Tak ma wyglądać ul. Piłsudskiego

48

Na poniedziałkowym spotkaniu w wołomińskim urzędzie przedstawiono mieszkańcom terenu przytorza nową koncepcję fragmentu ulicy Piłsudskiego. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. A. Krajowej do torów.

Wizualizację ulicy po przyszłorocznym remoncie zaprezentował mieszkańcom projektant Maciej Chmielewski z Grafton Projekt. Ulica ma całkowicie zmienić swój charakter i nawiązywać do czasów, kiedy jeszcze kursował po niej konny tramwaj. Wyłożona zostanie więc kamienną kostką, a chodnik składać się będzie z betonowych płyt imitujących granit. (…)

Więcej na łamach Wieści.

48 KOMENTARZE

 1. Pisanie poza tematem.

  Piłsudskiego na tym kawałku to będzie zaułek. Ruch pieszy i rowerowy od stacji przeniesie się na Laskową gdzie bliżej od tunelu pod toramina perony dojazdowe lub na przeciwna stronę do ulicy Legionów.

  Czemu brak projektu budowy ulicy Laskowej zamiast bajorka i parkingu ? To obowiązek urbanistyczny magistratu.
  Bo inaczej będzie bałagan.

 2. Aha-
  Przez gęsto zaludnione tereny ( Targowisko Miejskie ) przebiegają drogi wojewódzkie, powiatowe oraz kolej międzynarodowa w sprawie których władze miejskie nie decydują.

 3. Po co te szyny, chyba,ze bedzie jezdziła mini ciuchcia i woziła dzieci z przedszkola.W jednych miejscach robi sie lususy a w innych doły,żużel i dziadostwo.To jest logika.

 4. to nie są szyny a koleiny po szynach. A po co są ?? Po to -żeby szybciej remontować jezdnie. Bo jak w koleiny wody jesienią napada i przymarźnie – to dwie piękne linie na jezdni zmienią sie w dwie piękne rozpadliny z porozsadzanej przez mróz kostki – na którą patrzeć nie będzie można bezczynnie. Szczególnie przez pryzmat kosztorysów i remontu – jakiego będzie wymagała. No a ktoś to zrobić będzie musiał, ktoś wystawi kosztorys , fakturę……. Jeszcze nie wiesz?

 5. Bo jeszcze jakby zrobili odwodnienie – no ale – do czego?! a to już nie jest rewitalizacja. I znów kosztorysy faktury…..ktoś zrobi ktoś spartoli….

 6. Mark powiedz proszę co można zrobić w Wołominie abyś powiedział, że jest OK. Nie pisz tylko o krzemowej dolinie i zakładach Mercedesa. To wałkujesz bez przerwy i bez sensu. Robią to źle? Skrytykuj to co powinno być krytykowane. Podpowiem – np. brak remontu chodników, brak informacji ważniejszej w tej chwili – przebudowy ul Laskowej (ruszy w przyszłym roku)itd. Jest co wypominać.

 7. Daki , jak rano po 634 która ma 2 pasy w jedną sronę , do Wołomina będą pracownicy przyjeżdżać a nie – tak jak to sie dzieje teraz – wyjeżdżać każdą dziurą – to napisze że jest dobrze. Jak w SKM-ce z zachodniego do Wołomina – rano – będzie ciasno od ludzi – to napisze że jest nieźle. I jak prokuratura rozliczy internet, ripok i zieloną klatkę – to też napisze że jest spoko. Ale nie będe pisał jak ktoś planuje remont – z góry skazany – na remont. Bo to marnotrawstwo naszych wspólnych pieniędzy. Bo te pieniądze w budżecie Wołomina nie są władzy , nie są ich – one są nasze. I jak ktoś chce zmarnotawić ten grosz na inwestycje , ktora po wykonaniu – skazana jest na rychły remont – to mnie to boli.
  Przykład: jak długo poleży jeszcze ta krzywa kostka na Kościelnej??? Chodniki – ok – ale jezdnia – pozostawia wiele do życzenia.
  Jak chcesz – patrz przez różowe okulary na kupe bidy w Wołominie -ja patrze realnie – Wołomin to bida i dużo pracy trzeba żeby to sie zmieniło. A jedna – kiepska – rewitalizacja – tego nie zmieni.

 8. W Otwocku najdłuższa llica to Żeromskiego, w Legionowie Sobieskiego , w Pruszkowie WP w Mińsku- Warszawska, w Piasecznie PPod Bateriami.

  wszystkie są oświetlone na całej długości

  Kiedy w Wołominie centralna ulica miasta 1-go maja będzie mała oświetlenie na całej długości?????
  Bo to już robi sie niebezpieczne. Brak oświetlenia, chodnika – jak na zatęchłej wsi a nie w powiatowym mieście

  Daki – pomundruj sie

 9. A i jeszcze jedna kwestia: Poszukajcie sobie w necie ( ci co dostęp do netu mają – np na wsich – bo nam zrobili ) sytuacji w której rowerzysta wjeżdża kołem w torowisko tramwajowe. Polecam projektantowi.

 10. Mark, gratuluję przenikliwości. Przeliczanie liczby zatrudnionych na m2 lub pisanie o długości oświetlonej ulicy to nie jest do przebicia. Czasami nie można dyskutować bo się nie da. Żyj w ułudzie, że przyjdzie jakieś PZPR-PIS i zarządzi -przenosimy stocznię remontową do Wołomina i łączymy go SKM z Wawą Zachodnią (rozszyfruj literkę M w skrócie a będziesz wiedział dlaczego nie z Wileńską). Nie znasz technologii wykonania a już wiesz, że będzie popsute (a może na złość Tobie zrobią to porządnie), sądzisz że użyją szyn o wysokości szyny kolejowej? a może skrytykujesz, że chcą położyć podkłady? (a tak na wszelki wypadek). Długa ulica o której wspominasz (są dłuższe oświetlone) to droga wojewódzka (biegnąca na dodatek częściowo na terenie niezabudowanym) idź płakać pod inny adres. No ale Ty nawet za trzęsienie ziemi pewnie byś winił UM. Jest bardzo dużo do zrobienia i trzeba to wskazywać a nie w czambuł wszystko krytykować. Uwierz, że bez trudu wymienię tu 30 idiotyzmów wołomińskich ale nie będę krytykował za chęć zrobienia czegoś co poprawi estetykę tego zaniedbanego miasta, z czego spora grupa mieszkańców skorzysta. Szkoda, że robią to teraz gdy będzie to ślepa uliczka. Mogło być i ładnie i praktycznie.
  Pozdrawiam
  ps czy tylko tu jesteś taki krytyczny? przyszło Ci na myśl by napisać pismo do UM aby wymusili na wykonawcy Kościelnej naprawy gwarancyjne (zadasz sobie tyle trudu? wyobraź sobie, że reagują)

 11. Nie Daki – nie przyszło mi na myśl pisać po urzędach. Tam też siedzą ludzie , którzy korzystają z tych samych dróg – i widzą chyba co jest spartolone. Ktoś to odbierał – i ma świadomość jak to wygląda. Urząd zapłacił za wykonanie naszymi pieniędzmi, z naszych pieniędzy bierze pensje i nie zamierzam ich wyręczać w patrzeniu na niechlujnie wykonane roboty. Oni od tego są.
  Nie tylko tu jestem krytyczny. Jak mi sie coś nie podoba – to pisze.
  W Pruszkowie – Wojska Polskiego – to też wojewódzka – a jest oświetlona. Pod bateriami -Stołeczna-Sienkiewicza-vel 722 w Piasecznie – to też wojewódzka – jest oświetlona, Łajski – ul Nowodworska – vel DW 632 – oświetlona, Nieporęt – ul Jana Kazimierza -vel DW 633 – oświetlona.Wieliszew – DW 631 -Oświetlona
  Daki – nie pisz mi , że jak droga leży w gestii wojewody – to miasto nic nie może. Może – zawsze jak widać – ale musi chcieć. Jak nie chce – to nie może – bo nie musi. I tak to właśnie u nas działa: nie nasza droga – nie musimy, nie nasza sprawa. Tak zawsze odpowiadają urzędnicy : to nie nasza sprawa. Co do urbanizacji – co tam jest w planie zagospodarowania przestrzennego? Las, pole, grunty orne, nieużytki rzeka bagno????? – Nie – działki budowlane i usługowe w różnej zabudowie. Nie pisz że ulica w centrum miasta położona jest jest w terenie niezurbanizowanym. Bo to tylko wina urzędów że ten teren tak wygląda. Że nie pociągnęli ulic od Reja, Kmicica i podobnych.
  Tak więc lepiej byłoby wydać pieniądze na infrastrukture drogową – której nie mamy – niż układać krótkie niby ulice z przeszkodami dla rowerzystów – które będą za 4 lata potrzebowały kolejnego remontu albo rewitalizacje zagrzybiałych kamienic. Nie cieszy mnie wydawanie naszych pieniędzy w nieprzemyślany sposób . Tym bardziej – że Wołomin nie ma tych pieniędzy.
  Może jak Ząbki przejdą pod Warszawę a może i Marki – które będą już od listopada w I strefie biletowej – i spora część pieniędzy przestanie wpływać do wołomińskiego budżetu – to sie wołomińscy radni i urzędnicy – obudzą z cudnego letargu. Zobaczymy wtedy skąd na rewitalizacje chajs wezmą – bo banki nie będą skore zakrywać kredytu – kredytem.

 12. O kolejna wiadomość tych smutno-śmieszno-żałosnych: w poniedziałek rada miasta podejmie uchwałe w sprawie zaopiniowania aglomeracji Wołomin. Sorry – Wołomin??? A jaka to aglomeracja? Mamy tu ośrodki szkolne? Uniwersytety? Może mamy centrum olimpijskie albo zagłębia przemysłowe?? Może kulturalne- teatry kin 15 ????
  To w końcu – co chce pan przewodniczący przyłączyć do aglomeracji wołomińskiej? Duczki ? Majdan? Może Radzymin??? Nie – pewnie Sitki! A może wystawi Warszawie propozycje wspólnego- wołomińskiego biletu?

  Ja nie wiem – rządy wołomińskich radnych przypominają jazde kierowcy – idioty – po terenie. Jak wjedzie w bagno – po osie – to zamiast cofać, wyciągać liny wciągarki – wrzuca kolejne biegi pogrążając auto po dach w błocie .
  I tak tworzą radni wołomińscy – zamiast myśleć jak przyłączyć wołomin do warszawskiej aglomeracji – oni…..myślą o stworzeniu własnej????? Z czego???? dla kogo?? Czy to dla ochrony własnych interesów??? ŻENADA

  Czy grozi nam izolacja społeczno-gospodarczo-ekonomiczna ??? Powiat wolomiński jest marginalizowany w agloeracji warszawskiej a teraz z niej zniknie??? Brawo radni !!!!

 13. Kolejny deptak-pasaz jak ul. Koscielna. Nie maja na co pieniedzy wydawac? Niech sie wezma za budowe/utwardzenie ulic, bo jest kilka w tym rejonie, na ktorych nie ma nawet asfaltu, np. Szpitalna, Parkowa. O tych zapomnieli. Na osiedlu Slawek prawie kazda asfaltowa lub brukowa a okolice szpitala zapomniane. Ach nie do konca, Sasina robia od Liceum do lasu. Pewnie dlatego, ze sluzba zdrowia „kuleje” i nie oplaca sie wiezc chorych do szpitala tylko od razu do piachu. BRAWO!!!!!!!

  • wolominiak – bredzisz.
   Kościelną wreszcie da się przejść, niekiedy również z wózkiem o ile traktor typu wysoki pik-ap beta jej nie zastawia.
   Gdyby nie było remontu kilka kadencji temu byłoby nadal straszenie pieszych, bo kierowca nigdy nie umie wolno jechać.
   Każdy ma ciężką nogę i musi ją opierać o dechy czyli podłogę w wychuchanej furze.
   To znaczy- może po prostu większość z nich ,ale nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.
   Wiadomo: duży może więcej – zwłaszcza wóz.

 14. Mark, Wyszków się teraz fajnie przebudowuje. I to nie tak jak Wołomin, że tu się walnie 50 metrów ulicy, tam 100 metrów chodnika, a ludzie chodzą uchachani… Nie… W Wyszkowie przebudowuje się cały układ jezdny – powstają nowe, szerokie ulice, ronda, a deweloperzy budują nowoczesne bloki.

 15. Droga wojewódzka 634 przebiega u nas przez środek bazaru koło Matejki.
  Nie wiem,. czy to dobrze w czwartki, bo w sobotę to z kolei spieszy się tylko tym, którzy muszą rano do pracy do stolicy.

  Przebudowa układu jezdnego – u nas to sen wariata, hehe…
  Aha- lepiej nie kumulować remontów w tym samym czasie tzn. do wiosny 2018 roku.
  Torpol i linia kolejowa ukierunkują dalszą rozbudowę i zwolnią teren dla pozostałych.
  Byle już teraz uwzględniono budowę trasy 635 po nowym śladzie bo ta koliduje z E75.

 16. Wiesz co , w Pruszkowie Wojska Polskiego biegnie przez środek miasta – i ma po 2 pasy w każdą stronę – i nikt nie mówi że to sen wariata. Miejski bazar znajduje sie – fakt – jakieś 300 m od tej głównej.
  Ja ci powiem co było snem wariata: Wydawanie pozwoleń na budowe – czegokolwiek – w projektowanym pasie drogowym. Same sie nie wydały. Przykład: Zielonka Ząbki, troche Kobyłki . A teraz – park z francuskim czołgiem – zamiast poszerzenia drogi. debilizm

 17. A czyja to wina i „zasługa” – że mniej ważne? Kto przez 2, 3 kadencje siedział na urzędowych grzędach i zamiast znosić – złote jaja wołominowi – to robił SOBIE z nich jajecznice???? Ja wiem kto tam siedział – i nie wyobrażam sobie kolejnych zmarnowanych lat w wołominie – jakie wykonły sie za ich niby-rządów. O lovelu-donjułanie- zauszniaku – nie będe pisał – bo nie warto nawet.

  • Ośrodek w Helenowie ma strategiczne znaczenie. U nas takich chyba nie ma.
   Chyba, że poligony albo jakieś obiekty w Zielonce, Rembertowie, Wesołej lub Sulejówku – nie wiem.
   Inteligentny domyśli się o jakie mi chodzi.

 18. Po co tam? Zejście z peronów będzie przy Laakowej, a Piłsudskiego będzie dziurą . Ktoś tu głowę chyba sracil. Chyba że chodzi o to kto tam mieszka lub ma nieruchomości i żeby na zmianach nie stracił. Nie jest tajemnicą ze potężną nieruchomość na Piłsudskiego należy do zięcia Zycha . Pani Radwan pomoże jak zawsze

  • Niech Pani nie szuka sensacji, równie dobrze można powiedzieć ze poprzednik zgodził się na przeniesienie przejscia w laskową bo miał ktoś w tym interes. Nikt nie stracił głowy, należy się mieszkańcom remont tej ulicy

   • Są tam też miejskie przedszkole, ZNP, sala rehabilitacyjna dla niepełnosprawnych, Gaz Media, punkty usługowe.
    Zmniejszenie ruchu to okazja do wprowadzenia maszyn budowlanych i poprawienia stanu tego głównie deptaka.
    Po budowie i tak ruch tam będzie uspokojony.
    Miejsc do spacerów z ławkami u nas i tak niewiele. Kolejne w centrum miasta się przyda.

  • Na Piłsudskiego warto byłoby nie zamykać wejścia na peron do Warszawy. Ludziom idącym od strony szpitala, Kobyłkowskiej, Sasina, Ekonomika, etc. byłoby łatwiej dostać się do pociągu rano. Nie musieliby gnać do przejścia podziemnego na wysokości Laskowej.

 19. A jak na innych ulicach – np na takich gdzie ludzie łażą w błocie po pachy , łamią sprężyny i amortyzatory – to sie remont nie należy bo nie ma posesji radnych, przedszkoli i gaz medii??? Bo tam sie podatków nie płaci??
  Co za chore myślenie. Centrum miasta to zawsze było tam gdzie megasam vel carefur vel globi. Teraz – to tam jest wielki wuj – i za to sie miasto powinno zabrać . Takiej trzody w środku wsi – to żadna dziura nie ma. Pompowanie kasy w nic nie znaczący w miare utrzymany jednak – kawałek ślepej ulicy – jest po prostu niegospodarnością . I to w momencie gdzie nie wyjaśnia sie spraw wsiowego internetu , nie rozlicza winnych za zmarnotrawienie kasy na ripok, na zieloną klatke w urzędzie. O bzdurach typu czołg w parku – nie chce sie mowić – bo z tego co na bipie wbili to remont wsiowej ulicy określili na 410 tysi a na kupe złomu chcą wydać 500 tysi. Gdzie tu logika?? To czołg ważniejszy jak ludziom ulica???

  • jakbyś mark, nie widział to otwórz oczy na wsiowych ulicach i na wsiach też sie robi. Chodniki, ulice gdzie 4 domy stoją. widać ze tylko krytyka, a ta ulica wymaga remontu, czy aż takiego super, pięknego to nie wiem ale wymaga

 20. Nie wiem , czy aby ta działka nie jest w użytkowaniu wieczystym najemcy, czyli to grunt o którym miasto nie stanowi, tylko jej posiadacz lub najemca.
  A kto nim jest – nie wiem.
  Cyt.
  ” tam gdzie megasam vel carefur vel globi. Teraz – to tam jest wielki wuj – i za to sie miasto powinno zabrać .”
  Trzeba by zobowiązać do uprzątnięcia terenu zamkniętej pływalni oraz wyrównania tej wspominanej działki.
  Aktualnie to razi estetyką.
  Ale nic więcej.

 21. ser – właśnie o tym mówie: na czołg 500 tysi jakaś bajońska kwota na otoczenie złomu, a na ulice dla ludzi 412 tysi. gdzie tu logika? Skala potrzeb. Chore !

  I nie piszcie mi że coś sie tu zmienia. Nic sie nie zmienia. Nie macie pojęcia co to zmiany. Jedźcie do Legionowa mińska , Brwinowa Pruszkowa Piaseczna Grodziska. To może sie dowiecie i zobaczycie co to zmiany i w jakiej skali. Wołomin to nora. Nikt ze zdrowym rozumem nie likwiduje zakładów pracy zatrudniających 5- 7 tys osób i nie buduje galery dla 300 dusz. Chora gmina !

 22. to wszędzie powstaje. Weź Długą Kościelną , Długą Szlachecką . Niby dalej od wołomina, niby dziura – bo prawie Halinów ale – 400m za granicami administracyjnymi powiatu wołomińskiego. A osiedli deweloperskich tyle – że w powiecie wołomińskim tyle nie ma. I tak jest ze wszystkim . Ze wszystkim.

 23. „prawie Halinów ale – 400m za granicami administracyjnymi powiatu wołomińskiego”
  Dojazd ! dojazd ! Tam jest znacznie lepszy.
  Modernizacja linii na Siedlce była kilkanaście lat temu, i u nas się poprawi.
  Tej części Zielonki w Adm. Lasów Państw., której użytkownikiem są różne instytucje wojskowe raczej miasto i powiat nie dotyczą.
  Poligony to tylko formalnie miasto w obrębie powiatu.

  A za centrum Wołomina uważam kasztan, Ogrodową i początek Kościelnej.

 24. a kto samorządowcom broni dróg budować???? Zamiast parków czołgów przeznaczania terenu pod galery – niech zabiegają o fabryki – bo jednak toyota z fabryką gdzieś wyskoczyła – niech pozyskują inwestorów , koszą chajs i budują drogi – zamiast bzdurnych inwestycji pancerno łąkowych. Kto im broni ?
  Nieumiejętność, niekompetencje, brak pomysłów – to do roboty, do szpadli a nie na urzędy.

 25. Czołg, Galeria, Park to inicjatywy obywatelskie.
  Pomysłowi urzędnicy to byli w Warszawie przy uwłaszczeniu podobno.
  Według mediów przynajmniej.
  „Naród buduje swoją stolicę” a oni z tego co naród buduje porobili sobie firmy dochodowe do swoich prywatnych kieszeni.
  Działalność dochodowa to ryzyko wtedy gdy angażuje się kapitał, pomysł wiedzę .
  Kiedy narzuca to urzędnik to jest nie fair, więc lepiej niech unika takich pomysłów.
  Miasto z budżetem powinno wkraczać tam , gdzie to przekracza możliwości obywateli.
  Oraz pomóc prawnie przy realizacji tego, co koliduje z interesem sąsiada.

  Kanalizacja, drogi i ich naprawa, wytyczanie objazdów, selektywna gospodarka odpadami, itede.

 26. A co wołominiaków obchodzi chachment w stolicy?! Gdybyśmy byli ze stolicą powiązani – OK. Ale tu – odcina sie Wołomin od aglomeracji warszawskiej – tworząc własną ( z czego? – żenada ) : prosi sie o zmniejszenie liczby pociągów nie zabiega o skmke , sterostwo nie wpływa na poprawe przejezdności głównych dróg – nie chce budować nowych a urząd miasta nie pilnuje pieniędzy roztrwonionych na ripok, wsiowy net zielone klatki za 5 baniek o ofensywie pancernej nie wspomne. Ja jestem ciekaw co tu robił w urzędzie Saszka – nadworna kłapaczka jednej słusznej partii. Ile zysku Wołominowi przyspożyła jego tu obecność? Co nasze miasto z tego zyskało? O to zapytaj – bo chachment w w stolicy – to zbyt grube nici na nasze politykierstwo wołomińskie żeby je pruć.
  Wszędzie są cwaniaki – jak widać – wszędzie. To jedna sitwa czy z lewa czy z prawa.

 27. Gdyby nie stolica to Wołomin pozostałby folwarkiem lub pegieerem.
  Jesteśmy powiązani – koleją, która przyczyniła się do powstania 3 hut szkła.
  Z której korzysta młodzież szkolna i tam zatrudnieni – przede wszystkim.

 28. Już niedługo. Przewodniczący zrobił „aglomerację wołomińską” zarząda aneksji powiatu , dostępu do morza a warszawie zaproponuje wspólny bilet.
  A koleją to jest powiązany Otwock Legionowo Pruszków i Sulejówek – Szybką Koleją Miejską. Ale nie Wołomin. oż pan przewodniczący rady stworzy SKW – szybszą kolej wołomińską. Ale raczej prędko bym sie tego nie spodziewał ani po tej ani po kolejnych radach.

 29. Gazeta nie jest dla tych, którzy w niej piszą lecz dla czytelników.
  Ta wiedza jest znana nawet tym, co ogłoszenia komponują i płacą gazecie za ich publikację.
  Na spotkaniu przecież było o tzw. Centrum Usług Wspólnych – scentralizowanie księgowości szkół, przedszkoli nie w ramach miast a ponad nimi.
  Czemu Ty tego nie wiesz (tego dotyczy artykuł o aglomeracji )?
  Wodze fantazji ulotnej chyba Cię nawiedziły w stanie upojnego rozluźnienia – powinieneś dodać: „wężykiem …”

  Tu komentujemy wizualizację deptaka w ślepym zaułku. Też nie wiem po co taki kwiatek.

 30. Szczęście, że do szpadla pognali już jednego nieudacznika – Jagodę. Teraz lata Borówka po Wołominie i szuka kogo by tu znowu orżnąć na kasę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj