Wołomin: Zmiana w przewodniczeniu gminnymi finansami

1

Radni opozycyjnego klubu PiS wołomińskiej Rady Miejskiej w Wołominie postanowili wymienić przewodniczącego Komisji Finansów Gminnych na innego swojego członka, który zapewne nie będzie już tak nieposłuszny jak poprzednik. Przypomnijmy, że wybrany na początku kadencji na to stanowisko radny Jakub Orych kilkakrotnie głosował wbrew ustaleniom swojego klubu, co decydowało o korzystnym dla burmistrz wyniku głosowania tej komisji. Niesubordynowanego kolegę Orycha klub PiS postanowił więc całkowicie usunąć z pechowej komisji.

Jak poinformował na początku sesji Rady Miejskiej przewodniczący Rady Leszek Czarzasty, klub PiS postanowił cofnąć rekomendację swojego członka, radnego Jakuba Orycha, na przewodniczącego Komisji Finansów Gminnych. W uzasadnieniu podano, że radny zbyt często nie mógł czynnie uczestniczyć w obradach. Pod wnioskiem podpisali się wszyscy członkowie klubu PiS w RM.

– To, co chcecie uczynić jest niegodne i wręcz haniebne – ocenił kolegów z opozycji radny Andrzej Żelezik, który uznał, że po takiej decyzji, cyt.: trudno patrzeć w lustro na własne odbicie i wiedzieć, że to odbicie uczciwego człowieka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

1 KOMENTARZ

  1. Pani Żelezik łatwo rzucać epitety typu: hańba…..trudno patrzeć w lustro na własne odbicie i wiedzieć, że to odbicie uczciwego człowieka. (…). Ciekawy jestem czy pan jak budował pomnik bolszewikom i patrzył w lustro widział uczciwego człowieka???? Właśnie za tą hańbę powinien pan mieszkańców Wołomina przeprosić!!!!.
    A tak na marginesie pytanie, czy radni PiSu złamali prawo? Widać, że w pewnym wieku pamięć bywa zawodna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj