Zamkną przejazd, zburzą stację

2

Mieszkańcy Wołomina i Kobyłki muszą przygotować się na kolejowy paraliż. W maju rozpocznie się likwidacja starego peronu, znajdującego się na stacji Wołomin Słoneczna. Dodatkowo w ubiegłym tygodniu przedstawiciele spółki Torpol S.A. zapowiedzieli: „W związku z planowaną w okresie od 4 do 23 maja przebudową przejazdu kolejowego w Kobyłce Ossów, w ciągu ul. Ks. J. Poniatowskiego, przejazd ten będzie na czas robót wyłączony z ruchu kołowego”. Zgodnie z zatwierdzoną organizacją, ruch pojazdów zostanie skierowany objazdem na przejazd w Kobyłce – ul. Ręczajska. W miejscu zamkniętego przejazdu wykonawca utrzyma jedynie przejście przez tory i dojście do peronów. To jednak nie koniec utrudnień, bowiem w czerwcu wyłączony z ruchu zostanie jeden tor od stacji Zielonka do stacji Warszawa Wileńska.

Poznaliśmy także szczegóły modernizacji stacji Wołomin Słoneczna. Intensywne prace w tym miejscu będą odbywały się od 15 maja do 30 czerwca. Oznacza to, że na półtora miesiąca wyłączony z obsługi będzie przystanek Wołomin Słoneczna. – 15 maja planujemy rozpocząć ostatnią fazę budowy nowego peronu wyspowego na przystanku Wołomin Słoneczna oraz torów podmiejskich w stacji. Ruch pociągów zostanie skierowany na tory dalekobieżne.(…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. A co władze Wołomina na to, że przystanek Wołomin Słoneczna będzie „wyłączony z obsługi”? Pytanie retoryczne, bo władze Wołomina zajmują sie czymś o wiele ważniejszym ….muzeum w Ossowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj