Wołomin: Seniorzy będą mieli swoje miejsce!

1

Trwają prace zmierzające do uruchomienia dziennego Domu Senior – Wigor, który będzie się mieścił w budynku przy ul. Legionów 31a w Wołominie (lokale pod komendą policji). Pierwsze, całodobowe zajęcia dla 15 osób ruszą 1 grudnia.

W tej chwili trwa postępowanie przetargowe na wykonawstwo. Firma budowlana zaadaptuje lokal także dla osób niepełnosprawnych (dodatkowe miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych i wejście do lokalu dostosowane do osób niepełnosprawnych). Na placu o powierzchni ok. 240 m2, znajdującego się w sąsiedztwie lokalu, stworzy ogród i miejsce aktywnego wypoczynku seniorów na świeżym powietrzu. W środku znajdzie się miejsce na salę spotkań i jadalnię z aneksem kuchennym (wyposażonym w zmywarkę, kuchenkę, mikrofalówkę, lodówkę, naczynia, czajnik elektryczny i ekspres do kawy), pomieszczenie biblioteczne i klubowe ( w tym także telewizor, komputer z dostępem do Internetu z biurkiem), salę ćwiczeń (materace, drabinka do ćwiczeń, orbitreki, stepper, rotory, taśmy rehabilitacyjne, wózek inwalidzki, piłki rehabilitacyjne, wyciąg pętla Glissona, chodzik 3 kołowy). Stworzone zostaną także: pokój do odpoczynku z pięcioma łóżkami, sala do terapii indywidualnych, szatnia, łazienka z prysznicem, pralką oraz łazienka dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdzie się też pokój pielęgniarski.

Dzienny Dom Seniora umożliwi 15 seniorom z gminy Wołomin spędzanie 8 do 10 godzin dziennie w placówce, która zapewni im opiekę oraz zajęcia aktywizujące społecznie i fizycznie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj