Skażona ziemia radzymińska

10

Wystarczyło kilka dni, by nasze informacje na temat ewentualnych zagrożeń, a tym samym zatrucia środowiska w gminie Radzymin, zostały potwierdzone. (…)

– Pierwsze wyniki uzyskane kilka dni temu potwierdzają obecność substancji pochodzenia organicznego. To niebezpieczny proceder, z jakim mamy do czynienia w gminie Radzymin. W najbliższych dniach spotkamy się z przedstawicielami Starostwa, a by podjąć decyzję o dalszych krokach – mówił nam, nieco zaskoczony obrotem sprawy burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.

Jedynym wyjściem z sytuacji jest wybranie skażonej ziemi z miejsc jej składowania. Takie działanie to jednak koszt nawet kilku milionów złotych i nie wiadomo kto miałby je pokryć. (…)

Więcej na łamach Wieści.

10 KOMENTARZE

  1. Tak jak pisałem,podobnne albo i duzo gorsze wyniki badań są do „uzyskania” w zdecydowanej wiekszości tego typu wyrobisk i wykopalisk.Te jeszcze działajace i nowo powstajace jezeli nikt nie bedzie tego pilnował jak to sie dzieje obecnie, będa jeszcze gorsze.

  2. nie w gminie Radzymin – w całym powiecie ! na Cieciwie też. Jeden kolo sprzedaje ziemię i zasypuje shitem . A ludzi boli głowa w okolicy. Może urząd popyta o to? Czy dobrze o tej sprawie wie – i milczy??

  3. Co za głupie pytanie!? Jak to kto powinien pokryć koszty wybrania skażonej, nielegalnie nawiezionej ziemi zmieszanej z odpadami? Ten kto tego badziewia tam nawiózł. Nad czym się tu zastanawiać? Chyba, że ten kto nawiózł śmieci wziął za to spore pieniądze i ma silne plecy, tak że boją się go do tego zmusić. Sprawa śmierdzi od dawna i od dawna o niej wiadomo, jednak władze dziwnie próbowały ją zamieść pod dywan. Na szczęście „Wieści” jako jedyne zajęły się na poważnie tym tematem. Nie odpuszczajcie!

  4. może ten kto jej nawoził – dostał na to pozwolenie od gminy – oczywiście – zgodne proceduralnie – więc za te wydane pozwolenie – my zapłacimy – bo nie jaśnie panujący gminny ciemny urzędas. Tak jak za ripok – o wartości 16 – puki co – melonów i internet – bagatela – bańka. I kto za to zapłacił- nikt !! Urzędasy do walenia wołominiaków – nie potrzebują nawet wazeliny. A ludzie jeszcze sie z tego cieszą.

  5. Ciekawe co wymyśla fachowcy ze starostwa?? Wybrać ziemie z tego miejsca i zapewne wywieśc w inne miejsce proponuje burmistrz, no tak prosta sprawa. Ciekawe gdzie te ogromne ilosci teraz upchną? Proponuje od razu pojazdy wyposazyć w czujniki wskazujace gdzie to pojedzie.
    Moze ktoś wyjasni jak to mozliwe,że była prowadzona rekultywacja i nawożono tam bez żadnego nadzoru to badziewie. Przy okazji proponuje odwierty nawet przypadkowo w innych miejscach, gwarantuje „pozytywne”wyniki. I co na to stosowne słuzby od ochrony srodowiska i sanepid.

  6. Zapewne zaoferowano co najmniej dwokrotność uposazenia z MDK, to nie dziwne ,że tak sie stało. A Dyrektorem MDK byłaby dokąd panuje obecny burmistrz.

  7. W Kobylce byla podobna sytuacja dzienki mieszkancom ul.Jagodowej pani T nie zwozi juz ziemi i gliny.Zwozila ziemie i ja zakopywala podwyzszajac tym dzialke brawo dla mieszkancow natomiast duzy minus dla urzednikow z ktorymi pani T sie fotografuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj