Czy to początek zmian?

56

W miniony poniedziałek rada nadzorcza Miejskiego Zakładu Oczyszczania Sp. z.o.o w Wołominie odwołała z funkcji prezesa Krzysztofa Kuśmierowskiego. Tego samego dnia na stanowisko prezesa powołany został dotychczasowy wiceprezes Igor Sulich. (…)

Więcej na łamach Wieści.

56 KOMENTARZE

 1. Podły oszust! Gdy tylko rozpoczęły sie plany, że nowe składowisko odpadów z Mazowsza ma powstać na poligonie w Zielonce to szybciutko, bez żadnych pozwoleń i w tajemnicy przed mieszkańcami chciał wcisąć ten syf Wołominiakom. I zagadka czemu tak mu na tym zależało, żeby nie tam a tu? Bo sam mieszka w Zielonce łachudra.

 2. Kamilu ty chyba nie wiesz co piszesz i zioniesz jadem, który mija sie z prawdą.
  Może coś piłeś? co wpływa negatywnie na twoje receptory mózgowe, a może nie lubisz ludzi i z tąd ta nienawiść mijająca się z prawdą.

 3. Pierwsze słyszę, aby Kuśmierowski był z Zielonki. Kamil nie rozsiewaj nieprawdziwych plotek. A przy okazji ta nowa nienawiści. Wstyd.

 4. Burmistrz Radwan sypie się grunt pod nogami , rzuciła MZO na pożarcie Platformie Obywatelskiej – Sulich aparatczyk Platformy w Wołominie aby zyskać chwilę wytchnienia w/z aferą internetową. Burmistrz Radwan czas się pakować !!!!!

 5. Napiszcie konkretnie o AFERZE INTERNETOWEJ W WOŁOMINIE TO MIESZKAŃCÓW INTERESUJE.Szukacie tematów pobocznych aby odwrócić uwagę od największej afery finansowej w historii wołomińskiego samorządu. 800 000 zł w błoto

 6. Radwanowa była Sulichowi zapewne „coś” winna w ramach byłej kampanii wyborczej. Tak mi się wydaje, bo raczej o doświadczeniu Sulicha w tej branży nie ma co mówić ani o „konkursie ofert” na to stanowisko. Najpierw nie wiadomo skąd skok na stanowisko V-ce teraz już Prezes. Kariera idzie jak burza. A ja miałam nadzieję że Radwan będzie inna niż jej poprzednicy nie będzie ciągnęła „przypadkowych” losów z nazwiskami popleczników – na kogo wypadnie ten bęc! już na stołku prezesowskim.

  • Tu nie ma przypadkowości, moim zdaniem, ale celowe działanie, mające na celu demonstracyjne ukaranie człowieka, który nie miał możliwości podjęcia autorytarnej decyzji w sprawie budowy RIPOK. Działanie pozorne pokazujące, że władza odpowiedzialnie zwalnia uczestników procederu nieuzasadnionego wydawania dużych sum, karze za przewinienie, bo lud tego od niej oczekuje. Jest przysłowie, które dość dobrze odnosi się do takiej sytuacji.

 7. Absolutnie się z tym nie zgodzę. „demonstracyjne ukaranie człowieka, który nie miał możliwości podjęcia autorytarnej decyzji ” nigdy w życiu, przecież razem z Czarnogórskim to pomysłodawca całej inwestycji. Jest jak najbardziej do ukarania on i jeszcze paru innych….

  • Od pomysłu do realizacji droga daleka. Pomysł niewiele kosztuje. Ukarani powinni być ci, którzy doprowadzili do realizacji inwestycji.

 8. AFERA INTERNETOWA POGRĄŻY OBECNĄ EKIPĘ I KOALICJĘ PO – PSL W WOŁOMINIE
  a brak decyzyjności w sprawie RIPOK. Burmistrz Radwan jest za a nawet przeciw budowie , nie potrafi się opowiedzieć czy za zielonym Wołominem i podwyżka cen za śmieci, czy za większością mieszkańców i utrzymaniem cen za śmieci na niskim poziomie , powoduje ze obecna ekipa przechodzi powoli do Historii.

 9. Tak, tak a świstak siedzi i zawija te sreberka. Za internet i Ripok odpowiada poprzednia ekipa i żebyś dociekliwy nie wiem jak wielkimi literami to pisał to prawdy nie zakryjesz.

 10. Dodajcie jeszcze do tego parking na Wspólnej za 1,5 miliona złotych i to chyba będzie ta wspaniała trójca sztandarowych inwestycji i sukcesów poprzedniej ekipy.

 11. Panie Oleszczuk, weź łopatę i zacznij sprzątać to miasto za to bierze Pan pieniądze z naszych podatków, jest totalnie brudno jak śnieg stopniał .

 12. @dociekliwy weź się za robotę bo ośmieszasz siebie i radę. RIO stwierdziło że nie można ograniczać zarządu (wójta, burmistrza) określając przez rade kwoty zobowiązań każdorazowych określonych w budżecie, a o kwotę PRZEKRACZAJĄCĄ BUDŻET ROCZNY. W radzie miasta siedzą barany które nawet nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Co do internetu z którego dociekliwy chce zrobić taką aferę to mam pytanie. GDZIE JEST 200 LAPTOPÓW rozdanych wybrańcom przez poprzednią ekipę, gdzie są protokoły przekazania sprzętu, gdzie jest działający bezpłatny internet dla tych 200 laptopów? To jest afera którą radni PIS chcą zakryć wywołując burzę z internetem dla sołectw.

 13. 200 laptopów po 3000 każdy to też fajny piniondz – też do rozliczenia bo 600 000zł- to nie takie w kij pierdział. Ale co to jest 600 000 wobec 14 500 000 zł ( obrazowo : 30 domów z działkami ) jakie miasto utopiło w śmniecie – beż rozliczenia??

 14. Wiesiu – Czesiu czy ty nie pochodzisz przypadkiem z Holandii……. gdzie jest dużo Wiatraków…. niedługo na Wołomin będą mówić druga Holandia, bo gdzie nie spojrzysz to Wiatrak.

 15. Jakieś żarty! Odwołanie w następstwie samodzielnej rezygnacji p. Kuśmierowskiego reguluje wyłącznie skład zarządu spółki. Nadal może pracować i pobierać wysokie uposażenie bez ponoszenia odpowiedzialności za narażenie spółki na wielomilionowe straty. Takim sposobem, ktoś kpi sobie z obowiązku wyciągnięcia konsekwencji wobec prezesa MZO oraz jego nadzorców.

  • Tyle że to nie było odwołanie w następstwie złożonej rezygnacji. Prezes został odwołany nie tylko z funkcji członka zarządu. Nie rozumiem jak w związku z tym miałby nadal pracować i pobierać wysokie uposażenie. Chyba że pis przyjmie go z powrotem w Sulejówku gdzie trzeba spłacać kredyt za budowę stadionu. Fachowiec pierwszej klasy gdzie się nie pojawi tam pozostaje dług do spłacenia i inwestycja zarastająca zielskiem.

 16. Ciekawe co zrobi Sulich. Czy bedzie po cichu przepychał RIPOK? Tego prezesa juz ludziska kupili, same gratulacje na fejsforum. Oby tylko nowy prezes z PO nie uspił czujności przeciwników nowej zwałki.

 17. Jeżeli 3 osoby uważasz za ” same gratulacje” to ja Ci gratuluję poczucia humoru. Ale nie martw się jesteśmy czujni ….a gdybyśmy coś przegapili to na pewno dasz znać

 18. Rezygnacja z funkcji i odwołanie? Nie o takim trybie się „mówi na mieście”. Ciekawe jeszcze, czy udzielono pokwitowania ustępującemu prezesowi.

 19. Dociekliwy uważny w jednym, no proszę.
  Piszesz w przerwie w sesji?
  Przestań brać te halocynogeny bo jak sam piszesz masz jakieś wiatraki przed oczami.

 20. Sulich …Sulich a tak pamiętam jak mówił że ,,Wołomin to dla niego slamsy” a teraz w nagrodę za obrażanie mieszkańców dostał stanowisko Prezesa MZO z pensją roczną na poziomie ok. 150 000 zł , Kompetencje żadne ale dil polityczny z PSL- PO kosztem miasta został zrobiony nad głowami mieszkańców………Wołominiacy ktoś robi was na szaro …..ubódźcie się…..

 21. Istotnych zmian nie będzie. Kuśmierowski odszedł na własnych warunkach, a Sulich kontynuuje jego dzieło. Nieodpowiedzialność oraz oszustwo burmistrz Radwan rozwija się planowo. Na wczorajsze sesji rady widać było jak broni i chroni Jagodzińskiego tj. ojca chrzestnego tej inwestycji. Obwiniając Madziara za działania podwładnego zapomina, że sama staje na szafocie za interenetowy przekręt szwagrów.

 22. Jak dla mnie jest to koniec mrzonek o przyzwoitołci pani Radwan. Nie wiem co sobie wyobraża ta niesłowna intrygantka. Kobieto na urzędzie kończ i wstydu oszczędź.

 23. Wczoraj na sesji nowy prezes zaprosił radnych na spotkanie na początku lutego gdzie ma przedstawić możliwe warianty funkcjonowania mzo. Zaprosił również mieszkańców na podobne spotkanie i ustalono wstępny scenariusz spotkania. Nikt nie zabrania przyjść piszącym tutaj na takie spotkanie i zgłębienie wiedzy w tym temacie. Nie zauważyłem aby ktoś cokolwiek ukrywał tak jak to robił poprzedni prezes. Pierwszy słyszę że Kuśmierowski odszedł na własnych warunkach. Posunę się dalej i stwierdzę że wywołało to jego oburzenie bo jak można było usłyszeć w kuluarach w przerwie sesji, kierowana przez niego spółka była zbilansowana na plus. Kto przedstawiał taką wersję? Zdziwicie się gdy powiem że pewien radny powiatowy który widział Wołomin na drodze rozwoju.
  Włączcie myślenie a nie dajecie się podpuszczać zwykłym politycznym przepychankom.

  • Pieprzysz i ściemiasz. Sposoby rozwiązań zaistniałego problemy miała przedstawić radnym w grudniu burmistrz Radwan. Teraz miksuje się i zainteresowanych tematem wysyła gdzieś na wysypisko. Tam „produkować” ma się za nią prezes Sulich. Mówił na sesji, że dopiero od dwóch dni władny jest coś powiedzieć, a za kogo robił w MZO od połowy roku, za palanta, czy co?
   Oczywista oczywistość, będzie miało bicie piany w oczekiwaniu na zintegrowane pozwolenie. Jak nic burmistrz, prezes robią wszystko aby śmiecie i smród powróciły do Wołomina.

 24. nie polegną – bo dostaną na końcu ciepły stołek w specu mzo jakiejś szkole czy gdzieś tam… – jak ich poprzednicy. Czym tamci sie przysłużyli????—-> NICZYM ! A stołeczki…Boże ! cudne. A za ripok, klatke internet – ciemny lud – zabuli ! i jeszcze będzie wdzięczny !

 25. Czytaliście bełkot Sulicha w wywiadzie w życiu powiatu, mówił nic nie mówiąc i z takimi kompetencjami z pensją 150 000 zł rocznie będzie , robił nic nie robiąc …… masakra

  • To nie wywiad, to materiał promocyjno-propagandowy. Substytut debaty publicznej obiecanej na forum rady miasta przez panią burmistrz. Boi się jej, a więc znalazła sposób na bicie piany i oddalanie konsekwencji za ponoszone straty. Zamiast konkretów Sulich przedstawił w „wywiadzie” niczym nie potwierdzoną fachowość własną i rady nadzorczej. W temacie rozliczeń oraz otoczenia prawnego RIPOK rada po powołaniu nowego prezesa w następstwie rezygnacji nie ma już nic do zrobienia. Wszystko co mieli zrobić Jagodziński z Kuśmierowskim spieprzyli, a burmistrz Radwan pomogła im bez odpowiedzialności i następstw zająć upatrzone stanowiska. Piętnaście milionów w błocie, a szwagry oraz ich protegowani na wysokich stanowiskach.

 26. To co czytamy jest słusznie propagandą sukcesu ale po mieście krążą niesamowite opinie o tzw.szerokopasmowym internecie i udziału w nim pana Jagodzińskiego. Jezeli pani burmistrz Radwan nie zajmie stanowczego stanowiska sama stanie się odpowiedzialna za to bagno.

  • @Wojtek nie rżnij głupa gdy niemal wszystko wypłynęło na wierzch. Komisja rewizyjna poinformowała panią burmistrz o tym, że wyniki przeprowadzonej kontroli dają podstawę do podejrzenia iż Jagodziński podpisał „lewy” protokół odbioru. Dzięki niemu wykonawca otrzymał wynagrodzenie za niezakończone roboty. W dodatku jego szwagier zamieszany ma być w instalowanie urządzeń po terminie rozliczenia tego zadania. Za coś takiego karnie odpowiedzieć może również burmistrz Radwan. Ma do wyboru odciąć się od tego przekrętu albo zostać uznana za współwiną.

 27. Jeśli ów internetowy kozak nabył wiedzę o jakiej pisze Zenek to powinien natychmiast SAM TO ZGŁOSIĆ do odpowiednich instytucji – zachowałby się wtedy jak wzorowy obywatel, a nie internetowy plociuch. Jeśli jednak jego zarzuty okazałyby się nieuzasadnione to zapewne będzie też sam miał okazję odpowiedzieć m.in. za zniesławienie i fałszywe oskarżenie.

  • @Wojtek Każdy obywatel ma obowiązek (art.304) zawiadomić prokuraturę o PODEJRZENIU przestępstwa jeśli ma jakiekolwiek nawet niepotwierdzone informacje i ,,wzorowy obywatel” nie ponosi ŻADNEJ odpowiedzialności .

   • Oczywiście że ponosi. Nie jest tak pięknie że jak się pisze na forum „anonimowo” to nikt nie wie albo nie może ustalić kto takich wpisów dokonuje. Za wpis @Zenek śmiało można składać pozew cywilny o zniesławienie. Jestem pewien że autor tego wpisu już kiedyś się o tym przekonał tylko nie wyciągnął wniosków 😉

 28. Zmiany mogą nastąpić w okoliczności wszczęcia postępowania prokuratorskiego. Postawienie zarzutu poświadczenia nieprawdy, przekroczenia uprawnień i wyłudzenia środków zazwyczaj przerywa zmowę milczenia. Inaczej afera może utknąć na etapie politycznych przepychanek samorządowców.

 29. Krążą po mieście informacje że Okuniewska jest ciotką Sulicha, wiecie możne coś więcej na ten temat, czyżby kolejna rodzinka nam się w Wołominie urządzała.

 30. Luiza ty może jesteś byłą narzeczona Sulicha i waszym ulubionym miejscem romantycznych spotkań było wysypisko…..

 31. Żadne zmiany drodzy mieszkańcy, bo zmiana dotyczy tylko osoby prezesa. A RIPOK jak maił być tak bedzie.
  I tak nas nasza kochana pani burmistrz wywiodła na zwałke.

 32. Wystarczyło że pewien radny wyjechał na ferie i zginął nam z forum „uważny” „obserwator” i jego poboczne tematy. Dobrze niech kozaczy gdzie indziej 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj