Będzie kolejny protest?

3

Mieszkańców gminy Klembów zaniepokoiło jedno z ostatnich obwieszczeń wójta Dąbrówki. Chodzi o informację odnośnie przystąpienia do oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na wydobywaniu kopaliny – kruszywa naturalnego ze złoża Karolew (gmina Dąbrówka) przy granicy z gruntami wsi Krusze, należącymi do gminy Klembów. Wydobywaniem kruszywa w miejscowości Karolew chce się zająć firma DROG-BUD z Konina.

Sprawę tę podczas ostatniej sesji Rady Gminy Klembów poruszyła radna Jadwiga Szewczyk. – Na stronie gminy umieszczono obwieszczenie wójta gminy Dąbrówka z 24 marca o przystąpieniu do oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na  wydobywaniu kopaliny – kruszywa naturalnego ze złoża Karolew.  W tym obwieszczeniu są podane konkretne informacje, m.in. ta, że wójt gminy Dąbrówka zawiesił postępowanie administracyjne w tej sprawie oraz podał termin na składanie uwag i wniosków. Czy gmina Klembów przygotowuje takie uwagi i kiedy one zostaną złożone? Pragnę zauważyć, że taka kopalnia bezpośrednio będzie oddziaływała na miejscowości Krusze, Wola Rasztowska i Roszczep – zaniepokoiła się radna Jadwiga Szewczyk.

– Dopiero się o tym dowiedziałem. Oczywiście wybiorę się do wójta Dąbrówki, w celu zapoznania się z dokumentacją. Mam świadomość, że powstanie kopalni w tamtym miejscu spowoduje obciążenie głównie dla naszej gminy – przyznał wójt Klembowa. (…)

Więcej na łamach Wieści.

3 KOMENTARZE

  1. Sprawa ta mnie nie dotyczy , bo nie jestem tym przedsiębiorcą ani mieszkańcem okolicznych wiosek , chociaż z tego terenu .
    Na terenie Krusze już były robione ukopy , czy świat się zawalił , czy dziura w ziemi powstała nie do zasypania ? Ochrona środowiska jest coraz bardziej skuteczna , a kary dotkliwe .
    Z tego co wiem to z msc. Karolew są dwa kierunki dojazdowe – przez wolę rasztowską i przez Trojany . Skąd pewnik ,że będą samochody jeździć przez Wolę ? Poza tym są to drogo wojewódzkie udostępnione dla wszystkich . Płacone są podatki od transportu , które radni uchwalają . Trzeba trochę myśleć po gospodarsku . Tak jak dla rolnika najważniejszy jest ciągnik i wywożenie obornika na pole , tak ten ktoś ma do wywiezienia żwir , tak jak ktoś ma betoniarnię i musi śmigać po drogach z betonem , pustakami i innymi dużymi gabarytami , tak jest i z wszelkimi ukopami wożonymi w tę i we w tę . Czarna ziemia , czy też żwir na księżycu się nie kopie , tylko obok nas , a takie kopalnie , bo nie jedna taka jest sprawa , akurat za płotem u nikogo nie jest .

  2. Jak słysze,ze ochrona srodowiska jest coraz bardziej skuteczna, to ogarnia mnie śmiech.Skuteczne to sa interesy i kasa ta na wierzchu i pod stołem.Przykładów aż nadto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj