Tłuszcz walczy ze smrodem

1

W ubiegłym tygodniu burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk postanowił, że zamknięta zostanie stacja zlewna przy oczyszczalni ścieków w Tłuszczu. Związane jest to m.in. z wielokrotnymi skargami mieszkańców ul. Wiejskiej, którzy narzekają na nieprzyjemne zapachy pochodzące ze starej oczyszczalni.

Oto treść oświadczenia, jakie w tej sprawie zamieścił burmistrz: „Szanowni mieszkańcy, zapewne jesteście zaniepokojeni moją decyzją o zamknięciu stacji zlewnej przy oczyszczalni ścieków przy ulicy Wiejskiej w Tłuszczu. Decyzja ta była konieczna z uwagi na uciążliwość oczyszczalni dla mieszkańców ulicy Wiejskiej i centralnej części miasta. Głównym emiterem odorów są dwa urządzenia OBF w postaci otwartych zbiorników, w których odbywa się beztlenowa stabilizacja osadu. Taka technologia stabilizacji osadu, w której zachodzą procesy beztlenowe (mocno uciążliwe), została zaprojektowana w ramach rozbudowy oczyszczalni ścieków i w kwietniu 2008 roku uzyskała pozwolenie na budowę. Jak sami odczuwamy, jest to technologia, która nie powinna być zastosowana w oczyszczalni zlokalizowanej w centrum miasta. (…)

Więcej na łamach Wieści.

1 KOMENTARZ

  1. A w Kobyłce przy Nadarzyńskiej jest przepompownia szamba,napierdziela tam taki smród że nie da się przejść.I można, w Kobyłce burmistrzowi to nie przeszkadza(w sumie nie on wącha)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj