Kolejne ofiary czadu

4

Wraz z końcem września, jak co roku zaczyna się horror związany z falą zatruć tlenkiem węgla. Początek docieplania domów w tym roku przyniósł ze sobą na Mazowszu już 59 takich przypadków. Dwóch osób niestety nie udało się uratować. W powiecie wołomińskim od września odnotowano 4 przypadki zatrucia czadem – poszkodowane zostały 3 osoby. Ofiar mogło być więcej, lecz w kilku przypadkach zareagowały czujki czadu informuje st. kpt. Grzegorz Daniłowicz z KP PSP w Wołominie.

Z badań zleconych przez MSWiA wynika, że wiedza na temat czadu jest wciąż bardzo niska. Według danych, 41 proc. Polaków twierdzi, że potrafi rozpoznać czad. Tymczasem czad jest bezwonny i bezbarwny! (…)

Więcej na łamach Wieści.

Informujemy, że wszystkie komentarze, nie odnoszące się do tematu artykułu będą kasowane. W tej chwili trwa konflikt dwóch środowisk samorządowych, w którym nie mamy zamiaru uczestniczyć. Nasi Czytelnicy mają prawo do merytorycznych informacji i takowych komentarzy.

4 KOMENTARZE

  1. A ja chciałabym się dowiedzieć, kiedy władze Wołomina zamierzają zabrać się za oczyszczanie powietrza. Od września mamy falę nie tylko zatruć czadem, ale i palenia śmieci w domowych piecach. Szczególnie wieczorem nie da się otworzyć okna, a dystans między np. sklepem a domem pokonuje się z szalikiem na nosie i ustach. Sama akcja uświadamiająca „Kochasz dzieci? Nie pal śmieci!” jest potrzebna, ale efekty da dopiero w następnych pokoleniach. Obecnie do świadomości palaczy przemawia tylko mandat za spalanie niedozwolonych substancji. Może Urząd Miasta wykosztuje się na dron do analizy dymu z komina (robi takie np. bydgoska firma SoftBlue) i na etat pracownika Straży Miejskiej, który nocą sobie tym dronem polata po okolicy. Będą i dochody do budżetu, i czystsze powietrze.

  2. Zadymienie Wołomina to głównie efekt opalania pieców weglem i drzewem przy ogrzewaniu domów.Sa tez i niektóre obiekty typu piekarnie ogrzewane paliwem stałym. To ,ze ludzie ogrzewaja paliwami stałymi wynika z tego ,że jest to jak na razie znacznie tańsze. Ten dron to bedzie analizował ten dym i na tej podstawie bedą wlepiane mandaty? Gratuluje pomysłu to czym maja ogrzewac-gazem. To w takim razie gmina powinna dofinansować wymiane pieców i dopłacac do róznicy cen paliw. Zdanie „Beda i dochody do budżetu…” Oby sie ktos z tymi dochodami nie przeliczył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj