Mieszkanie Plus w Kobyłce

20

W ubiegłym tygodniu oficjalnie ruszył rządowy program Mieszkanie Plus. Wśród 17 miast, w których zbudowane zostaną tanie mieszkania, znalazła się Kobyłka. Program realizuje spółka BGK Nieruchomości i według jej zapewnień pierwsze mieszkania dostępne będą już pod koniec 2018 r.

12 października włodarze Kobyłki i przedstawiciel BGK Nieruchomości S.A. podpisali list intencyjny, który zakłada współpracę w celu realizacji projektów inwestycyjnych, obejmujących budownictwo mieszkaniowe oraz infrastrukturę społeczną i techniczną. Porozumienie dotyczy nieruchomości wytypowanej przez miasto Kobyłka, która znajduje się przy ul. Słowackiego.

– Z nadzieją i satysfakcją podpisujemy ten list intencyjny. Mamy świadomość, że to początek drogi, która daje nam możliwości również w zabezpieczeniu powierzchni mieszkaniowych dla mniej sytuowanych mieszkańców Kobyłki. Daje nam to również pewne możliwości finansowania tych projektów – powiedział burmistrz Robert Roguski.

Program Mieszkanie Plus jest jednym z najważniejszych programów rządu premier Beaty Szydło i ma za zadanie zwiększyć dostępność Polaków do mieszkań. Mieszkanie Plus oparte jest na możliwości taniego najmu ze stopniowym dochodzeniem do pełnej własności nieruchomości. W wielu polskich miejscowościach zostały już na ten cel wyselekcjonowane grunty należące do spółek Skarbu Państwa i samorządów. (…)

Więcej na łamach Wieści.

20 KOMENTARZE

  • przejazd bezkolizyjny będzie,centrum handlowe jest,park linowy jest,rewitalizacja parku przy Nałkowskiej jest.A co jest z podobnych rzeczy w Kobyłce?

   • Super! Problem w tym, że żadna z tych inwestycji nie jest miejska! Wszystko to prywatne inicjatywy lub PKP. To dobrze, że w mieście zastoju jakim jest Wołomin, kwitnie prywatna inicjatywa. A żeby zrobić rewitalizację parku trzeba najpierw mieć park. Dziękuję.

   • Panie Marek , ale trzeba przyciągnąć INWESTORÓW a to brocha burmistrza, skoro nie robi się nic to ma się nic.I nie ważne kto pieniążki wykłada ważne by budować

 1. A za co brawo? Za to że Kobyłka jest najbardziej zadłużonym miastem w Polsce,już były plotki o zarządzie komisarycznym! Że DOSŁOWNIE wpadli w szambo przez kanalizację?Stawiają tu te pato-bloki bo nikt normalny nie chce tu mieszkać.Zobaczcie jak się rozrastają Ząbki czy Marki! To basen,to stadion bilety miesięczne 1-sza strefa ,przejazdy bezkolizyjne,deweloperka,a za nią punkty usługowe,sklepy i nowe miejsca pracy .A tu ulice ruina,zero inwestycji (pitolenie tylko co jest w planach),nawet plac zabaw nivea wybudowało bo nie było żadnego po tej stronie torów (jeden na Ossowie drugi w szkole nr 2 ,a po stronie urzędu nic(stary,niebezpieczny dezel na który tylko psy wyprowadzali). Nie potrafił ściągnąć inwestorów to naściąga patologii do tych bloków i najlepszy pomysł tego geniusia aby na ul. Ręczajskiej wyciąć las gdzie jest przepompownia i postawić bloki,tam już i tak śmierdzi jak cholera ,a jak nie będzie drzew które zatrzymują trochę ten fetor i produkują tlen to dopiero będzie smród.Nic,zero nul tak wygląda miasto Kobyłka .A nie, przepraszam zaprosił Kate Rayan sukces na miarę tego burmistrza i generalnie oczko temu misiu(kobyle) się odkleiło.Tak wygląda sukces no no!

 2. To starania radnego powiatu p. Andrzeja Zbyszyńskiego spowodowały, że Kobyłka ma mieszkanie plus. Żadna w tym zasługa burmistrza Roguskiego. Ten tylko pozował do zdjęcia.

 3. Z mieszkania plus żadne korzyści do Kobyłki nie popłyną a dodatkowo nasze i tak kiepskie drogi zostaną rozjeżdżone przez samochody z budowy. Korzyść z nowych mieszkańców jest tylko wtedy, kiedy się meldują i wpływają do kasy miasta udziały z PIT-u tych osób. A przecież nasze miasto nie prowadzi żadnych akcji zachęcających do meldunku, jak to czyniły inne samorządy. Efekt jest taki, że ludzi przybywa, podatki za nimi nie idą a z naszych podatków i KREDYTÓW rozbudowywane są szkoły i finansowane miejsca w przedszkolach. Mieszkanie plus to kolejna akcja pod publikę i pozorowanie działań. Całe szczęście, że poprzednicy przygotowali projekt kanalizacji, bo inaczej nie byłoby nic… Tylko błoto i korki.

 4. W Wołominie też wybudują mieszkania dla ludu na wsi. We wsi Nowe Lipiny powstanie dzięki Elżbiecie Radwan budynek wielorodzinny dla potrzebującego ludu. To nic, że mieszkańcy tam nie chcą tego dobrodziejstwa. O tym dziś piszą Wieści, przeczytajcie.

  • a co panu szwagrowi przeszkadza budowanie mieszkań? byłeś preziem komunalki i taką masz opinie o biedniejszej części mieszkańców??? jak się chodziło to niczego nie można było doprosić. Dobrze wiedzieć że mości pan takimi opiniami rzuca!

  • No proszę panie Rafałku jak pana obchodzą ludzie – nic dziwnego że podziękowano panu za współpracę. Z taką pogardą pan piszesz o ludziach, którzy z różnych powodów mają problemy finansowe? Nie każdy zasiadał na takim stołku jak pan i nie każdy brał po 10 tysi co miesiąc. Są ludzie których nie stać na kupno mieszkania

  • Panie szwagier chyba ci mieszkańcy co ich nie stać na te mieszkania a pisze pan o nich z kpiną nie dostali takich zleceń z MZO jak radny Emil. Jakby każdy mieszkaniec chociaż raz na 4 lata dostał zlecenie na blisko 40 000,00 zł … cóż nie każdy ma dobrze postawionego szwagra…

   • Radny Emil W. milczy w sprawie swoich zleceń dla spółki miejskiej a dokładniej MZO. Musi to być dla niego bolesny temat a przynajmniej wielce niewygodny. Szwagier pana radnego w tym czasie zajmował stanowisko wice – dodaje to pikanterii całej tej rodzinno-towarzyskiej układance.

    a tu proszę kolejny pan pisze jak to przeszkadza mu budowa mieszkań, piękne mamy społeczeństwo nie ma co

 5. Kto chce zarobic nie wychodzac z domu kilkanascie $$ dziennie??? Metoda jest prosta i dziala, poszukajcie sobie w google: jak kosic kase na adfly

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj