Galeria już otwarta!

57

Tłumy klientów, przepełniony parking na 800 stanowisk i kolejki w sklepach – tak wyglądały pierwsze dni po otwarciu Galerii Handlowej. Pierwszego takiego obiektu wielkopowierzchniowego w Wołominie i okolicy. Projekt budynku i logo CH nawiązuje do okna – czyli głównego produktu fabryki „Stolarka Wołomin”, znajdującej się niegdyś na terenie, na którym teraz powstała Galeria.

(…) Galeria Wołomin należy do Acteeum Group i Rockcastle Global Real Estate Company Limited. Generalnym wykonawcą obiektu jest Eiffage Polska Sp. z o.o., a za koordynację techniczną najemców odpowiada spółka CDI Konsultanci Budowlani. Agentem wspierającym komercjalizację jest firma CBRE, która jest także zarządcą obiektu.

W Galerii znalazło zatrudnienie ok. 300 mieszkańców Wołomina i okolic. Największy najemca – Carrefour Polska zatrudnia 100 mieszkańców. Jak zadeklarował na uroczystym otwarciu prezes tej sieci w Polsce – market oferuje zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny i Karty Seniora. Zarówno każda rodzina z co najmniej trójką dzieci, jak i (we wtorki) seniorzy powyżej 60. roku życia, będą mogli robić zakupy z 10 procentowym rabatem. (…)

Więcej na łamach Wieści.

57 KOMENTARZE

 1. Najwiekszy najemca zatrudnia 100 osób z powiatu, do żadna łaska gdyż za takie pienądze nie opłaca sie dojeżdzać kilkadziesiat kilometrów. Druga sprawa ile osób utraci prace i zródło dochodu w powiecie gdy w innych marketach i mniejszych sklepach będą zwolnienia lub co niektóre upadna? Wlał -wylał.

 2. Co jest z wołomińskim PiS ?. Madziar jako PiS – owski burmistrz Wołomina wmurowywał kamień węgielny pod Centrum Handlowe a wcześniej przyrzekał że będzie bronił handlu wołomińskich kupców – obłuda. Teraz przewodniczący Rady Miasta z PiS Czarzasty idzie w ślady Madziara i otwiera Centrum i pcha się pod obiektywy kamer . To jak to jest z tym PiS em popierają rodzimy handel czy lecą w głąba ?

  • Jak to kiedyś powiedział mądry człowiek: Kapitał nie ma przekonań politycznych.
   Gadać każdy gada, to co ludzie chcą słyszeć, a pod stołem ręka rękę myje.

 3. Spektakularne otwarcie ! Wiwat ! Na – ilu hektarach – niech mi ktoś przypomni – zatrudnionych zostało te 300 osób? Ile ha zajmuje ta reprezentacyjna galeria tej wsi ?Oczywiście z parkingiem.Brawo ! Pewnie wyjdzie na to że jedna zatrudniona osoba przypada na 100m kw terenu. A jak sie okaże ile sklepików zostanie zamknięte ( czego nie żal patrząc na offerty i ceny ) – to jaka będzie liczba osób realnie zatrudnionych? 150? Kogo stać na taką niegospodarność? Na tym terenie mądry włodarz pozyskałby inwestora zatrudniającego 3000 osób – na jedną zmianę – a nie 300. Ciekaw jestem – choć źle tym ludziom nie życze – ile z nich będzie pracowało za 2-3 lata.
  Możnowładcy wołomińscy chcą iść na skróty . Ale sie tak nie da. Tzn .: nie mamy fabryk, dużych zakładów pracy , poważnych montowni – ale wspierajmy budowy kin galerii teatrów cyrków marketów…….to sie nie zbilansuje. To bezrobocie – nie da zysku tym inwestycjom, nie zarobi na nie.
  Każda droga dojazdowa do Wołomina – jest zapchana . Kto przy zdroych zmysłach , spędziwszy 2 godziny w korkach i 1,5h w pociągu bez tlenu, od poniedziałku do piątku – z lubością uda sie na zwiedzanie galerii? Niech wołomińscy radni pisu idą na pielgrzymke – gdziekolwiek,do częstochowy, ostrej bramy – i dadzą na msze by projekt zakazu pracy w niedziele – zdechł. Bo jak wejdzie w życie – to zdechnie ta galeria.

  • Ty „mark” to chyba powinieneś zostać burmistrzem. Kandyduj. Będę na Ciebie głosował. Rozwiążesz wszystkie problemy. Ściągniesz wielkie firmy. Wybudujesz fabryki . Będzie praca dla setek, tysięcy ludzi. Każdy będzie zarabiał po 2-5 tyś euro. Przewietrzysz pociągi z Małkini. Załatwisz drogi dojazdowe z dwoma albo czterema pasami w każdą stronę. Zamkniesz wszystkie markety i wstrętną Galerię. Masz na pewno wiele pomysłów i sposobów, aby „Twoi” włodarze w urzędzie zrobili z Wołomina drugi Dubaj. Masz cięty język i zgorzkniały charakter. Na burmistrza jak znalazł.

 4. Marku
  przed pięcioma laty za powstaniem Galerii Handlowej w Wołominie głosowało 90 % rady miejskiej o ile mi wiadomo PiS posiadał tylko 30 % w Radzie. Pochwalam radnych gdyż dzięki ich decyzji zmienił się kawał Wołomina w przeciwnym wypadku nie było by również żadnego zakładu tylko …..szczury i syf w koło – myślę że jesteś w tej małej grupce której to odpowiada.
  Zachowujesz się jak pies ogrodnika Sam nie Zje i Obcemu nie DA…

 5. Fałsz i obłuda, ludzie tam pracują za głodowe stawki Ziemia Obiecana w XXI wieku. Ksiądz święci otwarcie galerii, która będzie otwarta w niedzielę. Ilu ludzi straci pracę? Podatki popłyną do Francji czy do Wołomina?

 6. @wołominik przeczytałem proponowany przez ciebie wpis i powiem tak albo masz w tym swój własny interes albo dokonujesz typowej w ostatnim czasie manipulacji rozpowszechniając nieprawdę..

 7. Lokalnemu brukowcowi widać też coś skapnęło od włodarzy świątyni konsumpcji. Trudno uwierzyć, że tyle entuzjazmu i ekscytacji pojawia się za darmo i spontanicznie.

 8. @ Zorientowany
  -Nic sie nie zmieniło i nic sie nie zmieni. A obcemu – nic sie nie należy jeśli sam z siebie nic nie da – tylko chce sie nachapać. A właśnie tak został potraktowany ten teren: odebrano go wołominiakom , przez obcych , za psi grosz , i teraz – nic miastu nie daje – zważywszy na jego potencjał. Jeszcze raz: 300 osób pracuje na kilku hektarach za marne pensje. To twoim zdaniem jest sukces??? Jasne – WS które w tamtym czasie miało większość – przerżnęło temat – tak jak wszystko przez lata w których rządzili wciągając wołomin w gospodarczo-spoleczno-ekonomiczny niebyt. Ale to nie powód by pis to kontynuowało . Nie będe sie z Tobą spierał o market. Mam to w nosie. Całość to dla mnie jak diament w kupie. Może i cenny ale nie w tym miejscu. nie w tym czasie , nie na te potrzeby. Masz jednak prawo mieć inne zdanie . czas zweryfikuje czyja racja.

  • cytat
   „Ty „mark” to chyba powinieneś zostać burmistrzem. Kandyduj. Będę na Ciebie głosował. Rozwiążesz wszystkie problemy. Ściągniesz wielkie firmy. Wybudujesz fabryki . Będzie praca dla setek, tysięcy ludzi. Każdy będzie zarabiał po 2-5 tyś euro. Przewietrzysz pociągi z Małkini. Załatwisz drogi dojazdowe z dwoma albo czterema pasami w każdą stronę. Zamkniesz wszystkie markety i wstrętną Galerię. Masz na pewno wiele pomysłów i sposobów, aby „Twoi” włodarze w urzędzie zrobili z Wołomina drugi Dubaj. Masz cięty język i zgorzkniały charakter. Na burmistrza jak znalazł.”

 9. zmienił sie kawał Wołomina…… a napisz jaki kawał – trwa w stagnacji od reformy ustrojowej – 98%, 99%. Tak mądrze rządzili ci radni. Tu sie nic nie zmienia. Nie ma przemysłu handlu usług deweloperki – NIC ! A wiem jak było za miedzą – to mi nie pisz , że nie widze.

 10. A mordehajs myśli że jak nazwie gazetę brukowcem to obrazi ją na amen.Dziś brukowce to najchętniej czytane gazety które nie boją sie pisać o niczym i naciskają na odciski klamczuchom, złodziejom i wszelkiej maści samorządowym nieudacznikom. Dlatego tak się ich boisz.

 11. @ JAndruś : nie mam tak dużej rodziny – więc sie na burmistrza nie nadaje. A zgorzkniały nie jestem – tylko nie cieszy mnie byle-niby-sukces gdy patrze jak byłe miasto zmienia sie w dziure. w ekonomi podczas wyliczeń i zysków i strat inwestycji, jest jeszcze jedna tabelka: niewykorzystane możliwości, potencjał – i tu – ktoś o tym zapomniał. Albo żadnych innych możliwości – nie chciał znaleźć.Tyle.

 12. kabaret dudek sęk miał taki kawałek o żydzie: wiesz Icek – jest interes – możesz dużo zarobić….-Ale ile ja moge stracić????!!! I tego brakło w tej inwestycji.

  • Otóż pokrotce z pamieci
   Dla najemców lokalnych, jak to podał zarządca nieruchomości, pozostawiono miejsca handlowe.
   Jest o tym w drukowanym artykule.

   Skoro wraz z klientami, towarami przenieśli się niestety szemrani to również miejscowi wytwórcy lub usługodawcy mogą skorzystać. Ochrona obiektu czuwa nad bezpiecznymi interesami
   Takie lokalne firmy ze spozywki mamy jak np
   cukiernicy : Kobus, Pyrek, Tago, Primax, Dr. Gerard, Lider Artur
   Napoje : Komodo, garmaż: beti.com
   Browaru Mazowieckiego w Okuniewie już nie ma (piwo „Królewicz” było dość podłe, bo marna woda) więc nie skorzysta 🙂
   W przyszłości może i Termisil, albo Aga-flora, mogą też skorzystać liczne cegielnie w planowanej części z artykułami wyposażenia wnętrz, itede. Teren ma być w dalszej rozbudowie.
   Pozdrawiam !
   P.S.
   Jeżeli straci to tylko prywaciarz ze swoich prywatnych pieniedzy wierzący w jakość swoich produktów. Tacy chyba są ?
   Nie mamy po co czepiać sie jego kieszeni i wydatkow.

 13. Wiele racji ma mark,to ze podaje bolaczki Wołomina i okolic to ma do tego prawo.Ktos inny ma prawo pisac peamy ,ze jest swietnie. Tylko jak jest naprawdę? Ludzie dostali zabawkę no i dobrze,tylko nie mówmy,ze to taki dopust i wielki powód do świetowania.

 14. Czy Pani burmistrz i inni włodarze naszego terenu naprawdę nie mają nic lepszego do roboty niż bieganie po festynach?
  Naprawdę nie macie żadnego innego problemu do rozwiązania? Poczytajcie w tym numerze Wieści – daleko nie trzeba szukać.
  Nie trzeba załatwić tematu Ripok-u, drogi w Leśniakowiźnie, przejazdów kolejowych, zalanych ulic i setek innych uciążliwych dla mieszkańców spraw?
  Ludzie, zacznijcie być politykami prze duże P, a nie lokalnymi kacykami i festyniarzami, którzy lecą wszędzie tam gdzie można błysnąć gębą do aparatu i za darmo się najeść i napić.
  Tym nie załatwicie sobie następnej kadencji. Nie traktujcie mieszkańców jak bandy debili, która „zagłosuje na mnie, bo otworzyłam galerię”.
  Ja mam w d…e galerię do której dojazd zajmuje mi 1,5 godziny, chociaż odległość wynosi 0,5 km i nie pojadę tam zobaczyć jak oficjele przecinają wstęgi..
  Za to chętnie bym zobaczył państwa jak się na przykład szarpiecie z tą bandą nieudaczników i nierobów podających się za firmy budowlane przebudowujące przejazdy kolejowe. Naprawdę nie ma bata na tych ludzi? Mamy stać jak stado baranów w korkach i potulnie czytać kolejne „nieoficjalne” informacje, że znowu „się przedłuży”? Ile można?
  Tam jest Wasze miejsce, w gabinetach prezesów tych pseudofirm, a nie w galeriach i na otwarciach kiosków z hot-dogami.
  Pamiętajcie że zostało już tylko dwa lata. To nie jest „WASZE” miasto, chociaż w rozmowach między sobą tak to określacie. Jesteście najemnikami którzy mają o to miasto i wygodę jego mieszkańców dbać, a nie małpować przed kamerami.

 15. @qwe: zaraz dostaniesz po łapach. Na tym forum nie można pisać że sie coś nie podoba. Pisz – że piknie jest – nawet jakby ci sie rzygać chciało.
  -taka rada

 16. @Qwe masz wiele racji w tym co piszesz, ja dodam tylko tyle że w tych gabinetach prezesów to powinni siedzieć już od co-najmniej 4 lat to nie byłoby tego wszystkiego co się teraz dzieje. Ale poprzedni włodarz wolał zdjątka sobie robić w coraz to nowych pozach z reszta i tak się na niczym nie znał a może i dobrze bo by bryndzy takiej jak społecznicy kobyłkowscy narobił i przejazdy w tunelach by nigdy nie powstały. Ja osobiście jestem zdania że za stan naszego miasta trzy ostatnie ekipy głowy pod topór położyć powinny, bo dopuściły do upadku 4 poważnych wołomińskich przedsiębiorstw. Tylko pan M się cieszy bo geszeft wszech czasów zrobił, durniom, gruszek na wierzbie naobiecywał, kasę wziął teren opchnął i się śmieje PAN BIZNESMEN..

 17. Celowo – czy to chochlik ? Czyja pomyłka ?
  Cytat:
  „http://wiesci.com.pl/2016/10/galera-juz-otwarta/”
  Galera to była dla wiosłujących w niewoli.
  A tu – raczej sztuka dla sztuki. i dla tzw. galerianek 🙂

 18. Cyt.”[…]logo […] nawiązuje do okna […]fabryki „Stolarka Wołomin””
  Poniekąd przykrą konstatacją jest, że fabryka nie wyczuła zapotrzebowania rynku, który potrzebował stolarki w plastiku.
  Materiał decyduje o powodzeniu lub plajcie.

  Doceniam, że jest to teren dochodowy i dla ludzi, a nie ruina.
  Prywatny a nie municypalny – taki zresztą dawniej też nie był – tylko przemysłowy, ogrodzony a teraz jest dostępny.
  Fajna nowa jakość zbliżyła się pod strzechy.
  Rozrywka lub zabawa też sprzyja kulturze.

 19. Kiedyś Stolarka zatrudniała 3000 osób. Została zmarnowana dla partykularnych interesów aby zatrudnić 100 osób !
  To jest wielki skandal. Ciekawe ile kto komu dał w łapę aby zrobić ten wielki przekręt. Żeby kupować trzeba mieć gdzie zarabiać, i to nie takie marne grosze jak w tym molochu. Ludzie całkiem potracili rozum Walą tam jakby szli w pielgrzymce. No ale działa 500 . Przeżrą naszą Polskę !

 20. Jest w Warszawie taka galeria, gdzie główny inwestor i wykonawca zrobił w konia rzeszę ludzi. Miało to być wspaniałe miejsce, mnóstwo klientów, olbrzymi ruch w interesie dla najemców lokali, cuda na kiju itd. Odmówiono nawet najmu lokali wielu znanym sieciówkom odzieżowym, bo miały się tam znaleźć ekskluzywne sklepy (stawki za najem lokali też odpowiednie). Po otwarciu okazało się, że praktycznie są tam pustki, bo dojazd jest kiepski, ruch w interesie słaby… A czemu ów wykonawca zrobił ludzi w konia? Bo ludzie podpisali z nim wieloletnie umowy na najem lokali za wygórowane stawki – praktycznie bez możliwości wypowiedzenia (w przypadku wypowiedzenia muszą zapłacić karę równą wysokości czynszów za cały pozostały okres do końca umowy, co praktycznie się nie opłaca). Splajtowało przez to wielu drobnych inwestorów, którzy dali się omamić…
  Jaki ruch będzie w Wołominie, to się okaże (na skrzynce mailowej mam już dwie propozycje wizyt tajemniczego klienta – właśnie w tej galerii)… Podobna galeria w Wyszkowie funkcjonuje już od 6 lat i jakoś się przecież trzyma (jedyna różnica – tam jest Stokrotka zamiast Carrefoura, nie ma kina i restauracji).

 21. A może to taka przykrywka na przejmowanie polskich terenów i w rezultacie, blokada na przyszłościowe inwestycje przemysłowe dla polskiego, rodzimego kapitału ?. Świat zna takie przypadki !!!. Była Fabryka Wołomin sp.z o.o. a po…

 22. na zdjęciu w tle naród sie tłoczy i chce wpaśc do srodka a nasi samorzadowcy i biznes im to umozliwią.Ale fajnie.Wybory juz za 2 lata .Najlepsze miny maja włodarze Wołomina.

 23. Arturos – nie materiał a technologia. Istnieje na rynku wiele firm zajmujących sie produkcją okien – z drewna właśnie. I nie są to najtańsze okna i wykonane od czapy. Mówisz plastik – tak . Ale w skandynawii drewno sprzedaje sie b.dobrze. na zachodzie też. Po prostu – drewno to awangarda a plastik – jest dla plebsu, w blokach, dla przemysłu… – bo takie okno w byle garażu sie polepi: tanio szybko w dużej ilości. Z derwnem już tak nie ma – ale za to ludzie też piniendze płacą. Poza tym w stolarce jeden z działów – zajmował sie -nie wiedzieć czemu na nikłą skalę- produkcją okien z gatunków szlachetniejszych niż sosna i świerk. I szkoda że to nie poszło. I robiło przy tym więcej niż 50 osób.
  Ale to już tak … k woli przypomnienia – żeby ludzie wiedzzieli że to nie był tylko kołchoz… relikt.

 24. Nie wiem czy ktos to zauważył, ale jak dużo młodzieży od godzin przedpołudniowych przebywa na galerze przy restauracjach i w innych miejscach na wysciełanych siedziskach. A przed wejsciami pala paierosy.Wygladają na gimnazjalistów.Dlaczego ta młodzież nie jest w szkole? Gdzie wczesniej sie gromadzili, czyzby wytworzyła sie nowa świecka tradycja z miejscem spotkań i unikaniem szkoły?

 25. @ arturros ale o co chodzi? To nie odkryta Ameryka ani Afryka. Ciekawe czy w Gimnazjach na Wołominie zaobserwowano wiecej nieobecnosci?W piatek przy wejściu do galery grupka młodziezy nie raczej dzieci w wieku ok.13-14 lat jarała szlugi i nikt sie z tym nie krył.Prz drugim wejściu podobnie tym razem kilka dziewczyn w wieku 13-15 lat. Do tej pory sie kryli w jakichs zaułkach, polanach a teraz na przewie pobytowej w galerze, kopcą z dorosłymi.Widać tak musi być, bo nikt nie reaguje.

 26. bezrobocie rośnie i patologie rosną . Ale to sie nie zmieni jak sie kamienice popacia i odświeży jezdnie do kolejnego szybkiego remontu.
  To jest właśnie skutek – efekt tego że nie trzeba pracować ( bo gdzie i za ile ) i nie trzeba sie uczyć – bo to nic nie daje . Jak sie nie ma znajomych – to możesz być mózgowcem – bez znajomości – pracy nie znajdziesz – co najwyżej – robote – a tam nikt nie pyta o fakultety tylko dymasz – od skowronka do żaby za 4,5zł . A choćbyś i 7 fakultetów miał – nie dostaniesz więcej. To po co nauka?? Lepiej sie najarać, uchachać, olać. Takie …wołomińskie realia. A straż miejska gdzie? Nie płacimy na nią podatków?? Nie ma w galerze monitoringu? Niech walą szczeniakom mandaty – może tatuś i mamusia wtedy zainteresuje sie swym nieskazitelnie złotym dzieckiem.

 27. Ostatni komentarz – nie jest mój . Jakiś @#%uj sie pode mnie podszył.
  Nie podszywaj sie*#@~^uju pod kogoś – tylko pisz pod własnym nickiem.
  Nie lubi jagody – bo i jest za co, ale tej sprawy – nie komentuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj