem ideologicznym i nie dawajmy im powodów, by bez karnie na łamach gazet mogli „opluwać” księży i drwić sobie z naszej wiary.

  Janusz Łukowski.

 36. Januszu, to prawda, że to nieprawda. Zapewne to wroga robota PO i wiadomego wnuka dziadka z Wehrmachtu. I tylko FAKT przeniesienia obu księży psuje idyllę panującą od lat w Duczkach. To jednak da się z łatwością wyjaśnić ogromnym poczuciem humoru abpa Henia Boshabora-Hosera. Już w Afryce dał się poznać z zamiłowania do czarnego humoru.

 37. Brawo marek narescie pokazałeś klasę wołominie u Sienkiewicza też miałeś rożne akcje z proboszczem ale ta bardzo dobrze postapiłeś brawo Marek !!!!!!! no niestety władze kuri widzisz jak reagują na to sam widzisz pozdrowiem trzymaj sie marek 🙂

 38. nie brońcie księdza wikarego bo jest on bardzo dobrym manipulantem i stwarza pozory .ostatnio dowiedziałem się o bardzo bogatej przeszłości naszego wikarego.okazuje się ze ksiądz wikary nie taka dawno w którejś z poprzednich parafii rzucił sutannę i uciekł z jakoś kobieta.nie wiem jakim cudem znowu jest księdzem udziela sakramentów i uczy ludzi.pytanie jakie ma do tego prawo jak sam robił takie rzeczy.

  • Mariuszu idź do seminarium, zostań księdzem i pokaż wszystkim jaki powinien być ksiądz. Powodzenia!

   A może już teraz jesteś świętym? Tylko oprawić Ciebie w ramki i powiesić w głównym ołtarzu.

 39. Mariusz dokladnie to samo słyszałam co ty o wikarym. Wszyscy tak bronia księzy. Co takiego dobrego te pasibrzuchy robia dla nas .Pisory wygrały to i księza do koryta sie dorwą tez

 40. myślę, że najlepiej byłoby dopytać się o Marka w jego rodzinnej parafii, tam z tego co słyszałam ludzie mają inne zdanie

 41. JA UWAŻAM ZE KURIA W TYM PRZYPADKU POWINNA BYĆ BEZWZGLĘDNA I POZBAWIĆ KS MAKA WYKONYWANIA POSŁUGI DUSZPASTERZA- DLACZEGO?ODPOWIEDZ JEST BARDZO PROSTA KSIĄDZ KTÓRY RZUCIŁ SUTANNĘ SPOTYKAŁ SIĘ Z JAKIMIŚ KOBIETAMI I NIE WIADOMO CO JESZCZE ROBIŁ JAKIM PRAWEM MOŻE BYĆ KSIĘDZEM .LUDZIE WIERZĄCY WIDZĄC TAKIE RZECZY ODDALAJĄ SIĘ OD KOŚCIOŁA BO NIE CHCĄ MIEĆ STYCZNOŚCI Z KŁAMCAMI I OSZUSTAMI A WIADOMO ZE KS MARKOWI CHODZI TYLKO O PIENIĄDZE TYLKO NIKT O TYM NIE MÓWI DLATEGO KURIA POWINNA PODJĄĆ TAKĄ DECYZJE ABY WYJŚĆ Z TEJ SYTUACJI Z TWARZĄ POKAZAĆ LUDZIOM ZE PRAWA KOŚCIOŁA SĄ ŚWIĘTE I NIE MOŻNA ICH LEKCEWAŻYĆ A PRZY OKAZJI DAŁA BY DUŻO REFLEKSJI DLA INNYCH

 42. @ Parafianka, prosze nie żartuj, to co sie tutaj od niektórych wylewa nie jest do prawdopodobnie opanowania nawet przez Wielki Post i Ramadan razem wzięte.

 43. Jestem dość blisko rodowitej parafii księdza Marka i to co o nim słyszałem nie mieści się w głowie. Jak ksiądz który DOBROWOLNIE rzuca sutannę dla kobiety i prawdopodobnie posiada z nią dziecko może po czasie się rozmyślić i wrócić do kościoła aby nauczać innych i głosić Słowo Boże?!?!?!?!?? Tacy „księża” oddalają ludzi od kościoła i wiary! Kuria powinna się nad tym zastanowić i podjąć w tej sprawie odpowiednią decyzję a nie dalej na siłę trzymać go w kościele.
  Amen.

  • Ktosiu. Nawet jeżeli tak było jak piszesz a nie wiem tego. Ale zakładając, że pogubił się w życiu i po jakimś czasie powrócił to nie ma w tym nic nadzwyczajnego. To po prostu NAWRÓCENIE.
   Więcej radości jest z jednego nawróconego kapłana niż z 100 świętoszków……..

 44. Z parafianami z Duczek chodziłam na nocne pielgrzymki do Niepokalanowa.Oni nawet nie wiedzą , że wtedy gdy ja z nimi bywałam modlili się za ks. Józefa [proboszcza]. I chyba po to z nimi jeździłam. Patrząc z perspektywy -dużej
  perspektywy [ a nie bardzo kocham księży i wspólnoty parafialne ] no może jest wyjątek DWIE PANIE -JEDNA TO PANI KRYSIA Z KOBYŁKI A DRUGA Z WOŁOMINA Z APOSTOLSTWA DOBREJ ŚMIERCI – to dzięki nim dość długo utrzymałam się na tych pielgrzymkach [autokar z Duczek ] A teraz chłodnym i swoim okiem to co mi rzuciło się w oczy.
  1/ nie daj Boże zostać proboszczem na parafii z rezydentem poprzednim proboszczem [wieloletnim ]
  2/ nie daj Boże być na parafii gdy czasy się zmieniły [parafianie biednieją plajtują ] i do tego porównują to co kiedyś było zrobione a co nie jest zrobione dziś [poprzedni proboszcz który tyle zrobił jest jak sól w oku dla parafian]
  to jest tylko starszy człowiek który tak jak nasi biskupi nie znają obecnych realiów życia no i do tego jeszcze tych dwóch biskupów z którymi za NAWIEDZENIE parafii też sypnąć trzeba niestety nie ziarnem ale groszem .
  3/ i wystarczy jeszcze do tego zazdrosny i zbuntowany wikary .
  Pozdrawiam całe towarzystwo pielgrzymkowe z Duczek /już pewnie domyślacie się kim jestem / proszę ten wpis przekazywać dalej po Duczkach wśród tych co do Niepokalanowa nocą chadzają – pozdrawiam Was .

  • Co za brednie. Wikary nie był zazdrosny ani zbuntowany. To proboszcz byl zazdrosny o ks Zygmunta i na samo wspomnienie o nim publicznie distawal bialej girączki.

   • Tak. To prawda, że proboszcz Józef był zazdrosny o poprzednika. gdy zapytałam go jak czuje się proboszcz(pytałam o zdrowie ks Zygmunta) zaczął krzyczeć, że to on jest proboszczem a nie ks Zygmunt.
    Czy to normalne zachowanie?

 45. Dodam jeszcze że zaprzestałam korzystać z tych pielgrzymek wtedy gdy już większość z Was Panie była w Medjugorie , a tak wiele mogłam Wam wyjaśnić …..
  Niestety zabrakło mi na to już sil fizycznych …….

  • do Marii !.
   przeczytaj proszę jeszcze raz ,ale uważnie i zastanów się o czym ja pisałam .
   Może dokładniej powiem co miałam na myśli.
   Wprowadzasz się do domu.. budowała go teściowa i rządziła w nim te 30 lat. Teściowa już nie ponosi kosztów utrzymania domu,Jest starej daty pamięta lepiej co było 30 lat temu . A wiek,starość i choroba robi już swoje .
   Każdy kto do ciebie przychodzi nie pyta się o twoje zdrowie i o twoje dzieci ,,tylko wychwala teściową stale przypominając Tobie ,że tak w rzeczywistości to do pięt teściowej nie dorastasz. .MARIO ???????
   Czy będzie ci z tym dobrze ?? Napisałam że nie kocham księży , nie szanuję nie uwielbiam ,nie spotykam nawet a wręcz z daleka omijam .Nigdy nie powiem żadnemu Rydzykowi NAJPRZEWIELEBNIEJSZY !!!!
   Nie muszę przed nimi się płaszczyć ,Rydzykowi mogę tylko powiedzieć -raczej zapytać si e –chłopie czy ty jeszcze w Boga to wierzysz ?. Ale zawsze w swoim bardzo ale to bardzo długim życiu -potrafiłam widzieć i drugą stronę medalu ,to jest dar ..Móc zobaczyć prawdę. Tobie też tego życzę .Zobaczyć człowieka w człowieku KAŻDYM człowieku .

 46. Właśnie Mario. Niech piszą o sobie. A przede wszystkim niech zastanowią się nad swoim życiem. Roznoszenie plotek to dla niektórych dobra zabawa ale dość niesmaczna i nie na miejscu. To nic nie wnosi. Za to warto zastanowić się nad swoim życiem. Tego wszystkim życzę 🙂

 47. Ciekawe Pawle kim są ci wszyscy ludzie piszacy tak negatywnie o księżach? Czy oni są niepokalanie poczęci i bez grzechu żyją.

 48. Nie jest najważniejsze co ksiądz robił wcześniej np. zanim poszedl do seminarium. A nawet jego słabości gdy juź księdzem był.
  Każdy moze zgrzeszyć. Ważne czy zerwie z grzechem. Czy podniesie się z upadku. Jezeli pokona słabość to moze mu to tylko pomagać w dalszej posłudze. Znam wiele przypadków, że księża wracali i to nawet po kilku latach. To w żaden sposób ich nie dyskfalifikuje. Amen.

  • Pani zalecam doczytanie pisowni sowa „dyskfalifikuje” oraz zimny okład na głowę, bo to co Pani wypisuje wspaniale opisuje polską „katolickość” choćby najgorsze rzeczy robił ale „ksiundz nasz to święty i taki modlący”!!!!! i na takim właśnie Ciemnogrodzie całe państwo kościelne zbija kokosy i śmieje się z naiwności takich jak ta Pani, dzięki którym żyją sobie opływając w luksusy razem ze swoimi rodzinami włączając w to bratanków, siostrzeńców, wujków, kuzynów itp., a Wy noście im w zębach kasę i klęczcie przed nimi, w końcu ” ksiądz to święta osoba” jemu można wszystko wybaczyć 😀

 49. MIESZKAM W MIEJSCOWOŚCI Z KTÓREJ POCHODZI WIKARY GRZEGRZÓŁKA MA DZIECKO Z PANIĄ AGNIESZKĄ KTÓRA TEŻ MIESZKA W ZGLECHOWIE TO DLA NIEJ RZUCIŁ SUTANNĘ ALE GO POGONIŁA WOLI ŻYĆ Z SOWITYCH ALIMENTÓW NA KTÓRE WIERNI ROBIĄ ZRZUTĘ NA NIEDZIELNEJ MSZY

  • Znam ks. Marka i to co o nim piszesz to brednie. Nie ma żadnej Agnieszki, żadnego dziecka.
   Ktoś sobie robi żarty.
   Pamiętaj że naruszanie dobrego imienia jest karalne. Jak można tak szkalować człowieka.

 50. A co domniemani teściowie na ten cały magiel ?
  Pewnie się pysznią bo tak ustawieni już są na tamtym świecie , że hoho i zawsze to wyróżnia wśród sąsiadów :].
  Czy też się ukrywają ze swym biznesem ?

 51. Ks marek inwestuje wszystkie pieniądze zdobyte z tacy i kolędy w gospodarstwo rolne swojego brata, kupuje nowe ciągniki, nie dawno kupił nowy kombajn oraz dużo ziemi rolnej, Biznesmen z niego.

  • Tak się składa że wiem jakie są dochody księży wikarych. Gdyby miał robić takie zakupy bratu to musiałby chyba pracować za 20 księży na 20 etatach :-).
   A tak wogóle to trochę nieładnie zaglądać komuś do kieszeni. Każdy ma prawo wydawac zarobione pieniądze na to na co sam zdecyfuje się je wydać.

 52. ,,Ks marek inwestuje wszystkie pieniądze zdobyte z tacy i kolędy w gospodarstwo rolne swojego brata, kupuje nowe ciągniki, nie dawno kupił nowy kombajn oraz dużo ziemi rolnej, Biznesmen z niego.,,

  ,,Popaprańcu Rafale. Kombajn to kupil jego brat na kredyt, który będzie spłacał kilka lat.,,

  Ten kredyt właśnie bedzie spłacany prze ks Marka.

  Agnieszka czy nie Agnieszka dla mnie bez znaczenia ale na jakiś czas odszedł z kapłaństwa nie po to by odpocząć powód musiał być i wszyscy wiemy jaki. ,,Przebieg posługi kapłańskiej ( inne) urlop 02.02.2007-01.10.2007r

  • Katarzyno K. Wszyscy wiedzą swoje na ten temat i na wiele innych. Prawdę zna tylko ks. Marek.
   I ten urlop nie przekreśla go jako człowieka ani księdza. Każdemu mogą zdarzyć się w życiu problemy i błędy, które czasami wymagają bydowania życia prawie od podstaw. Jeżeli jesteś bez grzechu to opluwaj innych jadem. Ale dobrze wiemy, że na ziemi każdy musi się nawracac i wychodzić z różnych życiowych kryzysów. Wièc lepiej pomódl się za księdza i za siebie też.
   Życzę spojrzenia z większą miłością na świat i ludzi.

 53. Stach Gdy modliłam się właśnie o wiarę i wytrwanie u księży to opluli mnie totalnie. Teraz mogę się pomodlić by klecha odszedł i nie udawał świętego…….

 54. Napiszcie przed czym powinniśmy uważać my w nowej parafii księdza Józefa. Bo trochę się przestraszyłam czytając to, choć konkretów niewiele podaliście

 55. Jestem z nowej parafii księdza Józefa – napiszcie proszę czego się obawiać, bo czytając to, co tu jest trochę się przestraszyłam, choć konkretów niewiele.

 56. zbigniew, ale co akurat? sądziłam, ze to ogólnopolska gazeta internetowa, i mogę zapytać. Nie szukam sensacji, ale chcę wiedzieć kim jest nowy ksiądz u nas i to w dodatku proboszcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj