Rusza Program 500 +. Kiedy wypłaty?

2

Sprawa terminu wypłaty pieniędzy dodatku na drugie dziecko budzi spore emocje, także w Wołominie. Jak przyznała na sesji burmistrz Elżbieta Radwan ktoś w mieście z premedytacją rozpuszcza pogłoski, że po pieniądze można zgłaszać się do urzędu już od 2 kwietnia. – Od 1 kwietnia przyjmowane są wnioski, dopiero złożony dobrze wniosek, z odpowiednim umotywowaniem powoduje, że można rozmawiać o terminie otrzymania pieniędzy – wyjaśniła burmistrz, dzieląc się informacjami o stanie przygotowań do realizacji programu.

Jak mówiła, technicznie niemożliwe jest wypłacenie pieniędzy w przeciągu kilku dni. Dokładny termin zależy od wielkości gminy i liczby wypłacanych świadczeń. (…)

Skarbnik Marta Maliszewska wypowiedziała się za to w temacie finansowania tego zadania – Środki w ustawie budżetowej na sfinansowanie tego zadania, jak wiemy, są od niedawna, natomiast my jesteśmy w posiadaniu tylko informacji o środkach w projekcie ustawy budżetowej. Czekamy na decyzje, ponieważ środki nie zostały jeszcze wprowadzone do naszej uchwały budżetowej, bo nie mamy oficjalnych informacji, przyznającej zarówno kwotę dla wypłacanych świadczeń, jak kwotę kosztów. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. Uwierzyli – glosowali – oczekują [na 500 zł]. Dostaną około 31 lutego roku następnego
    Tymczasem „prorodzinny” program Paranoi i Schzofrenii już ruszył. Zatrudniają gdzie się da własne rodziny. Kot RatujPolskęPanPrezesa zostanie niedługo Senatorem. Skoro Andersica mogła. Kot – mądrzejszy przecież i przynajmniej Polak…

    W zbliżających się Wyborach oddajcie głos na Paranoję i Schizofrenię!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj