Wołomin: Burmistrz podjęła radykalne kroki

39

W miniony czwartek na wniosek burmistrz Elżbiety Radwan rada nadzorcza Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie zawiesiła w obowiązkach prezesa ZEC Sylwestra Jagodzińskiego, byłego wiceburmistrza Wołomina. Sprawa ma związek z decyzjami Rady Miasta oraz burmistrz Wołomina o przekazaniu organom ścigania sprawy bepłatnego internetu i budowy Instalacji Odpadów Komunalnych w Lipinach Starych. – Prezes Jagodziński, zawieszony w obowiązkach, będzie mógł skupić się na współpracy z instytucjami kontrolnymi – mówi Wieściom burmistrz Wołomina.
Sprawa zyskała w mieście szeroki odzew, ponieważ do niedawna Sylwester Jagodziński był jednym z najbardziej zaufanych osób w kręgu burmistrz. Prowadził kampanię wyborczą Elżbiety Radwan, będąc jednocześnie zastępcą jej największego konkurenta – Ryszarda Madziara. Po wygranych wyborach nadal był zastępcą, nowego już burmistrza, potem prezesem ZEC. Jednak w miarę upływu czasu dystans pomiędzy nimi rósł, aż w końcu burmistrz podjęła radykalne kroki. (…)
Odwołanie S. Jagodzińskiego skomentowali dla Wieści radni wszystkich opcji.
Robert Kobus (KWW Porozumienie Samorządowe): (…) „Mam nadzieję, że odpowiednie służby przeanalizują rzetelnie wszystkie dokumenty i wskażą zaistniałe nieprawidłowości i ewentualnych odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Kolejnym trudnym tematem który w ostatnim czasie powraca w naszym mieście to tzw. Wołomiński RIPOK. Inwestycja moim zdaniem mocno nietrafna, a odpowiedzialność za to spada na barki władz miasta poprzedniej kadencji. Z ogólnodostępnych informacji domniemywać można, że miasto zostało celowo narażone na straty, powstawała inwestycja, która w zamiarze „pewnej grupy osób” miała nigdy nie zadziałać, a finalnie doprowadzić miała do upadku wołomińskiego MZO i przejęcia przez podmiot zewnętrzny. Cieszy fakt, że pani burmistrz Elżbieta Radwan zdecydowała o skierowaniu sprawy wołomińskiego RIPOK-u do Prokuratury, aby ta rzetelnie przeanalizowała cały proces inwestycyjny i wskazała odpowiedzialnych za marnotrawienie publicznych środków. (…)”
Więcej na łamach Wieści.

39 KOMENTARZE

 1. Dlaczego zawieszenie, a nie odwołanie? Przecież nazwisko tego jegomościa jest wymieniane w kontekście lokalnych aferek – najpierw Ripok, a teraz Internet. Czy pomimo zawieszenia w obowiązkach bierze kasę z Zec-u?

 2. Bardzo ważne w kontekście ostatnich wydarzeń są słowa radnego Kobusa. Co tak naprawdę zaplanował w Wołominie Pis?

 3. I tak Burmistrz poswieciła jednego z najbardziej zaufanych ludzi , uznając juz nie ma wyjścia.Z tego co pamietamy p.Jagodziński prawdopodobnie jest członkiem PSL, a to ta partia popierała mocno P.Radwan w ostatnich wyborach samorzadowych.Nawet ta delegacja z góry PSL,która przybyła do Wołomina gratulować nowej Burmistrz startujacej o ile mnie pamięć nie myli z ramienia Jednego Powiatu lub z mocnym poparciem.A wiadomo Jeden Powiat to cos w rodzaju „przybudówki ” PSL w powiecie wołominskim.

 4. ps.swoja droga to p.Jagodziński to całkiem przyzwoity człowiek, wydaje mi się ,że ogólnie w sprawach Internetu i Ripok chciał dobrze, na pewno nie można jedynie jemu przypisywac prawdopodobnych nieprawidłowosci. Zdjęcie jezeli było robione do artykułu jest bardzo wymowne „Piłka jest w grze” W zwiazku z tym jak w każdym meczu mogą być zaskakujęce zwroty akcji.

 5. Przyzwoity? Nie ma przyzwoitych politykierów. Moi sąsiedzi chodzili do niego jak był zastępcą Madziara, chodzili do Madziara i chodzili do Radwan. I wiecie kto im pomógł…….. Pani Zbiedź. Tylko ona się na czymś zna w tym urzędzie i to ona powinna być głównym burmistrzem. Może kiedyś wystartuje…. oby

 6. Szef wolomińskieg PSL-u niewinny?? Dobre sobie, zero wiedzy i kompetencji. Skoro się pod czymś podpisuje to może najpierw niech to przeczyta i sprawdzi poprawność. Oczywiście sprawa RIPOK-u i internetu jest wielowątkowa ale w obu sytuacjach występuje to samo nazwisko „Jagodziński”. W pierwszej sprawie jest więcej winnych i chiałbym aby ta ona była szybko rozwiązana chociaż by ze względu kosztu nietrafionej inwestycji.
  Są miasta gdzie funkcjonuje tzw. ripok i wszędzie spotykamy się z niepochlebnymi komentarzami mimo, że tam dane inwestycje są zadaszona a nie jak u nas jakaś „wiatka na rowery za 14 milionów”

 7. @ Karolek, sugerujesz ,że p.Jagodzinski jest ze szkockiego klanu, czy też już 12.01.2016r. zakładał ,że bedzie odwołany/zawieszony.

 8. Ciekawie się zapowiada, facet prawdopodobnie maczał paluszki w niezłych przekrętach i…ma teraz 100% płatny urlop do odwołania-pensja rzędu 15-20tys zł nie to co my zwykli zjadacze chleba 1800zł. Ten to się umie ustawić 🙂 gratuluje

 9. Zeby, nie było watpliwości, jestem za szybkim i rzetelnym wyjasnieniem przez odpowiednie organy obydwu spraw. I niech kążdy odpowiada za swoje, działania. Tytuł artykułu nie do końca oddaje właściwy kontekst zagadnień.Pytanie jest takie co zmusiło Burmistrz do podjęcia w marcu 2016r. tzw. radykalnych kroków.TO PYTANIE POZOSTAJE OTWARTE.

 10. Hahaha dobre sobie to wizerunkowe odsunięcie jagody. Zapewniam że teraz armie szwagrów pracują intensywnie we wszystkich jednostkach gminnych nad tym aby łysemu włos z głowy nie spadł. Burmiistrza nie dopuści aby przymierał głodem na bezrobociu:)

  Mam podobne zdanie że najlepsza z całego grona to Burmistrz Zbieć i naprawde szkoda że temat internetu spadł na nią po jagodzie.

 11. Dajcie już spokój temu człowiekowi. Jagodziński to jedyna osoba, która cokolwiek chciała zrobić w gminie. Roztrząsacie dwie sprawy, które być może nie wyszły tak jak byśmy chcieli, ale nikt nie rozlicza go z tych, które mu się udały. Jeśli w gminie jeden człowiek podejmuje 80 % decyzji to chcąc nie chcąc popełni jakiś błąd, Może popatrzycie z tej strony?!Mnie dziwi nielojalne zachowanie burmistrz.

 12. Lepiej skupcie się na nowej sekretarz!jak była naczelnikiem ochrony środowiska to dopiero zrobiła odbiór!awansowała za to i jeszcze ściąga do pracy swoich ludzi

 13. Jak , nielojalne???? Wobec kogo nielojalne? Wobec pipleczników – którzy wystawili ją do wyborów – mając w za pazuchą pare afer czy wobec wyborców – którzy ją wybrali a którym ktoś sprzątnął z budrzetu środki o wartości 30 domów z działkami???? Weź mi to wyjaśnij- bo ciemny jestem….

 14. Mam wrazenie,że p.Burmistrz stara sie ratowac co się da ze swojego wizerunku,tylko to juz nic nie zmieni.Wyglada to tak jakby została zmuszona ostatnio zaistniałymi okolicznosciami do takich kroków. Jak to świadczy o Jej nadzorze nad UM?Co to zawieszenie zmienia, jakie to radykalne działania/to wyglada na anons,aby dobrze zaprezentowac Burmistrz/Skoro p.Jagodziński ma sie lepiej przygotować i miec czas dla oragnów, to tylko dobrze dla niego.
  Swoja drogą czyzby przyjęto,ze to był jedyny winowajca w tych sprawach – nie sadzę.

 15. Cała ta władza to tylko pic na wodę, ciekawe ile razy oglądała każdą złotówkę, odp. WCALE! Swoi muszą zarabiać, przynajmniej przez 4 lata, ot co.

 16. Sylwek po męsku bierze wszystko na klatę, bo dobrze wie, że jemu włos z głowy nie spadnie – co miało spaść, to już spadło 😉
  Pracował jako burmistrz, potem jako prezes ZEC-u, teraz zostawił rury i wziął się za sprawy sądowe… Zaharowany człowiek 🙂

 17. Skoro ma brać wszystko na klatę, to jest zagrozenie, że tam może mieć włosy,które mogą sie wytrzeć.Jezeli jest bez winy to zapewne nic takiego sie nie stanie.P.Jagodziński był vice czyli człowiekiem od czarnej roboty.Nie jest mozliwe aby jego przełozeni nie mieli wiedzy o jego działaniach.Jezeli tak było to po co tam byli, aby brylować na imprezach,festynach ,spotkaniach itp. Zakładam,ze akceptowano wszystko, bo na pewno informował o swoich działaniach.Tylko zapewne tak było wygodnie dla szefów, jednak to ich nie zwalnia przynajmniej z tzw. odpowiedzialnosci politycznej. Ponawiam pytanie dlaczego dopiero teraz w marcu 2016r. te jokoby radykalne działania?

 18. A ja ponawiam pytanie czemu Rychu go nie trzepnął, bo czepianie się przez pisowców obecnej Burmistrz jest mocno obłudne. To jest dziecko Rysia, Ryś mu też usadził szwagra w spółce komunalnej. To, że potem Rysiowi podłożył świnię, to inna inszość. Radwan jest o tyle bystra, że strzeliła go zanim zaczął jej na porządnie bruździć. I mało tego, ponoć idzie po następnego z bandy.

 19. Jezeli tatą był były Burmistrz to mamą sie stała obecna Burmistrz.Przeciez oboje sa z tego samego pnia politycznego.Gdyby była bystra to wogóle nie wchodziłaby w ten układ albo co najmniej w połowie zeszłego roku zareagowałaby.Sprawy wygladaja tak jak widać, tu nie trzeba mieć złej woli, wystarczy w miare racjonalnie i obiektywnie patrzeć.To chodzenie po kogoś, to może wyjść tak,że nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.To wszystko nie rokuje dobrze dla Wołomina.

  • Zgoda Wołomin to zapyziała mieścina, ale na ten stan rzeczy od lat pozwalają mieszkańcy. Droga 634 to totalny dramat, a już przygotowany projekt jej rozbudowy, opublikowany na stronie internetowej Zielonki to totalne nieporozumienie, ale obecne władze Wołomina są zadowolone bo łykają tą żabę.

 20. Przecież oni do inwestycji drogowej 634 – grosza nie dołożą. To wojewódzka droga przecież. To tak jak rynio-lowelas chwalił sie że mu w powjacie torowisko wymienią. Za czyje to pieniądze? Za jego ?! Nie – roboty są prowadzone za chajs koleji albo mazowsza – ale nie miasta czy powiatu. Powiat dostal tylko projekt z zapytaniem: to co chcecie w tym projekcie spiepszyć? – i spiepszyli – co można zauważyć w Koyłce Zielonce i Wołminie.

  To samo z tą drogą – cieszą sie z niby remontu – tym bardziej – że nie za ich kasiute. Ale aj-waj – w kampaniach wyborczych – murowany. Choć wszyscy wiedzą – że w konsekwencji – poprawy przejezdności – nie będzie i wuj ten niby-remont zmieni. Ot – Wołmin.

 21. Póki sprawa się nie wyjaśni proszę wspierać nową firmę Jagody – termoizolacje chaty super pianką kosmicznej technologii. Poczujcie na własnej dupie co to znaczy być oszukanym. Teraz w nowej promocyjnej cenie. Więcej info Jagoda priv.

 22. Wspaniała kobieta z naszych terenów. Pani Bożena Żelazowska. Sercem zawsze z polską wsią.
  Urodziła się 23 sierpnia 1970 roku. Pochodzi z małej, ale walecznej wsi Rozkoszówka (pow. hrubieszowski) na Zamojszczyźnie. W Rozkoszówce przyszedł na świat komendant obwodu hrubieszowskiego BCh, Bronisław Sowiński ps. „Sępowski”. Jej babcia Wiktoria jako dziecko przeszła gehennę pacyfikacji Zamojszczyzny w mroźnym styczniu 1943 r. Rodzice od lat prowadzą gospodarstwo rolne (7 ha). Ojciec by utrzymać troje dzieci, dopełniał rodzinny budżet z pensji kierowcy PKS. Matka udziela się w Kole Gospodyń Wiejskich. Bożena Żelazowska w dzieciństwie pasała krowę, do dziś jeździ na wykopki, pomagać rodzicom. Ukończyła Wydział Politologii na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jest również absolwentką kierunku „Menadżer kultury” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Jako studentka wstąpiła do Związku Młodzieży Wiejskiej, potem do PSL. Żona oficera Wojska Polskiego, syn Krzysztof studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim, córka Kasia chodzi do podstawówki. Wyznania rzymsko-katolickiego. Mieszka w Józefowie. Ma kundelka, suczka wabi się Perła. Bożena Żelazowska od 1994 r. pracowała z dziećmi i z młodzieżą, najpierw w roli nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie, następnie jako wychowawczyni.
  Od 1999 r. pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2001 r. dochodząc do funkcji wicedyrektorki tego Departamentu. Współpracuje aktywnie z muzeami, jednostkami opiekującymi się miejscami pamięci, instytucjami, szkołami i domami kultury, a także organizacjami pozarządowymi zajmującymi się upowszechnianiem kultury, popularyzacją historii i tradycji. Aktywnie wspiera OSP. Realizowane są liczne projekty, które powstały z jej inicjatywy, jak Nagroda Muzealna „Wierzba”, czy współpraca szkół połączonych wspólnym patronem: Władysławem Reymontem. A nade wszystko „Stolica Kultury Mazowsza”. To 100 tys. zł rocznie, które trafia na działania w sferze kultury w wybranym powiecie.
  Dzięki jej zacięciu takie wsparcie otrzymały w 2015 Nowy Dwór Mazowiecki, a w 2016 Otwock. Pełniła funkcję wiceprezesa Radia dla Ciebie. Ubezwłasnowolniona statutem (zero wpływu na program dla radiosłuchaczy, w zamian za wysoką gażę i samochód służbowy) zrezygnowała zgorszona sytuacją. Obecnie członkini Rady Programowej Polskiego Radia SA oraz TVP Warszawa. W latach 2013-2015 Zastępca Szefa Urzędu ds. Kombatantów w randze podsekretarza stanu. Po przejęciu władzy przez PiS niezwłocznie zdjęta z funkcji. Co rzadko spotykane, została pożegnana bankietem wydanym na jej cześć przez kombatantów z Światowego Związku Żołnierzy AK, Klubu Kawalerów Virtuti Militari, Szarych Szeregów, ze Związku Kombatantów RP i BWP, Związku Powstańców Warszawskich i inne organizacje.
  Za pracę i działalność publiczną odznaczona: Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę; Brązowym Krzyżem Zasługi; Odznaką za Zasługi Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich; medalem i błękitnym beretem Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ; oraz odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 23. Chodzą słuchy w UM, że kolejny będzie Walduś S. z OSiR pseudonim „Łopata” – Największy przydupas Jagodzińskiego wraz z naczelnym wice dyrektorem Panem Łukaszem R. pseudonim „Pstryczek”

  • weź sie człowieku odczep od Waldemara S., bo to facet z pasją i wie co powinno być w dobrym klubie, tylko pisory mu zapieprzyły 1,6 mln zł z budżetu w ramach „przysługi” i „ratowania” włominskiego sportu

 24. Kiedy będzie wiadomo czy ten pan bierze kasę z naszych podatków? Widziałem, że na sesji rady miasta padło takie pytanie ale zostało bez odpowiedzi. Skoro jest zawieszony i nie pracuje to powinien nie dostawać pensji!

 25. Zawieszono.Forsa leci on odpoczywa.Pozwalniał ludzi z pracy z 30 stażem pracy ,doświadczonych, nawet ich nie znając.Zatrudnił swoich.Tak jest z PSL w całej Polsce.Dzisiaj bierze forsę i gnije w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj