Były wójt upomniany

Były wójt upomniany

Czy Kazimierz Rakowski w czasie sprawowania funkcji wójta gminy Klembów, naruszył dyscyplinę finansów publicznych? 4 sierpnia br. Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych wystosował wniosek o ukaranie Kazimierza Rakowskiego poprzez wymierzenie mu upomnienia. Oto fragment tego dokumentu: „Wnoszę o uznanie Kazimierza Rakowskiego, który w okresie popełnienia zarzucanego czynu był wójtem gminy Klembów winnym – na zasadach określonych w art. 19 ust. 1 i 2 naruszenia dyscypliny finansów publicznych (…)

Więcej na łamach Wieści.

(11) Comments

 1. Halina

  Co to za informacja, która nic nie mówi. Naruszył dyscyplinę w jaki sposób? Takie artykuły to tak jakby ich nie było .Gazeta schodzi na psy.

 2. zbigniew

  Jezeli Rzecznik DFP wysłał to wniosek to kto i w jaki sposób ma ukarać byłego Wójta Klembowa.I z czym wiaże sie ta kara?

 3. Stefan

  Wójt zawsze miał gdzieś wszelkiej maści rzeczników. W Klembowie kto podskakiwał wójtowi, to źle kończył. Jako staroście też możecie nafjukać. On ma pałac, limuzynę,sztab doradców, asystentów i emisariuszy załatwiających ciemne sprawy w gminach, On ma władzę. Proszę więc zostawić Pana Starostę w świętym spokoju, bo on jest cierpliwy i powściągliwy, ale do czasu.

 4. Rak w samorządach

  Panie Jarosławie ! rozwiąż Pan powiaty i te wszelkiej maści samorządowe ściemy , kasy przybędzie w budżecie państwa bez nękania przedsiębiorców i podatników , jak Pan się weźmie za prawdziwy rak , który torzy Polskę , to zmienię zdanie i polubię wszystko co robicie . Rak - to hordy samorządowców , opłacanych przez nas , tacy to społecznicy , oraz poupychane towarzystwo w urzędach . Dyscyplina finansowa została przekroczona , bo był rok wyborczy , , ale ludzie jakoś nie przekonał inwestcjami i marnowaniem kasy wyborczo , no i zostawił słodką zemstę nastepcy , niech ma pustą kasę , a nawet dziurawy wór .

 5. zbigniew

  @ Rak w samorzadach,Z tego co słyszałem to gmina Klembów na koniec rzadów byłego wójta,była zadłuzona sporo ponizej dopuszczalnego progu, wiec bez przesady z tym pustym worem. Stwierdzone naruszenie dyscypliny finansów nie dotyczyło raczej wydatków inwestycyjnych jako takich. Co do uwag w stosunku do samorzadów to jest w tym wiele racji.

 6. mieszkaniec

  Mówienie, że gmina jest/była zadłużona to wprowadzanie ludzi w błąd tylko dlatego by wytłumaczyć obecną bierność w temacie inwestycji. Gmina ma pieniądze. Tylko po co wydawać teraz kiedy można wydać je w roku wyborczym. Niech ludziska widzą jak obecny wójt dba o gminę. Prawda jest taka, że za Rakowskiego coś bez przerwy robiono, remontowano i budowano. Teraz tylko imprezy pod publiczkę a ludzie toną w błocie bo nawet na równanie dróg szkoda kasy. Taka zadłużona gmina a nadwyżka budżetowa prawie 2 miliony? Kitranie do skarpety by potem wystrzelić z hasłem - uratowano gminę! Radni nie widzą?!

 7. renata

  mieszkańcu idź do okulisty bo chyba nie widzisz co w gminie jest robione i zostało zrobione, oczywiście w roku wyborczym to najwięcej robił Rakowski :-). tak do wiadomości to porównaj sobie ile środków zewnętrznych pozyskał obecny wójt a ile Rakowski przez wszystkie lata urzędowania. co do dróg to niestety nie wszystkie da się zrobić w przeciągu roku

 8. mieszkaniec

  No to oświeć mnie Renato i wymień co zostało zrobione. Pomiń to co zaczął Rakowski a tylko kończy obecny wójt.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *