Marszałek ich olał

15

Jakiś czas temu pisaliśmy o mieszkańcach gminy Klembów, którzy w związku z budową mostu w Krzywicy, muszą zmagać się z wieloma utrudnieniami. Wyznaczenie 17-kilometrowego objazdu po drogach powiatowych, przebiegających przez całą gminę Klembów spowodowało, że dotychczasowy ruch z drogi wojewódzkiej przeniósł się na nieprzygotowane do tego drogi gminne i powiatowe. Rozwiązaniem tej sytuacji mogło być stworzenie tymczasowej przeprawy przez rzekę Rządzę. O to właśnie prosili mieszkańcy w petycji skierowanej do Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Niestety ich prośby zostały odrzucone.

31 sierpnia marszałek Adam Struzik wysłał mieszkańcom gminy Klembów pismo, w którym czytamy, że: „Obecnie nie jest możliwe wykonanie mostu tymczasowego w miejscu prowadzonych robót budowlanych związanych z rozbiórką starego i budową nowego mostu w km 38+632 drogi wojewódzkiej nr 634 w miejscowości Krzywica. Ze względu na wysokie koszty wykonania mostu objazdowego, jego budowa jest brana pod uwagę jedynie w przypadku, gdy nie ma możliwości wytyczenia objazdu drogami publicznymi. Ponadto trasa objazdu zaproponowana przez projektanta została pozytywnie zaopiniowana przez wszystkie wymagane Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem organy. (…)

Mieszkańcy zapowiadają protest. (…)

Więcej na łamach Wieści.

15 KOMENTARZE

 1. Marszałek generalnie olewa drogę 634, więc jego stanowisko co do mostu tymczasowego nie dziwi. Droga nr 634 to tragedia, a Marszałek Struzik przez 15 lat swoich rządów nie zrobił nic co w sposób znaczący usprawniłoby ruch na tym zabytku. Jeżeli ktoś nie wyrzuci tego jegomościa z urzędu marszałkowskiego to marne widoki są na sensowną modernizację drogi 634.

 2. Skoro Łodygowa nie jest w stołecznych planach budowlanych to i w sejmiku też ich to nie pobudza do działań.
  S8, 631,637, 635, S17, A2 te będą miały priorytet.
  Sejmik zapewne woli skansen z zabytkowymi traktami. To zapewnia sielskie spokojne życie – nikt obcy się nie popcha.

 3. Bo to wszystkie władze samorządowe wspólnie z mieszkańcami powinny protestować w sprawie ewidentnego budowania zaścianka wschodniego. Ale tu rządzący -mają swoje interesiki – i nie chcą tego robić – nie chcą konkurencji. wystarczy im dojenie przyzwyczajonych do tego autohtonow – oni sami też sie do tego przyzwyczajili. Dobrze dla nich jest – jak jest.

 4. A co Marszałek miał napisać, w połowie budowy chca przeprawy, trzeba było duzo wczesniej żądać informacji jak bedzie rozwiazana sprawa z ruchem pojazdów przy takiej inwestycji.Gdzie wtedy byli włodarze, jak to mozliwe że powiat wyraził zgode na takie objazdy bez konsultacji z Gmina Klembów? Toż to brak poszanowania i zasad dobrej współpracy.Wszystko było jasne od poczatku i na to przystano, albo co też mozliwe na pewnym etapie procedury urzednik z powiatu wydał stosowone zgody tylko dlaczego lub co gorsza za co.A teraz petycje i protesty, które i tak władza dobrze ograła kolejnymi objazdami. Ludzie to są po to aby co 4 lata głosować i tak trzeba robic aby wiedzieli na kogo głosować.I to jest sedno sprawy.

 5. ps.Nie znam miejscowych realiów, ale coś czuje,że przy okazji protestów ktos sie promuje i zobaczycie że w przyszłych wyborach wystartuje na np.radnego. I tak to działa.

 6. XYZ masz absolutnie rację. Struzik jest zadeklarowanym wrogiem. Pieniądze na remonty dróg wojewódzkich nie wykorzystuje albo przeznacza na inne cele. Mamy pośród komentatorów urzędnika od Struzika, który o sprawach dróg milczy jak zaklęty wg zasady ja nic nie wiem ja tu tylko sprzątam (klepię klawisze).
  Ja też nie wierzę, że przy obecnych władzach wojewódzkich może się cokolwiek poprawić.

  • Skoro Marszałek jest zdeklarowanym wrogiem nie wiem powiatu czy Gminy Klembów, to dlaczego starostwo wyraziło zgode na objazdy, dlaczego tutejsze władze nie zażądały wykonania przeprawy zastepczej?W odpowiedzi mówi się ,że wszystkie organy wymienione w rozporzadzeniu Ministra Infrastruktury wyraziły pozytywna opinnie w przedmiocie objazdu zaproponowanego przez projektanta. Może sie dowiemy, które to organy wydały pozytywne opinnie.Jak to mozliwe,że nic w tej sprawie nie wiedziała gmina Klembów?

 7. A w artykule o protescie w Ostrówku napisano,ze bez wiedzy Wójta ten objazd zaplanowano. To w koncu Gmina o tym wiedziała, mogła wiedzieć lub się domyśleć. Matacza jak kiedys w GS przy nawozach.

 8. teraz każdy umywa ręce, nikt nie chce się przyznać, że wiedział… dla mieszkańców to sygnał, że wszyscy, którzy powinni dbać o ich interes przespali tak ważną dla nich informacje. Wójt, starosta, marszałek… wszzyscy siebie warci. dopiero jak ludzie protestują to zaczynają czytać co podpisali…

 9. Trudno jest sie przyznać do błędu . Ale jak sie trzeba chwalić to nikt nie zapomina i sie promuję. Urzad Marszałkowski własnie nic nie przespał prawdopodobnie zadbano o zmniejszenie kosztów, wiec trudno Marszałkowi stawiac z tego zarzut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj