Tysiące młodzieży z całego świata pod Warszawą

4

Jak poinformował samorządowców powiatów podwarszawskich abp. Henryk Hoser, podczas spotkania w dniu 7 stycznia, diecezja warszawsko-praska spodziewa się w lipcu 10 tys. młodych gości z całego świata. Do tej pory do Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży zgłosiło się już ponad 6 tys. osób. Przyjmuje się, że nawet 2 tysiące, głównie Francuzów i Belgów, zawita do Wołomina.
Czwartkowe spotkanie z samorządowcami w podziemiach Katedry Warszawsko-Praskiej poświęcono głównie zbliżającym się Światowym Dniom Młodzieży. Obecni byli na nim m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, a także starosta, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu wołomińskiego.
– Pokazanie od najpiękniejszej strony naszego kraju oraz umożliwienie dobrego przeżycia ŚDM to ogromna szansa promocji dla Kościoła i państwa – mówił biskup warszawsko-praski, podkreślając, że kwestia bezpieczeństwa jest priorytetem w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. Do Wołomina w dniach 18-25 lipca 2016 r. zawita około 2 tys. młodych ludzi i ich opiekunów. (…)
Więcej na łamach Wieści.

4 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, czy jakbym organizował zlot młodzieży – wyznawców Latającego Potwora Spaghetti, też bym takie hojne wsparcie od samorządów i rządu otrzymał….

    • Zorganizuj, to zobaczysz. (A to wsparcie polega na zapewnieniu bezpieczeństwa, wyżywić i zapewnić lokum uczestnikom tego swojego zlotu musisz sam).

  2. Swiatowe Dni Młodzieży jakby nie mówić to wilelkie wydarzenie i bardzo pozytywne w swej istocie.Gosci nalezy przyjąć bo to przy okazji wielka promocja Polski.Więc moze darujmy sobie tę kpine i sarkazm.Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj