Budowa ruszyła

1

Przy ul. Leśnej i Fałata w Kobyłce ruszyła budowa obiektu mieszkalno-usługowego. Przypomnijmy, że budynek ten powstaje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, a nad całą inwestycją czuwa spółka Kobyłka Dom sp. z o.o. W miniony poniedziałek Stanisław Albinowski, prezes zarządu spółki Kobyłka Dom oraz Wojciech Ciurzyński z firmy Multibud W. Ciurzyński S.A. przedstawili Radzie Miasta Kobyłka najnowsze informacje na temat tej inwestycji.

– Ten nasz kobyłkowski projekt jest rewelacją w całej Polsce. Również obecny rząd jest zainteresowany naszą technologią i cenami. Byłem na wielu rozmowach z panem premierem Morawieckim i z panem Mirosławem Barszczem, odpowiedzialnym za projekt Mieszkanie plus. Wprowadzają nas oni w swój program budowy mieszkań. Obiekt, który budujemy w Kobyłce będzie miał 84 mieszkania. W minioną sobotę wkopaliśmy kamień węgielny. Tego dnia sprzedaliśmy również 61 mieszkań. W poniedziałek sprzedaliśmy kolejne mieszkania. Wszyscy możemy być z tego dumni, ponieważ to państwo podjęliście decyzję aby wspólnie zrobić ten projekt. Tym samym mamy dodatkową mobilizację do tego, żeby przyspieszyć drugi etap budowy. Zainteresowanie tymi mieszkaniami jest ogromne. Kupowały je głównie osoby z Kobyłki i okolic. W Polsce jesteśmy prekursorami partnerstwa publiczno-prywatnego w układzie budownictwa mieszkaniowego. Wszyscy się temu przyglądają z wielkim zainteresowaniem. Mamy teraz zaproszenia do podobnej współpracy od prezydentów Rzeszowa, Gdyni, Szczecina, Gdańska i Opola. Jesteście państwo przykładem tego, z czego inni mogę teraz skorzystać – powiedział Wojciech Ciurzyński. (…)

Więcej na łamach Wieści.

Informujemy, że wszystkie komentarze, nie odnoszące się do tematu artykułu będą kasowane. W tej chwili trwa konflikt dwóch środowisk samorządowych, w którym nie mamy zamiaru uczestniczyć. Nasi Czytelnicy mają prawo do merytorycznych informacji i takowych komentarzy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj