Wołomin: Czołg znów na wojnie!

64

Wołomińscy radni opozycji nie zgodzili się na głosowanie nad uchwałą intencyjną, która miała zmienić wizerunek wjazdu do Wołomina. Projekt skweru upamiętniającego wydarzenia z Bitwy Warszawskiej 1920 r. wykonał znany polski architekt, a w centrum nowej wizytówki Wołomina miałaby stanąć replika czołgu Renault FT 17, zmontowana i podarowana przez wołomińskiego przedsiębiorcę.

Zarówno na komisjach przed sesją, jak i na samej sesji Rady Miejskiej radni PiS oraz radny Dominik Kozaczka nie ukrywali faktu, że nie podoba im się brak informacji o konkretnej kwocie realizacji skweru, czy jego lokalizacja (to właśnie starosta PiS przy wiedzy burmistrza z PiS kazał wywieźć kilka lat temu nocą czołg T-34, stojący w tym samym miejscu, w którym miałby stanąć teraz pojazd wojskowy polskiej armii). Na komisji przed sesją pokrzykiwali na darczyńcę czołgu Bogdana Domagałę i wskazywali mu inne lokalizacje doprowadzając go do takiego zdenerwowania, że w czasie dyskusji opuścił salę konferencyjną.

Także na czwartkowej sesji radni wydawali się być zaskoczeni lokalizacją czołgu i faktem, że wokół niego miałaby powstać przestrzeń nawiązująca do historii Bitwy w 1920 r. Jak mówili, myśleli, że czołg będzie stał na zwykłym, kamiennym postumencie, tak jak wywieziony z miasta T-34. Dlatego zdecydowali o nieprzyjęciu uchwały intencyjnej, w sprawie budowy skweru, by jak deklarowali, mogli się jeszcze zastanowić.

– Chcemy by ten temat powrócił na kolejnych sesjach i chcemy przedyskutować montaż finansowy tej inwestycji, w kwestii lokalizacji i kwestię podjęcia konsultacji społecznych – zaproponował radni PiS Adam Bereda, zaznaczając, że pojawiły się uwagi co do pewnych niuansów: – Jeśli damy zielone światło, by nie blokować tej inwestycji, wszyscy radni powinni być do tego przekonani – postawił warunek. (…)

Więcej na łamach Wieści.

64 KOMENTARZE

 1. Skoro to KLUCZOWA INWESTYCJA dla tego niby-miasta, KLUCZOWA – to niech wygląda. Dajcie tam szeroki postument, światła, czołg na wysokim postumencie i niech z lufy ogień bucha a za czołgiem kolumna, aniołek, wszystko otoczcie rondem – z wybrukowaną krzywą jezdnią, a 30 m za rondem postawcie grzybek z kremówkamii i lokalnym napitkiem – siarą. I co to dla mieszkańców zmieni? W czym im pomoże? Jak to pomoże tym co tu przyjeżdżają?? A ile z bużetu wyssie ten projekt kasy – naszej kasy?? Strach pomyśleć.

  Nie wiem jakie leki trzeba brać żeby tak myśleć o Wołominie.

 2. Jak się Jaro dowie, że jego zastępy nie pozwoliły na postawienie POLSKIEGO czołgu a jeszcze jak się dopowie że lufa miała być skierowana w stronę Moskwy!!!! No to się pakujcie już na objęcie daleko wysuniętej placówki Panowie Rajcowie!!!!! 🙂

 3. Jakie miasto takie tematy na sesji. Już naprawdę nie mają się chyba czym zajmować i o co spierać. Rozumiem gdyby się spierali czy we Wołominie ma powstać fabryka samochodów bmw czy opla wtedy to może ta dyskusja miałaby sens, ale czołg. Wiocha, wiocha i jeszcze raz wiocha. Dyskutantom słoma daleko w buty weszła.

 4. ,,Na komisji przed sesją pokrzykiwali na darczyńcę czołgu Bogdana Domagałę i wskazywali mu inne lokalizacje doprowadzając go do takiego zdenerwowania, że w czasie dyskusji opuścił salę konferencyjną. ”

  – Gazeta Powinna zmienić nazwę na Wieści Domagały…. takiego służalstwa i podporządkowania jednemu przedsiębiorcy w tym mieście jeszcze nie było … Jak Domagała w czasie sesji absolutoryjnej biegał i wykrzykiwał na radnych bo nie udzielili absolutorium Burmistrz Radwan , Pani Redaktor tego nie widziała nie słyszała.

  Merytoryczna dyskusja i argumenty Radnych w wypadku usytuowania czołgu ( mówimy o kwocie ok. pół miliona a kasy miasta złotych ) jest według Wieści pokrzykiwaniem.
  Od Kiedy Gazeta stała się propagatorem budowy pomników w Wołominie …. poczytajcie archiwalne wydania Wieści w jaki sposób traktowano osoby które chciały realizować pomysły budowy pomników za prywatne pieniądze nie angażując środków publicznych.
  Dziś miasto musi zainwestować w pomysł setki tysięcy złotych i CO i nie ma problemu….. problem według redakcji jest zadawanie pytań które nie daj Boże mogą ,,zdenerwować Pana Domagałę ” .

  Szanowni Państwo proponuję akcję wysyłania lusterek do redakcji Wieści, aby mogli spojrzeć sobie w twarz.

  • Obiektywny-Weź człowieku na wstrzymanie, i zacznij być obiektywny !!!! Widać że tęsknisz za mafią Madziara i Jego kliki, Mieszkańcy myślą inaczej ! Pisiory które zostały dalej próbują gnębić to miasto lecz już niedługo!!!!

 5. Obiektywny, jednej stronie politycznej rady, nie tylko Wołomina, bardzo zależy aby zamknąć jedyną gazetę w regionie, w której przeczytasz prawdziwe relacje z sesji. Dlatego będą kłamać, ubliżać i pluć na gazetę ile tylko wlezie. Jak zostaną już tylko same darmowe periodyki z przerażonymi redaktorami, uzależnionymi od urzędowych ogłoszeń, wtedy bezkarnie będą mogli hasać na samorządowym poletku. Oj jakby to było fajnie!!

 6. Jeżeli czytam. ” Projekt skweru upamiętniającego wydarzenia z Bitwy Warszawskiej 1920 r. wykonał znany polski architekt, a w centrum nowej wizytówki Wołomina miałaby stanąć replika czołgu Renault FT 17, zmontowana i podarowana przez wołomińskiego przedsiębiorcę. Jak Wieści piszą o artyście to niech do końca informują o sprawie, czyli jaki artysta i ile kosztował projekt skweru z czołgiem ? Dlaczego wrzucono na sesję Rady Miejskiej ten temat znienacka tak cichaczem , czego się obawiano ? Nie konsultowanie spraw z radnymi pogrążyło ten temat nieodwracalnie.

 7. Czy ktoś może potwierdzić czym zajmuje się Rajchert ? Podobno miał wybudować muzeum w Ossowie ale niestety wszytsko czego się dotyka zamienia w wielką kupę. Podobnie z projektem muzeum z któwym nic nie zdziałał? To co robi w urzędzie za pieniadze podatników???

 8. Bob od roku były wiadomo że budujemy czołg. Nikt nie wyciąga tematu z zękawa w ostatniej chwili. Miasto dostało czołg za darmo. Radni odrzucili darowiznę i szczytny cel, szkoda. Teraz mieszkańcy miasta na spacer z dziećmi, będą przychodzili do czołgu na ulicę Łukasiewicza. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 9. Czytam i zastanawiam się o co niektórym chodzi, bo na pewno nie rozwój Wołomina.
  Pan Domagała, wołomiński przedsiębiorca zrobił fajną rzecz czyli odnowił zabytkowy czołg i chce go przekazać miastu Wołomin. Co na to nasi wybrańcy czyli radny nie są zainteresowani a dlaczego bo pan Domagała nie jest z PiS. Przykre, bardzo przykre ta sytuacja pokazuje, ze w ciemnogrodzie czekają nas jeszcze długie, dlugie lata.

  • to nie jest odnawianie zabytkowego czołgu.Cała operacja to moze byc nazwana jako rekonstrukcja.Przeciez wszystkie elementy z tego co wiem zostały wykonane obecnie i nastepnie złozone.

 10. Dlaczego tak późno zajęli się tematem w urzędzie? O tym czołgu czytałam chyba dobry rok temu. Nie na rękę Radwanowej jest pokazywać się z Domagałą. Wolała, żeby PiS zlikwidował jej problem, to ma. Ale PiS jest za postwieniem tego czołgu i ma szczere intencje o czym się wszyscy wkrótce przekonają.

  • Alicja ty pozostań w tej krainie czarów. Z pewnością pod tym nikiem kryje się jakiś gorliwy członek PiS.
   Płakać albo śmiać z tego.
   Uchwał mogła się pojawić wówczas, kiedy darczyńca był zdecydowany podarować prezent, a to że o tym ktoś mówił wcześniej to nic nie znaczy.

   • Radwanowa przyznała radnym, że Domagała nie powinien na sesji absolutoryjnej do niej podchodzić, bo się to nagrało, i że jako jej konkurencja z PiS wykorzystamy to kiedyś. Różnica mniędzy PiS a nią i jej podobnym jest taka, że my się nie wstydzimy swoich przyjaciół.

 11. Paweł, obserwuj ze zrozumieniem. Jak się nauczysz to wyjdziesz ze swojego ciemnogrodu od razu. Radni dostali projekt uchwały kilka dni przed sesją. To jest poważna sprawa bo decydyje o terenie na rogatkach Wołomina, co ma być z nim dalej, czyli czy ma być parkiem czy łąką. Tam jest Muzeum Dom nad Łąkami przypomnę ci. Nie powinno się pochopnie bez analiz i pytania swoich wyborców podejmować takich decyzji. Nie mówiąc już o tym, że Radwanowa nie zaprosiła radnych na rozmowy i zaprezentowanie całego pomysłu tylko potraktowała jak pionki do głosowania. Naszym zdaniem była to z jej strony prowokacja, żeby PiS jej zlikwidowało problem. Głupia prowokacja, każdy oprócz niej chce, żeby taka pamiątka Cudu nad Wisłą stanęła właśnie u nas i radni z PiS nie będa robili problemów jak będą traktowani poważnie.

 12. Ja jestem zwykłym mieszkańcem Wołomina, nie będę tu politykował o zagospodarowaniu tej łąki przy muzeum mówiło się od dawna conajmniej od kilku lat, więc powiem prosto z mostu co ty pierdo…isz Ala.
  Uwaliły to pisiory, bo Radwan nie moze mieć żadnych sukcesów. Musi być syf, kiła i mogiła.
  Dobranoc.

  • Łatwo sobie dała uwalić „Pisiorom”. Tak na ostatniej prostej jej to uwalili? Wyśpij się dobrze Paweł, bo kojarzenie faktów ci szfankuje. Poza tym jeśli miałby to być czyjś sukces to raczej twórcy. Wiązanie tego faktu z sukcesem bądź jego brakiem z Radwanową dużo mówi o obie i o niej. Uznanie dla twórców się należy bez względu na osobisty stosunek do samego fundatora.

   • Ludzie zarówno Wy jak i nasi Radni zajmujecie się tematami wiejskiego Parku, a co z drogą 634, a co z Zagospodarowaniem terenu i przeznaczeniem go na miejsca pracy (patrz fabryki), a co z pozyskaniem jakiegoś godnego inwestora który stałby się wizytówką Wołomina. Jakiś zakichany Park budzi niepotrzebne emocje. Moim zdaniem najlepiej jakby go w ogóle nie było bo niby po co wydawać tyle kasy na park i później go utrzymywać i poza tym stał by się on miejscem do przesiadywania naszej cybernetycznej młodzieży bo przecież w pobliżu mamy Macdonald`sa. Pozostały by tylko pełne śmietniki i pozostawione śmieci. Tak naprawdę Pani Burmistrz powinna się zająć nie stawianiem placów zabaw dla dzieci i jakimiś parkami tylko konkretnymi sprawami i budowaniem wizytówki Wołomina, ale jak na razie to jest nadal zaściankowa wieś.

 13. Alicja jacy radni taka powagą.
  Teraz to mam nadzieję że Pan Domagała postanowi postawić czołg w DJCHEM i będzie promować firmę skoro miasto odrzuciło darowiznę.

 14. Powiedzieć ci co jeszcze mówi ta twoja Radwanowa na korytarzu radnym? Że Domagała powienien ten czołg postawić na parkingu galerii to miała by cyt.”z bani ten cały konflikt”. PiS nie chce mieć z nią nic wspólnego. Żałosne jest to, że ona wszystkim za plecami obrabia tyłek i myśli że ciągnie za wszystkie sznurki tymi intrygami.

 15. Jak sie patrzy na znaczna część wpisów, to nie bedzie dziwne,ze ten czołg bedzie rdzewiał szybciej niz w morskiej wodzie. Sprawa jest prosta budowa tego pojazdu wojskowego i cała afera z jego postawieniem to element pijaru i walki politycznej. Próbuje sie miejscowe społeczeństwo wciagnąć w gre /konflikt, który przy okazji sie tworzy. Jakbym widział te głupawe utarczki na wiejskiej.

 16. temat od czapy. Wychodzi na to – że jaka rada – takie tematy. Na dodatek ludzi sie angażuje w budury. Bo zamiast myśleć jak tu puścić dodatkowe pociągi, poszerzyć droge 634, inne nowe drogi budować, ścieżki , pozyskiwać tereny dla inwestorów i inwestycji – to oni za nasze pieniądze – siedzą i myślą co zrobić z 5 tonami żelaza.

  Brawo ! Nad kolorem asfaltu sobie podebatujcie albo kolorem rabatek. Albo czy niebo lepiej jak jest niebieskie czy szare. Tylko idzcie z tym do lasu i nie angażujcie naszych pieniędzy.

  Żenada !
  Jak nie wiecie po co Wołomin was wybrał – to nie startujcie w następnych wyborach .

 17. mark ma rację . Burmistrz Radwan zamiast zajmować się promowaniem Bogdana Domagały Powinna zająć się sprawami mieszkańców. Pamiętajmy że to Radwan wrzuciła na sesję temat czołgu. Może lepiej jakieś pomysły jak zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Wołominie Pani Burmistrz !!!

 18. ,,Alicja z krainy real
  Radwanowa przyznała radnym, że Domagała nie powinien na sesji absolutoryjnej do niej podchodzić, bo się to nagrało”
  – Alicjo rozumiem że mówisz w imieniu Burmistrz Radwan – gratuluję pokazałaś prawdziwą twarz obecnej ekipy- nie ważne jak się zachowują, nawet najbardziej karygodnie, ale ważne aby opinia publiczna o tym nie wiedziała.
  Nie ważne że Bogdan Domagała zachowywał się na sesji absolutoryjnej karygodnie, niepotrzebnie podchodził do Burmistrz Radwan pokazując zażyłość – najgorsze według Ciebie że to się nagrało i opinia publiczna dowiedziała się o prawdziwych relacjach, relacjach skrzętnie rozumiem skrywanych….Gratuję

 19. za lovelasa był saszka co bywał w urzędzie – pewnie wtedy gdy z kasy chajs brał – a treaz jest ten drugi… Może też jakiś przyszły….oseł.

  Burmistrzowej i radzie ślepców – trzeba wskazać kierunek działań – bo pogubili sie biedacy pod ciężarem……diet – które biorą z naszych podatków.

 20. DOBRY KOMENTARZ !!! BRAWO
  Obiektywny
  28 września 2016 at 08:59

  ,,Na komisji przed sesją pokrzykiwali na darczyńcę czołgu Bogdana Domagałę i wskazywali mu inne lokalizacje doprowadzając go do takiego zdenerwowania, że w czasie dyskusji opuścił salę konferencyjną. ”

  – Gazeta Powinna zmienić nazwę na Wieści Domagały…. takiego służalstwa i podporządkowania jednemu przedsiębiorcy w tym mieście jeszcze nie było … Jak Domagała w czasie sesji absolutoryjnej biegał i wykrzykiwał na radnych bo nie udzielili absolutorium Burmistrz Radwan , Pani Redaktor tego nie widziała nie słyszała.

  Merytoryczna dyskusja i argumenty Radnych w wypadku usytuowania czołgu ( mówimy o kwocie ok. pół miliona a kasy miasta złotych ) jest według Wieści pokrzykiwaniem.
  Od Kiedy Gazeta stała się propagatorem budowy pomników w Wołominie …. poczytajcie archiwalne wydania Wieści w jaki sposób traktowano osoby które chciały realizować pomysły budowy pomników za prywatne pieniądze nie angażując środków publicznych.
  Dziś miasto musi zainwestować w pomysł setki tysięcy złotych i CO i nie ma problemu….. problem według redakcji jest zadawanie pytań które nie daj Boże mogą ,,zdenerwować Pana Domagałę ” .

  Szanowni Państwo proponuję akcję wysyłania lusterek do redakcji Wieści, aby mogli spojrzeć sobie w twarz.

 21. r 1
  „radni z PiS nie będa robili problemów jak będą traktowani poważnie.”

  Ciekawi mnie czy potrafią dzieci zabawiać, czy tylko rygor stosują ?
  Cyt. numer 2
  „Domagała powienien ten czołg postawić na parkingu galerii ”

  Inteligentny pomysł.

  Ale kiedy kolej połączy tunelem Laskową z Legionów to miasto wykaże że jest tam:
  a) parking przy Laskowej
  b) polna droga do Armii Krajowej
  itede.
  Czyżby radnym od budżetu i planów inwestycyjnych to obojętne ?
  Skoro śmigacze kolejowe będą pędzić między ekranami już w przyszłym roku to chyba w bieżącym 2016-ym się zatwierdza budżet na przyszły 2017-y rok, kiedy Torpol zejdzie z placu budowy.

 22. Taka wersja jest czytelniejsza :
  Cyt. numer 1
  „radni z PiS nie będa robili problemów jak będą traktowani poważnie.”
  Ciekawi mnie czy potrafią dzieci zabawiać, czy tylko rygor stosują ?

  Cyt. numer 2
  „Domagała powienien ten czołg postawić na parkingu galerii ”
  Inteligentny pomysł.

 23. Jeżeli są wątpliwości odnośnie zarobków wysokich urzędników wołomińskiego ratusza, radni powinni złożyć zapytanie na sesji Rady Miejskiej następującej treści : Na jakim stanowisku i od kiedy zatrudniony jest w urzędzie miejskim w Wołominie pan Rajchert, jaki ma zakres obowiązków, wymiar czasowy pracy i za jakie pieniądze miesięcznie oraz za rok 2015 łącznie z premiami ? Jakie są osiągniecia pracy pana Rajcherta i komu podlega personalnie. O to samo należy zapytać panią burmistrz odnośnie zatrudnienia wiceburmistrza Makowskiego. Czy stać nas na utrzymywanie ludzi którzy nic nie robią ?

  • Wszystkie odpowiedzi dostępne na codziennym portalu Urzędu Gminy, piszemy jak wiemy pomawianie to domena niedouczonych, jak się nie nosiło teczki to teraz woreczki.

 24. A za pięknym wjazdem smród, syf i żadnych szans. Przyjezdni będą dojeżdżać do czołgu i zawrócą. O ile w ogóle dojadą tym duktem, który nazywa się 634

 25. My tu gadu gadu a w Ossowie panie burmistrz z niektórymi radnymi oraz z szefem nadzoru właścicielskiego bawią się, piją, jedzą ośmiorniczki. Kto za to zapłacił? Szczegóły na Niezależnym Forum Samorządowym.

 26. Co ten czołg na wizualizacji taki stoi dęba. Mam pytanie czy te maszyny podczas BW walczyły i tak sie zasłuzyły na polach bitewnych k.Wołomina?

 27. Czolg ? Piszcie o korkach na 634 ! To ważne dla mieszkańców!! Dzis tragiiczby korek, stoi sir a nie jedzie , juz od Kobylki . Gdzie władze ? Maja gdzies bo niedojezdzaja ? dzie policja? Wiceburmistrz wolomina to były gliniarz moze by coś z tym zrobił? Już a nie za rok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj