Jakie śmieci do Lipin Starych?

11

W minioną środę odbyło się drugie z serii spotkań, mających nakreślić warianty zagospodarowania instalacji w Lipinach Starych. Chodzi o miejsce przy zamkniętym wysypisku, w zamyśle byłych władz gminy mające być Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych, na którą zaciągnęły 15-milionowy kredyt, a której budowa nigdy nie została ukończona. Miasto pozostało z kredytem i w części zagospodarowanym placem, tymczasem RIPOK nie uzyskał pozwolenia zintegrowanego na rozpoczęcie działalności. Spotkania w urzędzie miasta, w których może uczestniczyć każdy mieszkaniec, zmierzają do rozwiązania tej patowej sytuacji. (…)

Plany firmy doradczej idealnie wpisują się w wytyczne, przedstawione przez Lokalny Komitet Dialogu, złożony głównie z mieszkańców Lipin Starych. Jedyne, co może odbiegać od wizji LKD, dotyczącej tego instalacji, to propozycja firmy doradczej, dotycząca zagospodarowania nowej kwatery wysypiska. – Moim zdaniem na korzyść gminy Wołomin byłoby wykorzystanie całego dostępnego potencjału, a nowa kwatera składowiska wykorzystana byłaby na zasadach obecnego prawa. Moim zdaniem poprawna eksploatacja w nowych warunkach nowej kwatery do składowania odpadów, może być bardzo ważnym elementem długoterminowym. Nie chodzi o to, by ją zasypać w trzy lata, tylko wykorzystać jako zasób infrastrukturalny w systemie gospodarki odpadami. Proszę mieć na względzie, że składowiska odpadów budowane dzisiaj mają się nijak do tego, co było budowane 5-10 lat wcześniej – zaznaczyła, proponując omówienie tego tematu na kolejnych spotkaniach. (…)

Więcej na łamach Wieści.

11 KOMENTARZE

 1. Ja na pierwszym miejscu wywiózłbym tam jak Jagnę na wozie z łajnem wszystkich tych, którzy doprowadzili do rozbudowy składowiska śmieci oraz tych, którzy później okłamali mieszkańców, że składowisko nie będzie uruchomione w zakresie w jakim zostało przebudowane, a jak się okazuje pod inną nazwą ale będzie uruchomione, czyli urzędasów zarówno byłych gapiących się cynicznie i prześmiewczo z ledowych billboardów w pozach jak panienki z Top Model i obecnych kłamców i oszustów. Co za nieszczęsne miasto i mieszkańcy wybierający wkółko szafot zamiast szubienicy!!!!!

 2. Będzie ciekawie: syf na zatłoczonych już ulicach , wszędobylska folia, śmierdząca w dodatku – ale pięknie połyskująca w promieniach zachodzącego słońca, dodatkowe pomarańczowe diesle – uszlachetniające ołowiem aurę, odpływ inwestycji , ludzi mieszkańców, kapitału…. I ile – po relatywnym obliczeniu i zysków i strat – ile tak na prawde zyska powiat wołomiński??? Będzie śmiech żenada i kolejne stracone lata. A zamknąć tego – nie będzie można.
  Podziękować chyba należy byłemu władcy fleszy i spółce oraz konsultantowi z warszawskiego pałacu ślubów – znawcy tematów wszelakich i obrońcy ucieśnionych z radiowa – czyli Saszce – który dzięki i tylko dzięki powiatowi wołomińskiemu czerpie z najwyższego żłoba cymes – a powiat który go do żłoba przystawił – ma na końcu swego przewodu pokarmowego.
  Brawo ! ( przypomina mi sie De Niro w adwokacie diabła )

 3. Na pocżątku obecnej kadencji władz Wółomina, było wiadomo ,że tak będzie o tym pisałem ponad rok temu.Protesty,wkomponowywanie tego kampanie wyborczą, zawiadomienia itp. to była od początku lipa. Ale przynajmniej niektórzy dostali sie na urzedy

 4. Wycięty cytat:
  „władz gminy mające być Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych,
  na którą zaciągnęły 15-milionowy kredyt,
  a której budowa nigdy nie została ukończona.
  Miasto pozostało z kredytem i w części zagospodarowanym placem,
  tymczasem RIPOK nie uzyskał pozwolenia zintegrowanego na rozpoczęcie działalności. ”
  Idzie na lepsze.

  Ten mój kolejny post to sprostowanie sytuacji z notki redakcyjnej.

  • @arturros czy przeczytałeś na co udzielono pozwolenia zintegrowanego?
   Nie udzielono pozwolenia na cały zakład, czyli na instalację do przetwarzania. Mzo pozwolenie uzyskało na składowisko odpadów, które jeszcze nie jest prawomocne. Jest zasadnicza różnica pomiędzy całym zakładem za blisko 15 mln a samą kwaterą składowiska. Mało tego, reszta zakładu może nigdy nie zostać uruchomiona bo najzwyczajniej w świecie część mechaniczno-biologiczna, czyli ta super hala z super szmatami do przykrywania śmieci, została wykreślona z WPGO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj