Czołg na razie nie stanie u wrót Wołomina!

55

Po dzisiejszej dyskusji radnych na sesji i wcześniejszej komisji bezpieczeństwa właściciel repliki Renault FT17 podjął decyzję o wstrzymaniu darowizny czołgu, który walczył w Bitwie Warszawskiej. Po ostrym oporze radnych opozycji, stawianiu warunków darczyńcy i próbie zmiany lokalizacji czołgu, właściciel repliki zdecydował się dziś wstrzymać ofertę przekazania jej miastu. – To, że czołg był montowany by stać się wizytówką Wołomina i by witać mieszkańców przy wjeździe do miasta, wiadomo było od roku. Zarówno mnie, jaki i moim pracownikom jest bardzo przykro, że idea czołgu została upolityczniona. Czołg jako wizytówka Wołomina, miał nie budzić kontrowersji, służyć rodzinom i młodzieży, uczyłby historii, patriotyzmu, dumy z ocalenia Europy i chrześcijaństwa. Po dzisiejszym dniu zdecydowaliśmy o postawieniu Renault FT17 na terenie zakładu, od strony ul. Łukasiewicza. Dalsze losy czołgu zależeć będą teraz od zarządu spółki – zapewnia Bogdan Domagała, właściciel DJCHEM Chemicals Poland S.A w Wołominie.

Jak już informowaliśmy, dziś wołomińscy radni opozycji zdjęli z porządku obrad uchwałę burmistrz Elżbiety Radwan dotyczącą budowy skweru przy wjeździe do Wołomina, na którym miał być postawiony czołg Renault FT17. Oficjalnym powodem podanym przez radnych PiS oraz radnego D. Kozaczki była konieczność dokładnego przeanalizowania wydatków oraz szerokich konsultacji co do lokalizacji.

55 KOMENTARZE

 1. Szkoda!Szkoda!Szkoda! Była szansa by wjazd do miasta nie straszył gości i przejeżdżających przez Wołomin.Piękny gest i praca tylu osób zniweczona

 2. W głowie mi sie nie miesci jak mozma byc takim bezdusznym i chorym z nienawiści jak radni Pis! To jest jakieŝ chore. Pan Bogdan Domagała zainwestował duze srodki finansowe my jako budowniczowie bardzo dużo czasu oraz serca włożyliśmy w ten projekt. Już raz Pis zabrał nam czołg a teraz nie chcecie żeby czołg stanął u bram Wołomina. Może niech mieszkańcy zadecydują czy chcą czołg w miejscu T34 czy nie.

 3. Przez takich radnych Wołomin pozostaje w tyle za innymi miastami, hamują oni rozwój miasta. Całe szczęście zostały jeszcze tylko 2 lata i wymienimy tą radę.

 4. Zobaczymy kto kogo się pozbędzie z rady. Jeszcze nie było takiej ekipy rządzącej żeby CBA wkraczało do wwl.Ripok miał zniknąć,i co? Cisza,jak śmierdziało tak śmierdzi ,nawet częściej.

 5. Radni PiS i Radny Kozaczka. Dzisiejsza sesja pokazała jakie wartości są dla was najważniejsze. Nie dobro mieszkańców, nie piękno Wołomina, nie pamięć o walczących w Bitwie Warszawskiej, lecz władza absolutna. Walczycie z człowiekiem, który tak wiele zrobił dla ludzi np. w dziedzinie ratownictwa, pomocy dla Hospicjum, pomocy strażakom, szkołom, chorym dzieciom itd. Walczycie bo dzięki jego pomocy Wołomin ma Burmistrza, któremu zależy na rozwoju miasta. Panie Prezesie ich boli i nie mogą znieść tego co Pan osiągnął w życiu. To taka Polska zazdrość.

 6. Fajnie że taki czołg zrobiono, ale czy pan Domagała ma Wołomin na własność że mówi ” To, że czołg był montowany by stać się wizytówką Wołomina i by witać mieszkańców przy wjeździe do miasta, wiadomo było od roku.” . Czy temu panu wiadomym jest że o to czy można taki pomnik postawić tam należy spytać się najpierw właściciela posesji czyli miasta reprezentowanego przez Radę Miejską. Osobiście uważam że ten piękny pomnik – czołg powinien bezapelacyjnie stanąć w Ossowie miejscu autentycznej bitwy z Armią Czerwoną w 1920 roku. Nie wyobrażam sobie by było inaczej.

 7. Czytelniku jeśli ktoś chce sprezentować czołg miastu i prosi by stanął przy wjeździe zamiast ogromnych krzaków a słyszy „zrobimy ci łaskę i przyjmiemy czołg ale na naszych warunkach” to darczyńca obraca się na pięcie i pokazuje gdzie ma te wasze wymądrzanie. Brawo panie Bogdanie

 8. Szkoda że radny Kozaczek jak i radni opozycji nie walczą tak gorliwie o milion zł jakie pan M za pozwolenie na budowę centrum handlowego miał przekazać na budowę parku. A pan M się wypiął a i radni opozycji jakoś dziwnie wody w usta nabrali i obstają za centrum handlowym czyżby siedzieli w kieszeni u tego biznesmena. I jakoś sprawa sprzedaży domy przez Madzię ucichła.

 9. Czytelnik wieści ma całkowitą rację. Dlaczego p. Domagała nie zapytał Rady wcześniej. Czy nie wie jaki organ gminy o tym decyduje. Słabo temat przygotowała p. Radwan. Czołg, a nie żaden pomnik może stanąć w Ossowie(tylko aby nie przy pomniku bolszewików). Czekamy kiedy p.Rajchert załatwi finansowanie projektu ossowskiego. A pomysł aby wydać nawet milion zł na podszykowanie miejsca na wynalazek przedsiębiorcy zasługuje na zainteresowanie CBA. Jeszcze nie znaleziono 860000zł za internet a tu już kolejna afera.

 10. Dlaczego wieści robią zawsze rozróżnienie na radnych PiS i pana Kozaczkę? Czy to nie to samo? No chyba, że chodzi o leninowskiego pożytecznego … wtedy by to miało sens.

 11. Jezeli czołg Renault FT17 był wykorzystywany w znaczacym stopniu w walkach na terenie Ossowa,to dlaczego miałby nie stanąć w stosownym miejscu. Czy akurat to miejsce po T34 jest własciwe?? To jest Wołomin.a może lepiej by mu było na polach Ossowa,przy Muzeum?? A prace przy jego budowie na pewno trzeba docenić.Tylko kazdy widzi inaczej jego miejsce posadowienia.

 12. Wyszło szydło z Worka…..Widać że nadburmistrzowi Domagale nie chodziło o uczczenie Bohaterów 1920 roku bo powinien się jeszcze bardziej cieszyć iż radni są skłonni zgodzić się na lokalizację w Ossowie. Nadburmistrzowi Domagale chodzi o własne niezaspokojone ambicje wymyślił sobie czołg i wszyscy mają się podporządkować.

 13. Czołg ma być symbolem dominacji Pana Domagały nad Wołominem… Zauważcie jak mówi Domagała Burmistrz Radwan stoi niemal na Baczność – to coś znaczy…

 14. Mariusz. Daleko sięga twój wpis. Oskarżenie bardzo ostre. Dla obecnych metod techniki operacyjnej , to żaden problem jest poznanie autora wpisów, mimo, że ukrywa się pod nazwą Mariusz.

 15. Za wykonanie koncepcji postawienia czołgu p. Domagały gmina rękoma p. Radwan zapłaciła kilkanaście tysięcy zł. Dlaczego radni to tolerują?

 16. Radni przeciwni. Dlaczego wmawiacie mieszkańcom, że zostaliście postawieni pod ścianą i dlatego zagłosowaliście przeciwko Pomnikowi zwycięstwa 1920 r.? Że niby z troski o finanse? Przecież mieliście w uchwale wyrazić tylko INTENCJE. Taka uchwała była niezbędna do ubiegania się o środki zewnętrzne na budowę skweru. W najbliższych tygodniach mieliście debatować o rodzaju kamienia, wysokości trawy, itp. TAKA JEST PRAWDA. Czy spowiadacie sie ze swoich kłamstw i manipulacji?

 17. Radni kiedy podejmiecie decyzje o referendum w sprawie odwołania Burmistrz Radwan – marionetki w rękach Bogdana Domagały. Przecież nie dostała absolutorium – otrzymaliście kolejny argument – działajcie bo za dwa lata nie będzie co zbierać z Wołomina 🙁

 18. Według radnego Górskiego wykonanie czołgu miało kosztować p. Domagałę 100 000zł, radny Kozaczka twierdził że przygotowanie terenu pod czołg to może być nawet 1 000 000 zł kosztów gminy Wołomin plus coroczne duże koszty utrzymania obiektu. Są to informacje z sesji. Interes życia , ale chyba nie gminy. Super promocja dla fundatora.

 19. Wogóle samorząd mógłby obejść sie bez radnych i to w całym kraju. W zdecydowanej większości gmin miejscowy wójt,burmistrz,prezydent ma wiekszość radnych za lub pod sobą. Z jakich przyczyn to chyba jasne. Myslę,że włodarze przy pomocy jednostek pomocniczych czyli sołtysów,przewodniczacych rad osiedlowych mogliby tak samo sprawować swoje funkcje.Pozycja władzy wykonawczej jest tak silna, że rada to bardzo często fasada, a miejscowy włodarz i tak realizuje to co uważa za stosowne. A i oszczędności byłyby z tego tytułu.

 20. Mariuszku ta jak mówisz afera z 860000 zł jest pokłosiem nieudolności i braku kompetencji twojego idola z ładna buzią choć niestety obecna władza ma w niej niewątpliwy udział. Wiem ponieważ moja rodzina jest beneficjentem tego spapranego programu.
  To ze ktoś z własnej inicjatywy i za własne pieniądze chce zrobić coś dla miasta kluję w oczy i dorabia sie do tego ideologie. To właśnie wasi poplecznicy z poprzednich rad pozwolili na zniszczenie istniejącego w Wołominie przemysłu. Gdzie byliście jak niszczono Hutę, Stolarkę, Naftę, Eltor
  Ja znów przypomnę pan M miał dać milion na park ani pana M ani parku nie ma
  Z tego co zdołałem poznać pana Domagałę to on w nosie ma cała waszą politykę jest ekscentrykiem i pasjonatem bez większego parcia na cokolwiek, w przeciwieństwie do wielu ludzi z taką kasą nie ukradł pierwszego miliona ale zarobił go ciężką pracą. A wasze ograniczone mózgi nie są w stanie tego zrozumieć, a może są ale chcecie być u niego w kieszeni.
  Jestem przekonany że jak Domagała będzie chciał to kupi ten zakichany kawałek ziemi nawet za wygórowaną cenę i postawi ten czołg czy sie to będzie komuś podobać czy nie, później przekaże go w darowiźnie miastu.Co więcej jak będzie chciał to wam całą dywizję czołgów wybuduje i na tym Ossowie postawi wśród pomników w alei obłudy pisowskiej bo go na to stać.
  Najgorsze jest to że w radzie chyba oprócz Gienia nie ma żadnych pasjonatów, siedzą tylko ludzie rządni władzy z parciem na władzę absolutna, niekompetentni zadufani w sobie hipokryci, z monopolem na wiedzę, nieomylni i niepokorni i to bardzo młodzi często jak Kozaczek, Sulich czy Czażasty że o Sawickich i Paziewskich nie wspomnę ale tu już mogą mieć wpływ zmiany neurologiczne spowodowane wiekiem. Jak mawiał Piłsudski „wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić”. Ciemnogród.
  Coraz częściej zastanawiam się nad emigracją i zaczynam rozumieć tych co emigrowali.

 21. A kto powiedział, że żeby ładnie się wjeżdżało do Wołomina to musi nas widać czołg. A może warto pomyśleć o mniej kontrowersyjnym rozwiązaniu.Można postawić np.miniaturę centrum handlowego… A tak naprawdę i na serio zamiast krzaków i chaszczy spokojnie wystarczyłaby dobrze skomponowana i utrzymana zieleń wraz z odpowiednim oświetleniem. Rozumiem, że władze szukają czegoś spektakularnego, monstrualnego, swego rodzaju aktu strzelistego. A tak naprawdę wystarczy pięknie utrzymana zieleń,i tylko tyle, a może aż tyle…

 22. Czytam te wpisy o motywacji postawienia czołgu Renault 17 w miejscu co ciekawe i szczególne tym samym w którym stał czołg sowiecki T-34 biorący w/g opisów haniebny udział w tłumieniu powstania w Poznaniu w 1956 roku. Wtajemniczeni zapewne wiedzą że sowieci wyrazili zgodę by po wojnie ten model czołgu był do końca lat pięćdziesiątych produkowany w Polsce. na przełomie lat 1983-84 gdy komuna krwawo stłumiła powstanie Solidarności jakiś miejscowy kacyk , niech go piekło pochłonie w dowód dominacji czerwonych zafundował Wołominowi czołg T-34 wzięty z demobilu Ludowego Wojska. Charakterystyczną cechą tego militarnego pomnika było postawienie go lufą w kierunku Warszawy, tej samej Warszawy którą sowieci nie zdobyli w 1920 roku. Wieloletnie staranie lokalnych organizacji kombatanckich i miejscowych patriotów udało sie to dzieło hańby usunąć z wjazdu do Wołomina. Pamiętamy jak odpiłowano lufę sowieckiego czołgu , mając nadzieję że teraz sie go usunie – nic podobnego ten sam przedsiębiorca pan Domagała jak podawały lokalne media dokupił nową lufę i odnowił z odmalowaniem na własny koszt cały czołg komunistycznego powojennego okupanta Rzeczypospolitej. Jeżeli dziś słyszę że ten sam pan funduje nam za milion złotych w tym samym miejscu drugi czołg i ma być tp pomnik zwycięstwa to ja się pytam jakiego zwycięstwa ? Dlaczego pomysłodawcy zabrakło determinacji i nie dopisano w nazwie daty tego zwycięstwa czyli 1920 roku. Mieszanie do tego wartości chrześcijańskich i oburzanie się że radni mają inne zdanie i chcą by ten ofiarowany a już zabrany prezent stanął w rzeczywistym miejscu historycznym czyli w Ossowie jest małostkowe i śmieszne. Sami Państwo to oceńcie .Przytoczę ten wywód darczyńcy „Czołg jako wizytówka Wołomina, miał nie budzić kontrowersji, służyć rodzinom i młodzieży, uczyłby historii, patriotyzmu, dumy z ocalenia Europy i chrześcijaństwa. Po dzisiejszym dniu zdecydowaliśmy o postawieniu Renault FT17 na terenie zakładu, od strony ul. Łukasiewicza. Dalsze losy czołgu zależeć będą teraz od zarządu spółki – zapewnia Bogdan Domagała, właściciel DJCHEM Chemicals Poland S.A w Wołominie.” Reasumując mam powody nie wierzyć pomysłodawcom tego milionowego projektu gdyż raz gloryfikuje sie sowiecki czołg ba nawet chce się stawiać koło niego inne modele Panterę czy Tygrysa a zarazem dokładnie w to samo miejsce czołg z okresu wojny 1920 r. Panie Domagała nie ma co się obrażać , zrobił Pan wspaniałe dzieło ale nie jako pomnik przy Muzeum Wacława i Zofii Nałkowskich , ten piękny czołg powinien stać przed nowo budowanym Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie i wszyscy będą Panu za to wdzięczni. Mam nadzieję że tak sie stanie a budowa muzeum w końcu ruszy ale to już zależy od pani Burmistrz, pana Pazio, pani skarbnik i pana Starosty , wszak to dzieło całej Ziemi Wołomińskiej.

  • czytelnik wieści. To mi przypomina wypowiedzi ” Tańczącego na mogile” czyli…Zostawiam dopisanie inicjałów czytelnikom Wieści Podwarszawskich.

 23. Uważam, że ta sprawna i jeżdżąca replika, żeby nie straciła na wartości użytkowej powinna stanąć tam, gdzie będzie zabezpieczona przed potencjalnymi wandalami.

  Poza tym w jakimś kontekście historycznym – sugeruję plac w pobliżu pawilonu przy szkole w Ossowie. Tam są też tablice pamiątkowe , nie kojarzę, czy ta trójwymiarowa panorama wykonana przez żołnierzy już wróciła.
  Tam pasuje, a na starym miejscu gwardyjskiego T-34 jakoś nie widzi mi się.

 24. Kasieńka czy ty cos wąchasz ? Bo piszesz straszne głupoty mysle to stres w/z problemami obecnej ekipy.Przypominam ze dochodzenie w sprawie 860 000 zl na Internet dla sołectw. Prokuratura prowadzi przeciw Jagodzińskiemu i twojej Burmistrz Elżbiecie Radwan. Myśl dla ciebie na weekend, Czas ucieka praca w Warszawie na ciecia czeka.

 25. Kononowicze wołomińscy z Kozaczki i reszty żałosnej. Nic nie będzie. Poza zrobieniem zamieszania.
  A gdzie bańka na park od pana Myszka?

 26. A gdzie park?
  Jest w inwestycjach?
  Kiedy wiceburmistrzem był pan Krzysztof Antczak był jakikolwiek ład w tej części strategicznych wydatków publicznych.

  Skoro parku nie ma i nie wiadomo czy będzie, to żaden (nawet szalony ale nie posądzam o to pomysłodawcy) przedsiębiorca nie wpakuje takiej kwoty.
  Pilnowanie porządku to nie tylko domena pionu urzędniczego ale również fantastów z pomysłami ( i oby było ich jak najwięcej ).

  Nie rozumiem tego poprzedniego postu – żadna firma swoich ciężko z trudem zarobionych funduszy nie wpakuje w nicość a tak aktualnie wygląda „park”. Są tam raczej nieużytki.

 27. Ciekaw jestem co ta rada bokiem pcha . Osobiście czy w miejscu czołgu stanie inny czołg , żyrafa czy kupa gruzu – co to zmieni dla potencjalnego mieszkańca Wołomina?
  Ale zastanawiam sie – po co komu taki zastępczy temat – czołg. Czy ten powiat jest tak mały – że tu na prawde nic innego sie nie dzieje? Albo – po co pisze sie artykuł o 4 tonowej kupie żelastwa po 34gr za kilo?
  Nie istnieją już ważniejsze tematy? Fasada sie liczy? Rewitalizacja zmurszałych kamienic , czolg na wjeździe – by range wsi podnieść a po wjeździe – lumpexy alkohole 24 , kupa meneli krzywe drogi i największe bezrobocie pod warszawą.
  Ale czołg – najważniejszy……
  Co tam znów bokiem idzie o czym napisać nie można? Ripok rusza czy internet na wsiach?
  Czy podwyżki w urzędzie? Bo 6 – 9 000zł – to widać mała dla powiatowych urzędników pensyjka.

  Ludzie w dvpie mają wasze czołgi . Dajcie im komunikacje ze światem i możliwość pracy za godziwe piniendze – we własnym mieście.

 28. @mark masz sporo racji z tymi tematami zastepczymi. Pytanie to tak samo wychodzi zupełnie przypadkowo, czy ktos dość zręcznie tym steruje???

 29. chyba steruje – bo zapytaj przypadkowych 20 przechodniów na Legionów , co ich interesuje czołg. NIC !
  Co kogo park obchodzi ? NIC – bo to nie zmienia sytuacji mieszkańców potrzebujących pracy ani nie poprawia komunikacji. To temat lipa ktorym ktoś zręcznie chce przykryć coś ważnego co dzieje sie w mieście lub urzędzie. Coś bokiem idzie…… a ciemny lud – niech pyta o 4 tony żelaza.
  Co z ripokiem drogą 634 dojazdem do obwodnicy internetem we wsiach ? te 30 domów z działkami już zostało rozliczone?? Co z tym mostem w Krzywicy, z chodnikiem od cmentarza do majdanu? Jak tam bezkolizyjne przejazdy sie mają? Może pan przevodniczący znów napisał do KM jakiś mundry list o wstrzymanie pociągów na trasie, albo do wulkanizatorów – żeby koła na kwadratowa przed zimą wymieniali – to mniejsza szybkość na 634 i mniejsze korki?
  Na prawde ten czołg jest najważniejszy dla tego miasta?? Dla ludzi? Ktos chciał mieć czołg – to se zbudował – i ma. Co mnie to obchodzi?? Na złomie pod Legionowem stoją do wyboru do koloru – średnio 5 10 tysi. bede chciał – to też se kupie. Ale co z tego miastu – figa. to temat lipa.

  • Większości pisowskiej wśród rajców nie obchodzą kłopoty pani burmistrz z odmiennej opcji towarzyskiej.
   Każdy zapomina o tym, że to jednak PiS u nas rządzi.

   Sprawowanie funkcji burmistrza w tutejszym układzie musi być równie ostrożne i rozważne jak postępowanie z gniazdem os.
   Żeby było jasne – panowie i panie z rady mogą ciągnąć w jedną stronę a pani burmistrz w inną.
   Spodziewałem się patu 2 lata temu po wyborach ale jakoś to funkcjonuje – ale tylko jakoś.

 30. Oczywiście to jest temat zastępczy. Dla takiego miasta jak Wołomin przydałby się nie jeden czołg. Przy Muzeum w Ossowie, które miejmy nadzieję powstanie, jeden i drugi w samym mieście. Niektóre miasta aż prosiłby się o to by móc odtwarzać największą bitwę pancerną na ziemiach polskich w okresie II WŚ, ale w naszym Wołominie mamy przecież tyle atrakcji, więc czołg możemy oddać innym. @mark popieram każdy powinien mieć swój czołg, ważne aby to nie był ten sam model 😉

 31. mark Dla Ciebie ten czołg to tylko kilka ton stal warte 5-10 tys zł i. Super myślenie. Mosty, internet to dla Ciebie najważniejsze. Historia i poświęcenie się kilku pasjonatów dla jej przypominania i za własne pieniądze to – nic. Tylko zapamiętaj, że w przyszłości może Twoje dzieci lub wnuki bez tej wiedzy o historii, na komputerze będą prowadzić wirtualną wojnę, zabijając się nawzajem. Bez wiedzy o tamtych czasach zaczną zabijać się w warunkach rzeczywistych. I czy wtedy pomyślisz, że ten symbol warty jest tylko 5-10 tys zł.

 32. bez pracy i szacunku dla pracy i do i dla drugiego człowieka, wychowane w nieróbstwie i codziennym obcowaniu z patologią bez widoku na lepsze jutro – tu – na miejscu – i moje i Twoje dzieci – zaczną zabijać jeszcze wcześniej. I nie będą potrzebowały czołgu. I gwarantuje Ci że jeśli nasi rządzący będą skupiać sie na pomnikach piedestałach i ordeach, aniołkach i rewitalizacji zagrzybiałych murów , parkach na przedmieściach – ta przyszłość – nadejdzie szybko. I czołgiem tego – nie odwrócisz. A wtedy nawet 50000zł nie starczy na eliminacje takich problemów.

  • @mark popieram. Pan znamienity geograf wybudował sobie domek letniskowy przy ruchliwej drodze do Wawy.
   A m y biedni podatnicy mamy płacić za utrzymanie tego w dobrym stanie. Pomysł jest taki sprzedajemy teren developerowi. Domek letniskowy przenosimy w miejsce bliżej centrum, większy przepływ zwiedzających i miejsce parkingowe się znajdzie….. Przy drodze stawiamy kamień, że kiedyś tutaj itd.

 33. poza tym , przez nich wypasjonowane piniendze -za ten czołg – Pani burmistrz chce im zwrócić – z naszej kasy – byśmy sie ich pasjonowaniem cieszyli – na siłe – czy tego chcemy czy nie. tak zapowiadała na radzie No bajka ! A jak następnym razem – wypasjonują bitwe pod Kurskiem – to też mam za to płacić z własnych podatków mimo że dzieciaki w Sitkach Helenowie Majdanie – nie mogą sobie – za darmoche wygooglować do szkoły kim był Krzysiek Kolumb, kto w 72 strzelił gola angolom i czy ameba to ośmiornica??Bo na to też chajs poszedł – i nic ! to mnie ma bardziej interesować żelazo – bardziej niż dobro dzieciaków i rodzin????
  – Ochłoń !

 34. Powiatowy oraz miejski PiS dba o dobro miejskich wydatków rękami i głowami większości rajców.
  Nie zrefunduje tym co nie trzeba.
  Widocznie tankietka nie pasi.
  Kibicujesz im , Mark ?

 35. Powiatowy oraz miejski PiS dba o dobro miejskich wydatków rękami i głowami większości rajców.” chyba – większości podatników . Bo za większość tych głów – to nie ma co ręczyć.
  Tak – tankietka nie pasuje – bo nie pasują mi koszty tej cudnej inwestycji – które wszyscy poniesiemy. W poprzednich kadencjach mieliśmy aniołki na rondach grzybki na placach, ramonty jedni z krzywych na krzywe. To nasza kasa – Twoja też ! Co to dało? Smakował soczek w grzybku? Pomodliłeś sie do aniołka? Co to dało Wołominowi??? NIC !
  W tej kadencji – idziemy dalej : internet za koszt dwóch chałup – nie wiadomo co dalej – rypok – co sie rypło że najpierw sie coś robi – za cene 30 domów- a później z ludźmi konsultuje, CH – które powstało jak fenix z popiołach po drewnie – ale niekoniecznie w tym miejscu…. a teraz czołg – który obroni nas przed kroczącym bezrobociem i coraz większą patologią tego powiatu. Wystarczy wsiąść na rower i pojeździć trochę. Pomijam oczywiście fakt- że jeździć nie ma po czym i ogólnie – radość z tego mierna.
  No ale – masz swoje zdanie – jak uważasz że czołg potrzebny – i że jest ważniejszy niż ulice dla nas, net i chodniki dla dzieciaków, praca dla ludzi, to OK – możesz sobie tak myśleć. Ja uważam że rada tak wielkich głów – na innych problemach – na prawde ważnych- powinna sie skupić Ja uważam że to temat – gniot. Coś przykrywa.I nic pozytywnego nie wnosi dla mieszkańców . NIC

 36. Miasto powinno zapewnić budowę ulicy Laskowej bo tam będzie w przyszłym roku przejazd pod torami w stronę Legionów. To tak odnośnie pilnych spraw.
  To znaczy tylko dla rowerów i pieszych ale dobre przynajmniej to.

  Czołg z postumentem to faktycznie inicjatywa jak z kosmosu.
  Rada miasta jest od przyziemnych codziennych spraw.

 37. Jezrli nie czołg to może tupolew. Piknie będzie na wjeździe. I sprzeciwu nie będzie. I pielgrzymki będą od dolinki w Ossowie do Wołomina.

 38. codziena sprawa to jak mam pociąg jeden na godzine, jak depcze po krzywej sosi bez chodnika – przejeżdżające auto robi mi błotny prysznic, , jak jade rowerem po 634 i tir nie może mnie wyprzedzić, jak ide z roboty i ciemno – jak w d…e u murzyna. to są codzienne sprawy większości mieszkańcow tej dziury. Jak ci ślepcy – powyborczy hipokryci – w radzie są tak starzy że tego nie widzą – to niech abdykują , jak im coś ślepia przysłania – też.

 39. Drodzy wołominianie – macie takich rajców jakich sobie sami wybraliście, na swój obraz i podobieństwo! Miłego dnia lub nocy 🙂

 40. Faktycznie- ten brak chodnika a właściwie chodników po obu stronach pomiędzy kobyłkowską Biedronką a basenem w Ząbkach oraz oświetlenia to rzeczywiście skandal. Właściwie to w wielu miejscach tam nawet normalnego pobocza brak.
  A może raczej – skansen ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj