Księżowska cenzura?

32

Facebookowe Forum Mieszkańców Kobyłki (FMK) liczy ponad 3 tysiące 800 członków i już od jakiegoś czasu integruje mieszkańców Kobyłki. To tu można zasięgnąć szybkich informacji na temat dobrego fryzjera, czy aktualnych promocji w lokalnym sklepie spożywczym. To m.in. dzięki mobilizacji użytkowników forum, w Kobyłce niebawem powstanie plac zabaw ufundowany przez firmę Nivea. Ciężko zatem sobie wyobrazić sytuację, w której nagle Forum Mieszkańców Kobyłki przestaje funkcjonować. Jednak w ubiegłym tygodniu ten czarny scenariusz się ziścił.

8 czerwca administrator FMK Adam Markuszewski, podjął decyzję o zamknięciu forum. Dlaczego tak się stało? Wszystko przez wpis jednego z użytkowników, który tydzień wcześniej pozwolił sobie dość ostro skrytykować ks. prałata Jana Andrzejewskiego. Krytyczny wpis został bardzo szybko usunięty przez administratora i niewiele osób zdążyło go przeczytać. Jednak informacja o tym incydencie zapewne zdążyła dotrzeć do samego ks. prałata (…)

Więcej na łamach Wieści.

32 KOMENTARZE

 1. Proboszcz idzie właściwą drogą powinien w ramach cenzury wykluczyć ze społeczności kościelnej osoby żyjące w niemoralnych związkach,konkubinatach takich osobników co porzucili żonę i dzieci a teraz udają świętoszków i robią sobie zdjęcia na tle bazyliki

 2. Wieści mijają się z prawdą. Nie chodziło o krytykę, ale paskudne oszczerstwo, za które autor wpisu później przepraszał. Krytyka kościoła trwa nieskrępowanie od początku istnienia forum.

  • AB – Kiedy jest co krytykować to ludzie to robią.
   Miśka – „Wykluczyć”? Co to ma w ogóle oznaczać? Każdy ma prawo uczęszczać do kościoła, poza tym z tego co wiem to kościół mówi o szacunku i miłości do bliźnich a nie jakiegoś wymyślonego „wykluczania”.

 3. A forum zamknął niedoświadczony w takich sprawach administrator, który spanikował po tym jak otrzymał wezwanie do usunięcia kłamliwego wpisu.

 4. W każdym kłamstwie tkwi źdźbło prawdy. Ksiądz jest osobą publiczną i musi się liczyć z krytyką . Administrator spanikował gdyż pracuje w kościele i UM Kobyłka. Forum jest źródłem informacji z zadowolenia lub niezadowolenia mieszkańców. Burmistrz jest popierany publicznie przez księdza to i każda prośba prałata jest spełniana np. zamknięcie forum . Ręka rękę myje.
  Ksiądz proboszcz ludzi z problemami którzy się zwracają do niego często osądza w sposób niebywały .

 5. Ja uważam, że nikogo nie wolno publicznie pomawiać. Czy się Osoba podoba czy nie. Jeden artykuł czy też wpis ciągnie lawinę komentarzy i wzajemnego nakręcania się. Pod tym artykułem Wieści będzie zapewne podobnie. Natomiast ja pozdrawiam ks. Prałata i dziękuję mu 18 lat dbania o Parafię bo robi naprawdę dużo. Jest dobrym managerem. A, że mieszkam w Kobyłce 32 lata to wydaje mi się, że mam trochę więcej wiadomości i spostrzeżeń niż ktoś kto zjechał tu rok temu i się mądrzy.

  • Niestety nie mogę się zgodzić z tą wypowiedzią. Kościół jest piękny ale bardzo mocno zaniedbany. Mnie też proboszcz zniechęcił do jakiejkolwiek pielęgnacji wiary w Kobyłce. Generalnie powinien mieć zakaz wypowiadania jakiegokolwiek kazania. Jego cedzenie i wypowiadanie zdań po jednym słowie powoduje we mnie wzrost napięcia nerwowego i zamiast myśleć o Bogu myśle tylko kiedy to się w końcu skończy. Poza tym to człowiek który bardziej sprawia wrażenie pragnącego władzy niż budowania społeczności chrześcijańskiej. Lubi się pokazywać, koncertować. A to nie ma nic wspólnego z wiarą i powołaniem. No nic każdy może mieć swoje zdanie i powinien móc je wypowiedzieć. Dla mnie ten człowiek nie powinien być proboszczem. Zastanawiam się kto z niego zrobił prałata. A panu proponuje ruszyć się z Kobyłki i pojeździć po parafiach. Wtedy zrozumie pan że jest pan w głębokim błędzie. I korzystając z okazji przekazuje gorącą prośbe do Kobyłkowskich chrześcijan. Nie zostawiajcie samochodów na środku krzyżówki, zakrętu, przejściu dla pieszych, rondzie gdy uczęszczacie na nabożeństwo. To stwarza zagrożenie dla ludzi nie tylko w tym miejscu ale również powoduje duże utrudnienie aby straż pożarna, karetka mogła się bezpiecznie przemieścić do zdarzenia. Po za tym cóż to z was a chrześcijanie macie innych ludzi w d..ie w czasie kiedy udajecie bardzo świętych i składacie rączki do modlitwy.

 6. Coś w tej „opowieści” się „nie klei”. Dlaczego Administrator musiał zamknąć forum jak on nic o Księdzu nie pisał. „Krytyczny wpis został szybko usunięty” – BZDURA!!!. Wpis pomawiający Księdza był pod postem zamieszczonym 29 maja a więc przez 10 dni na pewno, kto chciał to zapoznał się z jego treścią. Poza tym cała przerwa w działaniu forum trwała około 24 godzin, więc bardziej wyglądało to na tzw. „Strzelenie focha”. Reasumując, jeśli jakakolwiek osoba nawet świecka zostałaby w podobny sposób pomówiona na pewno zareagowałaby i walczyła o swoje prawa. Więc nie wiem, z czego się robi problem? Po prostu trzeba nie „grzać wódy” przed pisaniem na FB i zawsze z dystansem podchodzić do opowieści zasłyszanych w kolejce po piwo.:)

   • Piłem z umiarem 🙂 Tak żeby o żaden z artykułów nie wpłynął ani jeden wniosek o sprostowanie. Krótko, prawdę trzeba pisać a nie plotki. 🙂

 7. No i Administrator forum się rozkraczył. Wcześniej czy później musiało do tego dojść i pewnie nie raz się jeszcze wyłoży. Jedną nogą jest w Urzędzie Miasta w Kobyłce ciesząc się przychylnością burmistrza, drugą u proboszcza z którym UM koty drze, na dodatek prowadzi ” niezależne ” forum mieszkańców, a w kieszeni ma legitymację PSL. Poczciwa chłopina deko się pogubiła.

 8. Administrator to dobry organizator ludzie mu zazdroszczą skuteczności ,członków forum przybywa lawinowo nie wiem czy tylu parafian przybyło w tym czasie a może wielu ubyło ?

 9. Oj,chyba Wieści przestraszyły się konkurencji. Wcześniej były właściwie jedynym źródłem informacji z życia Wołomina i okolic, a teraz dużo szybciej można się o wszystkim dowiedzieć z Radia Fama, albo właśnie z mediów społecznościowych. Redakcji, w celu zwiększenia sprzedaży gazety, pozostało pisanie stronniczych artykułów z sensacyjnymi tytułami na pierwszej stronie typu ” Ksiądz namieszał na forum?”, albo w internecie „Księżowska cenzura?”. Tytuły sugerują co innego niż sam artykuł. Przecież po pomówieniach, a nie jak napisały Wieści „ostrej krytyce” , to administrator zamknął forum, pożegnał się, a potem znowu działał dalej. Zaglądam na FMK codziennie, znam sprawę, osobiście czytałam wpis tego użytkownika i jestem przeciwna pomówieniom i podawaniu nieprawdy. Forum to nie magiel, a to co zostało napisane w internecie nigdy nie ginie. Proszę Redakcję Wieści o rzetelne dziennikarstwo, bo to żaden właściwie artykuł, tylko w przeważającej części zacytowane, wyrwane z kontekstu wpisy z Forum. Rzetelne dziennikarstwo wymaga zapoznania się osobiście ze sprawą i poznaniem opinii zainteresowanych stron, a nie pisanie wierszówek tylko na podstawie komentarzy innych.

 10. A skoro już wymieniono osobę z imienia i nazwiska, to dodatkowo obraźliwe lub co najmniej żenującego było zamieszczenie takiego zdjęcia do artykułu.

 11. Ale ten Paweł Majkowski jest denerwującym typem. Jakby wszystkie rozumy pozjadał. Pojawił się nagle, robi dużo hałasu wokół swojej osoby, Chce zostać kimś w Kobyłkowkim urzędzie, radnym albo i więcej ale nie ma poparcia. Ludzi trzeba umieć sobie zjednac a nie tylko na fejsbuku komentować głupawo wpisy i mieć prawie na wszystko zdanie. Oszołomstwo nie popłaca ale rozgłos można w ten sposób zrobić.

 12. „Nie będzie kabaretu będzie chór” – jak mawiał prezes osiedla (dawniej dozorca, słoik z Pułtuska) z wielokrotnie cytowanego serialu tiwi.
  Jaki anioł taka kultura – proste.

  PS.
  Po mojemu – prywatne forum może prywatnie przerwać działalność rozrywkową również bez powodu.
  Zawsze można ignorować pozostałych z grupy – proste.

 13. Bazylika powinna być otwarta tylko dla Wspólnoty Chrześcijańskiej a nie dla innych wspólnot które bezczelnie żerują na kościele.Wara tym pyszałkom od naszego kościoła ! Precz bałwochwalcy !

 14. Wpis wczorajszy obejmował ogólne zasady.

  Prywatne.
  Nie dotyczyły publiczności w Domu Bożym.

  Rozwinę :
  Otóż często używa się sformułowania „rozumiemy się bez słów”, „nadajemy na wspólnych falach”.
  Jakoś kojarzy mi się to z Szypowem, Akimowem, Kozyriewem i ich badaniami nad polami torsyjnymi oraz teorią próżni fizycznej.
  Więcej na łamach sieci globalnej – dostępne dla dociekliwych.
  Stąd dla postronnych wejście może być nie dostępne mimo braku zamknięcia – to banał.

  Lidia- tak to jest (jak śpiewało kilkadziesiąt lat temu francuskie duo „Les Rita Mitsouko”).

 15. Ale wy jesteście tępi , Animator forum został tylko i wyłącznie zatrudniony w UM by Urząd miał choć minimalną kontrolę nad wpisami . Admin zamknął forum i od razu pogrożono mu palcem nie ma pracy nie ma płacy. Oczka mu się zaświeciły ” Bo przecież tanio dupy… znaczy skóry nie sprzedał ” a z latania u proboszcza ze snikersami rodziny nie wyżywi . Więc Forum dalej istnieje a animator życia internetowego dalej karmi internetowe LEMINGI że jest inaczej. .

  • Wydaje się że nie idzie o to jak jest bo to każdy chyba widzi. Tylko o to dlaczego forum było zamknięte. Więc chyba animator życia powinien napisać kilka słów wyjaśnienia no choćby z chrześcijańskiej sprawiedliwości, miłości i poszanowania dla drugiego człowieka którego bardzo mi brakuje w tym mieście żeby tutejszego proboszcza znanej z koncertowania parafii nie ciągano jak szmate po brudnej podłodze.

 16. Ejjj, nie przy śniadaniu bo sie udławię ze śmiechu , smutne ale prawdziwe . Najlepsze że największe kontrowersje w UM wzbudza Pan Internetowy Foszek . Pracownicy UM mają pewnie niezłą bekę z niego …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj