MZO dostało pozwolenie zintegrowane! Ruszy RiPOK?

20

Na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego opublikowano zawiadomienie z dnia 30 września 2016 r. o decyzji Marszałka Województwa Mazowieckiego, udzielającej Miejskiemu Zakładowi Oczyszczania w Wołominie sp. z o.o. pozwolenia zintegrowanego.

Pozwolenie, na które miasto czekało kilka lat otwiera drogę do uruchomienia w Lipinach Starych Regionalnej Instalacji Odpadów Komunalnych. Udziela się w nim Miejskiemu Zakładowi Oczyszczania w Wołominie sp. z o.o. pozwolenia zintegrowanego, na prowadzenie instalacji do  składowania odpadów, o zdolności przyjmowania ponad 10 ton odpadów na dobę i o całkowitej pojemności ponad 25 000 ton, z wyjątkiem składowisk odpadów obojętnych lub obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych.

Dlaczego władze miasta nie podały tej informacji na BIP? O tym w listopadowym numerze Wieści.

20 KOMENTARZE

 1. Byłem na wspomnianym spotkaniu i informacja o uzyskaniu pozwolenia zintegrowanego na składowisko odpadów padła wyraźnie. Jeden z radnych pytał nawet czy to oznacza że Mzo będzie mogło już składować tam odpady. Uzyskał odpowiedź że to dopiero jeden z wielu dokumentów potrzebnych do uruchomienia składowiska. Uważam zarzut o braku informacji ze strony Urzędu Miasta za mocno niesprawiedliwy.
  Warto tutaj wspomnieć że w najnowszym WPGO dla województwa Mazowieckiego w Starych Lipinach nie widnieje instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów (czyli tzw. kompostownia odpadów komunalnych). Tak więc to co wybudowano poza kwaterą składowiska nie może zostać dopuszczone do użytkowania. Nie będzie Ripok dla odpadów zmieszanych, co najwyżej dla odpadów zielonych.

 2. Na spotkaniu mówiono o tym że już wkrótce do lipin mogą być zwoźone odpady zmieszane,które skladowane będą na nowej kwaterze. Chyba już wszystko dogadane

 3. To może wasza dziennikarka niech lepiej słucha o czym była mowa na spotkaniu. Bo o tym było mówione. Jest dokładnie tak jak napisał uczestnik spotkania.

 4. Piękna kołomyja ! Teraz czas żeby mieszkańcy sie wypowiedzieli. No bo – po co te konsultacje były???? Dla lipy? No to albo ich ktoś słucha – albo podsrywa.

 5. Bzdury które wypisuje @nieprawda sięgają zenitu.
  Od kilku lat jest zakaz składowania odpadów zamieszanych. Warto się doszkolić zanim się palnie bzdurę.

 6. Oczywiście że o pozwoleniu poszło pocztą pantoflową do radnych.wiedział teź ZW.Szkoda że nikt nie powiedział tego wprost na spotkaniu.dlaczego to taka tajemnica?

  • Trzeba było przyjść na spotkanie to byś wiedział bo oczywiście była o tym mowa. Rozumiem że trzeba to było podać jako news bo rano wyszła gazeta w której się stwierdziło że pozwolenia nie ma.

 7. I znowu oszukano mieszkańców! Po co był ten komitet dialogu skoro i tak zrobią swoje?!!! Ludzie stracili wiele wakacyjnych dni aby ustalić jakieś rozwiązanie i praktycznie zgodzili się na bardzo dużo ustępstw poza jednym najważniejszym: NIE CHCEMY NASTĘPNEGO SKŁADOWISKA ODPADÓW!!! NIE ZGADZAMY SIĘ NA URUCHOMIENIE NASTĘPNEJ KWATERY NA ODPADY NA GRANICY Z WOŁOMINEM!!!!

 8. To było jasne od samego początku że ma tu być RIPOK. Robienie na wydrę z mieszkańców i nawoływanie do dialogu , dyskusji to ściema. Pani Okuniewska i inne panie które z paniami burmistrzyniami poszły na czarny marsz – wiedziały czy nie że RIPOK ruszy ? Moim zdaniem doskonale wiedziały to niech dalej maszerują. Współczuję Wołominiakom że teraz RIPOK w myśl przepisów będzie musiał przyjmować syf z całego Mazowsza. Gratulacje dla burmistrzów Jagodzińskiego , Madziara i pana Kuśmierowskiego dopięli swego i fabryka smrodu niebawem ruszy pełną parą. Warto podkreślić że obecnie nam panująca pani burmistrz Radwan nic nie zrobiła przez dwa lata by temu zapobiec . NIC – kompletnie nic, po za markowaniem rozmów i debat do czego wynajęto dla zabawy jeszcze firmę. No tak Zielony Wołomin dał ciała.

 9. To po co czekasz na ZW. Weź się sam za robotę. Poświęć swój czas zamiast na pisanie bzdur, na zainteresowanie tematem bo bzdury piszesz okrutne . Ripoku nie ma i nie będzie. Tak się składa, że Radwan zrobiła więcej niż tych trzech dupków do kupy wziętych. Ten się będzie cieszył, kto się będzie cieszył ostatni. Na co wy wszyscy czekacie maruderzy znad klawiatury, zamiast marudzić wziąć się za robotę nie czekaj na Okuniewską i ZW skoro zrobisz to lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj