Samorząd upokorzony

56

XXX sesja Rady Miasta Kobyłka z pewnością przejdzie do historii, nie tylko lokalnego samorządu, ale i powiatu. Długo o niej będzie się mówić nie tylko w mieście, ale i poza jej granicami. I to nie za sprawą podjętych podczas obrad uchwał czy merytorycznych dyskusji radnych…(…)

– Myślę, że to pytanie powinna skierować internautka bardziej do radnej ze Wspólnoty Samorządowej, pani Beaty Dąbrowskiej, która przez wiele lat blokowała budowę Centrum Handlowego Auchan. I tutaj pytanie do pani Beato? – mówiła przewodnicząca, zwracając się bezpośrednio do radnej.

– Chciałam sprostować, bo wielokrotnie między innymi od pani wiceprzewodniczącej (Hanna Łach) słyszałam takie sugestie, że dopóki będę blokować Centrum Handlowe, nic nie powstanie w mojej dzielnicy. Więc od dwóch lat, ja nie blokuję i jakoś Centrum Handlowe nie powstaje – mówiła przerywając wypowiedź przewodniczącej, radna Dąbrowska.

– No właśnie. Nie wiem czy to jest prawdą, ponieważ w oświadczeniu majątkowym nie wpisała pani sprzedaży nieruchomości. Czy prawdą jest, że sprzedała pani swój dom spółce „Ż” (inwestor Centrum Handlowego) za kwotę ponad 2,5 miliona złotych? Czy jest to prawdą, bowiem mieszkańcy przychodzą, a ja tego z oświadczenia nie widzę, bo pani tego nie wpisała. Czy jest to prawda?- dopytywała przewodnicząca.

– W oświadczeniu majątkowym nie ma wpisanego domu, który był wpisany w poprzednim oświadczeniu majątkowym, nie ma również innych działek, które były w poprzednim oświadczeniu majątkowym. Operat szacunkowy na te nieruchomości był sporządzony przez firmę i jak gdyby cena z operatu została zapłacona – odpowiadała radna.(…)

– Czy prawdą jest, że sprzedając dom i działki firma „Ż”(bo, też mieszkańcy z tym pytaniem się do mnie zwrócili) firma postawiła warunek, że wycofa pani wszystkie protesty. Czy to prawda? -zadawała kolejne pytania przewodnicząca.

– Tak, taki był warunek – odpowiadała radna Beata Dąbrowska.

– Dlatego od dwóch lat pani nie blokuje – komentowała Jaźwińska. – Pani jest radną, pani Beato. Pani jest radną – powtórzyła. Gdybym to ja zrobiła, pani kolega ze Wspólnoty Samorządowej w waszym piśmie opisałby mnie po stokroć. Ciężko pracuję na swoje dobre imię – wyjaśniała Jaźwińska. (…)

Więcej na łamach Wieści.

56 KOMENTARZE

   • Może w PKP pieniądze na wykup samych działek po cenie rynkowej były ale może zabrakło na ,,wartość dodatkową” np.za wycofanie protestu

   • Protestuje już tylko kilka osób w sprawie wiaduktu w Ossowie i na podstawie obserwacji tej grupy mogę stwierdzić, że to ideowcy 🙂 – ochrona przyrody, czyste powietrze, święty spokój…

 1. Przewodniczaca tak griluje,że az skwierczy, troche nieładnie postepuje z kolezanką radną.A sama taka kryształowa oczywiscie dzieki jakiejś gazetce.

 2. Zawsze uważałem, że Wieści nie są obiektywne. Teraz utwierdziłem się w przekonaniu, że poziom szamba został dawno osiągnięty.

  • Ruda „milionerka” jest przeciwko nowym przejazdom, no chyba że sprzeda jakieś działki za porę baniek wtedy zmieni zdanie mając oczywiście na uwadze dobro społeczne i ochronę swojej rodziny.

 3. Przeczytałam artykuł w Wieściach i jestem załamana poziomem dyskusji prowadzonej przez panią przewodniczącą Rady i panią wiceburmistrz. Jakie to szczęście, że mieszkam w Zielonce i nie mam takiej przewodniczącej rady 🙂 Baby, ach te baby…

 4. Jeszcze niedawno na łamach WP pisano jak to zgodnie samorząd w Kobyłce działa dla dobra mieszkańców, prawie ze wzór konspekt, no i co jak jest faktycznie?Kto rzadzi w Kobyłce???

 5. Jestem dumny że Kobyłka ma super burmistrza, a pani burmistrz i pani przewodnicząca brawo ,robicie kawał super roboty. Wystarczy było przeczytać gazetę wydawaną przez wspólnotę s. totalny bełkot. Ząb za ząb, oko za oko . A i burmistrzu nie daj się, masz super ludzi przy sobie, wszyscy solidarnie trzymać się razem. Pani Karino nie dawać się tej nie ok wspólnocie. Jest nas dużo i się nie damy. Wszystkiego najlepszego z nowym rokiem.

  • Pani Karina powinna się interesować co się u niej dzieje . Jak ktoś skrytykował nic nie robienie to został napadnięty . Pytam się kto się powinien zajmować tym syfem na drodze pan Majkowski czy ona? Krytyki nie uznaje a sama krytykuje mieszkańców . Nie ładnie pani burmistrz . Oceniać mieszkańca to nawet ksiądz nie może.
   Nikt was nie krytykował jak biegałyście zbierać podpisy dla kolegi księdza pederasty.

 6. Może nieświadomie dała się wplątać w lokalną politykę ,a to bardzo niezdrowa mieszanka, interesy lokalne i polityka lokalna

 7. Burmistrz jak nie ma pomysłu na promocję swojej osoby to niech sobie zrobi zdjęcie na tle naszego nowego bezkolizyjnego przejazdu w Kobyłce. Data otwarcia już jest więc tylko wstęgi ciąć.

  • Szanowny Krzysztofie – że tak sobie zażartuję.
   O to, że nie ma w Kobyłce przejazdów bezkolizyjnych możesz mieć pretensje do działaczy wspólnoty samorządowej a nie do burmistrza.
   Z pewnością znasz tą historię więc po co te insynuacje?

   • Kilku działaczy MWS protestowało w sprawie tunelu w Ossowie. W sprawie tunelu protestowała radna Jednego Powiatu (ugrupowanie burmistrza) a Urząd Miasta zrobił błędy w dokumentacji.

   • błędy w dokumentacji? jakoś mnie to nie dziwi… zobaczymy za parę miesięcy jakie będzie tłumaczenie: dziura ozonowa, kryzys w Kongo

 8. Szanowny Piotrze – że tak sobie zażartuję
  O to, że nie ma w Kobyłce przejazdów bezkolizyjnych możeMY mieć pretensje do działaczy oraz na równi do burmistrza i radnych.
  Z pewnością znasz tą historię więc po co to wybielanie winnych

 9. Współpracowniczka włodzia opowiada się przeciw, wygląda na to że ktoś tu gra na dwa fronty.
  Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Sprawa przejazdów jak stała tak stoi. W Zielonce protesty nie zablokowały budowy. Natomiast u nas jakiś miesiąc temu odtrąbiono wielki sukces, że już się projekt smaruje zaś po tygodniu znowu ta sama śpiewka. 2018, 2019, 2020 i tak w nieskończoność.. Tylko kto normalny najpierw robi tory a później bierze się za przejazdy, tunele??? Czy to nie łączy się z kolejnymi utrudnieniami??? Jaka logika kieruje tymi ludźmi??? Burmistrz powinien działać zdecydowanie w takich sprawach. Tego brakuje. Zniecierpliwienie mieszkańców zupełnie mnie nie dziwi.

 10. Tych pieniaczy nikt już poważnie nie traktuje! Co robi nasz burmistrz : niby muszem ale nie mogem. Kto tam w końcu rządzi? We własnym ugrupowaniu nie możecie się dogadać? To jak chcecie z pozostałymi rozmawiać? Kolejna paniusia raz blokuje, raz nie blokuje ch w zależności od ceny gruntów. Paranoja!

  • Ale poziom prezentowany przez te dwie blondi na sesji powalający , jakieś plotki ,opowiadania o obozach koncentracyjnych w których były matki, tasmy prawdy itp. – fu …….jakie to niesmaczne .Poziom debaty na sesjach osiągnął dno.

 11. W świetle przedstawionych faktów, osoba Pani Dąbrowskiej rysuje się tu bardzo negatywnie. Blokowanie milionowej inwestycji (Centrum Handlowe) w celu osiągnięcia własnych korzyści majątkowych. Z tego powodu straty z tytułu podatku od inwestora. Zatajanie w oświadczeniu majątkowym sprzedaży działek i domu. Bezczelne i głupie tłumaczenie na sesji powodów ,dla których nie wpisała kwot dochodów do zeznania. Zablokowanie budowy przejazdów. Straty ponoszone przez mieszkańców z tytułu postojów na zamkniętych przejazdach (benzyna i czas).
  Pani Dąbrowska, kim Pani jest? I o co Pani chodzi jako radnej?

  • Co blokuje? Nic od dwóch lat nie jest blokowane i nic w tej sprawie się nie dzieje. Dwa lata to szmat czasu a CH ani widu ani słychu. Prawdopodobnie chodzi o drogę do tegoż CH.
   Poza tym przewodnicząca Jaźwińska skąd miała wiedzę o kwocie sprzedaży? Ano od drugiej Jaźwińskiej która ma dostęp do aktów sprzedaży. Jedna ujawniła dane poufne drugiej a ta dane których nie powinna ujawniać publicznie. . Przewodnicząca i zarazem burmistrz uknuły całą napaść na radną chyba przy wigilii. Tam od dawna przewodnicząca za dużo sobie pozwala . Kto jej dał prawo do oceny drugiej osoby? To samo tyczy się burmistrz Jaźwińskiej. Zamiast merytorycznie odpowiadać na pytanie w niewybredny sposób ocenia pytającego. Mam nadzieję ,że zachowanie obu Jaźwińskich nie ujdzie im na sucho. Bezczelność tych pań nie zna granic. Nic to przyjdzie na to czas .

   • To pani Dąbrowska podała kwotę za jaką sprzedała działkę – na ostatniej sesji Rady Miasta oraz to że za taką kwotę zobowiązała się zaprzestać protestów i milczeć. Po prostu sprzedała się inwestorowi.
    Posłuchaj ostatniej sesji.

 12. oświadczenie majątkowe dotyczy wszystkich posiadanych aktywów: ruchomości, nieruchomości, kont bankowych
  czy jest inaczej?

  • aktywa mogła zbyć na rzecz syna lub męża lub kogo kolwiek , Przewodnicząca nie ma prawa ujawniać takich rzeczy publicznie , beknie jak nic

 13. to prawda, jezeli działka lub srodki uzyskane za jej sprzedaz zostały przekazane dla np. osoby najblizszej to nie musi nic w oswiadczeniu wpisywać. Liczy sie stan prawny na dzień 31 grudnia, jezeli na ten dzień pieniądze lub działka nie były w posiadaniu składającego oświadczenie to nie musi tego ujawniać w osiadczeniu.Przewodniczaca nie powinna takich informacji rozpowszechniać.W przypadku watpliwosci można było wyjasnienie sprawy skierować do odpowiednich organów. Wszystko to wskazuje na walke polityczna w samorządzie kobyłkowskim

  • Obowiązkiem przewodniczącej jest sprawdzenie
   przedłożonych oświadczeń, taki obowiązek wynika z ustawy o sam.gminnym, jeśli posiada jakiekolwiek wątpliwości powinna wyjaśnić sprawę z radna .

 14. A dlaczego nikt nie nazywa tego korupcja ? Ta Dąbrowska jako radna sama się przyznała , że odkupiono od niej dom ,za wycofanie się z blokowania W RADZIE I JAKO RADNA ! , jakiejś tam budowy markietu . Daję na sto , że wycena była na zlecenie kupującego , a ten tak wycenił ,żeby ta pani zmiękła . Dlaczego prokuratura jeszcze tego nie wzięła ? Tak wygląda praca większości społeczników , przez nas wybieranych .

 15. a poza tym , jak w oświadczeniu majątkowym zdjęła z ewidencji dom itp . sprzedaż , to w rubryce oszczędności , lokaty i posiadane środki , lub inne … powinna wstawić te sumy uzyskane ze sprzedaży ….. jak sie jest radnym , to trzeba umieć wypełnić prosty druk , jak nie to takich tumanów lub oszustów sie nie powinno wybierac ….

   • A co masz Obywatelu do zarzucenia pozostałym Radnym?
    Wal co ci leży na sercu, ulżyj sobie – niech prokurator i nimi się zainteresuje.
    Lecz mam wrażenie że strzelasz ślepakami!!!

 16. I znowu, wszyscy się kłócą i kopią a przejazdów i Ch jak nie było tak nie ma i przystąpimy zarządzaniu długo nie będzie. Proponuję omijać to miasto zwłaszcza gdy jakiś idiotyczny deweloper buduje bloki przy smierdzacej przepompowni szamba. Tylko takie inwestycje robi się w tym mieście

 17. Przejazdów nie ma bo UM nie potrafi rozmawiać z mieszkańcami a na dodatek obarcza ich winą . CH nie ma bo po prostu inwestor się nie spieszy . Prawdopodobnie nie widzi sensu lokalizacji przy drodze jednopasmowej.
  .

 18. Dwie czołowe szwagierki nigdy wulkanami intelektu nie były, z kulturą też na bakier, niczym przekupy z Różyca. Do wyborów coraz bliżej i grunt pali się pod nogami, jak wszystkim kobyłczańskim nieudacznikom. Niedobrze się robi od tych egzekucji na radnej D. Co kogo obchodzi, że sprzedała swoje nieruchomości? W oświadczeniu podaje się stan na koniec roku, wtedy mogła kasę już wydać. Wstyd i żenada, ona przynajmniej nie siedzi na garnuszku gminnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj