Komunalnie nie znaczy biednie

4

Nie dla wszystkich samorządów budowa mieszkań komunalnych jest wyzwaniem. Część z nich mimo statutowego obowiązku unika go jak ognia, tylko nieliczne stawiają na jego rozwój. Temat wydaje się jednak na tyle ważny, że każdorazowe jego podjęcie staje się swoistym wyzwaniem. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że takich mieszkań po prostu wciąż brakuje. (…)

Po istniejącym od kilku lat obiekcie przy ulicy Ogrodowej w Radzyminie, już niebawem powstanie podobny przy ulicy Słowackiego. Cieszy zatem informacja z ostatnich dni, mówiąca iż gmina otrzymała zapewnienie z Banku Gospodarstwa Krajowego uzyskania dofinansowania w wysokości miliona złotych na budową 13 nowych mieszkań komunalnych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

4 KOMENTARZE

 1. Dlaczego jedni muszą brać kredyty i sobie dużo odmawiać aby kupić mieszkanie albo wynajmować je na wolnym rynku a inni, wybrani przez urzędników z gminy, będą dostawać mieszkania za prawie darmo, opłacone przez radzymińskich podatników (tych samych co wzięli kredyty)?

  Jaki jest sens i gdzie tu uczciwość. że liczna grupa pijaczków co to całe życie nie pracowali tylko chlali, zajmują za kilkadziesiąt złotych miesięcznie kamienice w samym środku Radzymina? Budowanie nowych mieszkach komunalnych tylko powiększa grono ludzi, którzy uzależniają się od pieniędzy podatników i to uzależnienie przekazują z pokolenia na pokolenie.

  Jeśli już muszą być te mieszkania, chociaż jest to jaskrawa nieuczciwość, to niech chociaż ich lokatorzy będą zmuszeni do regularnej pracy dla miasta np. przy zamiataniu ulic, zbieraniu śmieci itp. Elementarna przyzwoitość tego wymaga.

  • Dlatego że są pomazańcami Bożymi. Już tak poważnie to pewnie dlatego że są bardziej cwani. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora bo wśród tych którzy otrzymają mieszkanie są również schorowani ludzie którzy tego potrzebują.

 2. chodzi raczej aby mieszkania trafiały do tych, którzy faktycznie są w ciężkiej sytuacji
  duża tu rola pracowników MOPS-U bo to oni na co dzień odwiedzają wiele rodzin i poniekąd mają możliwość oceny skali problemu

 3. Skoro mieszkania komunalne są dla potrzebujących i dla najbiedniejszych to w jakim celu przy takim bloku jest budowany parking?Przy dzisiejszych cenach za ubezpieczenie OC oraz cenie paliwa i pozostałych kosztach w utrzymaniu auta to na samochód nie powinno być nikogo stać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj