Muzeum w Ossowie: Prezydent milczy

28

Ponad pół roku temu burmistrz Wołomina wysłała do prezydenta Andrzeja Dudy oficjalne pismo, zapraszające do uczestnictwa w budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku i objęcia honorowym patronatem tej inicjatywy. Choć pomimo ponowień prośby do dziś z Kancelarii Prezydenta nie wpłynęła żadna odpowiedź, pomoc w nagłośnieniu tego przedsięwzięcia zadeklarowało wiele środowisk.
Chęć budowy muzeum w Ossowie wyrażało także dwóch poprzednich burmistrzów Wołomina. Temat jednak rodził się w bólach, owocując głównie stworzeniem dwóch różnych projektów gmachu, najpierw przez byłego burmistrza Jerzego Mikulskiego, potem Ryszarda Madziara, a następnie modernizacją pawilonu ekspozycyjnego z punktem informacji turystycznej. Dziś wokół pomysłu, oprócz władz samorządowych, skupili się także historycy, publicyści czy nauczyciele. Powstało Stowarzyszenie Naukowo-Badawcze Instytut Historyczny „Bitwa Warszawska 1920” z siedzibą w Ossowie, któremu przewodzi prof. dr hab. Grzegorz Łukomski.
Przełomowym momentem w staraniach o muzeum mają być dwie konferencje naukowe pn. „Czas na Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku – pamięć i zobowiązanie”. Pierwsza odbędzie się 12 marca o godz. 12.00 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, druga tydzień później – w Londynie. (…0
Więcej na łamach Wieści.

28 KOMENTARZE

 1. Pana Rajcherta poznałam podczas glosowania na plac Nivea. Chłop tylko ciągnie aby on miał jak najlepiej i te jego głupie gadki. Dobrze zw to była ostatnia styczność z nim. Muzeum w Ossowie? A po co cos takiego? Mało jest innych spraw, krytyki należy sie zająć?

 2. Wszyscy inni ale nie Rajchert. Pani Burmistrz musi wiedzieć że pan Rajchert jest skłócony ze środowiskiem obecnej władzy a to potworny hamulec i problem w tak poważnej inwestycji jak Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

 3. Ból dupy bedzie wtedy kiedy wyda sie na to od cholery kasy a nic z tego nie bedzie. I do tego to juz prowadzi 40 kafli na kalendarze o muzeum co dalej teraz?

 4. @obywatel z wpisu pod niniejszym artykułem, to nie @ obywatel z wpisu pod artykułem „Wypłyna kolejne brudy?”

 5. Naszym narodowym bólem jest zawiść jak coś robią źle, jak nie robią źle, podejmują inicjatywy źle nie podejmują inicjatyw źle itd. itd.
  Panowie mniej jadu w tym wołomiński grajdole, a będzie lepiej, główki do góry i rączki do klawiatury :))))))))))

 6. Jestem za czczeniem pamieci Bitwy Warszawskiej, ale czy to muszą być kolejne miliony na taki obiekt? Obecne władze Wołomina nie maja nic innego do roboty i nie maja na co pieniedzy wydawać?

 7. Szymon Krzyzanowski i Jakub Biesiada proponuję z takim samym impetem wziąć się do pracy w urzędzie i mdk-u jak w produkowaniu tego hejtu.

 8. Podobno ten kwik jest związku ze strachem w szeregach jagodzianki i wszystkie ręce wiatraków, Krzyżanowskich, biesiady poszły na pokład. Mam nadzieję, ze po omowieniu w prokuraturze ripoku i internetu wkrótce Jagodziński zmieni miejsce pobytu.

 9. To jest właśnie Wołomin, fajna, pozytywna inicjatywa popierana przez wszystkich dotychczasowych burmistrzów WWL, o której warto dyskutować, a tu znów wojenka ekipy Jagodzinskiego. Czy to miasto będzie kiedyś normalne?

 10. Wpis nik ” obywatel” z 09.03.2016r. at 21.43 i 10.03.2016r.at 12.40,ponownie podszywa sie pod @ obywatel piszacy na forum od przynajmniej 2 miesiecy. Moje wpisy sa z 09.03.2016r. at 22.40 i 22.51. I co ci z tego dublerze ??

 11. Tym co się martwią o koszta, proponuję policzyć, ile kosztowała tęcza na pl. Zbawiciela i renowacja pomnika czterech śpiących. Starczyło by na muzeum. Wszystko co jest w Ossowie to dzieło parafii, samorządów i osób prywatnych.
  Trzecią RP stać było jedynie na pomnik bolszewików.

 12. Z ubolewaniem stwierdzam iż sobotnia konferencja zorganizowana przez Burmistrz Radwan w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego to totalna klapa. Z ponad 2000 osób zaproszonych osób było ok. 30- 40 gości z tego ok. 10 z urzędu wołomińskiego . Przykre ale niestety prawdziwe nie było żadnych decydentów od których zależy dofinansowanie budowy muzeum. Najdłużej i najczęściej przemawiał Pan Rajchert, który musiał zastępować prelegentów którzy nie dotarli na konferencję. Widać brak poprzedniego dyrektora Maksyma Gołosia o którym burmistrz Radwan nie wspomniała nawet słowem…przykre i smutne to wszystko, jak wszystko czego dotknie się nasza Burmistrz Wołomina.

 13. @Wojciech, jak najbardziej sie z Toba zgadzam, wydatki na tęczę to pieniadze wyrzucone w błoto plus nie potrzebne konfliktowanie społeczeństwa.I te bezsensowne mitingi lemingersów. To jednak uwazam też,że zapewne milionowe nakłady na muzeum BW w Ossowie to raczej tez niepotrzebne wydatki.

 14. Niech nikt z PISu na grobie ŻP w Radzyminie z 1920 się w tym roku niech się nie śmie pojawiać. ZDRAJCY sowiecka hołota. Muszą wrócić Jagiellonów zwyczaje. Jeśli nie ich to ich dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj