Wołomin: Zmieni się teren przy torach

3

W czasie poniedziałkowego spotkania w wołomińskim urzędzie miasta mieszkańcy przytorza mieli okazję zapoznać się z planami zagospodarowania terenu gminy Wołomin wzdłuż modernizowanej linii kolejowej E75 oraz projektem ciągu pieszo – rowerowego od ul. Sasina do przejazdu tymczasowego w ul. Sikorskiego. Urzędnicy i projektanci przedstawiali nowe miejsca, w których wytyczono jezdnie, ścieżki rowerowe oraz chodniki.

Prezentacji projektów przyglądało się ponad 20 mieszkańców. Na części terenu „przytorza” zaprojektowano co prawda drogę dla samochodów dojeżdżających do budynków mieszkalnych, jednak największy fragment pasa, od przejazdu tymczasowego do tunelu w ul. Sasina, będzie dostępny jedynie dla pieszych i rowerzystów. Wstępną koncepcję zaakceptowało już miasto, jednak nadal nie wiadomo jak na te plany zareaguje Kolej. Połowa projektowanego odcinka przebiega bowiem na terenach należących do PKP PLK. W tej chwili władze miasta oczekują więc na decyzję Kolei.

Projekt terenu przy torach przedstawił mieszkańcom Maciej Chmielewski z firmy Grafton Projekt. Rozpoczął od terenu pomiędzy przejazdem tymczasowym a ul. Złotą. (…)
Więcej na łamach Wieści.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj