Zmienił się regulamin Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego. W wyniku spotkań z mieszkańcami i podsumowania ankiet wypełnionych drogą mailową, władze Wołomina przedstawiły nowe zapisy akcji, która każdego roku za milion złotych realizuje projekty inwestycji, zgłoszonych przez mieszkańców.
Najważniejszą i bardzo oczekiwaną zmianą jest rozdział projektów szkolnych (realizacja projektu odbywa się na terenie szkoły, przedszkola) od projektów inwestycyjnych i tzw. miękkich (czyli kulturalnych, sportowych i społecznych). Taką wolę wyraziło 85 proc. ankietowanych mieszkańców. Nowym zapisem jest też ten, wyznaczający minimalny wiek osoby zgłaszającej projekt do Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego, na 16 lat.
W założeniach projektu określono, że na projekty szkolne przeznacza się nie więcej niż 30 proc. WBO, w tym inwestycyjne w 24 proc. i miękkie w 6 proc. Ogólnie, wszystkich środków przeznaczonych na projekty inwestycyjne nie powinno być więcej niż 80 proc., co oznacza, że na projekty miękkie przeznaczono 20 proc. budżetu obywatelskiego. (…)
Więcej na łamach Wieści.