Nowe Lipiny: Dom komunalny jednak powstanie?

16

Po niezwykle burzliwym, czerwcowym spotkaniu mieszkańców Nowych Lipin z władzami Wołomina, nadal nierozstrzygnięta pozostaje kwestia budowy piętrowego domu dla najuboższych rodzin gminy. Lokalizacji domu komunalnego na 30 mieszkań na gminnej działce sprzeciwiają się mieszkańcy N. Lipin, którzy obawiają się spadku wartości swoich działek. Co dalej z projektem? (…)

Po zebraniu z mieszkańcami sprawa stanęła w miejscu, ale jak deklarują władze miasta, nie wycofują się z pomysłu budowy domu komunalnego w Nowych Lipinach.  Jak poinformowali nas Czytelnicy, alternatywą dla budowy domu wielorodzinnego w Nowych Lipinach miałoby być… postawienie stacji benzynowej. Wieść gminna niesie bowiem, że taka oferta jednej z firm wpłynęła już do gminy – na razie jednak jest to deklaracja ustna.(…)

Więcej na łamach Wieści.

16 KOMENTARZE

 1. Dom komunalny albo stacja benzynowa no niezła alternatywa, a moze oczyszczalnia scieków.Na Litewskiej tez był budynek komunalny.Budynek powstanie i przeniesie sie przynajmniej znaczna część ludzi z komunałów na Warszawskiej i Legionów-fajnie.

 2. Oczywiście ,że ludzie i jak kazdy zasługuja na szacunek.Tylko, czy najlepszym rozwiazaniem jest budowanie na uboczu budynku komunalnego, gdzie wokół sa domy jednorodzinne. Czy aby to nie bedzie tam mieszkajacych stymatyzować.Nie jest lepszm y rozwiazaniem dla większej integracji takie budynki umieszczać ,gdzie jest podobna zabudowa. Ewntualnie wykupywac mieszkania w budynkach wielorodzinnych i przeznaczanie na mieszkania komunalne?

 3. Obywatel ma rację. Wybudowanie przez miasto budynku komunalnego to dużo większe koszty od tych by kupić gotowe mieszkania od wołomińskich deweloperów. Proszę zważyć – koszty dokumentacji, działki, projekty branżowe, przetargi, narzuty wykonawcy itd, itd. dziś koszt 1m.kw. u dwewlopera to około 4,500 zł. Obliczyłem ze wybudowanie budynku komunalnego wyniesie około 100 % więcej. Wniosek to żaden interes dla miasta i wyrzucenie forsy w błoto. Niech miasto zwróci sie o przedstawienie ofert przez deweloperów w Wołominie za 1 metr kw. mieszkania i niech skalkuluje wszystkie koszty które wymieniłem, wybudowania przez miasto. Zobaczycie że 1. metr kw. wyniesie w granicach 8000 tys. złotych.

  • Ciekawe rzeczy chyba musisz baterie kalkulatorze wymienić i coś mi się wydaje, że lekcje matematyki przespałeś. Czyli oznacza to, że developer buduje bez projektów, bez działki, bez projektów branżowych? Nieznajomość prawa się kłania proszę Pana ;). Najlepiej niech założą ręce i niech powiedzą pier…. nic nie robię bo same kłopoty z tego wychodzą. Jeżeli mają działkę to o jaki koszt działki tu chodzi ne rozumieć.

 4. Co to za artykuł? Jaki jest jego cel?! Nie chcecie domu komunalnego to postawimy Wam stację benzynową…. Ktoś gdzieś tak powiedział a gazeta pisze? To się nazywa rzetelne dziennikarstwo?
  A ja słyszałem, że przy ul. Słowackiego w sąsiedztwie Pani Burmistrz ma zostać przeniesione wysypisko śmieci ze Starych Lipin stacja benzynowa i oczyszczalnia ścieków ma zostać też wybudowana.

 5. To jest dziennikarstwo na poziomie Wołomińskim proszę Pana hehehehehe. Ja byłem ostatnio w biedronku i widziałem się z Prezesem i on mi powiedział, że w Wołominie powstanie budynek komunalny na 200 pięter. Może się komuś przydać ta informacja do opublikowania więc stwierdziłem, że koniecznie muszę się nią podzielić.

 6. ….. mieszkańcy N. Lipin, którzy obawiają się spadku wartości swoich działek…..
  Dobre ! jakby teraz niby były drogie !? Czyżby wszyscy teraz chcieli je sprzedawać ?
  A może skoro są tak wartościowe to należy urealnić wartość podatku od nieruchomości ??!!
  Piszcie prawdę …. obawiają się patosów, i mają do tego prawo.
  Z drugiej strony domy komunalne nie będą stawiane w centrum bo ziemia jest tu droga i niby po co ?? Oni i tak na ogół do roboty się nieśpieszą 🙂

 7. Taki jesteś hooop do przodu to trzebabyło pytać się o Jacentego Sasina – co on tu robił i za co wziął kasiorkę.
  A od zwykłego człowieka to się odczep ( bo coś czuję że się znacie, ale zawiść cie zjada i trawi że osiągnął więcej niż ty ).
  papa

 8. Kalkulacja z sufitu. bredzisz bzdury . Deweloper jak pisałem już na gotowo ze wszystkim tzn. działka, projekty, dojazdy infrastruktura itd, itd żąda około 4500 złotych za metr kw. mieszkania. Podaj cenę metra kw. na gotowo po wybudowaniu domu komunalnego tzn. ze wszystkimi kosztami które wcześniej wymieniłem. Cienki matematyku kalkulatorze zobaczysz że w machinie urzędniczej i uruchomieniu procedur przetargowych na wszystko JEDEN METR KW> wyniesie około 8000 tys złotych za metr . Nie uwzględniłem a i może pewniakiem jak to bywało przy budowie domu komunalnego przy Sikorskiego inwestor zaliczy kilka aneksów umowy i cena WZROŚNIE. Nie mądraluj się kalkulatorze bo chrzanisz od rzeczy nie znając procedur koła urzędniczych przetargów.

 9. Chyba Was po…ło, sabotujecie robotę Edyty, tej co gra w klubie ko-ka. Elka nie widzisz tego, że tracisz jedyne zaplecze na które mogłaś liczyć!. Z reelekcji d..a, ogrywają Cię psiapsiółki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj