Wołomin: Jakie inwestycje w 2017 roku?

57

Znamy listę wydatków na inwestycje w gminie Wołomin, które znalazły się w projekcie budżetu na 2017 rok, przedłożonym przez burmistrz Wołomina. Jakie ulice proponuje wyremontować gospodarz miasta?

W projekcie na przyszły rok znalazły się: budowa ulicy Lipiny Kąty, ul. Zielonej (od Legionów do Wołomińskiej), ul. Kurkowej, budowa ul. Asnyka wraz z ciągiem pieszo-jezdnym, łączącym ul. Asnyka z Sienkiewicza. Ulicy Bajecznej, Chełmskiej, Leszczyńskiej, Piaskowej wraz z odwodnieniem, Teligi, Zimowej, Jesiennej, Sikorskiego na odc. Wileńskiej do Gryczanej (…)

Lista inwestycji na łamach Wieści.

57 KOMENTARZE

 1. Warto by wspomnieć o retencji czyli zaporze.
  Skoro 634 będzie przedłużana od 1 Maja do Duczek to warto uregulować bieg rzeczki
  Obwałowanie brzegów, zaprzestanie odłogowania.
  Tak mi się zmyśliło.

  Skoro łowisko Ossów popularne, do Zawiesiuchów jeżdżą aktorzy warszawskich scen , cegielniane glinianki w Zielonce i zbiornik zaporowy Dębe, czyli zalew zegrzyński tak frekwentowane to warto wziąć się również za coś bliżej .
  Czy nie ?

 2. Wybory coraz blizej więc i inwestycje w 2017 rusza z kopyta aby w 2018 była ich kulminacja.No i niektóre wieksze inwestycje aby zacząć i było o czym sie chwalić w czasie kampanii wyborczej 2018r. No i wazne aby te inwestycje obejmowały jak najwieksza ilość wyborców.Klasyka.

 3. Inwestycje są cały czas prowadzone, można powiedzieć Wołomin w budowie i dobrze, że są coraz większe nakłady. Przede wszystkim dobra infrastruktura to podstawa rozwoju regionu.

 4. I oby tak dalej. Widać progres..
  Tylko niech ten co powinien zajmie się przejściami dla pieszych bo za to bierze kasę.
  A jak nie to powrót do ubezpieczeń.

 5. @Zbigniew ty hipokryto i obłudniku, będąc w Ameryce i machając łopatą za murzynami to chyba wiesz najlepiej jak wygląda prawdziwa robota. Z przykrością stwierdzam że twój guru były burmistrz któremu ja dałem kredyt zaufania – niestety po za ładnymi fotkami jakichś spektakularnych przedsięwzięć nie zrealizował, co więcej nawet nie miał jasnych planów dalszego rozwoju miasta czego doświadczamy obecnie przy okazji rozbudowy kolei czy trasy S 8. Wiedział za to jak odwdzięczyć się swoim partyjnym kolegom biorąc ich na przetrzymanie na intratnych posadkach za niebotyczną jak dla większości kasę. Zapomniał biedak że uroda to nie wszystka a i ona przeminie. Trzeba też mieć jakąś wiedzę i chęć działania a jego puste gatki i populistyczne działania niestety nic nie wnosiły. On nawet marionetką był marną.

 6. @kasienka, nie denerwuj sie tak, bo złość pieknosci szkodzi.Proponuje Ci abyś nie tak emocjonalnie reagowała.Chciałem Ci powiedziec,że ani poprzedni ani obecny burmistrz nie jest moim idolem a tym bardziej guru. Tak przy okazji widać to w kolejnym Twoim wpisie jak wręcz nienawidzisz poprzedniego burmistrza.Dla Twojej spokojności powiem ,że nie był i nie jest i prawdopodobnie nie bedzie były burmistrz moim „faworytem”. Ja pozwalam sobie na oceny działan władzy ale nie odnosze sie do osobistych cech danej osoby publicznej. Ale pozostaw mi mozliwość oceny władzy czy tej z Wołomina , powiatu czy krajowej.Bo podobne mechanizmy funkcjonuja na wszystkich szczeblach władzy w w wiekszosci przypadków, a może prawie wszędzie. Ale zawsze istnieja wyjatki.Pozdrawiam.

 7. Ten budżet to jakiś żart. Wołomin w budowie? No jasne bo inwestycję robi kolej i odbyłaby się ona gdyby burmistrzem był zarówno Solis, Mikulski , pies Pluto czy Radwan. Patrzę na to co obecna władza chce nam wybudować i niestety straszna lipa. Madziar miał flagowe inwestycje, otwierał basen, Park Wodiczków, zrobił ładną Kościelną i uporządkował Plac 3-go Maja. Drogi tak jak Radwanowa robił nawet wypalony Mikulski. Tu nie ma się czym chwalić. Zwyczajnie ekipa Radwan nie ma żadnych sukcesów, takiego marazmu w mieście to jeszcze nie było. Przykłąd?
  Park przy Nałkowskich, to pomysł byłego burmistrza,. Trzeba było zdjać inwestycję i teraz Radwanowa po 2 latach wprowadza to jako swoje. To jest kolejna piękna cecha naszej Pani Burmitrz dzięki której Wołomin jest tak podzielony jak jeszcze nigdy nie był. No i na żadnego burmistrza ludzie nigdy tak nie gadali na Wołominie jak na nią, to już o czymś świadczy.

  • Basen otwierał tylko że budowa zaczęła się za czasów Mikulskiego.
   Kościelna to partactwo.
   Płac 3 Maja betonowy kloc.
   Takie to były sukcesy.

  • @panie J albo pan wypadł z obiegu albo pan nie zna podstaw postępowania administracyjnego. Chyba nie ma pan pojęcia o tym jak wygląda pozyskiwanie środków i jak skrupulatnie każdy dokument musi być sprawdzony pod względem merytorycznym. Na przykładzie Ripoku wszyscy mogliśmy zaobserwować ile szkody może przynieść nieprzemyślane działanie. Pana ciągłe ataki i chęć wywołania medialnego show są po prostu śmieszne. Mieszkańcy już dawno poznali pana intencje.

 8. Sywek co cię znowu boli? Przestań wyskakiwać z tymi swoimi tandetnymi oskarżeniami. Boli cię, że Wołomin idzie do przodu? Inwestycje ci przeszkadzają? Z Madzią wystawiliście WIATĘ za 15 mln – to się chwali nikt was nie przeskoczy w tej materii. A jeśli chodzi o tematy plotek to ty i twoja rodzinka zajmujecie niechlubne pierwsze miejsce – to już o czymś świadczy.

 9. jak donosi prasa: dyr zecu – brak kompetencji zwolniony, dyr pk – brak kompetencji zwolniony, dyr mdk – brak kompetencji sam się zdymisjonował

   • Kto mógł wiedzieć, że to niekompetentni ludzie są. Tak się pięknie sprzedawali a wyszło że w głowie pustki. Najważniejsze, że bez ceregieli zostali rozliczeni. I to się chwali!

   • Burmistrzowa ma teraz niezły ból głowy. Otoczona doradcami i „życzliwymi” ludźmi, każdego dnia wieczorem musi się zastanawiać, kto jest z nią dla zysków, kto dla własnych korzyści, kto ją oszuka a kto jest prawdziwy. Przyjdą wybory i z tej gromadki pewnie wielu nie zostanie. Po przegranych wyborach nie zostanie nikt, ale to oczywiste.

 10. @
  „inwestycję robi kolej i odbyłaby się ona gdyby burmistrzem był zarówno Solis, Mikulski , pies Pluto czy Radwan. […]
  Madziar miał flagowe inwestycje, otwierał basen, Park Wodiczków, zrobił ładną Kościelną i uporządkował Plac 3-go Maja.”
  Wiceburmistrzem owszem był za burmistrzowania p. Mikulskiego, kiedy wice był również p. Antczak.
  Wtedy Kościelna i stary rynek Górnośląski zostały uporządkowane.

  „WIATĘ za 15 mln -”
  Przepłacone, ale osobna klatka schodowa ewakuacyjna z windą na poziom bezpieczny to współczesny wymóg ewakuacyjny dla dużych sal konferencyjnych.

  Tyle odnośnie zaistniałych faktów. O inicjatywach już zrealizowanych nie ma po co droczyć się , o to czego chcemy – jak najbardziej – owszem.

 11. Apetyty są coraz większe, ale najpierw trzeba uporządkować kwestię dróg. Bez tego miasto nie ma szans na rozwój. Dobrze, że obecne władze to widzą i idą w dobrym kierunku.

  • Tyle, że oprócz miejskich są jeszcze powiatowe, wojewódzkie i S8 czyli GDDKiA.
   Zarządców wielkie mnóstw – to i bałagan.
   Od patrycjatu miejskiego czyli rajców PIS zależy niewiele.

 12. @ arturros ta WIATA faktycznie nadaje się na wielką konferencję klimatyczną. Na głównych prelegentów proponuję ojców tego cudeńka z poprzedniej kadencji. Furorę zrobiłoby stoisko z maskami przeciwgazowymi.

  • Wszystko fajnie, ale jaki jest pomysł na tą wiatę? Kadencja przepołowiona a nie usłyszeliśmy nawet słowa konkretu. Czy strategia jest taka żeby Ripok zrzucić na następcę? Rozumiem, że Pani Burmistrz wie już że nie wygra i chce podrzucić następcom zgniłe jajo?

  • Sprostowanie-
   odczytałem to jako krytykę przebudowy sali konferencyjnej – autor pisał o instalacji segregacji – odzysku surowców.
   Moja pomyłka.

 13. Nie ma żadnych inwestycji w centrum miasta, same małe uliczki, których nikt nie zna a rynek jak wyglądał paskudnie tak wygląda. Śmieci walają się wszędzie. W Wołominie jest syf, potwierdzi to każdy. Miastu brakuje gospodarza, już wiemy ze Pani Radwan się na niego nie nadaje. Ptaszki ćwierkają o referendum. Czy był kiedyś burmistrz który był wspominany w kontekście referendum? Po dwóch latach widać, że burmistrzem została osoba która kompletnie się do tego nie nadaje.

 14. Oj znowu szwagroza atakuje panią burmistrz. Zwolnienia bolą? Nie było jeszcze burmistrza, który miał tyle do uporządkowania. A jak widać pani burmistrz nie boi się podejmować odważnych decyzji o czym świadczy odwołanie niekompetentnych dyrektorów. Brawo Pani Burmistrz!

 15. Pytacie o tą WIATĘ za 15 mln? a kto ten syf postawił? Czy nie dwóch panów poprzedników z czego winę jeden spycha na drugiego. Niech ustalą który powinien odpowiedzieć za kłopoty w jakie wpędzili miasto.

 16. Nie ma inwestycji źle. Inwestycje w toku źle. Z niektórych postów jedyny wniosek jaki można wyciągnąć jest taki że Urząd powinien usiąść i czekać aż się ujawni jedyny zacny następca i zdecyduje czy w ogóle coś można robić. A kasa niech przepada. Ludzie pobudka! Trzeba docenić, że pieniądze są pozyskiwane, liczba inwestycji wzrasta. To szansa dla Wołomina, której nie można zmarnować.
  Chcecie żeby kasa szła w innym kierunku to ruszcie się – pogońcie swoich radnych. W poniedziałki są spotkania w urzędzie – idźcie przedstawcie swoje oczekiwania. Narzekać każdy potrafi a kto z was stara się wpływać na to co się dzieje?

 17. @Mark – znajdź se człowieku inny nick i przestań sie podszywać. Prosze, błagam, cepie.
  Co do inwestycji drogowych – tak – ale stare dziady borowe z pisu i ws – blokują powstanie nowej drogi – krymskiej -pod Leśniakowizną – która usprawnić mogłaby komunikacje wokół wołomina, kobyłki turowa ossowa a jednocześnie dałaby impuls do rozwoju dla firm, rozbudowy osiedli na tych polach za kobyłką – bo tereny rozległe, potencjał spory. Ale nie – dziady borowe – stojące nad trumną – lepiej wiedzą co miastu potrzebne – bo przez 20 lat – pięknie doradzali – przecież( od czasów mikuli ) . Pisałem pare miesięcy temu – dać zielone światło dla budowy tej drogi – nie – bo ktoś ma tam swoje interesiki, działeczki. A ludziom lepiej by sie żyło przy odciążonej 634. – bo nie wszyscy muszą tą drogą jezdzić – a jeżdżą – b muszzą – bo innej – poprostu nie ma.
  Co do syfu w mieście – to ciągnie się to już od czasów wszechładnego przez 3 kadencje – mikuli. Zapuścił miasto , madzia to pociągnął (prócz renomowanej Kościelnej ) a radwanowa – taki stan rzeczy przejęła – bo to normalne. Ja nie pamiętam już kiedy były koszone trawniki i pasy zieleni – porażka ! Zakład dróg i zieleni – to istnieje chyba tylko na papierze – jak państwo polskie – uj , upa i kamieni kupa – cytując klasyka. Ale to – jak pisałem – trwa już nie od madzi ale od mikuli..

 18. I zapomniałem o kwestii najważniejszej – tym co w innych powiatowych miastach – jest już od wielu lat – po prostu rozwiązane i wiadome. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W innych gminach istnieje – jest aktualny na poziomie 60 – 80% w powiecie wołomińskim 30% – jest zaktualizowane.. To kpina – bo bez tego inwestycje budowlane drogowe – nie chcą ruszać. A żeby taki plan ustalić – to trzeba zad zza biurka ruszyć : popatrzeć , z mieszkańcami pogadać. A po co ? Mija 21 dni pracujących – i kolejny przelew: pensja.
  Najciekawsze – że w wołominie ustala sie pllany – idąc od samego centrum miasta – tam – gdzie praktycznie – nic sie nie zmieni i nic zrobić sie nie da więcej . Bo co można zmienić na sławku – gdzie chałupy drogi – pięknie rządkiem stoją albo gdzieś na warszawskiej??? może puści sie metro pod kamienicami?? A tereny nie zurbanizowane – olewa się – nie dostrzegając potencjału. Są oczywiście wyjątki – ale to jak rodzynki w serniku.

 19. A ja powiem Państwu, że wszyscy biadolicie nad sprawą typowo wirtualną. Ten budżet który stworzyła burmistrzowa zostanie bardzo mocno zmieniony podczas sesji budżetowej i w przyszłym roku będzie realizowane to, czego chce większość radnych. Taka jest prawda. Tak było rok temu i dokłądnie to samo będzie w grudniu. Burmistrzowa nie umie się dogadać z największym klubem radnych, więc efekty są takie. Nigdy burmistrz Wołomina ni ebył w opozycji od większości radnych. Za niechęć do największego klubu trzeba płacić frycowe.

 20. Jak poznamy finalny budżet w grudniu, wtedy będzie można się wypowiedzieć w temacie. Póki co, to co przedstawił urząd jest tylko propozycją, która nie będzie realizowana w tej formie. Także proszę wziąć na wstrzymanie.

  • Jedyne co się może zmienić to załącznik inwestycyjny. Radni pis mogą domagać się inwestycji pod swoim domem nie zważając na potrzeby mieszkańców. Ot cała tajemnica.

 21. @
  ” A ludziom lepiej by sie żyło przy odciążonej 634. – bo nie wszyscy muszą tą drogą jezdzić – a jeżdżą – b muszzą – bo innej – poprostu nie ma.”
  ” A tereny nie zurbanizowane – olewa się – nie dostrzegając potencjału.”
  Zgoda – jak najbardziej – ale to od Zielonki i lasów nadl. Drewnica zależy czy da sie to podłączyc do budowanego przedłużenia Trasy świętokrzyskiej.
  @ ?
  „Burmistrzowa nie umie się dogadać z największym klubem radnych, więc efekty są takie. Nigdy burmistrz Wołomina ni ebył w opozycji od większości radnych. Za niechęć do największego klubu trzeba płacić frycowe.’
  Eee tam, wielokrotnie bywało.

  • 44 za 634 to idea wokół której warto wykreować lobby regionalne ponadpowiatowe

   Tzn. Droga pożarowa 44łaczy Krymską z Czwartaków i Żołnierską poprzez łowisko Ossów i Mokry ług.
   Omija używane strzelnice, skoro nie prowadzi siętam ostrego szkolenia bojowego ani upraw leśnych wystarczy ją poszerzyć, poprostować łuki jakie ma każda gruntowa droga i mamy stosowny objazd tudzież obwodnicę południową.
   Jeździłem nią wielokrotnie.

   Byle tylko patrycjat kilku miast, władcy PP „Lasy P.” oraz rajcowie przychylnie wejrzeli na potrzeby udręczonych w codziennych korkach tutejszych wyrobników dojeżdżających do nietutejszej roboty w zakładach Warszawy.
   Bo tutejszo robota w zaniku. Jedynie co, to hot slot i takie tam podobne 1-rękie automaty na monety 24godzinnie funkcjonują w coraz większym rozkwicie.
   Skoro ludziska dokonują zakupów tam gdzie jeszcze otwarte, czyli bliżej stolicy to czemu się dziwić, skoro tu trudno znaleźć otwartą działalność po tym jak po iluś godzinach korkowania wróci się po pracy wreszcie na chatę.

 22. Pewna grupa radnych stara się być ,,betonem” wobec burmistrz. Widać to choćby na nagraniach sesji RM.
  Głosowanie zgodnie z interesem partii a nie zgodnie z interesem miasta to chyba główne wnioski jakie można wyciągnąć.
  Niektórych interesuje tylko aby mieli dobry dojazd pod dom i tyle. Dwie pieczenie na jednym ogniu: bo samochód po dziurach nie jeździ no i oczywiście jest czym pomachać wyborcom przed nosem ,, to ja,! to ja!”.
  Mało kto stara się patrzeć szerzej na problemy miasta i w tym jest główny problem.

 23. Radni PiS podczas sesji budzetowej zrobią i tak swoje. Zrobią w 14 okręgach a w pozostałych nic i tacy radni jak Pan Kobus, Żelezik czy Sikorski nie zdobędą kolejny raz mandatu. Ot co!

 24. Syłwek coś ci się pomieszało. Radni pis głosują zgodnie z odgórnymi ustaleniami. Efekty różne.
  Spalony w Wołominie to ty jesteś 😉 Kto aferzystę przyjmie pod swe skrzydła?
  Pisowi chcesz się podlizać? Ostatnio ich wystawiłeś 😉 Pamiętasz? 😉

 25. Zabiorą nie tylko Radnemu Wiatrakowi ale i pozostałym…..jest jeszcze opcja, że tak jak w ubiegłym roku radni koalicji dojdą do wniosku, że przy konstruowaniu budżetu warto dogadać się z opozycją. I tym sposobem Ci sprytniejsi coś ugrają i mogą mieć po jednej inwestycji u siebie w obwodzie. Na tym wszystkim traci tylko burmistrz jako osoba, która ma ogromne problemy z dogadaniem się z opozycją dla dobra Wołomina. Należy zadać pytanie kto więcej na tym skorzysta? Radni czy burmistrz? Według mnie skorzystają Ci co coś zrobią dla swojego obwodu.

 26. Pojęcia Ci się mylą – pis ma większość więc nie jest opozycją.
  Skoro w każdym obwodzie będzie coś zrobione to bardzo dobrze – zysk dla burmistrz – o nikim nie zapomina.
  Coś trujesz trujesz i ci chłopie nie wychodzi.

 27. Inwestycje w Wołominie?
  Ciekawe na co wyda kase z kolędy proboszcz Podstawka. Udaje bidaka i starą zieloną obdartà vectrą jeździ po Wolominie a na dalsze wyjazdy ma w garażu suwa za kilkaset tysiący złotych.
  To dopiero panisko. Tylko że obłuda mówi o nim wszystko

 28. Gajda z kościelnej to samo robi. Yariską małą po Wołominie a dalej wielką brykà płynie. I ten biznes z działką na mazurach.
  Ludzie bieżcie taczki i wywieźcie obłudników daleko

 29. Księża…… mam znajomych w Krakowie. Tak…przypadkiem. Mieszkają na deweloperskim osiedlu ( to takie jakich we Wołominie – ni ma ). Sąsiedzi – jak sąsiedzi: ten pali ten rudy, tamten bez nogi, inny chleje, ta robi do nocy….itd.
  Po skosie na przeciw – rodzina standard: on ona dwa bachory suka i sedan – new midle class.
  Znajomy szedł po bułki – patrzy – pendriv ! Trzeba zwrócić – ale komu? Odpalił – i widzi – msza ludzie i on – w ………… sutannie. Foty – świeże. Co miał zrobić? – pali gupa – tak jak księciu pali – odwożąc co rano boże dziecię do szkoły. Od kościoła odszedł – nie wierzy czarnym.

 30. Czy ktoś się orientuję ile wniosków do budzetu gminy weszło z propozycji samych mieszkańców ? Czy zostały one wgl uwzględnione? To jest bardzo ciekawe.

  • Mieszkańcy mogli się wypowiedzieć i dać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Tropem ostatniego roku nawet jeśli jakiś projekt nie przeszedł a mieszkańcy dali sygnał, że jest to ważna sprawa, była podejmowana próba realizacji.

 31. Chciałam zapytać , a co z ulicą Kolejową w Wołominie? Wybudowano tory niszcząc całkowicie ulicę i nikt się nie zapyta jak my tam teraz dajemy sobie radę topiąc się w błocie i dołach nie do ominięcia. Przyniesiono nam plany jak ma wyglądać nowa ulica i na tym się skończyło. Może ktoś cos wie na ten temat, bo na razie wszystko ucichło, kolej nowa działa a ze czyimś kosztem to już nikogo to nie interesuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj