Wołomin: Musieli wycofać się z pomysłu

2

Krótko trwała radość wołomińskich radnych opozycji z realizacji planu, by niemal całkowicie przejąć kontrolę nad decyzjami finansowymi burmistrz. Przypomnijmy, że poprawka przegłosowana przez PiS i radnego D. Kozaczkę do uchwały budżetowej i Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2016-2024 zakazywała burmistrz Wołomina samodzielnego zaciągania zobowiązań powyżej 500 tys. zł. Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej radni musieli dostosować się do żądania Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie i poprawić uchwałę, którą jak orzekła RIO „w sposób rażący i istotny” naruszyła ustawę o finansach publicznych.
Na ostatniej sesji, stosując się do zaleceń RIO, wzywających radnych do naprawy nieprawidłowości, radni opozycji większością głosów przegłosowali ponowną uchwałę ograniczającą samodzielne zaciąganie zobowiązań, tym razem do kwoty powyżej 1,5 miliona zł.
(…) Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. Jak widać decyzja radnych o ograniczeniu zaciągania zobowiązań przez Burmistrz Radwan, powinna być podjęta na początku kadencji, wówczas nie doszło by do AFERY INTERNETOWEJ W WOŁOMINIE I STRATY PONAD 800 000 ZŁ

  2. uważny piszesz bzdury bo dobrze wiesz że radni nie mogą w taki sposób ograniczać władzy wykonawczej. Można zrobić ograniczenie na wydatki wykraczające poza budżet roczny, a nie na każdą kwotę wydawaną zgodnie z budżetem. Krótko mówiąc w budżecie jest np. wydatki 100 mln to w tych granicach rada nie ma nic do gadania jeśli budżet przyjęła. Natomiast każdy wydatek ponad tą kwotę może być obwarowany ograniczeniem do zaciągania zobowiązań na jakąś tam mniejszą czy większą kwotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj